Tournament Matches

Nicol Squash Club Spring Junior Gold

Results List

BU13 Singles

Click here to view draw sheet

Click here to view draw.

Round Match Date Winner Opponent Score  
Final05/12/19Jonathan Turner WolfAndrew Ko11-9,9-11,11-3,2-11,11-9
Final05/11/19Rishabh HandaJohn Eielson11-9,9-11,11-6,11-7
Semis05/12/19Andrew KoNicholas Brown11-7,12-14,11-9,13-15,11-9
Semis05/12/19Jonathan Turner WolfWilliam P Eielson11-8,16-14,11-8
Quarters05/11/19Jonathan Turner WolfMaxwell R Guo11-1,11-3,13-11
Quarters05/11/19Nicholas BrownRishaan Nagar11-6,11-4,11-3
Quarters05/11/19Andrew KoHudson Barrow11-8,11-3,12-14,11-6
Quarters05/11/19William P EielsonJames Bourell11-9,11-3,8-11,11-6
Classic Plate Finals05/12/19Colten McLaughlinArman Rao11-4,11-5,11-7
Classic Plate Semis05/12/19Arman RaoRohan Gupta5-11,12-10,11-4,11-7
Classic Plate Semis05/12/19Colten McLaughlinWill Weissman11-4,11-4,11-8
Consol Finals05/12/19Maximus SlatteryLucas Bitar11-4,12-10,11-4
Consol Semis05/12/19Maximus SlatteryHenry Fogel14-16,11-4,10-12,11-6,11-4
Consol Semis05/12/19Lucas BitarSamuel Fishman11-3,11-8,11-4
Consol 705/11/19Henry FogelLucas Y Carlson11-7,10-12,15-17,11-8,11-5
Consol 705/11/19Lucas BitarRex Apthorpe11-9,11-3,11-9
Consol 705/11/19Samuel FishmanBrendan Tagliarini11-8,17-15,11-4
Consol 705/11/19Maximus SlatteryThomas Carney3-11,11-5,11-6,11-7
Consol 205/11/19Maximus SlatteryJames Bourell11-0,11-2,11-5
Consol 205/11/19Henry FogelMaxwell R Guo11-4,11-3,11-8
Consol 205/11/19Lucas BitarNicholas Brown11-7,8-11,11-1,11-6
Consol 205/11/19Brendan TagliariniHudson Barrow6-11,11-2,6-11,11-5,11-6
Consol 205/11/19Lucas Y CarlsonJonathan Turner Wolf11-9,8-11,11-9,11-6
Consol 205/11/19Samuel FishmanAndrew Ko11-3,11-9,6-11,11-7
Consol 205/11/19Rex ApthorpeRishaan Nagar11-6,11-2,11-3
Consol 205/11/19Thomas CarneyWilliam P Eielson11-9,11-7,11-9
Consol 105/11/19Maxwell R GuoRishabh Handa11-5,8-11,11-4,12-10
Consol 105/11/19Nicholas BrownJohn Eielson11-4,11-2,11-2
Finals05/12/19Jack ElrianiDaniel S King11-1,15-13,11-6
3/4 Playoff05/12/19Johnny GilloolyLucas M Walden11-6,12-10,6-11,11-3
Semis05/12/19Daniel S KingJohnny Gillooly3-11,11-9,11-9,11-9
Semis05/12/19Jack ElrianiLucas M Walden12-10,11-6,12-10
Quarters05/11/19Daniel S KingRohan Gupta11-8,11-6,11-6
Quarters05/11/19Jack ElrianiColten McLaughlin10-12,11-2,11-3,11-5
Quarters05/11/19Johnny GilloolyArman Rao6-11,11-5,11-6,11-6
Quarters05/11/19Lucas M WaldenWill Weissman11-8,7-11,13-11,11-7
Round 1605/11/19Daniel S KingLucas Bitar12-14,14-16,11-9,11-8,13-11
Round 1605/11/19Will WeissmanThomas Carney11-3,3-11,7-11,14-12,11-5
Round 1605/11/19Arman RaoBrendan Tagliarini11-9,11-7,11-8
Round 1605/11/19Johnny GilloolySamuel Fishman11-4,11-2,11-4
Round 1605/11/19Rohan GuptaRex Apthorpe11-6,11-3,11-6
Round 1605/11/19Lucas M WaldenMaximus Slattery11-9,12-10,11-8
Round 1605/11/19Jack ElrianiJonathan Turner Wolf11-1,11-6,11-1
Round 1605/11/19Colten McLaughlinHenry Fogel11-4,11-4,9-11,11-1
Round 3205/10/19Rex ApthorpeLucas Y Carlson11-6,5-11,11-5,11-8
Round 3205/10/19Maximus SlatteryAndrew Ko11-7,11-4,9-11,8-11,11-9
Round 3205/10/19Henry FogelNicholas Brown11-8,11-8,11-9
Round 3205/10/19Arman RaoWilliam P Eielson11-6,11-4,11-2
Round 3205/10/19Samuel FishmanJames Bourell11-1,11-8,11-1
Round 3205/10/19Will WeissmanHudson Barrow11-3,11-5,11-8
Round 3205/10/19Lucas BitarRishabh Handa11-4,11-2,11-8
Round 3205/10/19Colten McLaughlinJohn Eielson11-4,11-1,11-3
Round 3205/10/19Jonathan Turner WolfRishaan Nagar11-1,11-0,11-3
Round 3205/10/19Daniel S KingMaxwell R Guo11-6,11-1,11-2