Tournament Draw
Round 32
Stefanoni,Lucie M. [Darien,CT]    
 
Bye    
Stanchina,Natalie [Barrington,RI]    
Ct 6, Fri, 5/10 7:00PM  
Bretl,Ariane L. [Concord,MA]    
Valvani,Noor [New York City,NY]    
 
Bye    
Bye    
 
Velazquez,Sophia [Brooklyn,NY]    
Singh,Saachi [Berwyn,PA]    
 
10  Bye    
11  Bye    
 
12  Hatstadt,Ashley [Greenwich,CT]    
13  Kay,Christa C [Haverford,PA]    
 
14  Bye    
15  Bye    
 
16  Wolf,Emma V [Bethesda,MD]    
17  Mital,Nina [West Harrison,NY]    
 
18  Bye    
19  King,Delphine [Providence]    
Ct 7, Fri, 5/10 7:00PM  
20  Burhan,Aleezah [Wayne,PA]    
21  Bell,Charlotte E [Wellesley,MA]    
 
22  Bye    
23  Bye    
 
24  Varma,Lara [Cos Cob,CT]    
25  McGuire,Marina [Cambridge,MA]    
 
26  Bye    
27  Bye    
 
28  Patel,Aariya [Watertown]    
29  Valvani,Naaz [New York,NY]    
Ct 8, Fri, 5/10 7:00PM  
30  Aston,Bracie [New York,NY]    
31  Bye    
 
32  Seckendorf,Lily [New York,NY]    
Round 16
Stefanoni,L  
 
Ct 8, Sat, 5/11 11:00AM  
Bretl,A  
  6,10,7 
Valvani,N  
 
Ct 9, Sat, 5/11 11:00AM  
Velazquez,S  
   
Singh,S  
 
Ct 10, Sat, 5/11 11:00AM  
Hatstadt,A  
   
Kay,C  
 
Ct 8, Sat, 5/11 11:35AM  
Wolf,E  
   
Mital,N  
 
Ct 9, Sat, 5/11 11:35AM  
Burhan,A  
  6,4,5 
Bell,C  
 
Ct 10, Sat, 5/11 11:35AM  
Varma,L  
   
McGuire,M  
 
Ct 11, Sat, 5/11 11:35AM  
Patel,A  
   
Valvani,N  
 8,6,9
Ct 11, Sat, 5/11 12:15PM  
Seckendorf,L  
   
Quarters
Stefanoni,L  
 1,2,2
Ct 11, Sat, 5/11 3:50PM  
Velazquez,S  
  3,8,5 
Singh,S  
 7,5,(10),(5),4
Ct 10, Sat, 5/11 3:50PM  
Wolf,E  
  9,6,(13),4 
Mital,N  
 3,2,6
Ct 9, Sat, 5/11 3:50PM  
Bell,C  
  2,9,4 
McGuire,M  
 7,(7),7,6
Ct 8, Sat, 5/11 3:50PM  
Seckendorf,L  
  4,7,7 
Semis
Stefanoni,L  
 5,9,3
Ct 3, Sun, 5/12 10:40AM  
Wolf,E  
  3,5,5 
Mital,N  
 (2),6,9,3
Ct 4, Sun, 5/12 10:40AM  
Seckendorf,L  
  9,3,8 
Finals
Stefanoni,L  
 8,8,(9),6
Winner: Mital,N
8,18,(9),8
Ct 3, Sun, 5/12 2:15PM  
Mital,N  
  3,1,12 
3/4 Playoff
Wolf,E  
 
Winner: Seckendorf,L
9,10,7
Ct 4, Sun, 5/12 2:15PM  
Seckendorf,L