Tournament Draw
Round 32
Elriani,Jack [Brooklyn,NY]    
 
Bye    
Nagar,Rishaan [NEWTOWN SQUARE,PA]    
Ct 1, Fri, 5/10 5:00PM  
Wolf,Jonathan Turner    
Fogel,Henry [Rye,NY]    
Ct 2, Fri, 5/10 5:00PM  
Brown,Nicholas [Dover,MA]    
Eielson,John [Boston,MA]    
Ct 3, Fri, 5/10 5:00PM  
McLaughlin,Colten [Newtown,PA]    
Carney,Thomas [New Canaan,CT]    
 
10  Bye    
11  Barrow,Hudson [Brooklyn,NY]    
Ct 4, Fri, 5/10 5:00PM  
12  Weissman,Will [North Andover,MA]    
13  Ko,Andrew [Lutherville-Timonium,MD]    
Ct 5, Fri, 5/10 5:00PM  
14  Slattery,Maximus [Newtown Square,PA]    
15  Bye    
 
16  Walden,Lucas M [Brooklyn,NY]    
17  Gillooly,Johnny [Milton,MA]    
 
18  Bye    
19  Bourell,James [Westwood,MA]    
Ct 6, Fri, 5/10 5:00PM  
20  Fishman,Samuel [Brooklyn,NY]    
21  Rao,Arman [Lawrenceville,NJ]    
Ct 7, Fri, 5/10 5:00PM  
22  Eielson,William P [Boston,MA]    
23  Bye    
 
24  Tagliarini,Brendan [New Haven,CT]    
25  King,Daniel S [Bethesda,MD]    
Ct 8, Fri, 5/10 5:00PM  
26  Guo,Maxwell R [Chestnut Hill,MA]    
27  Handa,Rishabh [Short Hills,NJ]    
Ct 9, Fri, 5/10 5:00PM  
28  Bitar,Lucas [Mc Lean,VA]    
29  Apthorpe,Rex [Brooklyn, Ny,NY]    
Ct 10, Fri, 5/10 5:00PM  
30  Carlson,Lucas Y [Old Greenwich,CT]    
31  Bye    
 
32  Gupta,Rohan [Brooklyn,NY]    
Round 16
Elriani,J  
 
Ct 1, Sat, 5/11 8:25AM  
Wolf,J  
  1,0,3 
Fogel,H  
 8,8,9
Ct 7, Sat, 5/11 8:00AM  
McLaughlin,C  
  4,1,3 
Carney,T  
 
Ct 2, Sat, 5/11 8:25AM  
Weissman,W  
  3,5,8 
Slattery,M  
 7,4,(9),(8),9
Ct 3, Sat, 5/11 8:25AM  
Walden,L  
   
Gillooly,J  
 
Ct 4, Sat, 5/11 8:25AM  
Fishman,S  
  1,8,1 
Rao,A  
 6,4,2
Ct 5, Sat, 5/11 8:25AM  
Tagliarini,B  
   
King,D  
 6,1,2
Ct 6, Sat, 5/11 8:25AM  
Bitar,L  
  4,2,8 
Apthorpe,R  
 6,(5),5,8
Ct 7, Sat, 5/11 8:25AM  
Gupta,R  
   
Quarters
Elriani,J  
 1,6,1
Ct 1, Sat, 5/11 12:40PM  
McLaughlin,C  
  4,4,(9),1 
Weissman,W  
 3,(3),(7),12,5
Ct 1, Sat, 5/11 12:15PM  
Walden,L  
  9,10,8 
Gillooly,J  
 4,2,4
Ct 2, Sat, 5/11 12:15PM  
Rao,A  
  9,7,8 
King,D  
 (12),(14),9,8,11
Ct 3, Sat, 5/11 12:15PM  
Gupta,R  
  6,3,6 
Semis
Elriani,J  
 (10),2,3,5
Ct 1, Sun, 5/12 8:55AM  
Walden,L  
  8,(7),11,7 
Gillooly,J  
 (6),5,6,6
Ct 2, Sun, 5/12 8:55AM  
King,D  
  8,6,6 
Finals
Elriani,J  
 10,6,10
Winner: Elriani,J
1,13,6
Ct 3, Sun, 5/12 12:25PM  
King,D  
  (3),9,9,9 
3/4 Playoff
Walden,L  
 
Winner: Gillooly,J
6,10,(6),3
Ct 4, Sun, 5/12 12:25PM  
Gillooly,J