Tournament Draw
Round 32
Menin,Mason [New York,NY]    
 
Bye    
Carlson,Nicolas [Old Greenwich,CT]    
Ct 1, Fri, 5/10 5:25PM  
Cossrow,Ben [Jenkintown,PA]    
Mukhin,Artemy [New York,NY]    
Ct 2, Fri, 5/10 5:25PM  
Okurowski,Hayden [Concord,MA]    
Klein,Bennett [Greenwich,CT]    
Ct 3, Fri, 5/10 5:25PM  
Soltanian,Thomas R [Hunt Valley,MD]    
Sidhu,Kabir S [South Plainfield,NJ]    
Ct 4, Fri, 5/10 5:25PM  
10  Werner,Henry G [Etna,NH]    
11  Santoro,Will [Boston,MA]    
Ct 5, Fri, 5/10 5:25PM  
12  Poirier,Hudson [Wellesley,MA]    
13  Lichstein,Ellis [Brooklyn,NY]    
Ct 6, Fri, 5/10 5:25PM  
14  woo,caleb [Lutherville Timonium,MD]    
15  Nieves,Alex [Princeton,NJ]    
Ct 7, Fri, 5/10 5:25PM  
16  Taylor,Charlie [Sudbury,MA]    
17  Mitchell,Isaac L [Baltimore,MD]    
Ct 8, Fri, 5/10 5:25PM  
18  Kothari,Aditya [Newton Center,MA]    
19  Jacobs,Dietrich A. [Boston,MA]    
Ct 9, Fri, 5/10 5:25PM  
20  O'connor,James [Greenwich,CT]    
21  Zhuang,Austin W [Collegeville,PA]    
Ct 10, Fri, 5/10 5:25PM  
22  Weissman,Andrew V [North Andover,MA]    
23  Nagar,Ronak [Newtown Square,PA]    
Ct 11, Fri, 5/10 5:25PM  
24  Kaplan,Ronin [Bronxville,NY]    
25  Wiser,Rustin D [Bronxville,NY]    
Ct 1, Fri, 5/10 5:55PM  
26  Mullaly,Owen [Newport,RI]    
27  Farr,Bryce [Rye,NY]    
Ct 2, Fri, 5/10 5:55PM  
28  Sheumack,Thomas [Bronxville,NY]    
29  Levy,Eli [Williamstown,MA]    
Ct 3, Fri, 5/10 5:55PM  
30  Bourell,Will [Westwood,MA]    
31  Bye    
 
32  Rosini,Justin M [Gladwyne,PA]    
Round 16
Menin,M  
 
Ct 3, Sat, 5/11 8:55AM  
Carlson,N  
  10,7,(5),4 
Mukhin,A  
 4,4,2
Ct 4, Sat, 5/11 8:55AM  
Soltanian,T  
  3,2,3 
Sidhu,K  
 4,2,4
Ct 5, Sat, 5/11 8:55AM  
Poirier,H  
  7,4,4 
Lichstein,E  
 (8),3,9,2
Ct 6, Sat, 5/11 8:55AM  
Taylor,C  
  5,6,1 
Mitchell,I  
 2,2,3
Ct 7, Sat, 5/11 8:55AM  
Jacobs,D  
  8,(5),9,6 
Zhuang,A  
 2,(9),2,2
Ct 1, Sat, 5/11 9:25AM  
Kaplan,R  
  1,5,2 
Wiser,R  
 1,2,2
Ct 2, Sat, 5/11 9:25AM  
Sheumack,T  
  4,8,7 
Levy,E  
 5,2,10
Ct 3, Sat, 5/11 9:25AM  
Rosini,J  
   
Quarters
Menin,M  
 7,6,2
Ct 1, Sat, 5/11 1:10PM  
Mukhin,A  
  7,(9),7,10 
Sidhu,K  
 8,14,10
Ct 2, Sat, 5/11 1:10PM  
Taylor,C  
  8,5,8 
Mitchell,I  
 8,4,5
Ct 3, Sat, 5/11 1:10PM  
Zhuang,A  
  3,6,5 
Wiser,R  
 7,5,3
Ct 4, Sat, 5/11 1:10PM  
Rosini,J  
  (10),5,4,11 
Semis
Menin,M  
 5,(3),4,6
Ct 3, Sun, 5/12 9:25AM  
Taylor,C  
  (8),4,(8),6,6 
Mitchell,I  
 0,(5),10,3
Ct 4, Sun, 5/12 9:25AM  
Rosini,J  
  5,(9),11,(10),7 
Finals
Menin,M  
 3,6,(7),5
Winner: Rosini,J
(2),9,6,(8),8
Ct 1, Sun, 5/12 1:00PM  
Rosini,J  
  8,9,(2),5 
3/4 Playoff
Taylor,C  
 
Winner: Mitchell,I
5,3,7
Ct 2, Sun, 5/12 1:00PM  
Mitchell,I