Tournament Draw
Round 32
Korn,Ben M. [Stevenson,MD]    
 
Bye    
Patel,Vishan [Atlanta,GA]    
Fri, 4/7 12:00AM  
Patel,Ishaan S. [Cos Cob,CT]    
Holey,William C [Greenwich,CT]    
Ct 3, Fri, 4/7 1:15PM  
Ohrstrom,Henry [The Plains,VA]    
Bundy,Quinn [Richmond,VA]    
Ct 5, Fri, 4/7 1:15PM  
Santoro,Ryan [Boston,MA]    
Dukarm,Matthew [Buffalo,NY]    
Ct 8, Fri, 4/7 1:15PM  
10  Temoyan,Cameron D [Gladwyne,PA]    
11  Prager,Gus [New York,NY]    
Ct 9, Fri, 4/7 1:15PM  
12  Saeed,Abbas A [Sherborn,MA]    
13  Angelakis,Marker J. [Gladwyne,PA]    
Ct 1, Fri, 4/7 1:50PM  
14  Wiegand,Max [Belmont,MA]    
15  Kacergis,Joe P [Malvern,PA]    
Ct 2, Fri, 4/7 1:50PM  
16  McCordick,Jack [Rye,NY]    
17  Ladow,Konrad [Evergreen,CO]    
Ct 3, Fri, 4/7 1:50PM  
18  Somerby,Rufus [Brooklyn,NY]    
19  DePetris,Austin R. [Gladwyne,PA]    
Ct 5, Fri, 4/7 1:50PM  
20  York,Ryan [Hunt Valley,MD]    
21  Williamson,Robert [Weston,MA]    
Ct 8, Fri, 4/7 1:50PM  
22  Hollander,Zachary D [Loudonville,NY]    
23  Rodden,Patrick J. [Valley Forge,PA]    
Ct 9, Fri, 4/7 1:50PM  
24  Turner,Samuel R [Haverford,PA]    
25  Sutherby,Charlie M. [Radnor,PA]    
Ct 1, Fri, 4/7 2:25PM  
26  Antill,Braxton [Baltimore,MD]    
27  Park,Simon [Greenwich,CT]    
Ct 2, Fri, 4/7 2:25PM  
28  Hussain,Shayan [Hinsdale,IL]    
29  Mulholland,Michael [Berwyn,PA]    
Ct 3, Fri, 4/7 2:25PM  
30  Waldman,Jeremy A. [Owings Mills,MD]    
31  Halprin,Alexander E. [Saddle River,NJ]    
Ct 8, Fri, 4/7 2:25PM  
32  Boyer,Anton [Easton,PA]    
Round 16
Korn,B  
 
Ct 1, Fri, 4/7 7:05PM  
Patel,I  
  DF 
Holey,W  
 3,2,1
Ct 2, Fri, 4/7 7:05PM  
Bundy,Q  
  (4),8,7,4 
Dukarm,M  
 13,3,0
Ct 3, Fri, 4/7 7:05PM  
Saeed,A  
  (8),10,6,12 
Angelakis,M  
 7,5,9
Ct 1, Fri, 4/7 7:40PM  
McCordick,J  
  6,8,7 
Ladow,K  
 5,10,6
Ct 2, Fri, 4/7 7:40PM  
York,R  
  5,13,8 
Hollander,Z  
 7,11,(8),6
Ct 3, Fri, 4/7 7:40PM  
Turner,S  
  6,6,8 
Sutherby,C  
 2,5,7
Ct 1, Fri, 4/7 8:15PM  
Park,S  
  2,2,(7),4 
Waldman,J  
 5,3,(5),(6),10
Ct 2, Fri, 4/7 8:15PM  
Boyer,A  
  0,3,3 
Quarters
Korn,B  
 5,9,8
Ct 1, Sat, 4/8 1:30PM  
Holey,W  
  6,2,5 
Dukarm,M  
 3,7,6
Ct 2, Sat, 4/8 1:30PM  
McCordick,J  
  (7),11,(6),8,12 
Ladow,K  
 8,4,(8),7
Ct 3, Sat, 4/8 1:30PM  
Turner,S  
  5,2,2 
Sutherby,C  
 7,(9),4,9
Ct 4, Sat, 4/8 1:30PM  
Boyer,A  
  3,(8),2,1 
Semis
Holey,W  
 9,6,4
Ct 1, Sat, 4/8 7:30PM  
Dukarm,M  
  (9),6,11,(5),4 
Ladow,K  
 7,4,4
Ct 2, Sat, 4/8 7:30PM  
Boyer,A  
  9,7,9 
Finals
Holey,W  
 9,3,10
Winner: Holey,W
5,8,1
Ct 3, Sun, 4/9 12:30PM  
Boyer,A  
  11,14,7 
3/4 Playoff
Dukarm,M  
 
Winner: Dukarm,M
7,(6),3,(10),4
Ct 4, Sun, 4/9 12:30PM  
Ladow,K