Tournament Draw
GCC Junior Gold
BU19 Singles

LC1, LC2, PRO, BAD, EXH = Germantown     PCC 1-6 = Philadelphia Cricket Club    cts 1-6=Philadelphia Squash Club   

Round 32
Cho,Alastair S [Reisterstown,MD]    
 
Bye    
Kapp,Peter L. [Philadelphia,PA]    
Ct LC1, Fri, 1/5 4:00PM  
Sutherby,John P. [Radnor,PA]    
Lamp,Alden B. [Short Hills,NJ]    
 
Bye    
Bye    
 
Ohrstrom,Henry [The Plains,VA]    
Hay,Ian P. [Strafford,PA]    
 
10  Bye    
11  Bye    
 
12  Berry,Michael [Johannesburg]    
13  Somerby,Henry [Brooklyn,NY]    
 
14  Bye    
15  Bye    
 
16  Eill,Teddy [Malvern,PA]    
17  Sutherby,Charlie M. [Radnor,PA]    
 
18  Bye    
19  Bye    
 
20  Granovsky,Matthew [McLean,VA]    
21  Langdon,William M [Maitland,FL]    
 
22  Bye    
23  Bye    
 
24  Mazzarelli,James S. [Philadelphia,PA]    
25  Greenwood,Michael T [Palm Beach,FL]    
 
26  Bye    
27  Bye    
 
28  Bradlow,Zach R [Ardmore,PA]    
29  Noonan,Patrick K [Chapel Hill,NC]    
Ct PRO, Fri, 1/5 4:00PM  
30  Dowling,Clark [Lutherville Timonium,MD]    
31  Bye    
 
32  Yager,Spencer [Villanova,PA]    
Round 16
Cho,A  
 
Ct EXH, Fri, 1/5 7:30PM  
Kapp,P  
  3,5,7 
Lamp,A  
 
Thu, 1/4 12:00AM  
Ohrstrom,H  
   
Hay,I  
 
Ct LC1, Fri, 1/5 8:40PM  
Berry,M  
   
Somerby,H  
 
Ct LC1, Fri, 1/5 8:05PM  
Eill,T  
   
Sutherby,C  
 
Ct PRO, Fri, 1/5 8:05PM  
Granovsky,M  
   
Langdon,W  
 
Ct BAD, Fri, 1/5 8:05PM  
Mazzarelli,J  
   
Greenwood,M  
 
Ct EXH, Fri, 1/5 8:05PM  
Bradlow,Z  
   
Noonan,P  
 7,(4),9,(9),9
Ct LC2, Fri, 1/5 8:05PM  
Yager,S  
   
Quarters
Cho,A  
 4,5,9
Ct BAD, Sat, 1/6 11:30AM  
Lamp,A  
  DF 
Berry,M  
 7,8,2
Ct EXH, Sat, 1/6 11:30AM  
Eill,T  
  7,3,3 
Sutherby,C  
 7,5,3
Ct LC1, Sat, 1/6 12:05PM  
Mazzarelli,J  
  1,8,5 
Greenwood,M  
 4,5,10
Ct LC2, Sat, 1/6 12:05PM  
Yager,S  
  1,2,2 
Semis
Cho,A  
 1,5,9
Ct PRO, Sat, 1/6 5:50PM  
Eill,T  
  3,(8),7,2 
Sutherby,C  
 9,4,4
Ct BAD, Sat, 1/6 5:50PM  
Yager,S  
  (9),4,(10),8,8 
Finals
Cho,A  
 8,8,12
Winner: Yager,S
10,11,(8),(3),10
Ct PRO, Sun, 1/7 11:30AM  
Yager,S  
  (6),4,5,9 
3/4 Playoff
Eill,T  
 
Winner: Sutherby,C
(2),9,6,8
Ct LC1, Sun, 1/7 11:30AM  
Sutherby,C