Tournament Draw
Round 32
Clifford,Eleanor T. [Bronxville,NY]    
 
Bye    
Vander,Eliza A [Villanova,PA]    
Ct 4, Fri, 4/7 8:00AM  
Bruder,Charlotte [Malvern,PA]    
Kennedy,Elizabeth [New York,NY]    
Ct 6, Fri, 4/7 8:00AM  
Collins,Clare L. [Villanova,PA]    
McIntyre,Lily [Philadelphia,PA]    
Ct 7, Fri, 4/7 8:00AM  
Li,Eugenia [Malvern,PA]    
Rajagopal,Meera [Los Altos,CA]    
Ct 8, Fri, 4/7 8:00AM  
10  Wang,Karen [Princeton Junction,NJ]    
11  Hermer,Gala [Brooklyn,NY]    
Ct 4, Fri, 4/7 8:35AM  
12  Kulsakdinun,Sarina [Armonk,NY]    
13  Shumway,Anna [Palm Beach,FL]    
Ct 6, Fri, 4/7 8:35AM  
14  Singh,Saranya [Berwyn,PA]    
15  Ellison,Ainsley K. [Westfield,NJ]    
Ct 7, Fri, 4/7 8:35AM  
16  Purushothaman,Aditi [Cincinnati,OH]    
17  Jefferson-Sambanis,Naomi [Bryn Mawr,PA]    
 
18  Bye    
19  Koehler,Sophia [New York,NY]    
Ct 11, Fri, 4/7 8:35AM  
20  Voloshin,Maya [Pittsford,NY]    
21  Jones,Charlotte [Rydal,PA]    
Ct 4, Fri, 4/7 9:10AM  
22  Campbell,Clementine [Brooklyn,NY]    
23  Bradshaw,Willa R [Brooklyn,NY]    
Ct 6, Fri, 4/7 9:10AM  
24  Houser,Caroline [Brooklyn,NY]    
25  Furnas,Penelope A. [Brooklyn,NY]    
Ct 7, Fri, 4/7 9:10AM  
26  Lee,Lindsay C [Haverford,PA]    
27  Gandhi,Anushka [Haddonfield,NJ]    
Ct 10, Fri, 4/7 9:10AM  
28  Nasr,Layah [McLean,VA]    
29  Sharma,Yana [Houston,TX]    
Ct 11, Fri, 4/7 9:10AM  
30  Fournaris,Helena C [Philadelphia,PA]    
31  Bye    
 
32  Yen,Christina F [Brookline,MA]    
Round 16
Clifford,E  
 
Ct 4, Fri, 4/7 3:00PM  
Bruder,C  
  8,(10),7,9 
Kennedy,E  
 6,6,9
Ct 5, Fri, 4/7 3:00PM  
Li,E  
  1,2,3 
Rajagopal,M  
 9,7,6
Ct 6, Fri, 4/7 3:00PM  
Kulsakdinun,S  
  4,7,6 
Shumway,A  
 6,(9),10,15
Ct 7, Fri, 4/7 3:00PM  
Purushothaman,A  
  4,2,2 
Jefferson-Sambanis,N  
 
Ct 4, Fri, 4/7 3:35PM  
Koehler,S  
  (8),4,7,5 
Jones,C  
 (5),3,4,6
Ct 5, Fri, 4/7 3:35PM  
Houser,C  
  1,6,3 
Furnas,P  
 9,3,8
Ct 6, Fri, 4/7 3:35PM  
Nasr,L  
  5,14,(4),6 
Fournaris,H  
 14,7,(9),10
Ct 7, Fri, 4/7 3:35PM  
Yen,C  
   
Quarters
Clifford,E  
 4,5,(5),8
Ct 1, Sat, 4/8 9:10AM  
Li,E  
  13,11,3 
Kulsakdinun,S  
 (9),9,9,5
Ct 2, Sat, 4/8 9:10AM  
Purushothaman,A  
  5,6,4 
Jefferson-Sambanis,N  
 4,5,6
Ct 3, Sat, 4/8 9:10AM  
Jones,C  
  8,11,11 
Furnas,P  
 5,8,6
Ct 4, Sat, 4/8 9:10AM  
Yen,C  
  6,1,4 
Semis
Clifford,E  
 10,10,9
Ct 3, Sat, 4/8 5:30PM  
Purushothaman,A  
  7,10,7 
Jefferson-Sambanis,N  
 (8),10,14,6
Ct 4, Sat, 4/8 5:30PM  
Yen,C  
  10,12,9 
Finals
Clifford,E  
 6,(4),(7),7,5
Winner: Clifford,E
4,9,6
Ct 2, Sun, 4/9 10:15AM  
Jefferson-Sambanis,N  
  (6),(9),8,8,5 
3/4 Playoff
Purushothaman,A  
 
Winner: Purushothaman,A
10,(4),12,5
Ct 1, Sun, 4/9 10:15AM  
Yen,C