Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ingber, Zachary | Sat 9:00am, 2 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
2. Martin, Nicolas | Sat 9:00am, 2 | Charlotte | NC | |||||
3. Paternotte, Jack | Sat 9:00am, 3 | Owings Mills | MD | United States | ||||
4. Patnaik, Kian | Sat 9:00am, 3 | Bethesda | MD | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bitar, Lucas | Sat 1:20pm, 5 | Mc Lean | VA | United States | ||||
2. Forkner, William | Sat 9:40am, 4 | Mc Lean | VA | United States | ||||
3. Garside, Sami | Sat 10:10am, 4 | Bethesda | MD | United States | ||||
4. Jinich, Julian | Sat 1:20pm, 4 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
5. Judd, Jack W | Sat 9:40am, 4 | McLean | VA | United States | ||||
6. Ko, Andrew | Sat 1:20pm, 3 | MD | United States | |||||
7. Mathew, Arjith | Sat 12:50pm, 5 | Haymarket | VA | United States | ||||
8. Paddock, Naveen | Sat 10:10am, 3 | Arlington | VA | United States | ||||
9. Rockefeller, John D. | Sat 10:10am, 3 | Baltimore | MD | United States | ||||
10. Samiy, Samir | Sat 9:40am, 5 | Charlotte | NC | |||||
11. Spitzak, Jason | Sat 9:40am, 5 | VA | United States | |||||
12. Zhou, Alexander | Sat 10:10am, 4 | VA | United States | |||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Akbari, Alex | Sat 2:00pm, 3 | McLean | VA | United States | ||||
2. Berdia, Jason R | Sat 10:50am, 4 | McLean | VA | United States | ||||
3. Bhatia, Rohan | Sat 10:50am, 3 | Potomac | MD | United States | ||||
4. Cha, Noah C | Sat 10:10am, 6 | McLean | VA | United States | ||||
5. Dupree, Andrew | Sat 10:10am, 6 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
6. Fairborn, Gordon | Sat 10:50am, 4 | Crozet | VA | United States | ||||
7. Mitchell, Isaac L | Sat 2:00pm, 5 | Baltimore | MD | United States | ||||
8. Nasr, Zaid | Sat 2:00pm, 6 | McLean | VA | United States | ||||
9. Pressler, William | Sat 10:50am, 3 | Washington | DC | United States | ||||
10. Reppas, Hadrian | Sat 10:50am, 5 | DC | United States | |||||
11. Singh, Avijit | Sat 10:50am, 5 | Duluth | GA | United States | ||||
12. Soltanian, Thomas R | Sat 10:10am, 5 | Hunt Valley | MD | United States | ||||
13. Zhou, Ariston | Sat 10:10am, 5 | VA | ||||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bryan, John H | Sat 11:30am, 6 | Baltimore | MD | United States | ||||
2. Cunnion, William | Sat 11:30am, 4 | McLean | VA | United States | ||||
3. Granovsky, Matthew | Sat 10:50am, 6 | McLean | VA | United States | ||||
4. Hajek, Francis E. | Sat 11:30am, 5 | Charlottesville | VA | United States | ||||
5. Heery, Aidan | Sat 11:30am, 3 | Atlanta | GA | United States | ||||
6. Higgins, Hunter | Sat 12:10pm, 2 | Milton | GA | United States | ||||
7. Hulsebus, Hunter K | Sat 9:00am, 1 | Bethesda | MD | United States | ||||
8. Isik, Kaya F | Sat 9:00am, 1 | DC | Czech Republic | |||||
9. Jabara, James | Sat 11:30am, 4 | Bethesda | MD | United States | ||||
10. Kang, Christopher | Sat 11:30am, 3 | Vienna | VA | United States | ||||
11. Kassabian, Carl | Sat 11:30am, 1 | Atlanta | GA | United States | ||||
12. Nasr, Saif | Sat 12:10pm, 2 | McLean | VA | United States | ||||
13. Poddar, Neil | Sat 11:30am, 1 | Atlanta | GA | United States | ||||
14. Rooney, Connor | Sat 11:30am, 2 | Alexandria | VA | United States | ||||
15. Ross, Teddy | Sat 11:30am, 6 | Alexandria | VA | United States | ||||
16. Shin, Stephen | Sat 10:50am, 6 | Atlanta | GA | United States | ||||
17. Thrasher, Mac | Sat 11:30am, 2 | Atlanta | GA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Darnell, Cameron | Thu 12:10pm, 5 | Bethesda | MD | United States | ||||
2. Rankin, Alex S | Thu 12:00pm, 7 | Atlanta | GA | United States | ||||
3. Rankin, Thomas B | Thu 4:00pm, 2 | Atlanta | GA | United States | ||||
4. Tahliani, Milan | Thu 12:00pm, 7 | Alpharetta | GA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhatia, Akaisha | Sat 9:40am, 2 | Potomac | MD | United States | ||||
2. Johnson, Cayden-Rose | Sat 9:40am, 2 | Washington | DC | United States | ||||
3. Mario, Millie | Sat 9:40am, 1 | DC | United States | |||||
4. Mitchell, Sloane G | Sat 9:40am, 1 | Baltimore | MD | United States | ||||
5. Mostrous, Alexia | Sat 12:50pm, 2 | VA | ||||||
6. Spitzak, Kaya | Sat 12:50pm, 1 | VA | ||||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brandon, Fionnoula | Sat 9:40am, 3 | Baltimore | MD | United States | ||||
2. Burg, Caroline | Sat 1:20pm, 1 | McLean | VA | United States | ||||
3. Dupree, Caroline | Sat 2:00pm, 1 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
4. Elhaddad, Khadija | Sat 10:10am, 1 | VA | United States | |||||
5. Kang, Elise | Sat 1:20pm, 2 | Bethesda | MD | United States | ||||
6. Moshi, Indira M. | Sat 10:10am, 1 | Washington | DC | United States | ||||
7. Patnaik, Uma | Sat 10:10am, 2 | Bethesda | MD | United States | ||||
8. Sanderson, Prater | Sat 10:10am, 2 | Richmond | VA | United States | ||||
9. Showalter, Lillian | Sat 9:40am, 3 | Charlottesville | VA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Haroon, Alizeh | Sat 2:40pm, 2 | Bethesda | MD | United States | ||||
2. Jackson, Maura Cameron | Sat 10:50am, 2 | Charlotte | NC | |||||
3. Maebius, Erica | Sat 2:00pm, 2 | Great Falls | VA | United States | ||||
4. Mayorkas, Mimi | Sat 10:50am, 1 | DC | United States | |||||
5. Nasr, Layah | Sat 2:40pm, 3 | McLean | VA | United States | ||||
6. Reedich, Mariana | Sat 2:40pm, 1 | Hunt Valley | MD | United States | ||||
7. Schutt, Bridget A | Sat 2:40pm, 1 | Wilmington | DE | United States | ||||
8. Sonneborn, Lauren | Sat 2:40pm, 2 | Washington | DC | United States | ||||
9. Vengrin, Charlotte | Sat 10:50am, 1 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
10. Zhao, Grace | Sat 10:50am, 2 | Potomac | MD | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arseniev, Sofia L. | Sat 3:20pm, 1 | Washington Dc | DC | United States | ||||
2. Bahadori, Mina Z | Sat 12:10pm, 1 | Great Falls | VA | United States | ||||
3. Brandon, Brigid | Sat 3:20pm, 2 | Baltimore | MD | United States | ||||
4. Drefke, Madeleine | Sat 3:20pm, 4 | Bethesda | MD | United States | ||||
5. Husain, Aalia N. | Sat 3:20pm, 3 | Potomac | MD | United States | ||||
6. Kim, Esther | Sat 12:10pm, 3 | Yorktown | VA | United States | ||||
7. Kumar, Sarah | Sat 3:20pm, 3 | GA | United States | |||||
8. Reddy, Naina | Sat 3:20pm, 2 | GA | United States | |||||
9. Wang, Ashley N | Sat 12:10pm, 3 | GA | United States | |||||
10. Zambri, Ava | Sat 12:10pm, 1 | Bethesda | MD | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Culp, Evelyn | Sat 12:10pm, 6 | Towson | MD | United States | ||||
2. Della-Maddalena, Valentina | Sat 12:50pm, 6 | Rockville | MD | Argentina | ||||
3. Finney, Eva | Sat 12:10pm, 6 | Lutherville | MD | United States | ||||
4. Wolf, Emma V | Sat 12:50pm, 6 | Bethesda | MD | United States |