Tournament Draw
2018 World Masters
Women 50+ Singles

MSC = McArthur Sports Center

ST = St Anne's Belfield

Round 32
Nelson,Sarah [NSW]    
 
Bye    
Dufresne,Suzanne [Beaconsfield,QC]    
Ct MSC10, Tue, 7/31 7:15PM  
Blasberg,Jeanne M [Westerly,RI]    
Ohshima,Rieko    
Ct MSC11, Tue, 7/31 7:15PM  
Arango,Karen [Seattle,WA]    
Kurosawa,Yumiko    
Ct MSC12, Tue, 7/31 7:15PM  
Barnard,Helen    
Ansdell,Wendy [Acton,MA]    
Ct MSC9, Tue, 7/31 7:40PM  
10  Parsley,Cindy [Perth, WA]    
11  Munn,Kerry    
Ct MSC10, Tue, 7/31 7:40PM  
12  Coates,Lisa [Kingston,ON]    
13  Fraser,Angela [Port Elizabeth]    
Ct MSC11, Tue, 7/31 7:40PM  
14  Cameron,Leslie [Kenosha,WI]    
15  Karaboikis,Joanne    
Ct MSCG2, Tue, 7/31 7:15PM  
16  Webb,Karen    
17  Prockop,Hope Nichols [Providence,RI]    
 
18  Bye    
19  Matsui,Chizuko    
Ct MSC12, Tue, 7/31 7:40PM  
20  Borg,Helene [Všnge]    
21  Kessler,Julie [Ivyland,PA]    
Sun, 7/29 12:00AM  
22  Sairsingh,Janet [Grand Cayman KY1-1205,QC]    
23  Noda,Ikuko    
Ct MSC10, Tue, 7/31 8:05PM  
24  Springer-Aass,Julie N [Kanata]    
25  Cross,Katrina    
Ct MSC11, Tue, 7/31 8:05PM  
26  Seerden,Angelique [Hoofddorp]    
27  Philp,Sally [Burlington,ON]    
Ct MSC12, Tue, 7/31 8:05PM  
28  Chapman,Jane [Smiths]    
29  Wagner,Lauren    
Ct MSCG2, Tue, 7/31 8:05PM  
30  Bayly,Carol [Lima]    
31  Bye    
 
32  Santamaria,Andrea    
Round 16
Nelson,S  
 
Ct MSCG2, Wed, 8/1 6:20PM  
Blasberg,J  
  4,(11),8,(7),7 
Ohshima,R  
 (9),7,3,4
Ct MSC10, Wed, 8/1 6:20PM  
Barnard,H  
  4,0,0 
Ansdell,W  
 4,6,5
Ct MSC12, Wed, 8/1 6:20PM  
Coates,L  
  5,(6),8,8 
Cameron,L  
 (6),12,5,2
Ct MSC9, Wed, 8/1 6:20PM  
Webb,K  
  5,2,2 
Prockop,H  
 
Ct MSC11, Wed, 8/1 6:20PM  
Borg,H  
  6,7,6 
Kessler,J  
 DF
Ct MSC9, Wed, 8/1 6:55PM  
Springer-Aass,J  
  3,3,4 
Cross,K  
 4,2,9
Ct MSC11, Wed, 8/1 6:55PM  
Philp,S  
  2,3,0 
Wagner,L  
 1,3,1
Ct MSCG2, Wed, 8/1 6:55PM  
Santamaria,A  
   
Quarters
Nelson,S  
 7,2,10
Ct MSC11, Thu, 8/2 3:25PM  
Barnard,H  
  1,4,3 
Ansdell,W  
 6,1,7
Ct MSCG2, Thu, 8/2 3:25PM  
Cameron,L  
  7,(9),7,6 
Prockop,H  
 3,1,1
Ct MSC11, Thu, 8/2 4:00PM  
Springer-Aass,J  
  (9),6,5,5 
Cross,K  
 9,3,4
Ct MSCG2, Thu, 8/2 4:00PM  
Wagner,L  
  2,8,7 
Semis
Nelson,S  
 6,5,5
Ct MSCG2, Fri, 8/3 6:20PM  
Ansdell,W  
  (8),6,10,14 
Prockop,H  
 3,8,6
Ct MSCG2, Fri, 8/3 7:00PM  
Wagner,L  
  1,3,(6),7 
Finals
Nelson,S  
 5,9,2
Winner: Wagner,L
7,8,5
Ct MSCG2, Sat, 8/4 3:30PM  
Wagner,L  
  5,9,13 
3/4 Playoff
Ansdell,W  
 
Winner: Prockop,H
4,1,4
Ct MSC11, Sat, 8/4 3:30PM  
Prockop,H