Tournaments - Entrants by division

2018 World Masters

Entrants by division

Men 35+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Adams, Russell Mon 1:00pm, MSCG1 Johannesburg South Africa
 2.  Anjema, Laurens Jan Tue 1:35pm, MSCG1 Netherlands
 3.  Barnett, Dave Tue 2:10pm, MSC4 Newcastle England
 4.  Bigaignon, Nicolas Tue 2:45pm, MSC4
 5.  Breen, Andrew Mon 12:30pm, MSCG1 Liverpool England
 6.  Bukenberger, Steven Mon 12:30pm, MSC4 Karlsruhe Germany
 7.  Christensen, Wayne Tue 1:35pm, MSC2 Mossman Australia
 8.  Collet, Alvaro Mon 1:00pm, MSCG1 Seattle WA United States
Pending Waitlist
 1.  Elhendy, Wael Tue 2:45pm, MSCG1 Boca Raton FL United States
Pending Waitlist
 1.  Garbi, Alex G Tue 1:35pm, MSC4 New York Spain
 2.  Garner, Ben Tue 2:45pm, MSC1 Owings Mills MD England
 3.  Huang, Keln Tue 4:20pm, MSCG2 New York NY Canada
 4.  Ilyas, Adil Mon 12:30pm, MSCG1 Glen Allen VA United States
 5.  Jones, Gavin M Tue 1:35pm, MSC3 Lancaster PA United States
 6.  Khan, Karamatullah Tue 2:10pm, MSC3 Wayne PA Pakistan
 7.  Khan, Shahid Tue 1:35pm, MSC1 Stamford CT England
 8.  Knox, Kevin Tue 1:35pm, MSC3 Waterford Ireland
 9.  Lagewaard, Daniel Tue 2:10pm, MSC2 Netherlands
 10.  Leeuw, Clinton W Tue 2:10pm, MSCG1 New York South Africa
 11.  Louw, Phil Tue 2:10pm, MSC4 Johannesburg South Africa
 12.  Mather, Justin D Mon 12:30pm, MSC3 Mount Pleasant SC United States
 13.  McDaniel, Dave Mon 1:00pm, MSC3 Charlottesville VA United States
 14.  Mijs, Rene Tue 1:35pm, MSC1 Papendrecht Netherlands
 15.  Pollard, Regan Mon 12:30pm, MSC4 georgetown Guyana
 16.  Rafique, Salman Mon 1:00pm, MSC1 Little Elm TX United States
 17.  Ramasra, Colin Tue 4:20pm, MSCG2 New York Trinidad and Tobago
Pending Waitlist
 1.  Ramsey, Daren Mon 1:00pm, MSC1 Shaker Heights OH England
Pending Waitlist
 1.  Raubenheimer, Tertius Tue 1:35pm, MSC2 Sea Bright NJ South Africa
 2.  Russell, Joseph D Tue 2:10pm, MSC3 Cleveland OH United States
Pending Waitlist
 1.  Salem, Assem Y Mon 12:30pm, MSC1 Staten Island NY United States
 2.  Singerman, Kevin Mon 12:30pm, MSC1 Louisville KY United States
Pending Waitlist
 1.  Talwar, Anuroop Mon 1:00pm, MSC3 New York NY India
 2.  Tantera, Guillermo Tue 2:10pm, MSC1 Argentina
 3.  Van-Zyl, Pieter Mon 12:30pm, MSC3 South Africa
 4.  Walker, Alister Tue 3:20pm, MSCG1 Washington Botswana
 5.  Wheadon, Gary Tue 2:45pm, MSC2 Johannesburg South Africa
 6.  Wilkens, Dennett J Tue 2:10pm, MSC2 Pittsford NY United States
 7.  Wilkins, Phil Tue 2:45pm, MSC4 Tuxedo Park NY Wales
 8.  Wollny, Julian Tue 2:10pm, MSC1 Berlin Germany
Men 40+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Alamanos, John Mon 3:30pm, MSC8 Australia
 2.  Algrain, Haitham Mon 4:00pm, MSC7 United States
 3.  Allen, Paul Wed 6:55pm, MSC5 essex England
 4.  Barnas, Vit Mon 3:00pm, MSC5 Czech Republic
 5.  Basit, Abdul Mon 2:30pm, MSC8 Karachi Pakistan
 6.  Basson, Adriaan Michau Mon 3:00pm, MSC6 Namibia
 7.  Bastien, Pierre L Mon 3:30pm, MSC6 Philadelphia PA United States
 8.  Benn, Don Mon 4:00pm, MSC5 Barbados
 9.  Biggs, Mick Tue 5:35pm, MSC5 Weybridge England
 10.  Bishop, Matt Tue 4:20pm, MSC8 Halifax NS Canada
 11.  Botha, Andre Mon 5:00pm, MSC6 Windhoek Namibia
 12.  Cannon, Eddie Mon 3:00pm, MSC5 Chattanooga TN United States
 13.  Chavez, Marco Mon 3:30pm, MSC8 Los Angeles CA Mexico
 14.  Chifunda, Patrick Tue 5:10pm, MSC5 Richmond VA Zambia
 15.  Chilufya, Lazarus Tue 4:45pm, MSC5 Baltimore MD United States
 16.  Cornish, Jonathan Mon 3:00pm, MSC7 Fort Lauderdale FL United Kingdom
 17.  Cullinane, Philip Mon 3:30pm, MSC5 Coventry England
 18.  Dodd, Allen Mckee Mon 3:00pm, MSC8 Louisville KY United States
 19.  Gallacher, Jonathan Tue 4:45pm, MSC7 Plymouth England
 20.  Gaynor, William C Mon 3:30pm, MSC5 Washington DC United States
 21.  Greenhut, Charles N Mon 4:30pm, MSC8 Crozet VA United States
 22.  Gross, Edward E  , Philadelphia PA United States
 23.  Hayes, Tim Mon 5:00pm, MSC6 Syracuse, NY United States
 24.  Hope, Jonathan Mon 4:30pm, MSC6 England
 25.  Ingber, Shai Tue 4:45pm, MSC8 Chevy Chase MD United States
 26.  Jancicka, Ivan Mon 3:00pm, MSC8 Hlohovec Slovakia
 27.  Kamakura, Yoichi Mon 4:30pm, MSC8 Japan
 28.  Kastendike, George Mon 4:30pm, MSC7 Charlottesville VA United States
 29.  Kenny, Liam Tue 4:20pm, MSC5 Greenwich Ireland
 30.  Khan, Muhammad Faheem Mon 3:00pm, MSC6 Wayne PA United Arab Emirates
 31.  Kovary, Balazs Mon 4:30pm, MSC5 United States
 32.  MacMillan, Bruce Mon 4:00pm, MSC6 South Africa
 33.  Mathew, Thomas Mon 2:30pm, MSC8 Haymarket VA United States
 34.  Mecklenburg, Federico Mon 5:00pm, MSC5 Lima Peru
 35.  Monen, Michael L. Mon 4:30pm, MSC7 Chattanooga TN United States
 36.  Murronmaa, Tatu A Tue 5:35pm, MSC7 Seattle WA Finland
 37.  Novoa, Marcelo Mon 4:00pm, MSC7 Brazil
 38.  O'hare, Mark  , Beaumaris Victoria South Africa
 39.  Pervez, Md Shopon Mon 3:00pm, MSC7 Bangladesh
 40.  Photis, Christopher Mon 3:30pm, MSC6 Australia
 41.  Preston, Al Tue 4:20pm, MSC7 South Pasadena CA New Zealand
 42.  Ruane, Craig Tue 4:45pm, MSC6 Pretoria South Africa
 43.  Sadiq, Muhammad Mon 4:00pm, MSC6 Katy TX United States
 44.  Schutt, Federico Mon 4:00pm, MSC5 Godoy Cruz- Mendoza Argentina
 45.  singh, Aman Mon 5:00pm, MSC7 mohali
 46.  Thiagarajah, Prashan Mon 5:00pm, MSC7 Pittsburgh PA United States
 47.  Ugolini, Alexander Mon 4:30pm, MSC6 Therwil Switzerland
 48.  Wong, Wai Chung Mon 5:00pm, MSC5 Hong Kong
 49.  Wyant, Tim Tue 5:10pm, MSC8 Brooklyn NY United States
 50.  Yadav, Yashasvi Mon 4:30pm, MSC5 Kanpur, Uttar Pradesh India
Men 45+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Alavi, Naj Mon 9:30am, MSC4 New York NY United States
 2.  Asundi, Jai Mon 11:00am, MSC4 Plano TX India
 3.  Banasiak, Tomasz Mon 10:30am, MSC4 Poland
 4.  Barbeau, Nicolas Mon 9:30am, MSC3 Angers France
 5.  Bezdek, Patrick Sun 1:00pm, MSC6 Germering Germany
 6.  Borgvall, Christian Mon 10:30am, MSCG1 Uppsala Sweden
 7.  Bottyan, Istvan Sun 1:00pm, MSC7 Hungary
 8.  Buchan, Peter Mon 9:00am, MSC2 Scotland
 9.  Burns, Christopher Sun 12:00pm, MSC5 Charlottesville VA United States
 10.  Cabral, Fabio Mon 9:30am, MSC4 Brazil
 11.  Chin, Richard A Mon 11:30am, MSC4 Riverdale NY Guyana
 12.  Conder, Julian Mon 10:30am, MSC2 Auckland New Zealand
 13.  Cooke, Stephen Mon 12:00pm, MSC1 Netherlands
 14.  Cooper, Peter Mon 11:30am, MSC3 Canada
 15.  D'Angelo, Claudio Mon 10:00am, MSC2 London Italy
 16.  Desai, Sunil B Mon 11:00am, MSC3 Villanova PA United States
 17.  Elias, Jose Manuel Mon 11:30am, MSC2 Lima Peru
 18.  Fakier, Adil Mon 9:00am, MSC1 Minneapolis MN South Africa
 19.  Farrag, Samy Mon 10:30am, MSC3 Miamisburg Germany
 20.  Fernandez, Salvador Sun 12:30pm, MSC7 Spain
 21.  Fletcher, John  , Bermuda
 22.  Gardiner, Matthew Mon 9:30am, MSC3 Perth New Zealand
 23.  Garner, Tim Mon 10:00am, MSC4 London England
Pending Waitlist
 1.  Gill, Sandeep S Sun 1:30pm, MSC5 New York NY United States
Pending Waitlist
 1.  Gonzalez-Fernandez, Javier Mon 12:00pm, MSC3 Spain
 2.  Goodings, Pete Mon 9:30am, MSC1 Edmonton AB England
 3.  Guthrie, Craig Sun 1:30pm, MSC5 Tecumseh Canada
Pending Waitlist
 1.  Habib, Mustafa Sun 12:30pm, MSC7 karachi Pakistan
Pending Waitlist
 1.  Hansen, Adrian Mon 11:00am, MSCG1 Durban South Africa
 2.  Haroon, Imran Sun 12:30pm, MSC5 Karachi Pakistan
 3.  Hay, Scott Sun 12:30pm, MSC6 Glasgow Scotland
 4.  Hecker, Philipp M Mon 12:00pm, MSC4 Westport CT Germany
 5.  Hossain, M Zamil Mon 9:30am, MSC2 Bangladesh
 6.  Jack, Brian Mon 11:00am, MSC4 Scottsdale AZ United States
 7.  Keevy, Scott Sun 12:30pm, MSC6 Port Elizabeth South Africa
 8.  Khafaji, Imad A Mon 11:00am, MSC1 Citrus highest CA Iraq
 9.  King, Martin Sun 12:00pm, MSC5 South Africa
 10.  Klipstein, Kevin D Mon 12:00pm, MSC2 New York NY United States
 11.  Koekemoer, Douglas Mon 11:30am, MSC1 Namibia
 12.  Kubukeli, Zuko Mon 12:00pm, MSCG1 johannesburg South Africa
 13.  Le Cheminant, Galen J Mon 10:00am, MSC1 Charleston SC United States
Pending Waitlist
 1.  Luke, Solomon Sun 1:00pm, MSC7 United States
Pending Waitlist
 1.  Lussier, Stephane Mon 9:30am, MSC1 Gatineau QC Canada
 2.  Mackenzie, Michael Mon 12:00pm, MSC1 Bridgetown Trinidad and Tobago
 3.  Mancer, Evan Mon 10:30am, MSC2 Winnipeg MB Canada
 4.  Marrison, Bruce Mon 11:00am, MSC2 Markham ON Canada
 5.  McIntyre, David Mon 10:00am, MSC1 Princeton Australia
 6.  Morid, Steve Mon 11:00am, MSC2 Hamburg Germany
 7.  Musto, John B Mon 9:30am, MSC2 Stamford CT United States
 8.  Naseem, Jahangir Mon 12:00pm, MSC3 McLean VA United States
 9.  Nayar, Rahul Mon 10:30am, MSC4 Miami Beach FL United States
 10.  O'Connell, Leigh Sun 12:30pm, MSC8 Australia
Pending Waitlist
 1.  Odeh, Francis F Mon 11:30am, MSC1 Cliffwood NJ United States
Pending Waitlist
 1.  Oghenekevwe, Viano Sun 12:30pm, MSC5 Saint Bruno QC Canada
 2.  O'Neill, Martin Mon 9:00am, MSC1 Ireland
 3.  Pilon, Richard Sun 1:00pm, MSC6 Lachine QC Canada
 4.  Pirtheesingh, Peter K. Mon 10:00am, MSC3 PEMBROKE PINES Trinidad and Tobago
 5.  Saad, Maurice, Jr. Sun 12:30pm, MSC8 Brazil
Pending Waitlist
 1.  Scott, Lee Mon 10:30am, MSC1 Louisville KY United States
Pending Waitlist
 1.  Sharplin, Daniel A Mon 11:30am, MSCG1 Rock Spring GA New Zealand
 2.  Sood, Viroo Mon 10:00am, MSC2 India
 3.  Souto, Jesus Mon 10:00am, MSCG1 AMES Spain
 4.  Staunton, Nick Mon 11:00am, MSC3 leamington spa Ireland
 5.  Stephenson, Matthew Mon 11:30am, MSC3 York England
 6.  Taylor, Nick Mon 9:30am, MSCG1 Maynard MA Jersey
 7.  Tiitinen, Petteri Mon 11:00am, MSC1 TSSq Finland
 8.  Todd, Shad Mon 10:30am, MSC3 Philadelphia PA United States
 9.  Wagemans, Wibe Mon 10:30am, MSC1 Bellevue Netherlands
 10.  Walker, Damian J Mon 10:00am, MSC3 Stamford CT United States
 11.  Wellings, Julian P Mon 12:00pm, MSC2 Bloomfield Hills MI England
 12.  Wijesundara, Dhammika Mon 11:30am, MSC2 Colombo Sri Lanka
Pending Waitlist
 1.  Woodriff, Jaffray P Mon 9:00am, MSC2 Charlottesville VA United States
Pending Waitlist
 1.  Wren, Matt Mon 12:00pm, MSC4 New Zealand
Men 50+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Aass, Martin H Mon 4:00pm, MSC12 Ottawa ON Canada
 2.  Abdel-Aziz, Tarek Mon 3:00pm, MSC9 El-Shorouk Egypt
 3.  Ahmed, Mohamed N Sun 12:30pm, MSC10 South Riding VA United States
 4.  Arze, Javier A Tue 9:55am, MSC4 Springfield VA United States
Pending Waitlist
 1.  Barros, Maurice Mon 4:30pm, MSCG2 Charlottesville VA United States
Pending Waitlist
 1.  Bartalos, Tibor Sun 2:30pm, MSCG2 Washington DC United States
 2.  Bennett, Craig Mon 3:30pm, MSC9 Salt Lake City UT United States
 3.  Bentick, James Mon 3:30pm, MSC10 Kingstown Saint Vincent and the Grenadines
 4.  Bezold, Thomas Sun 2:30pm, MSC9 Germany
 5.  Bibb, David Sun 1:30pm, MSC12 Richmond VA United States
 6.  Blaise, Mario Sun 1:00pm, MSC9 Mason OH United States
 7.  Bocanegra, Mauricio Mon 3:00pm, MSCG2 Ciudad de México Mexico
 8.  Bothello, Eugene Mon 1:30pm, MSC10 Paget Bermuda
 9.  Bourne, Damon Mon 4:30pm, MSC11 Madison WI United States
 10.  Bysh, Rodney Sun 12:30pm, MSC12 Germany
 11.  Collignon, Olivier Mon 4:00pm, MSCG2 lyon France
 12.  Cory, Tim Sun 12:00pm, MSC11 Charlottesville VA United States
 13.  Cowhie, Michael Mon 4:30pm, MSCG2 Ireland
 14.  Dalley, Cameron Sun 12:30pm, MSC11 Australia
 15.  Deutschmann, Bodo Mon 5:00pm, MSC12 Cologne Germany
 16.  Duff, Rob M Sun 12:30pm, MSC9 Ashtead SRY South Africa
 17.  Eberhard, Rob Sun 1:00pm, MSC11 Whistler BC Canada
 18.  Elliott, Richard J Mon 4:00pm, MSC11 Belmont CA United States
 19.  Ferraresi, Pablo Sun 1:00pm, MSC12 Argentina
 20.  Ferrier, Scott Sun 2:00pm, MSC9 Clinton Australia
Pending Waitlist
 1.  Frank, Steve Sun 12:30pm, MSC9 PA United States
Pending Waitlist
 1.  Fritschi, Andreas Mon 4:30pm, MSC12 Switzerland
 2.  Gagnon, Mario Sun 1:30pm, MSC11 Quebec QC Canada
 3.  Gani, Abdul Sun 2:30pm, MSC10 Bangladesh
 4.  Garel, Dave J Sun 1:30pm, MSC10 Dayton OH United States
Pending Waitlist
 1.  Garg, Naveen Sun 2:30pm, MSC11 Seattle United States
Pending Waitlist
 1.  Haase, Trent A Mon 5:00pm, MSC10 Toronto ON Canada
 2.  Haley, Christopher P Sun 1:30pm, MSC11 Lutherville MD United States
 3.  Hardenberg, Vaughn Sun 1:00pm, MSCG2 Cape Town South Africa
Pending Waitlist
 1.  Harrison, Scott P Sun 2:30pm, MSC9 Richmond VA United States
Pending Waitlist
 1.  Healy, Kevin Mon 1:30pm, MSC12 Australia
 2.  Hernady, Eric B Mon 4:00pm, MSC9 Fairport NY United States
 3.  Hyde, Duncan Mon 4:00pm, MSCG2 AVALON BEACH Australia
 4.  Hyde, Russell Sun 1:30pm, MSC9 malua bay Australia
Pending Waitlist
 1.  Idris, Asif Sun 1:00pm, MSCG2 Karachi Pakistan
Pending Waitlist
 1.  James, Mark Mon 2:30pm, MSC10 Tayside Scotland
 2.  Kamat, Aashish R Mon 3:00pm, MSC10 New York NY United States
 3.  Kanellis, George Sun 1:00pm, MSC10 Chipping Norton Australia
 4.  Karaboikis, Peter Sun 2:00pm, MSC10 Australia
 5.  Keevy, Brent Jack Sun 12:30pm, MSC10 Port Elizabeth South Africa
 6.  Lalor, Brian Mon 2:30pm, MSC12 Ireland
 7.  Laver, Michael Sun 2:00pm, MSCG2 Gladstone Qld Australia
 8.  Lawton, Michael Mon 3:00pm, MSC12 Harare Zimbabwe
 9.  Lewin, David N Sun 1:00pm, MSC10 Charleston SC United States
 10.  Liu, Bin Sun 2:30pm, MSC10 Beijing China
 11.  Loupassi, Manoli Sun 12:30pm, MSC11 Richmond VA United States
 12.  MacLean, Dan Sun 12:00pm, MSC9 Grand Cayman Cayman Islands
 13.  Mandujano, José Antonio Sun 1:00pm, MSC9 Ciudad de México Mexico
 14.  Manente, Ricardo Luis Sun 1:30pm, MSC10 Argentina
 15.  May, Andrew Sun 1:30pm, MSC9 South Africa
 16.  McDonald, Brian J. Sun 1:00pm, MSC11 Austin TX United States
 17.  McGovern, David Mon 3:00pm, MSC10 Wellington Point Australia
 18.  Mclachan, Peter Mon 5:00pm, MSC11 South Africa
 19.  Mcloughlin, Stephen Mon 3:30pm, MSC11 England
 20.  Mendes, Carlos Mon 2:00pm, MSC12 Maia Portugal
 21.  Molloy, Jack Mon 3:00pm, MSC11 Ireland
 22.  Moody, Chris Mon 3:00pm, MSCG2 South Africa
 23.  Morley, Steve Sun 2:00pm, MSC12 Australia
 24.  Morrish, David Mon 2:00pm, MSC10 London ON Canada
 25.  Murphy, Tom Sun 2:30pm, MSCG2 Canada
 26.  Musonda, Phillip Mon 5:00pm, MSC12 kitwe Zambia
 27.  O'Neill, Conor Sun 1:30pm, MSC12 Ireland
 28.  Peters, Uwe Mon 5:00pm, MSC9 Germany
 29.  Peterson, Eugene Mon 4:30pm, MSC9 South Africa
 30.  Petrarolo, Dino Mon 4:00pm, MSC10 South Africa
 31.  Phoon, Raymond Sun 2:00pm, MSC11 Malaysia
 32.  Posdijk, Johan Sun 1:00pm, MSC12 Hoofddorp Netherlands
 33.  Prince, Jay D. Sun 2:00pm, MSC10 Maple Valley WA United States
 34.  Prockop, David J Sun 2:30pm, MSC11 Providence RI United States
 35.  Raynor, Eric Sun 1:30pm, MSCG2 Midway UT United States
 36.  Reiss, David P. Sun 12:00pm, MSC9 Fairfield CT United States
 37.  Roper, Geoff Mon 1:30pm, MSC10 Waxhaw NC
 38.  Ryan, Sean Mon 3:30pm, MSCG2 Australia
 39.  Schon, Thomas Sun 2:00pm, MSCG2 Austria
 40.  Sly, David Mon 3:30pm, MSC12 Kingston Canada
 41.  Soares, Filipe Mon 3:30pm, MSC10 Brazil
 42.  Souza, Lucio Sun 1:30pm, MSCG2 Brasilia Brazil
 43.  Tootill, Michael Mon 2:30pm, MSCG2 South Africa
 44.  Tzschoppe, Gunther Sun 12:00pm, MSC11 Germany
 45.  Vlcek, Eric Sun 2:00pm, MSC9 Rowayton CT United States
Pending Waitlist
 1.  Walker, Adam K Sun 2:00pm, MSC11 Brewster NY United States
Pending Waitlist
 1.  Wiens, Hansi Mon 5:00pm, MSCG2 Palo Alto CA Germany
 2.  Wiffen, Albert Sun 2:00pm, MSC12 South Africa
 3.  Wren, Steve K. Mon 4:30pm, MSC10 Gatineau QC Canada
 4.  Yepes, Jose Sun 12:30pm, MSC12 United States
Men 55+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Aguiar, Jose Sun 2:00pm, MSCG1 Portugal
 2.  Allen, Joe Sun 4:00pm, MSC6 Waterloo ON Canada
 3.  Allnock, Ron Sun 3:30pm, MSC6 Mars PA United States
 4.  Alvarez, Miguel Sun 2:00pm, MSC4 Mexico
 5.  Arimoto, Nozomu Sun 4:00pm, MSCG1 Japan
 6.  Baker, David R Sun 2:30pm, MSC3 St. Paul MN United Kingdom
 7.  Barenholz, Felix Sun 4:00pm, MSC4 Maren-Kessel Netherlands
 8.  Bennett, Brandon Sun 3:30pm, MSC3 SALT LAKE CITY UT United States
 9.  Berlin, Justin E Sun 1:00pm, MSC3 New York NY United States
 10.  Beylin, Ben Sun 1:30pm, MSC1 Holmdel NJ United States
 11.  Bomhardt, Frank Sun 3:00pm, MSC4 Germany
 12.  Bosdari, Jose Sun 4:00pm, MSC2 Argentina
 13.  Bracken, Allen Sun 1:00pm, MSC4 Las Vegas NV United States
 14.  Bradfield, Graeme Sun 1:30pm, MSC2 Hobart Australia
 15.  Brady, Mark E Sun 12:00pm, MSC3 Dayton OH United States
Pending Waitlist
 1.  Brettkelly, Antony A.  , San Francisco United States
Pending Waitlist
 1.  Calcagno, Dante Sun 2:30pm, MSC3 Argentina
 2.  Campbell, Ross Sun 2:30pm, MSC4 Silver Spring MD United States
Pending Waitlist
 1.  Campbell, Tom Sun 4:00pm, MSC5 Louisville KY United States
Pending Waitlist
 1.  Carlin, Will Sun 3:30pm, MSC2 Brooklyn NY United States
 2.  Cooke, Wayne Sun 9:30am, MSC12 South Africa
 3.  Criswick, Chris Sun 12:00pm, MSC2 Canada
 4.  Darvill, Roger Sun 2:00pm, MSC3 Australia
 5.  De Wet, Christopher Sun 12:30pm, MSC3 Richmond VA United States
 6.  Delavigne, Gary Sun 2:00pm, MSC2 Sarnia ON Canada
 7.  Driessen, Andre Sun 3:00pm, MSC3 The Hague Netherlands
 8.  Dyus, Hugh Sun 2:00pm, MSC4 Hong Kong
 9.  Farrell, William Sun 4:00pm, MSC8 Minneapolis MN United States
 10.  Flanigan, John B Sun 4:00pm, MSC3 Oak Park IL United States
 11.  Francis, Ross Sun 2:00pm, MSC1 Australia
 12.  Fries, Jorge Sun 2:30pm, MSC2 Westport CT Switzerland
 13.  Fuller, David Sun 1:30pm, MSC4 Bathurst Australia
 14.  Ghani, Omer Sun 4:00pm, MSC7 New York NY United States
 15.  Gilbee, Peter Mon 12:00pm, MSCG2 MELBOURNE Australia
 16.  Govender, Ravi Sun 4:00pm, MSC4 South Africa
 17.  Graham, Steven C Sun 3:30pm, MSC4 Edmonton AB Canada
 18.  Green, James Sun 4:00pm, MSCG1 Frenchtown NJ United States
 19.  Green, Roger Sun 1:00pm, MSC4 England
 20.  Griffiths, Julian Sun 1:30pm, MSC2 Wales
 21.  Grobler, Christian Mon 12:30pm, MSC9 Germany
 22.  Hajek, Francis P Sun 12:30pm, MSCG1 Charlottesville VA United States
 23.  Hamid, Md Sun 2:30pm, MSC1 Bangladesh
 24.  Hardie, Eben Sun 3:00pm, MSC3 Atlanta GA United States
 25.  Harris, Anthony Sun 12:00pm, MSC2 Tauranga New Zealand
 26.  Hewitt, George Sun 1:00pm, MSC2 Ireland
 27.  Hindermann, D.Tyler Sun 4:00pm, MSC1 West Roxbury MA United States
 28.  Hindermann, Terry Sun 12:30pm, MSC1 Charlottesville VA United States
 29.  Hosey, Willie Mon 9:30am, MSCG2 Mt Albert Ireland
 30.  Howarth, Peter Sun 12:00pm, MSC1 lynwoodridge south Africa
 31.  Hughes, Dominic Mon 10:30am, MSCG2 Berwyn PA United States
 32.  Johnson, Fredrik Mon 2:00pm, MSCG2 Linköping Sweden
 33.  Jurschik, Dietmar Sun 1:00pm, MSCG1 Germany
 34.  Kato, Shigeyuki Sun 2:30pm, MSCG1 Japan
 35.  Koelmel, Peter Sun 12:30pm, MSCG1 Baden-Baden Germany
 36.  Krahner, Wayne Sun 4:00pm, MSC1 Australia
 37.  Kumar, Puneet Sun 1:30pm, MSC3 Glen Allen VA United States
 38.  Lalor, Dave Sun 3:30pm, MSC4 Ireland
 39.  Lam, Bill Sun 12:30pm, MSC1 Toronto ON Canada
 40.  Levy, David Sun 3:30pm, MSCG1 San Francisco CA United States
 41.  Macdougall, Brian Sun 3:30pm, MSCG1 Hong Kong Canada
 42.  Mach, Pavel Sun 12:30pm, MSC2 Losina Czech Republic
 43.  Marjomaa, Olli Sun 3:00pm, MSC4 Helsinki Finland
 44.  Martin, Brett Mon 11:30am, MSCG2 Fairfield CT Australia
 45.  McGee, Emmett F Sun 1:30pm, MSC4 Baltimore MD United States
 46.  McLeod, Paul Sun 1:30pm, MSCG1 Edgewater Canada
 47.  Mears, David Sun 2:30pm, MSC1 Aurora ON Canada
 48.  Miller, Warren Mon 10:00am, MSC11 Melbourne Australia
 49.  Millman, Richard C Mon 11:00am, MSCG2 Ooltewah TN United States
 50.  Moola, Rafi Sun 3:30pm, MSC2 South Africa
 51.  Moto, Masayuki Sun 4:00pm, MSC8 kobe Japan
Pending Waitlist
 1.  Munro, Brad Sun 3:30pm, MSC1 Markham ON Canada
Pending Waitlist
 1.  Nishimura, David Sun 3:00pm, MSCG1 Providence RI United States
 2.  O'Donnell, Philip Sun 1:00pm, MSCG1 Australia
 3.  O'Neill, Darren Sun 12:30pm, MSC3 Australia
 4.  Paal, Feliz Mon 2:00pm, MSC11 Germany
 5.  Patel, Jay Sun 1:30pm, MSC1 Windsor Canada
 6.  Patton, John S Sun 12:30pm, MSC2 Richmond VA United States
 7.  Peel, Nicholas Sun 12:30pm, MSC4 Maidstone England
 8.  Pergue, Didier Sun 3:30pm, MSC3 Villeurbanne France
 9.  Philp, Mike Sun 1:00pm, MSC1 Burlington ON Canada
 10.  Pillay, Sagran Sun 2:30pm, MSCG1 South Africa
 11.  Price, Eamonn Mon 1:00pm, MSCG2 Harpenden England
 12.  Purrazzella, Joseph Sun 2:00pm, MSC3 Norwalk CT United States
 13.  Pye, Wayne F Sun 1:00pm, MSC3 Pickering ON Canada
 14.  Rasool Quadri, Salman Sun 2:30pm, MSC2 Pakistan
Pending Waitlist
 1.  Reason, Philip J Sun 4:00pm, MSC2 Downingtown PA England
Pending Waitlist
 1.  Rios, Pedro Sun 4:00pm, MSC5 Mijas costa Spain
 2.  Robie, Chip Sun 12:00pm, MSC1 New York NY United States
 3.  Sambrook, Bart Sun 2:30pm, MSC4 Montreal QC Canada
 4.  Scott-Martin, Patrick Sun 1:30pm, MSCG1 South Africa
 5.  Sealy, Mark Mon 2:00pm, MSC9 St. Michael Barbados
 6.  Shekhawat, Jai Sun 4:00pm, MSC7 Chicago IL United States
 7.  Sheldon, Brian Mon 11:30am, MSC9 Overland Park KS United States
 8.  Singh, Karam Sun 1:30pm, MSC3 Ireland
 9.  Smith, Steve Sun 4:00pm, MSC6 England
 10.  Sorio, Giorgio Mon 12:30pm, MSC11 Arth Switzerland
 11.  Sorrentino, Neville A Sun 3:00pm, MSC2 Virgin Islands, British
 12.  Steyn, Peter Sun 4:00pm, MSC3 South Africa
 13.  Stiles, Andrew P Sun 9:30am, MSC12 Henrico VA United States
 14.  Suttner, Norbert Sun 3:30pm, MSC1 Germany
 15.  Taylor, Mark Sun 3:30pm, MSC6 Thornbury England
 16.  Ullman, William Sun 2:00pm, MSC1 Brooklyn NY United States
 17.  Valente, Al Sun 3:00pm, MSC2 Windsor QC Canada
 18.  Van Heeswijk, John Mon 12:30pm, MSCG2 Johannesburg South Africa
 19.  Velasquez, Ulises Sun 2:00pm, MSC2 XALAPA , VERACRUZ Mexico
 20.  Vlismas, Anthony Sun 3:30pm, MSC5 Australia
 21.  Von Holstein, Mark Sun 2:00pm, MSCG1 Mount Kisco NY United States
 22.  Wahlstedt, Rick Sun 12:30pm, MSC4 Katonah NY Sweden
 23.  Ward, Barry M Sun 3:30pm, MSC5 Oakdale CT Canada
 24.  Watkins, Barry Sun 12:00pm, MSC3 England
 25.  Wilkinson, Trevor Mon 10:00am, MSCG2 johannesburg South Africa
 26.  Withey, Darren Mon 1:30pm, MSCG2 Aylesbury England
 27.  Wolff, Joachim R Sun 3:00pm, MSCG1 Georgetown TX Netherlands
Men 60+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Andrade, Roberto Mon 2:00pm, MSC4 São Paulo Brazil
 2.  Apte, Vaman Mon 1:30pm, MSC1 India
 3.  Baicker-Mckee, Steven Mon 1:30pm, MSC2 Pittsburgh PA United States
 4.  Barwise, Allen Mon 2:00pm, MSC2 Chorley England
 5.  Baybut, Howard Mon 4:00pm, MSC4 South Africa
Pending Waitlist
 1.  Bedore, Thomas P Mon 3:00pm, MSC4 White Rock BC Canada
Pending Waitlist
 1.  Brabant, Richard Sun 2:30pm, MSC8 Candiac QC
 2.  Bradburn, Ian Mon 3:30pm, MSC3 Wigan England
 3.  Brito, Fernando Sun 2:00pm, MSC5 Chile
 4.  Bröcker, Christian Sun 1:30pm, MSC7 Germany
 5.  Burns, Tom R Sun 2:00pm, MSC8 Brooklyn NY United States
 6.  Cameron, Derrick Mon 3:00pm, MSC1 Ridgefield, Washington Canada
 7.  Carlsten, Tomas Sun 3:00pm, MSC6 uppsala Sweden
 8.  Chatfield, Rod Mon 3:30pm, MSC1 Australia
 9.  Conlon, Michael Mon 4:00pm, MSC3 Co.Clare Ireland
 10.  Costa, Duilio Sun 2:00pm, MSC8 Apollo PA United States
 11.  Cowan, Gary Mon 2:00pm, MSC3 Australia
 12.  Dautrement, Dominique Tue 3:55pm, MSCG1 France
 13.  Davenport, Geoffrey Mon 1:30pm, MSCG1 Sydney Australia
 14.  De Alwis, Visvajit Sun 2:30pm, MSC7 Mableton GA Sri Lanka
 15.  Dobbins, Allan C Sun 2:30pm, MSC5 Homewood, Al United States
 16.  Fahy, Gerry  , Ireland
 17.  Fearn, Rolland C Sun 2:30pm, MSC6 Louisville CO United States
 18.  Flores, Jose Manuel Sun 2:30pm, MSC5 BARCELONA Spain
 19.  Fry, Stephen Mon 4:00pm, MSC4 Murrieta CA Australia
 20.  Gay, Tony Mon 3:00pm, MSC1 England
 21.  Goncalves, Rodolfo Sun 3:00pm, MSC5 Brazil
 22.  Goodridge, Rudy Mon 3:00pm, MSC3 Scarborough ON Canada
 23.  Gordon, Bruce B Mon 1:30pm, MSC4 New York NY United States
 24.  Goulding, Jeremy Mon 4:00pm, MSCG1 England
 25.  Grynoch, Bob Mon 1:30pm, MSC4 Edmonton AB Canada
 26.  Hampson, Gary Mon 3:30pm, MSC4 Manuka Australia
 27.  Hanson, Jeff Sun 2:00pm, MSC7 Scarsdale NY United States
 28.  Harris, Paul W Mon 4:00pm, MSC2 Stamford CT Scotland
 29.  Haybittel, Michael Mon 2:30pm, MSC1 Australia
 30.  Hendricks, Paul C Mon 3:30pm, MSCG1 New York NY United States
 31.  Hufford, Stephen S Mon 1:00pm, MSC2 McLean VA United States
 32.  Iram, Danny Sun 1:30pm, MSC8 Kfar Truman Israel
 33.  Irwin, Garry Mon 3:30pm, MSCG1 Darlington Australia
 34.  Jung, Rex Sun 1:30pm, MSC6 Ottawa ON Canada
 35.  Kagan, Richard T Sun 2:30pm, MSC7 Chapel Hill NC United States
 36.  Kahl, Udo Mon 2:30pm, MSCG1 Germany
 37.  Kido, Tadashi Sun 1:30pm, MSC8 Japan
 38.  Kumar Agnihotri, Lalit Mon 1:00pm, MSC2 India
 39.  Lindquist, John A Mon 3:00pm, MSC2 McLean VA United States
 40.  Mald, Lance R Mon 2:00pm, MSC4 Weston CT United States
 41.  Markovics, Gabe Mon 2:30pm, MSC2 Australia
 42.  McKenna, Brian V  , Greenwich, CT RI United States
 43.  mehta, mehul Sun 2:30pm, MSC8 Birmingham MI United States
 44.  Mendez, Juan Mon 3:30pm, MSC7 Mexico
 45.  Mether, Jari Mon 4:00pm, MSC2
 46.  Mobbs, Jim Mon 2:00pm, MSCG1 Bargara Australia
 47.  Moore, Murray Sun 2:00pm, MSC7 Australia
 48.  Niederman, Derrick C Mon 1:30pm, MSC3 Charleston SC
 49.  Ollier, Roy Mon 3:30pm, MSC2 San Antonio TX Australia
 50.  Olson, Murray Sun 3:00pm, MSC7 Victoria QC Canada
Pending Waitlist
 1.  Orduna, Sergio Mon 4:00pm, MSC1 Zurich Switzerland
Pending Waitlist
 1.  Orizaola, Jose Mon 2:00pm, MSC1 Spain
 2.  Pitoscia, Tony Sun 2:00pm, MSC6 Aurora ON Canada
 3.  Prokopetz, Werner Mon 4:00pm, MSC3 Germany
 4.  Reinsoo, Paul Mon 1:30pm, MSC3 Baltimore ON Canada
 5.  Rendell, Ross Mon 3:00pm, MSC2 Canberra Australia
 6.  Reynolds, Randy Sun 2:00pm, MSC6 Sewickley PA United States
Pending Waitlist
 1.  Riley, Mike F Mon 3:30pm, MSC1 Bristol RI United States
Pending Waitlist
 1.  Robertson, Colin Mon 2:30pm, MSC3 Singapore
 2.  Robitaille, Christopher Mon 2:30pm, MSC2 Canada
 3.  Roodt, Pierr Mon 2:30pm, MSC4 South Africa
 4.  Rosas, Jorge Sun 3:30pm, MSC9 Ciudad de México Mexico
 5.  Rothwell, Brooke Sun 1:30pm, MSC7 Edmonton AB Canada
 6.  Saarloos, Fred Sun 2:30pm, MSC6 Singapore
Pending Waitlist
 1.  Salazar, Arturo Sun 1:30pm, MSC6 SAN LUIS POTOSI Mexico
Pending Waitlist
 1.  Saunders, Jon Sun 2:00pm, MSC5 Wilmington DE United States
 2.  Siddall, Gary Sun 3:00pm, MSC5 England
 3.  Simonton, Jeffrey Mon 2:00pm, MSC3 Greenville DE United States
 4.  Stewart, George Sun 3:30pm, MSC9 Greensburg PA United States
 5.  Taylor, Andrew J Mon 2:30pm, MSC3 Charlottesville VA United States
 6.  von Hirschberg, Richard Sun 3:00pm, MSC6 Coventry CT United States
 7.  Wessels, Jacobus P Sun 3:00pm, MSC7 Cary
 8.  Worcester, Rick Mon 3:30pm, MSC4 Lyme CT
 9.  Wright, David Mon 3:30pm, MSC7 Henley on Thames Wales
Men 65+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Anjema, Robert Jan Tue 10:20am, MSC8 Netherlands
 2.  Antonious, Alfons Mon 11:00am, MSC5 Egypt
 3.  Arshad, Riaz R Mon 10:30am, MSC6 Columbia MD United States
 4.  Barbosa, Carlos Mon 1:00pm, MSC5 Vaughan ON Canada
 5.  Barnett, Desmond Mon 11:30am, MSC5 Auckland New Zealand
 6.  Botha, Tienie Mon 11:00am, MSC6 Windhoek Namibia
 7.  Carroll, John Tue 11:10am, MSC7 Australia
 8.  Chitayat, Ezra Mon 10:30am, MSC6 Montreal Canada
 9.  Cornish, Alan Tue 9:30am, MSC8 Whitby ON Canada
 10.  Cullinane, Dennis Mon 12:30pm, MSC8 Coventry Ireland
 11.  Dougal, Jim Tue 11:10am, MSC5 Edinburgh Scotland
 12.  Du, Jin Mon 11:00am, MSC5 Higasiyamato-shi China
 13.  Dubois, Gabriel Mon 12:00pm, MSC7 Niagara-on-the-Lake ON
 14.  Duceppe, Richard Mon 11:00am, MSC7 Montreal QC Canada
 15.  Finlay, Graham Mon 1:00pm, MSC6 New Zealand
Pending Waitlist
 1.  Finne, Diderik Mon 12:00pm, MSC5 Alexandria VA United States
Pending Waitlist
 1.  Forgeron, David Mon 12:30pm, MSC7 St. Catharines ON Canada
 2.  Gadient, Gregory T Mon 11:30am, MSC5 Madison WI United States
 3.  Gornall, Ted Mon 1:00pm, MSC7 Canada
 4.  graham, ian Tue 11:35am, MSC5 bognor regis
 5.  Grainger, Chris Tue 10:45am, MSC7 Greenwich South Africa
 6.  Hanley, Patrick Tue 9:55am, MSC7 Ireland
 7.  Harris, George Mon 12:00pm, MSC6 Midlothian VA United States
 8.  Heneroty, Michael J Mon 10:30am, MSC5 Pittsburgh PA United States
 9.  Hughes, Chris Mon 11:00am, MSC8 South Africa
 10.  Johnson, Todd S Mon 12:30pm, MSC7 San Francisco CA United States
 11.  Kawachi, Akio Mon 11:30am, MSC8 Japan
 12.  Kilgallon, Michael Mon 12:00pm, MSC8 Sandy Springs GA United States
 13.  Kimura, Michio Mon 10:30am, MSC5 Nishinomiya Japan
 14.  Kooijman, Erik Mon 11:30am, MSC6 Netherlands
 15.  Kopachik, Will Mon 11:30am, MSC7 East Lansing MI United States
 16.  Kurosaki, Nobutaka Mon 1:00pm, MSC6 Japan
 17.  Lee, Ian Mon 12:30pm, MSC8 England
 18.  Lennox, Chris Mon 12:00pm, MSC8 England
 19.  Lennox, Ian Mon 12:30pm, MSC5 England
 20.  Lott, David Mon 1:00pm, MSC5 Vineyard Haven MA United States
Pending Waitlist
 1.  Macrury, John Tue 9:30am, MSC5 George Town Cayman Islands
Pending Waitlist
 1.  Michaelson, John Mon 12:30pm, MSC6 Charlottesville VA United States
 2.  Miller, Harvey Mon 11:00am, MSC6 Longwood FL United States
 3.  Mitha, Alladin Mon 11:00am, MSC7 Louisville KY United States
 4.  Morley, Geoffrey Mon 12:30pm, MSC6 Australia
 5.  Nawaz, Tawhid Mon 1:00pm, MSC7 McLean VA United States
 6.  Raponi, Mario Tue 10:45am, MSC8 Vaughan ON Canada
 7.  Rehman, John Mon 12:00pm, MSC5 New Zealand
 8.  Rumpler, Tom Mon 11:00am, MSC8 Kennesaw GA United States
 9.  Salgado, Jonas Mon 11:30am, MSC8 Brazil
 10.  Sands, John Mon 12:00pm, MSC6 Australia
 11.  Seebeck, Wayne Tue 9:55am, MSC5 Christchurch New Zealand
 12.  Smith, Ian Mon 11:30am, MSC6 Toronto ON Canada
 13.  Strachan, Charles Mon 11:30am, MSC7 Ancaster ON
 14.  Wada, Takeshi Mon 12:00pm, MSC7 Japan
 15.  Weatherhead, Wayne Tue 10:20am, MSC7 Richmond Hill ON Canada
 16.  Weerheim, Donald Mon 12:30pm, MSC5 Australia
Men 70+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Adamson, William G Mon 2:30pm, MSC5 Haverford PA United States
 2.  Alba, Jose Tue 1:35pm, MSC9 Spain
 3.  Allen, Norman Tue 1:00pm, MSC11 England
 4.  Bason, Maurice L. Tue 1:35pm, MSC11 Cincinnati OH United States
 5.  Baunach, Kevin Tue 1:35pm, MSC10 Australia
 6.  Bester, Frikkie Tue 1:35pm, MSC11 Cape Town South Africa
 7.  Bevevino, Joe Tue 1:00pm, MSC12 Beaver PA United States
 8.  Bourne, Max Tue 12:25pm, MSC11 Australia
 9.  Clements, Akiyah Tue 12:25pm, MSC11 Edmonton AB Canada
 10.  Coady, Laurence Tue 12:25pm, MSC10 Haslemere England
 11.  Cook, Brian Tue 12:25pm, MSCG2 Australia
 12.  Cosmi, John Tue 12:25pm, MSC10 Wayne NJ United States
 13.  Creak, Stephen Mon 2:30pm, MSC6 Australia
 14.  de Valk, Robert Tue 1:00pm, MSC11 Niagara Falls ON Canada
 15.  Farrell, Nicholas P Tue 12:25pm, MSC12 Richmond VA United States
 16.  Featherstone, Barry Tue 2:10pm, MSCG2 England
 17.  Gann, Richard G Tue 2:10pm, MSC12 Montgomery Village MD United States
 18.  Grant, Gary Mon 2:00pm, MSC7 Beaconsfield QC Canada
 19.  Halford, Jack L Tue 1:35pm, MSC10 Ealing London England
 20.  Hassler, Claudio Tue 12:25pm, MSC12 Switzerland
 21.  Hope, Albert Mon 2:30pm, MSC6 Nassau England
 22.  Husain, Ishrat Tue 1:35pm, MSC9 Perrysburg OH United States
 23.  Joaquim, Mario Tue 2:10pm, MSC12 Portugal
 24.  Kornyei, Norbert J Tue 1:00pm, MSCG2 Salt Lake City UT United States
 25.  Kovalski, Slav Tue 1:35pm, MSC12 Herzlia Israel
 26.  Leighton, Michael Mon 2:00pm, MSC8 Brisbane Australia
 27.  McCaulley, Mac A. Mon 2:30pm, MSC7 Andover NJ United States
 28.  Moffat, Douglas Tue 1:00pm, MSC12 Port elizabeth Scotland
 29.  Olsen, Tom G Tue 1:00pm, MSC10 Dayton OH United States
 30.  Ross, Ian Tue 1:35pm, MSCG2 Edinburgh Scotland
Pending Waitlist
 1.  Saidha, Ashok Mon 2:30pm, MSC5 India
Pending Waitlist
 1.  Smith, Robert Tue 1:00pm, MSC10 London England
 2.  Smith, Tefft Tue 1:35pm, MSC12 Washington United States
 3.  Tatum, Christopher B Mon 2:00pm, MSC8 New London NH United States
 4.  Vaton, Alan C Mon 2:00pm, MSC7 Washington DC United States
 5.  Waddy, Aubrey Tue 1:00pm, MSC9 England
 6.  Wegner, Klaus Mon 2:30pm, MSC7 Germany
Men 75+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Armitage, Howard Tue 1:00pm, MSC7 Canada
 2.  Beatty, Kevin Mon 10:30am, MSC8 Australia
 3.  Becker, Derek Mon 10:30am, MSC7 South Africa
 4.  Belle, Nigel Mon 9:30am, MSC5 Sevenoaks England
 5.  Bergh, Bill  , Johannesburg South Africa
 6.  Borgvall, Bjorn Mon 10:00am, MSC6 Sweden
 7.  Brown, Tim Mon 9:00am, MSC6 Denver CO United States
 8.  Chan, Voon Mon 10:00am, MSC7 Toronto Canada
 9.  Gild, Anthony Mon 10:00am, MSC7 La Jolla CA United States
 10.  Gough, Michael J. Mon 9:30am, MSC5 Atlanta GA England
Pending Waitlist
 1.  Grinberg, Lior Mon 9:00am, MSC5 New York NY United States
Pending Waitlist
 1.  Jayesuria, Michael Mon 9:30am, MSC8 Malaysia
Pending Waitlist
 1.  Katsky, David Mon 10:00am, MSC8 New York NY United States
Pending Waitlist
 1.  Levy, Jay J Mon 10:00am, MSC5 Takoma Park MD United States
 2.  Lyons, Brian Mon 9:30am, MSC7 Australia
 3.  Mcintyre, Gary Mon 10:00am, MSC5 Australia
 4.  Monaghan, Ned Mon 10:30am, MSC7 New Canaan CT United States
 5.  Nelson, John G Tue 1:35pm, MSC5 New York NY United States
 6.  Poulton, Gerald A Tue 1:35pm, MSC8 Victoria BC Canada
 7.  Sacco, Desmond Tue 1:00pm, MSC8 Johannesburg South Africa
 8.  Slattery, Tom Mon 10:00am, MSC8 Australia
 9.  Stever, John Mon 10:00am, MSC6 Minneapolis MN United States
 10.  Von Broembsen, Varick Mon 9:30am, MSC8 Pretoria South Africa
 11.  Weber, Stephen F Mon 10:30am, MSC8 Ashburn VA United States
 12.  Welch, Jerome A Mon 9:30am, MSC7 McLean VA United States
 13.  Williams, Garry Mon 9:00am, MSC5 Portsmouth Wales
 14.  Wright, Adrian Tue 1:00pm, MSC5 England
 15.  Zillmer, Peter Mon 9:00am, MSC6 Australia
Men 80+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Armitage, Jeremy Mon 1:30pm, MSC7 NEOULES France
Pending Waitlist
 1.  Barnard, Mike Mon 2:00pm, MSC5 France
 2.  Burlingame, Edward L Mon 1:30pm, MSC7 N. Salem NY United States
 3.  Coulter, Trevor Mon 1:30pm, MSC5 Hamilton New Zealand
 4.  Day, Joseph Mon 1:30pm, MSC8 Port Elizabeth South Africa
 5.  Fanaroff, Stanley Mon 1:30pm, MSC6 South Africa
 6.  Gardiner, Barry Mon 2:00pm, MSC6 Christchurch New Zealand
 7.  Greco, John Mon 1:30pm, MSC6 New York NY United States
 8.  Gunn, Charles R Mon 2:00pm, MSC6 Potomac MD United States
 9.  Kinder, Lance Tue 11:35am, MSCG2 England
 10.  Laikind, Jeffrey Mon 1:00pm, MSC8 New York NY United States
 11.  Leis, Philip E Mon 2:00pm, MSC5 Providence RI United States
 12.  Peppiatt, Geoffrey Mon 1:30pm, MSC5 New York NY United States
 13.  Pirie, Robert Mon 1:30pm, MSC8 Chevy Chase MD United States
 14.  Prichard, John Mon 1:00pm, MSC8 Australia
Women 35+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bezdek, Marion Tue 6:25pm, MSCG2 Germany
 2.  Boody, Leah Wed 3:25pm, MSCG2 Halifax NS
 3.  Briggs, Lauren Wed 2:50pm, MSCG2 London England
 4.  Burmeister, Reka Tue 6:25pm, MSCG2 England
 5.  Gerety, Margaret E Wed 3:25pm, MSCG2 Washington DC United States
 6.  Joubarne, Sophie Tue 6:50pm, MSCG2 Longueuil QC Canada
 7.  Roos, Prescilla Tue 6:00pm, MSCG2 Amsterdam Netherlands
 8.  Sinclair, Selina Wed 2:50pm, MSC11 London England
 9.  Steinwall, Vanessa Tue 6:00pm, MSCG2 Pickering ON
 10.  White, Lilianna Tue 6:50pm, MSCG2 Saint Michael Barbados
 11.  Wu, Zhenzhen Wed 2:15pm, MSC11 Wu Han China
Women 40+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bootsma, Lieke Wed 1:40pm, MSC11 Rotterdam Netherlands
 2.  Chou Collet, Lulu Tue 7:40pm, MSC6 Seattle WA United States
 3.  Grainger, Natalie J Wed 1:40pm, MSCG2 Greenwich CT United States
 4.  Herbert, Samantha Wed 2:15pm, MSC9 Hillcrest South Africa
 5.  Hoy, Kathleen Wed 2:15pm, MSC9 Port Elizabeth South Africa
 6.  Johnson, Keeley Wed 2:50pm, MSC12 London England
 7.  Koekemoer, Belina Tue 7:40pm, MSC5 Namibia
 8.  Leiber, Stefanie Tue 7:40pm, MSC5 Aichwald Germany
 9.  Leven, Dana Wed 1:40pm, MSC9 Larchmont NY United States
 10.  Maitland Jones, Wendy L Wed 2:50pm, MSC9 Winter Garden Scotland
 11.  Martin, Melissa Wed 2:15pm, MSCG2 Mermaid Waters Australia
 12.  Moore, Melanie Wed 1:40pm, MSC11 Oslo Norway
 13.  Murray, Anlen Wed 2:15pm, MSC12 Port Elizabeth South Africa
 14.  Pilon, Jill Sladen Tue 7:40pm, MSC6 Lachine QC Canada
 15.  Pocsaji, Anita Wed 2:15pm, MSC12 Budapest Hungary
 16.  Ryder, Jacqueline Wed 1:40pm, MSC9 Port Elizabeth South Africa
 17.  Schultz, Karen Wed 2:50pm, MSC12 Cape Town South Africa
 18.  Vintcent, Barbara Wed 2:50pm, MSC9 Cape Town South Africa
Women 45+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bazin, Stephanie Tue 6:00pm, MSC9 Ottawa ON Canada
 2.  Byrnes, Janet Tue 5:35pm, MSC12 South Africa
 3.  Calver, Rachel Tue 5:35pm, MSCG2 LEICESTER England
 4.  Connolly, Leslie A Tue 5:35pm, MSC10 Asheville NC United States
 5.  Corigliano, Jennifer Tue 5:35pm, MSC9 France
 6.  Davis, Susan Tue 5:10pm, MSCG2 Australia
 7.  de Champlain, Nathalie Tue 5:10pm, MSC11 Boca Raton FL United States
 8.  Ferrier, Shannon Tue 5:35pm, MSC11 clinton Australia
 9.  Fitzgerald, Sarah Wed 12:30pm, MSCG2 NY Australia
 10.  Fordham, Anne Tue 4:45pm, MSCG2 Australia
 11.  Fujimoto, Megumi Tue 5:10pm, MSCG2 West New York NJ Japan
 12.  Goy, Alison Tue 5:10pm, MSC12 Nottingham England
 13.  Janisch, Nina Tue 5:10pm, MSC11 Germany
 14.  Joerger, Inga Tue 6:00pm, MSC11 Germany
 15.  Kanellis, Wendy Tue 5:10pm, MSC12 Chipping Norton Australia
 16.  King, Alexandra Tue 5:10pm, MSC10 England
 17.  Kolmel, Petra Tue 5:35pm, MSC9 Germany
 18.  Kreisel, Melanie Tue 5:10pm, MSC9 Germany
 19.  Laver, Julie Tue 5:35pm, MSCG2 Gladstone Australia
 20.  Mcphee, Alison Tue 5:35pm, MSC11 Greenside South Africa
 21.  Meakins, Karen Tue 4:45pm, MSCG2 Barbados
 22.  Michishita, Yoriko Tue 5:10pm, MSC10 Miyazaki-shi Japan
 23.  Mueller, Sam Tue 6:00pm, MSC9 Wendover England
 24.  Murayama, Yuki Tue 5:35pm, MSC12 Japan
 25.  Posdijk, Titia Tue 6:00pm, MSC11 HOOFDDORP Netherlands
 26.  Roos, Michelle Tue 4:45pm, MSC12 Port Elizabeth South Africa
 27.  Sacchetto, Connie Tue 4:45pm, MSC12 Sudbury ON Canada
 28.  Smith, Sue Tue 5:35pm, MSC10 England
 29.  Stevenson, Rachel Tue 5:10pm, MSC9 Wales
 30.  Valstar, Lara Tue 6:00pm, MSC10 South Africa
 31.  Wellings, Kelly Tue 6:00pm, MSC10 Birmingham OH England
Women 50+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Ansdell, Wendy Tue 7:40pm, MSC9 Acton MA United States
 2.  Arango, Karen Tue 7:15pm, MSC11 Seattle WA United States
 3.  Barnard, Helen Tue 7:15pm, MSC12 Wales
 4.  Bayly, Carol Tue 8:05pm, MSCG2 Lima Peru
Pending Waitlist
 1.  Blasberg, Jeanne M Tue 7:15pm, MSC10 Westerly RI United States
Pending Waitlist
 1.  Borg, Helene Tue 7:40pm, MSC12 Vänge Sweden
 2.  Cameron, Leslie Tue 7:40pm, MSC11 Kenosha WI United States
 3.  Chapman, Jane Tue 8:05pm, MSC12 Smiths Bermuda
 4.  Coates, Lisa Tue 7:40pm, MSC10 Kingston ON Canada
 5.  Cross, Katrina Tue 8:05pm, MSC11 Australia
 6.  Dufresne, Suzanne Tue 7:15pm, MSC10 Beaconsfield QC
 7.  Fraser, Angela Tue 7:40pm, MSC11 Port Elizabeth South Africa
 8.  Karaboikis, Joanne Tue 7:15pm, MSCG2 Australia
 9.  Kessler, Julie Wed 6:55pm, MSC9 Ivyland PA United States
 10.  Kurosawa, Yumiko Tue 7:15pm, MSC12 Japan
 11.  Matsui, Chizuko Tue 7:40pm, MSC12 Japan
 12.  Munn, Kerry Tue 7:40pm, MSC10 England
 13.  Nelson, Sarah Wed 6:20pm, MSCG2 NSW Australia
 14.  Noda, Ikuko Tue 8:05pm, MSC10 Japan
 15.  Ohshima, Rieko Tue 7:15pm, MSC11 Japan
 16.  Parsley, Cindy Tue 7:40pm, MSC9 Perth, WA Australia
 17.  Philp, Sally Tue 8:05pm, MSC12 Burlington ON Canada
 18.  Prockop, Hope Nichols Wed 6:20pm, MSC11 Providence RI United States
 19.  Sairsingh, Janet  , Grand Cayman KY1-1205 QC Canada
 20.  Santamaria, Andrea Wed 6:55pm, MSCG2 England
 21.  Seerden, Angelique Tue 8:05pm, MSC11 Hoofddorp Netherlands
 22.  Springer-Aass, Julie N Tue 8:05pm, MSC10 Kanata Canada
 23.  Wagner, Lauren Tue 8:05pm, MSCG2 Canada
 24.  Webb, Karen Tue 7:15pm, MSCG2 Zimbabwe
Women 55+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Akin, Mandy Tue 3:55pm, MSCG2 Sevenoaks England
 2.  Arimoto, Keiko Tue 4:20pm, MSC11 Japan
 3.  Aucamp, Maryna Tue 4:20pm, MSC11 South Africa
 4.  Bachman, Laura Tue 4:20pm, MSC9 Seattle United States
 5.  Bannon, Jackie Tue 3:55pm, MSC11 Australia
 6.  Bunn, Julie Tue 3:20pm, MSCG2 Hamilton New Zealand
 7.  Clonda, Alexia C Tue 3:55pm, MSC12 Potomac MD Estonia
 8.  Copeland, Annesley (aj) W Tue 3:55pm, MSC12 Washington DC United States
 9.  Cowper, Kathryn M Tue 4:45pm, MSC10 Moorefield ON Canada
Pending Waitlist
 1.  Everts, Elizabeth A Tue 3:55pm, MSC10 Monkton MD United States
Pending Waitlist
 1.  Fedorowich, Beth Ann Tue 4:45pm, MSC9 Pittsburgh PA United States
 2.  Gabler, Jennifer K Tue 3:20pm, MSC12 Westport CT United States
 3.  Green, Pippa Tue 4:20pm, MSC12 England
 4.  Gregory, Jackie Tue 3:55pm, MSC9 England
 5.  Hedge, Michele Tue 4:45pm, MSC9 Australia
 6.  Hillier, Susan Wed 10:45am, MSCG2 Perth Australia
 7.  Joubert, Mandi Tue 3:20pm, MSC12 South Africa
 8.  Kruger, Helena Tue 3:55pm, MSC10 Northcliff Jhb South Africa
 9.  Le Ber, Alison Tue 3:55pm, MSC9 Pickering ON Canada
 10.  MacLeod, Janet B Tue 4:20pm, MSC10 New Minas NS Canada
 11.  McLean, Fiona Wed 11:55am, MSCG2 Newbury Scotland
Pending Waitlist
 1.  Mohohlo, Metja S Tue 4:20pm, MSC10 Philadelphia PA South Africa
Pending Waitlist
 1.  Multamaki, Julie Tue 3:55pm, MSC11 Edmonton AB Canada
 2.  Norris, Wendy Tue 4:45pm, MSC10 Swansea Wales
 3.  Odell, Carol F Tue 4:20pm, MSC12 Seattle WA United States
 4.  Peters, Bettina Tue 4:45pm, MSC11 Germany
 5.  Takahishi, Michi Tue 3:55pm, MSCG2 Japan
 6.  Williams, Sue Tue 3:20pm, MSCG2 Australia
 7.  Woodward, Polly Tue 4:20pm, MSC9 England
 8.  Wylie, Maureen E Tue 4:45pm, MSC11 Silver Spring MD United States
Women 60+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Campion, Jill Wed 5:45pm, MSCG2 Henley-on-Thames England
 2.  Coolidge, Mary Tue 6:25pm, MSC10 Marion MA United States
 3.  Davies, Lynne Wed 5:45pm, MSC12 Cardiff Wales
 4.  De Cambra-Mcleod, Lynn Tue 6:50pm, MSC12 Barbados
 5.  Duke, Maureen Tue 6:50pm, MSC9 Chigwell
 6.  Grunberg, Carole A Wed 5:10pm, MSC11 Washington DC United States
 7.  Halpern, Deborah Tue 6:25pm, MSC10 Australia
 8.  Hinnegan, Elaine K Tue 6:50pm, MSC10 Chatham NJ United States
 9.  Hoshizaki, Deborah K Tue 7:15pm, MSC9 Reno NV United States
 10.  Hume, Karen Wed 5:45pm, MSC9 chislehurst England
 11.  Iskander, Nancy L Tue 6:25pm, MSC11 Dublin CA United States
 12.  Kido, Kazuko Tue 6:50pm, MSC10 Japan
 13.  Kirsch, Andrea Tue 6:25pm, MSC12 FL United States
 14.  Law, Jane Tue 6:50pm, MSC11 England
 15.  Mcfarlane, Biddy Tue 6:50pm, MSC11 Australia
 16.  O'Grady, Lisa Wed 5:10pm, MSC9 Port Elizabeth South Africa
 17.  O'Neill, Prue Tue 7:15pm, MSC9 Perth Australia
 18.  Roper, Diana Tue 6:25pm, MSC11 Mississauga, Ontario ON Canada
 19.  Ross, Judy Tue 6:50pm, MSC9 Canada
 20.  Segall, Jane B Tue 6:50pm, MSC12 Norwalk CT United States
 21.  Tetreault, Lorraine Wed 5:45pm, MSC10 Ottawa ON Canada
 22.  Walker, Freda Wed 5:10pm, MSC12 Christchurch New Zealand
 23.  Whitmore, Shirley Wed 5:45pm, MSC11 South Africa
 24.  Zavattaro, Marisa Tue 6:25pm, MSC12 Brisbane Australia
Women 65+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Barnett, Marjorie Tue 2:45pm, MSC9 Auckland New Zealand
 2.  Bryars, Claire Tue 2:45pm, MSC11 Grenoble France
 3.  Carroll, Maureen Tue 2:45pm, MSC10 Dunblane Scotland
 4.  Kahn, Carrie Tue 3:20pm, MSC10 San Francisco CA United States
 5.  Kyme, Denise Tue 3:20pm, MSC10 Bermuda
 6.  Lashbrook-Gough, Laney Tue 2:45pm, MSC12 Australia
 7.  Madden, Alison Tue 3:20pm, MSC9 Oakville Canada
 8.  Millman, Patricia Tue 2:45pm, MSC10 Ooltewah TN United States
 9.  Mitchell, Gaye Tue 3:20pm, MSC11 Rosny Australia
 10.  Ramsay, Laura Tue 2:45pm, MSCG2 Vancouver BC Canada
 11.  Sinclair, Faith Tue 3:20pm, MSC9 Scotland
 12.  Tochinai, Seiko Tue 3:20pm, MSC11 Higasiyamato Japan
 13.  Trotter, Yvonne Tue 2:45pm, MSC11 Yokine Australia
 14.  Wada, Keiko Tue 2:45pm, MSCG2 Japan
 15.  Wastie, Sue Tue 2:45pm, MSC12 England
 16.  White, Gail Tue 2:45pm, MSC9 Charlottesville MD United States
Women 70+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Borgvall, Margaretha Tue 6:25pm, MSC9 Stockholm Sweden
 2.  Dryhurst, Bett Wed 4:35pm, MSC9 England
 3.  Hunt-Kemp, Margaret Wed 4:35pm, MSC9 Cape Town South Africa
 4.  Kennedy, Marilyn Wed 5:10pm, MSCG2 Australia
 5.  Manley, Ann Wed 4:35pm, MSCG2 England
 6.  Mcintrye, Christine Wed 4:35pm, MSC11 Australia
 7.  Murphy, Averil Wed 5:10pm, MSCG2 Woodford Green England
 8.  Prentice, Robyn Wed 4:35pm, MSC11 Brisbane Australia
 9.  Taylor, Patricia  , New Zealand
 10.  Worwood, Sheena Tue 6:25pm, MSC9 Johannesburg South Africa
Women 75+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Cave, Alma Tue 2:10pm, MSC10 Johannesburg South Africa
 2.  Davenport, Joyce V Tue 2:10pm, MSC11 Wayne PA United States
 3.  Grainger, Jean Tue 2:10pm, MSC9 Johannesburg South Africa
 4.  Ohlsson, Mariza Tue 2:10pm, MSC9 Seattle Slovenia
 5.  Sanderson, Barbara Tue 2:10pm, MSC10 Romford Ireland
 6.  Witton, Joan Tue 2:10pm, MSC11 England