Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ayres, Beck | Fri 10:40am, LAW5 | New York | NY | United States | ||||
2. Beeson, David | Fri 11:15am, LAW5 | Riverside | CT | United States | ||||
3. Bhavsar, Auggie H | Fri 10:40am, LAW5 | New York | NY | United States | ||||
4. Bown, Drew | Fri 10:40am, LAW7 | Glenside | PA | United States | ||||
5. Braff, Charles E | Fri 10:40am, LAW8 | West Palm Beach | FL | United States | ||||
6. Carney, Tad E. | Fri 11:15am, LAW1 | New Canaan | CT | United States | ||||
7. Chitturi, Varun | Fri 11:15am, LAW3 | Fremont | CA | United States | ||||
8. De La Mora, Gonzalo | Fri 11:15am, LAW2 | New Haven | CT | United States | ||||
9. Flynn, Liam P. | Fri 10:40am, LAW7 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Gambhir, Shaam P | Fri 10:40am, LAW9 | Berwyn | PA | United States | ||||
11. Glaser, Andrew T | Fri 10:40am, LAW2 | Haverford | PA | United States | ||||
12. Gopalakrishnan, Mukunth | Fri 10:40am, LAW3 | Fremont | CA | United States | ||||
13. Ho, John P | Fri 10:40am, LAW10 | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
14. Huffman, Walter | Fri 11:15am, LAW4 | Greenwich | CT | United States | ||||
15. Iyer, Rohan | Fri 10:40am, LAW1 | Cincinnati | OH | United States | ||||
16. Kandula, Varun | Fri 10:40am, LAW9 | Hillsborough | NJ | United States | ||||
17. Keller, Patrick | Fri 10:05am, LAW10 | Rye | NY | United States | ||||
18. Kenny, Christopher | Fri 11:15am, LAW1 | Greenwich | CT | United States | ||||
19. Kumar, Shivin | Fri 10:05am, LAW10 | Redwood City | CA | United States | ||||
20. Lungstrum, Jack | Fri 11:15am, LAW4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
21. Manning, Freddy Q. | Fri 10:40am, LAW8 | Rye | NY | United States | ||||
22. Mannix, Jameson J. | Fri 10:40am, LAW4 | Weston | MA | United States | ||||
23. Menin, Mason | Fri 10:40am, LAW1 | New York | NY | United States | ||||
24. Menin, Maxwell L | Fri 10:40am, LAW2 | New York | NY | United States | ||||
25. Nayak, Mitav | Fri 10:40am, LAW6 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
26. Robertson, Hollis | Fri 10:40am, LAW6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
27. Rosenthal, Jb | Fri 11:15am, LAW5 | Chappaqua | NY | United States | ||||
28. Schnebly, Rowan W. | Fri 11:15am, LAW2 | Portland | OR | United States | ||||
29. Suratt, Tobey | Fri 11:15am, LAW3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
30. Tew, John Paul | Fri 10:40am, LAW4 | Cincinnati | OH | United States | ||||
31. Thakkar, Rana K | Fri 10:40am, LAW10 | Dallas | TX | United States | ||||
32. Venkatesan, Callan | Fri 10:40am, LAW3 | Washington | DC | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Burt, Wills | , | Newtown Sq | PA | United States | ||||
2. Gopal, Tajus V. | , | Skillman | NJ | United States | ||||
3. Lee, Steven Y. | , | Scarsdale | NY | United States | ||||
4. Lichstein, Will | , | Brooklyn | NY | United States | ||||
5. Monteiro, Ashton | , | Riverside | CT | United States | ||||
6. Narasimhan, Arjun | , | Greenwich | CT | United States | ||||
7. Page, Bo C. | , | Wayne | PA | United States | ||||
8. Sidhu, Kabir S | , | South Plainfield | NJ | United States | ||||
9. Sutton, Lachlan | , | Cambridge | MA | United States | ||||
10. Von Staden, Theo B | , | Royal Oak | MI | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Amir, Yassin | Fri 11:50am, LAW9 | Tuckahoe | NY | United States | ||||
2. Aube, Andrew H. | Fri 11:15am, LAW8 | Rye | NY | United States | ||||
3. Aube, William (Mac) | Fri 11:15am, LAW6 | Rye | NY | United States | ||||
4. Barr, Andrew T | Fri 11:50am, LAW2 | Bloomfield Hills | MI | United States | ||||
5. Bernhard, Alexander | Fri 11:15am, LAW9 | New York | NY | United States | ||||
6. Bulbulia, Jacob | Fri 11:50am, LAW10 | Short Hills | NJ | United States | ||||
7. Burde, Jed | Fri 11:15am, LAW10 | Bala Cynwyd | PA | United States | ||||
8. Camiener, Hugh | Fri 11:50am, LAW2 | Birmingham | MI | United States | ||||
9. Charlton, Harry T | Fri 11:15am, LAW6 | Bronxville | NY | United States | ||||
10. Charlton, Samuel T | Fri 11:50am, LAW6 | Bronxville | NY | United States | ||||
11. Conigliaro, Douglas A | Fri 11:50am, LAW8 | Dedham | MA | United States | ||||
12. Evans, William H | Fri 11:50am, LAW3 | New York | NY | United States | ||||
13. Fournaris, Thomas R | Fri 11:15am, LAW10 | Philadelphia | PA | United States | ||||
14. Gildea, Ned | Fri 11:50am, LAW7 | Stevenson | MD | United States | ||||
15. Giraldo, Mateo | Fri 11:50am, LAW1 | Stamford | CT | United States | ||||
16. Henderson, Pierce P | Fri 11:50am, LAW4 | Greenwich | CT | Uganda | ||||
17. Huang, Dillon C | Fri 11:50am, LAW4 | Fremont | CA | United States | ||||
18. Huberman, Morgan | Fri 11:50am, LAW5 | New York | NY | United States | ||||
19. Joyce, Graham | Fri 12:25pm, LAW1 | Haverford | PA | United States | ||||
20. Korn, Rohan | Fri 11:15am, LAW9 | Stevenson | MD | United States | ||||
21. Lazor, Matthew | Fri 11:15am, LAW7 | W Hartford | CT | United States | ||||
22. Lichtmacher, Adam W. | Fri 11:50am, LAW5 | San Francisco | CA | United States | ||||
23. Mackesy, Tyler S. | Fri 11:50am, LAW8 | Bronxville | NY | United States | ||||
24. Nagaraj, Kedar | Fri 11:15am, LAW8 | Medina | WA | United States | ||||
25. Pal, Udai | Fri 11:50am, LAW10 | Hillsborough | CA | United States | ||||
26. Rosini, Thomas P | Fri 11:50am, LAW9 | Gladwyne | PA | United States | ||||
27. Santry, Dana A. | Fri 12:25pm, LAW1 | Greenwich | CT | United States | ||||
28. Spiro, Alec H. | Fri 11:50am, LAW1 | Portland | OR | United States | ||||
29. Spizzirri, Nicholas | Fri 11:50am, LAW3 | Greenwich | CT | United States | ||||
30. Stoltz, Conner | Fri 11:50am, LAW7 | Bronxville | NY | United States | ||||
31. Suratt, Tate | Fri 11:15am, LAW7 | Brooklyn | NY | United States | ||||
32. Velazquez, Maxwell | Fri 11:50am, LAW6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barroso, Hugo | , | Bronx | NY | United States | ||||
2. Heath, Charles S | , | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Joyce, Carter | , | Haverford | PA | United States | ||||
4. Kitahata, Garrett | , | Berkeley | CA | United States | ||||
5. Leonard, Brian F. | , | Harrison | NY | United States | ||||
6. Mackesy, Coulter | , | Bronxville | NY | United States | ||||
7. McIntyre, Myles | , | Andover | MA | United States | ||||
8. Raskin Lantos, Joey | , | Cambridge | MA | United States | ||||
9. Shah, Christian | , | Villanova | PA | United States | ||||
10. Shatzman, Morgan | , | Newtown Square | PA | United States | ||||
11. Walsh, Parker S | , | Dover | MA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Best, Theodore S. | Fri 9:00am, PRN6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Bhavnani, Krish S | Fri 9:35am, PRN2 | Warren | NJ | United States | ||||
3. Blatchford, Ian | Fri 9:00am, PRN5 | Wilton | CT | United States | ||||
4. Braff, William | Fri 9:00am, PRN1 | Locust Valley, Ny | NY | United States | ||||
5. Carney, Tyler M. | Fri 9:35am, PRN6 | New Canaan | CT | United States | ||||
6. Cummings, Nicholas | Fri 9:00am, PRN9 | Weston | MA | United States | ||||
7. Ezratty, William | Fri 9:00am, PRN8 | Greenwich | CT | United States | ||||
8. Feeley, Patrick F. | Fri 9:00am, PRN10 | Greenwich | CT | United States | ||||
9. Finkelstein, Max A. | Fri 9:00am, PRN3 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Glaser, William R | Fri 9:35am, PRN1 | Villanova | PA | United States | ||||
11. Iyer, Nikhil A. | Fri 9:35am, PRN5 | Cincinnati | OH | United States | ||||
12. Jones, Dennis C. | Fri 9:35am, PRN3 | Rye | NY | United States | ||||
13. Kankariya, Aditya | Fri 9:35am, PRN1 | San Francisco | CA | United States | ||||
14. Kanwal, Deven S. | Fri 9:00am, PRN6 | Boston | MA | United States | ||||
15. Kim, Eric | Fri 9:35am, PRN2 | Phoenixville | PA | United States | ||||
16. Korn, Ben M. | Fri 9:00am, PRN7 | Stevenson | MD | United States | ||||
17. Lamp, Keith | Fri 9:35am, PRN3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
18. Levin, Brad A. | Fri 9:00am, PRN5 | Chicago | IL | United States | ||||
19. Martin, Henry | Fri 9:35am, PRN6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
20. Martino, Tucker V. | Fri 9:35am, PRN4 | Harrison | NY | United States | ||||
21. Mawji, Daelum | Fri 9:00am, PRN4 | Naples | FL | United States | ||||
22. McElroy, Patrick | Fri 9:00am, PRN9 | Brookline | MA | United States | ||||
23. Menon, Ayush | Fri 9:00am, PRN2 | Edison | NJ | United States | ||||
24. Moyer, Maximo L | Fri 9:00am, PRN7 | Berwyn | PA | United States | ||||
25. Murray, Ryan A | Fri 9:00am, PRN1 | Bronxville | NY | United States | ||||
26. Mylod, Ned | Fri 9:00am, PRN4 | Birmingham | MI | United States | ||||
27. Nagaraj, Pavan | Fri 9:00am, PRN8 | WA | United States | |||||
28. Rubin, David C. | Fri 9:35am, PRN4 | Brookline | MA | United States | ||||
29. Solecki, A.J. | Fri 9:35am, PRN5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
30. Sterman, Grant H | Fri 9:00am, PRN10 | New York | NY | United States | ||||
31. Turner, Samuel R | Fri 9:00am, PRN2 | Haverford | PA | United States | ||||
32. Worth, Tiber M. | Fri 9:00am, PRN3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Braff, Andrew C. | , | Locust Valley | NY | United States | ||||
2. Dworetzky, Alex | , | San Francisco | CA | United States | ||||
3. Loop, Christian | , | Wellesley | MA | United States | ||||
4. McCarthy, Declan C. | , | Malvern | RI | United States | ||||
5. Miller, Peter C | , | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bell, Jack | Fri 10:15am, PRN5 | Wellesley | MA | United States | ||||
2. Boyer, Harrison | Fri 10:15am, PRN4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Dalglish, Christopher | Fri 10:15am, PRN6 | Fort Washington | PA | United States | ||||
4. Davis, Owen | Fri 9:35am, PRN7 | Rydal | PA | United States | ||||
5. Douglas, Andrew P. | Fri 9:35am, PRN8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Doyle, Clark | Fri 10:15am, PRN9 | Haverford | PA | |||||
7. Giegerich, Matthew | Fri 10:55am, PRN2 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
8. Gilbert-Bono, Blake A | Fri 10:15am, PRN7 | Wellesley | MA | United States | ||||
9. Gill, Harrison | Fri 10:55am, PRN1 | Darien | CT | United States | ||||
10. Hagen, Wil | Fri 10:15am, PRN3 | Princeton | NJ | United States | ||||
11. Hamilton, Brian | Fri 10:15am, PRN8 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
12. Hansford, Toby S. | Fri 9:35am, PRN9 | Darien | CT | United States | ||||
13. Hughes, Sean | Fri 10:15am, PRN1 | Newtown Square | PA | United States | ||||
14. Imoro, Osuman | Fri 10:55am, PRN1 | New Haven | CT | United States | ||||
15. Jain, Neel S. | Fri 10:15am, PRN1 | San Diego | CA | United States | ||||
16. Jeka, Zane J. | Fri 10:55am, PRN2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
17. Jung, Alex | Fri 10:15am, PRN4 | Basking Ridge | NJ | United States | ||||
18. Kim, Aaron H. | Fri 9:35am, PRN9 | Phoenixville | PA | United States | ||||
19. Lamp, Avery | Fri 10:15am, PRN3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
20. Lovejoy, Spencer W. | Fri 10:15am, PRN5 | Philadelphia | PA | United States | ||||
21. Monroe, Drew | Fri 9:35am, PRN10 | New Canaan | CT | United States | ||||
22. Morgan, Gabriel | Fri 9:35am, PRN7 | Menlo Park | CA | United States | ||||
23. O'Connor, Joe C. | Fri 10:15am, PRN2 | Madison | NJ | United States | ||||
24. Oen, Sean | Fri 9:35am, PRN8 | Princeton Junction | NJ | United States | ||||
25. Park, Luke | Fri 10:15am, PRN9 | New York | NY | United States | ||||
26. Patricolo, Alex | Fri 10:15am, PRN2 | Southampton | NY | United States | ||||
27. Pincus, David | Fri 10:15am, PRN6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
28. Restivo, Justin | Fri 10:15am, PRN10 | Allston | MA | United States | ||||
29. Scherl, Samuel | Fri 10:15am, PRN7 | South Orange | NJ | United States | ||||
30. Spahr, Carson | Fri 10:15am, PRN8 | Milton | MA | United States | ||||
31. Wang, Terrence | Fri 10:15am, PRN10 | Bellevue | WA | United States | ||||
32. Yacobucci, David M | Fri 9:35am, PRN10 | Greenwich | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bell, James | , | Boston | MA | United States | ||||
2. Huang, Zephan C | , | Fremont | CA | United States | ||||
3. Joyce, Duncan | , | Haverford | PA | United States | ||||
4. Kacergis, Michael P | , | Malvern | PA | United States | ||||
5. Kjorlien, James O | , | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Kukadia, Vedaant | , | Manhasset | NY | United States | ||||
7. Mailman, Max R. | , | Stamford | CT | United States | ||||
8. O'Dowd, Colin M | , | Philadelphia | PA | United States | ||||
9. Pitaro, Nicholas L | , | Brooklyn | NY | United States | ||||
10. Shah, Justin S. | , | Villanova | PA | United States | ||||
11. Shonrock, Tyler | , | Bryn Mawr | PA | |||||
12. Smith, Claude | , | Mendham | NJ | United States | ||||
13. Stauffer, Lucas | , | Wyndmoor | PA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anton, Spencer | Fri 12:55pm, PRN5 | Winchester | MA | United States | ||||
2. Blake, Mason A. | Fri 12:55pm, PRN7 | Philadelphia | PA | United States | ||||
3. Broadwater, Pierson R. | Fri 1:35pm, PRN4 | Bronxville | NY | United States | ||||
4. Brownell, Timmy | Fri 1:35pm, PRN5 | Belmont | MA | United States | ||||
5. Cortes, Joseph | Fri 1:35pm, PRN8 | Cambridge | MA | United States | ||||
6. Epley, Samuel C. | Fri 12:55pm, PRN9 | Old Greenwich | CT | United States | ||||
7. Fitzgerald, John C | Fri 1:35pm, PRN5 | CT | United States | |||||
8. Francis, Benjamin | Fri 1:35pm, PRN3 | Baltimore | MD | United States | ||||
9. Giegerich, Brian A | Fri 1:35pm, PRN4 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
10. Heumann, Alvin | Fri 12:55pm, PRN6 | Southport | CT | United States | ||||
11. Hsue, Derek | Fri 1:35pm, PRN3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
12. Hughes, Josh | Fri 12:55pm, PRN10 | Malvern | PA | United States | ||||
13. Kelly, Atticus D | Fri 1:35pm, PRN7 | Stamford | CT | United States | ||||
14. Kenny, Sean E. | Fri 12:55pm, PRN7 | Villanova | PA | United States | ||||
15. Kingshott, Thomas | Fri 1:35pm, PRN2 | Greenwich | CT | United States | ||||
16. Larson, Anders | Fri 1:35pm, PRN6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
17. Losty, Jay | Fri 12:55pm, PRN8 | Radnor | PA | United States | ||||
18. Ming, Bransten | Fri 12:55pm, PRN9 | Redwood City | CA | United States | ||||
19. Muran, Andrew C. | Fri 1:35pm, PRN2 | Brookville | NY | United States | ||||
20. Murphy, Hayes | Fri 1:35pm, PRN8 | Greenwich | CT | United States | ||||
21. Odrich, Jarett M | Fri 1:35pm, PRN10 | New York | NY | United States | ||||
22. Ong, Kenan | Fri 1:35pm, PRN6 | Chatham | NJ | United States | ||||
23. Reed, Max D | Fri 1:35pm, PRN9 | Lebanon | NH | United States | ||||
24. Ripka, Mason | Fri 12:55pm, PRN8 | New York | NY | United States | ||||
25. Rohrbach, John C. | Fri 1:35pm, PRN7 | Greenwich | CT | United States | ||||
26. Rohrbach, Robert C. | Fri 1:35pm, PRN9 | Greenwich | CT | United States | ||||
27. Saleem, Arhum | Fri 1:35pm, PRN1 | Alpharetta | GA | |||||
28. Stone, Andrew | Fri 12:55pm, PRN10 | Wynnewood | PA | United States | ||||
29. Ubina, Senen | Fri 12:55pm, PRN5 | Greenwich | CT | United States | ||||
30. Watson, James B. | Fri 12:55pm, PRN6 | Darien | CT | United States | ||||
31. Woodworth, Charles K | Fri 1:35pm, PRN1 | Weston | MA | United States | ||||
32. Zeitels, Jonathan M | Fri 1:35pm, PRN10 | Warren | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Hindy, Yousef | , | San Francisco | CA | United States | ||||
2. Kelly, Philip | , | Philadelphia | PA | United States | ||||
3. Kurth, William B. | , | Tenafly | NJ | United States | ||||
4. Kwass, Benjamin | , | Newton | MA | United States | ||||
5. McBrian, William | , | Dedham | MA | United States | ||||
6. Monrad, Stephen | , | Newton | MA | United States | ||||
7. Owen, Davis H. | , | Baltimore | MD | United States | ||||
8. Rothweiler, Ian | , | Pacific Palisades | CA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ali, Alysa | Fri 9:00am, LAW10 | Watchung | NJ | United States | ||||
2. Bell, Charlotte E | Fri 9:00am, LAW1 | Wellesley | MA | United States | ||||
3. Chaudhary, Morgan Y. | Fri 9:30am, LAW3 | Bloomfield Hills | MI | United States | ||||
4. Cline, Quincy D. | Fri 9:00am, LAW4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
5. Comai, Margaux S | Fri 9:00am, LAW10 | Haverford | PA | United States | ||||
6. Gambhir, Maya | Fri 9:00am, LAW5 | Berwyn | PA | United States | ||||
7. Kay, Christa C | Fri 9:30am, LAW3 | Haverford | PA | United States | ||||
8. Kay, Theresa F | Fri 9:00am, LAW9 | Haverford | PA | United States | ||||
9. Klein, Josephine H. | Fri 9:00am, LAW2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
10. Mactaggart, Annabelle G | Fri 9:00am, LAW4 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Mills, Eliza | Fri 9:00am, LAW8 | Stamford | CT | United States | ||||
12. Mollenkopf, Kacey | Fri 9:00am, LAW1 | Pittsford | NY | United States | ||||
13. Neild, Elaine C | Fri 9:00am, LAW3 | Bronxville | NY | United States | ||||
14. O'Connor, Anne | Fri 9:00am, LAW2 | Greenwich | CT | United States | ||||
15. Odegard, Celine M. | Fri 9:30am, LAW2 | Weston | MA | United States | ||||
16. Pensler, Natasha L. | Fri 9:00am, LAW6 | Grosse Pointe Park | MI | United States | ||||
17. Ronda, Isabella A. | Fri 9:00am, LAW9 | Brooklyn | NY | United States | ||||
18. Salzman, Sophia | Fri 9:30am, LAW1 | Greenwich | CT | United States | ||||
19. Schuster, Abigail E | Fri 9:00am, LAW7 | Timonium | MD | United States | ||||
20. Shatzman, Devon | Fri 1:35pm, LAW9 | Newtown Square | PA | United States | ||||
21. Spencer, India | Fri 9:00am, LAW8 | Santa Barbara | CA | United States | ||||
22. Stefanoni, Lucie M. | Fri 9:30am, LAW2 | Darien | CT | United States | ||||
23. Stoltz, Molly B | Fri 1:35pm, LAW1 | Bronxville | NY | United States | ||||
24. Taylor, Whitney D | Fri 9:00am, LAW5 | Philadelphia | PA | United States | ||||
25. Trauber, Isabella | Fri 9:00am, LAW6 | Greenwich | CT | United States | ||||
26. Valvani, Naaz | Fri 9:00am, LAW3 | New York | NY | United States | ||||
27. Welch, Brecon | Fri 2:10pm, LAW5 | Greenwich | CT | United States | ||||
28. Welch, Winnie | Fri 9:00am, LAW7 | Greenwich | CT | United States | ||||
29. Woodward, Willow A | Fri 9:30am, LAW1 | Bedford Corners | NY | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anand, Avni | Fri 10:05am, LAW3 | Saratoga | CA | United States | ||||
2. Burt, Caroline E | Fri 10:05am, LAW2 | Newtown Square | PA | United States | ||||
3. Carney, Emma T. | Fri 10:05am, LAW7 | New Canaan | CT | United States | ||||
4. Chai, Julia H. | Fri 10:05am, LAW7 | Rye | NY | United States | ||||
5. Cummings, Katerina | Fri 10:05am, LAW6 | Weston | MA | United States | ||||
6. Curran, Julia A | Fri 9:30am, LAW9 | Bronxville | NY | United States | ||||
7. Ervasti, Lark | Fri 9:30am, LAW5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
8. Fraser, Pippa | Fri 9:30am, LAW10 | Bronxville | NY | United States | ||||
9. Glaser, Katherine A | Fri 9:30am, LAW7 | Haverford | PA | United States | ||||
10. Ho, Sho Sho L | Fri 10:05am, LAW9 | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
11. Huffman, Binney B | Fri 9:30am, LAW6 | Greenwich | CT | United States | ||||
12. Kitahata, Andrea | Fri 10:05am, LAW5 | Hillsborough | CA | United States | ||||
13. Lakhotia, Esha | Fri 10:05am, LAW4 | Saratoga | CA | United States | ||||
14. Leonard, Christina | Fri 10:05am, LAW3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
15. Lungstrum, Ella | Fri 10:05am, LAW4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
16. Manning, Ashley | Fri 10:05am, LAW9 | Rye | NY | United States | ||||
17. Mashek, Rachel L. | Fri 9:30am, LAW4 | Swarthmore | PA | United States | ||||
18. Mital, Nina | Fri 9:30am, LAW8 | West Harrison | NY | United States | ||||
19. Park, Eujung G | Fri 10:05am, LAW5 | Lutherville | MD | United States | ||||
20. Pellegrino, Caroline | Fri 10:05am, LAW1 | New Canaan | CT | United States | ||||
21. Robinson, Olivia | Fri 10:05am, LAW8 | Locust Valley | NY | United States | ||||
22. Seckendorf, Lily | Fri 10:05am, LAW2 | New York | NY | United States | ||||
23. Shatzman, Alexis | Fri 9:30am, LAW7 | Newtown Square | PA | United States | ||||
24. Sreedhar, Meghna | Fri 9:30am, LAW10 | Berwyn | PA | United States | ||||
25. Stefanoni, Marina E | Fri 10:05am, LAW1 | Darien | CT | United States | ||||
26. Stoltz, McKenna | Fri 9:30am, LAW4 | Bronxville | NY | United States | ||||
27. Valvani, Noor | Fri 9:30am, LAW9 | New York City | NY | United States | ||||
28. Velazquez, Sophia | Fri 10:05am, LAW6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
29. Verma, Priya R. | Fri 9:30am, LAW5 | Rumson | NJ | United States | ||||
30. Whoriskey, Maddie Q. | Fri 10:05am, LAW8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
31. Woodward, Harbour | Fri 9:30am, LAW6 | Bedford Corners | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anwar, Qirrat | , | Boston | MA | United States | ||||
2. Benstock, Danielle | , | Wynnewood | PA | United States | ||||
3. Brownell, Jesse S. | , | Belmont | MA | United States | ||||
4. Chan, Renee C | , | Alpine | NJ | United States | ||||
5. Flaherty, Grace W. | , | Malvern | PA | United States | ||||
6. Hemani, Mahek | , | Watchung | NJ | United States | ||||
7. Keller, Katie | , | Rye | NY | United States | ||||
8. Lee, Kaitlyn Y. | , | Scarsdale | NY | United States | ||||
9. Mancuso, Margo | , | Philadelphia | PA | United States | ||||
10. O'connor, Erin | , | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Pliam, Portia L | , | Los Altos | CA | United States | ||||
12. Saviano, Jessica | , | Harrison | NY | United States | ||||
13. Saviano, Sydney | , | Harrison | NY | United States | ||||
14. Schuster, Emily A. | , | Timonium | MD | United States | ||||
15. Solecki, Ariana | , | Brooklyn | NY | United States | ||||
16. Walsh, Olivia | , | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
17. Weber, Darcy E | , | Newport | RI | United States | ||||
18. Westerfield, Lindsay | , | Greenwich | CT | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aube, Claire E. | Fri 1:00pm, LAW1 | Rye | NY | United States | ||||
2. Aube, Haley C. | Fri 1:00pm, LAW6 | Rye | NY | United States | ||||
3. Baldwin, Caroline C | Fri 1:00pm, LAW4 | Rye | NY | United States | ||||
4. Bank, Brynn | Fri 1:00pm, LAW2 | Princeton | NJ | |||||
5. Beinkampen, Emily B | Fri 12:25pm, LAW7 | Haverford | PA | United States | ||||
6. Chun, Allison S | Fri 12:25pm, LAW4 | New Haven | CT | United States | ||||
7. Connor, Grace | Fri 12:25pm, LAW6 | Boston | MA | United States | ||||
8. Dowling, Rumur | Fri 1:00pm, LAW5 | Narragansett | RI | United States | ||||
9. Dugel, Brenna L | Fri 1:00pm, LAW1 | Paradise Valley | AZ | United States | ||||
10. Ferry, Taylor L. | Fri 12:25pm, LAW9 | Philadelphia | PA | United States | ||||
11. Jones, Natasha E | Fri 1:00pm, LAW7 | Roslindale | MA | United States | ||||
12. Kearns, Isabella | Fri 12:25pm, LAW10 | Brooklyn | NY | United States | ||||
13. Kelly, Casey | Fri 12:25pm, LAW9 | Hartford | CT | United States | ||||
14. Lakhotia, Aarushi | Fri 12:25pm, LAW2 | Saratoga | CA | United States | ||||
15. Love, Juliette E | Fri 1:00pm, LAW2 | San Carlos | CA | United States | ||||
16. Mactaggart, Emma C. | Fri 12:25pm, LAW3 | Greenwich | CT | United States | ||||
17. Manternach, Katherine A. | Fri 1:00pm, LAW3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
18. Martin, Gabriela | Fri 1:00pm, LAW4 | New Haven | CT | United States | ||||
19. Mital, Riya | Fri 12:25pm, LAW4 | West Harrison | NY | United States | ||||
20. Mollenkopf, Caroline L. | Fri 12:25pm, LAW7 | Pittsford | NY | United States | ||||
21. Mudgil, Baila P. | Fri 12:25pm, LAW6 | Newtown Square | PA | United States | ||||
22. Munn, Cameron D | Fri 1:00pm, LAW7 | New York | NY | United States | ||||
23. Nazir, Zuha | Fri 12:25pm, LAW5 | Centerville | OH | United States | ||||
24. Prokes, Ona | Fri 1:00pm, LAW3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
25. Rosini, Mia A | Fri 12:25pm, LAW8 | Washington | DC | United States | ||||
26. Ross, Elisabeth | Fri 12:25pm, LAW8 | Philadelphia | PA | United States | ||||
27. Ruggiero, Elle | Fri 12:25pm, LAW2 | Malvern | PA | United States | ||||
28. Sedky, Laila | Fri 12:25pm, LAW10 | Sammamish | WA | United States | ||||
29. Spahr, Caroline | Fri 1:00pm, LAW6 | Milton | MA | United States | ||||
30. Steelman, Grace | Fri 12:25pm, LAW5 | Philadelphia | PA | United States | ||||
31. Sun, Brittany Y | Fri 12:25pm, LAW3 | Titusville | NJ | United States | ||||
32. Zelov, Lily | Fri 1:00pm, LAW5 | Haverford | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arena, Caroline G | , | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Barr, Hadley | , | Bronxville | NY | United States | ||||
3. Chen, Madison K. | , | West Harrison | NY | United States | ||||
4. Chen, Megan N. | , | Bedford | NY | United States | ||||
5. Elshentenawy, Haya | , | Piscataway | NJ | United States | ||||
6. Herman, Nina | , | Seattle | WA | United States | ||||
7. Hinckley, Sasha | , | Newport | RI | United States | ||||
8. Jacobs, Alexa | , | Boston | MA | United States | ||||
9. Lentz, Elizabeth | , | Philadelphia | PA | United States | ||||
10. Mackle, Katie | , | New Canaan | CT | United States | ||||
11. Weber, Ainsley T | , | Newport | RI | United States | ||||
12. Willwerth, Sarah | , | Boston | MA | United States | ||||
13. Wright, Kathryn A. | , | Riverside | CT | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arya, Tara | Fri 10:55am, PRN6 | Hartford | CT | United States | ||||
2. Bergam, Scarlett J. | Fri 10:55am, PRN7 | Short Hills | NJ | United States | ||||
3. Blasberg, Anne | Fri 10:55am, PRN7 | Boston | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chemtob, Chloe M. | Fri 11:35am, PRN1 | Winter Park | FL | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Doyle, M. Grace | Fri 11:35am, PRN2 | Haverford | PA | United States | ||||
2. Evans, Eleonore L | Fri 11:35am, PRN8 | Boston | MA | United States | ||||
3. Ezratty, Isabelle | Fri 10:55am, PRN5 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Gallagher, Colby | Fri 10:55am, PRN5 | Haverford | PA | United States | ||||
5. Gozigian, Ellie | Fri 10:55am, PRN4 | Boston | MA | United States | ||||
6. Horwitz, Lex P | Fri 11:35am, PRN3 | PA | United States | |||||
7. Hughes, Linnea | Fri 10:55am, PRN3 | Malvern | PA | United States | ||||
8. Lazor, Alexis K. | Fri 10:55am, PRN9 | Westwood | MA | United States | ||||
9. Luo, Angela J. | Fri 11:35am, PRN6 | Bala Cynwyd | PA | United States | ||||
10. Martin, Lucy | Fri 11:35am, PRN4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
11. Masch, Diana | Fri 10:55am, PRN10 | Warren | NJ | United States | ||||
12. Masch, Julia | Fri 10:55am, PRN6 | Warren | NJ | United States | ||||
13. Miles, Madison | Fri 10:55am, PRN8 | New York | NY | United States | ||||
14. Mudgil, Sumrin P | Fri 11:35am, PRN7 | Newtown Square | PA | United States | ||||
15. Neave, Caroline Q. | Fri 11:35am, PRN7 | Harrison | NY | United States | ||||
16. Northrop, Katrina | Fri 11:35am, PRN1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
17. Pincus, Jane | Fri 10:55am, PRN10 | Brooklyn | NY | United States | ||||
18. Rizzuto, Carly F. | Fri 10:55am, PRN3 | Baltimore | MD | United States | ||||
19. Scott, Haley V. | Fri 11:35am, PRN5 | Riverside | CT | United States | ||||
20. Seckendorf, Hannah | Fri 11:35am, PRN5 | New York | NY | United States | ||||
21. Soukup, Madison E. | Fri 11:35am, PRN4 | New York | NY | United States | ||||
22. Stanley, Lindsay H. | Fri 11:35am, PRN3 | Summit | NJ | United States | ||||
23. Steelman, Morgan | Fri 10:55am, PRN9 | Philadelphia | PA | United States | ||||
24. Teegan, Helen | Fri 10:55am, PRN4 | Bellevue | WA | United States | ||||
25. Thompson, Julia W | Fri 11:35am, PRN2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
26. Wong, Casey S | Fri 10:55am, PRN8 | Ruxton | MD | United States | ||||
27. Woodworth, Emily | Fri 11:35am, PRN6 | Weston | MA | United States | ||||
28. Yacobucci, Jessica M | Fri 11:35am, PRN8 | Greenwich | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anwar, Junnat | , | Boston | MA | United States | ||||
2. Baird, Samira E. | , | Philadelphia | PA | United States | ||||
3. Buchholz, Julia D | , | Flourtown | PA | United States | ||||
4. Chai, Madeleine P. | , | Norwell | MA | United States | ||||
5. Conza, Adrienne | , | Canton | MA | United States | ||||
6. Finkelstein, Jenna L. | , | Greenwich | CT | United States | ||||
7. Glassie, Anne F. | , | Newport | RI | United States | ||||
8. Horwitz, Olivia | , | Plymouth Meeting | PA | United States | ||||
9. Kearns, Clare | , | Providence | RI | United States | ||||
10. Poddar, Megha N. | , | Mendham | NJ | United States | ||||
11. Scherl, Adinah | , | Englewood | NJ | United States | ||||
12. Ward, Julia H. | , | Wilmington | DE | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bell, Sarah | Fri 11:35am, PRN9 | Boston | MA | United States | ||||
2. Brownell, Rebecca | Fri 12:55pm, PRN1 | Boston | MA | United States | ||||
3. Canning, Caroline E. | Fri 12:55pm, PRN4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
4. Dadabbo, Tatyanna H. | Fri 12:55pm, PRN3 | Bloomfield Hills | MI | United States | ||||
5. Danforth, Carey | Fri 12:15pm, PRN2 | Greenwich | CT | |||||
6. Davis, Jennifer L | Fri 12:55pm, PRN1 | Wilmington | DE | United States | ||||
7. East, Caroline | Fri 12:15pm, PRN5 | MD | United States | |||||
8. Feeley, Kate G. | Fri 12:15pm, PRN6 | Greenwich | CT | United States | ||||
9. Friedman, Nicole T. | Fri 11:35am, PRN10 | New York | NY | United States | ||||
10. Fulton, Addie B | Fri 12:55pm, PRN2 | Fairfield | CT | United States | ||||
11. Hirshberg, Isabel | Fri 11:35am, PRN10 | Elkins Park | PA | United States | ||||
12. Huchro, Christina | Fri 12:15pm, PRN4 | Scarborough | NY | United States | ||||
13. Johnston, Lauren B. | Fri 12:15pm, PRN6 | Swarthmore | PA | United States | ||||
14. Keating, Kira E. | Fri 12:55pm, PRN2 | Princeton | NJ | United States | ||||
15. Lehman, Jocelyn M. | Fri 12:15pm, PRN10 | Greenwich | CT | United States | ||||
16. Leizman, Lauren B. | Fri 12:15pm, PRN9 | Pepper Pike | OH | United States | ||||
17. Leonard, Kayley M | Fri 12:15pm, PRN8 | Harrison | NY | United States | ||||
18. Losty, Margaux | Fri 12:15pm, PRN7 | Radnor | PA | United States | ||||
19. Maity, Selena P. | Fri 12:15pm, PRN10 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
20. Manning, Anna Marie | Fri 11:35am, PRN9 | Wynnewood | PA | United States | ||||
21. Melby, M. Grayson | Fri 12:15pm, PRN4 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
22. Molani, Zainab | Fri 12:15pm, PRN3 | Lake Zurich | IL | United States | ||||
23. Mullaney, Devin | Fri 12:15pm, PRN2 | Boston | MA | United States | ||||
24. Roberts, Emma | Fri 12:15pm, PRN5 | Wellesley | MA | United States | ||||
25. Rowe, Lucy | Fri 12:55pm, PRN3 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
26. Scherl, Hannah | Fri 12:15pm, PRN7 | Englewood | NJ | United States | ||||
27. Sedky, Reeham | Fri 12:55pm, PRN4 | Sammamish | WA | United States | ||||
28. Sherwood, Emily B | Fri 12:15pm, PRN8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
29. Shonrock, Abigail | Fri 12:15pm, PRN1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
30. Sobhy, Sabrina | Fri 12:15pm, PRN1 | Sea Cliff | NY | United States | ||||
31. Uible, Emma | Fri 12:15pm, PRN3 | New Richmond | OH | United States | ||||
32. Weaver, Olivia H | Fri 12:15pm, PRN9 | Philadelphia | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Baek, Esther | , | Closter | NJ | United States | ||||
2. Chai, Samantha | , | Norwell | MA | United States | ||||
3. Chu, Jacqueline A. | , | New York | NY | United States | ||||
4. DeLuca, Nicole M. | , | Newtown Square | PA | United States | ||||
5. Elshentenawy, Hagar M. | , | Piscataway | NJ | United States | ||||
6. Mahalingam-Dhingra, Ananya | , | Brookline | MA | United States | ||||
7. McQuiston, Caroline | , | Greenwich | CT | United States | ||||
8. Poddar, Megha N. | , | Mendham | NJ | United States |