Tournaments - Entrants by division

2019 California Summer Gold

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Yun, Aiden Fri 3:30pm, RS 2 San Mateo CA United States
 2.  Mehta, Vivaan Fri 4:00pm, RS 4 Los Altos CA United States
 3.  Saha, Arjya Fri 4:00pm, RS 1 Los Gatos CA United States
 4.  Elmarassy, Ali Fri 3:30pm, RS 5 Santa Clara CA United States
 5.  Gaddam, Simrith Fri 3:30pm, RS 4 Boston MA United States
 6.  Suresh, Gautham Fri 4:00pm, RS 2 San Jose CA United States
 7.  Ng, Brighten Fri 4:00pm, RS 3 Allen TX United States
 8.  Khanna, Vijay S Fri 3:30pm, RS 3 Bryn Mawr PA United States
 9.  Thakkar, Aditya Fri 3:30pm, RS 3 United States
 10.  Jafry, Haadi Fri 4:00pm, RS 2 San Ramon CA United States
 11.  Robertson, Whit Fri 4:00pm, RS 3 NY United States
 12.  Siddiqui, Atef Fri 3:30pm, RS 4 WA United States
 13.  Suh, Joseph Fri 3:30pm, RS 5
 14.  Rafique, Affan Fri 12:30pm, RS 1 Little Elm TX United States
 15.  Patnam, Nakul Fri 4:00pm, RS 4 Menlo Park CA United States
 16.  Revenaugh, Peter Fri 4:00pm, RS 1 Palo Alto CA United States
 17.  Jain, Samyak Fri 12:30pm, RS 1
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Fuloria, Varun S. Fri 4:00pm, RS 5 Los Altos CA United States
 2.  Kipkalov, Ilya Fri 2:00pm, RS 2 San Carlos CA United States
 3.  Robertson, Hart Fri 1:00pm, RS 5 Brooklyn NY United States
 4.  Chiang, Aiden Fri 1:00pm, RS 4 Princeton NJ United States
 5.  Edmands, Ike Fri 1:30pm, RS 3 New York NY United States
 6.  Shukla, Rudransh Fri 12:30pm, RS 5 Sunnyvale CA United States
 7.  Sharma, Rishabh Fri 1:30pm, RS 4 Houston TX United States
 8.  Goel, Noah E Fri 1:00pm, RS 1 Weston MA United States
 9.  Mohammed, Reza Fri 1:00pm, RS 2 Pasadena CA United States
 10.  Slattery, Maximus Fri 1:30pm, RS 2 Newtown Square PA United States
 11.  Yang, Seraph K Fri 12:30pm, RS 4 Fremont CA United States
 12.  Webster, Garrett Fri 1:30pm, RS 5 Los Altos CA United States
 13.  Adibi, Daniel B Fri 2:00pm, RS 1 Haverford PA United States
 14.  Morgan, Grayson R Fri 1:30pm, RS 1 Haverford PA United States
 15.  Malhotra, Neal Fri 1:00pm, RS 3 Saratoga CA United States
 16.  Ko, Andrew Fri 1:00pm, RS 3 Lutherville-Timonium MD United States
 17.  Jafri, Hamza Fri 1:30pm, RS 5 South Barrington IL United States
 18.  Mustafa, Faizaan Fri 1:30pm, RS 2 Dublin CA United States
 19.  Ali, Umar Fri 12:30pm, RS 3 Murphy TX United States
 20.  Tomlin, Matthew L. Fri 1:30pm, RS 1 Pasadena CA United States
 21.  Wee, Christian Fri 2:00pm, RS 1 San Francisco CA United States
 22.  Chen, Oliver H Fri 12:30pm, RS 3 Bellevue WA United States
 23.  Kim, John Fri 1:30pm, RS 4 Bellevue WA United States
 24.  Muralidaran, Siddharth Fri 2:00pm, RS 2 Portland OR United States
 25.  Doma, Abhinav Fri 1:30pm, RS 3 Fremont CA United States
 26.  Khan, Aayan A Fri 1:00pm, RS 5 San Marino CA United States
 27.  Adaya, Ahmad Fri 12:30pm, RS 4 Los Angeles CA United States
 28.  Premji, Kailen Fri 12:30pm, RS 5 Redmond WA United States
 29.  Sanjay, Adarsh Fri 1:00pm, RS 4 Bellevue WA
 30.  Shen, Corey C Fri 1:00pm, RS 2 Pasadena California Hong Kong
 31.  Saeed, Jibraan Fri 1:00pm, RS 1 United States
BU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Herbert, Graeme G Fri 10:30am, SZ 1 Bryn Mawr PA United States
 2.  Haq, Ahmad Fri 9:00am, SZ 1 Santa Clara CA United States
 3.  Patel, Zane Fri 9:30am, SZ 4 Palo Alto CA United States
 4.  Kanchi, Nikhil Fri 9:30am, SZ 3 Saratoga CA United States
 5.  Lin JR, Hudson W. Fri 10:00am, SZ 2 Chicago IL United States
 6.  Elmarassy, Mero Fri 9:00am, SZ 4 Santa Clara CA United States
 7.  Soltanian, Thomas R Fri 9:00am, SZ 5 Hunt Valley MD United States
 8.  Wen, Evan Fri 10:00am, SZ 3 Short Hills NJ United States
 9.  Vera, Elian Fri 10:00am, SZ 1 San Diego CA United States
 10.  Thomas, Joshua Fri 9:30am, SZ 1 Cupertino CA United States
 11.  Pannu, Himanshu Fri 9:00am, SZ 3 San Mateo CA United States
 12.  Graziano, Christian Fri 9:30am, SZ 5 Greenwich CT United States
 13.  Wang, Alex Fri 10:00am, SZ 4 Malvern PA United States
 14.  Friedman, Milo Fri 9:30am, SZ 2 Los Angeles CA United States
 15.  Inman-Benavente, Vandrick J Fri 10:00am, SZ 5 Houston TX United States
 16.  Nair, Samarth Fri 9:00am, SZ 2 Downingtown PA United States
 17.  Jolly, Shan Fri 10:00am, SZ 1 Palo Alto CA United States
 18.  Prasad, Nikhil Fri 9:00am, SZ 3 Fremont CA United States
 19.  Hernandez, Tyler S Fri 9:30am, SZ 1 Houston TX United States
 20.  Mannava, Saisidharth Fri 9:30am, SZ 5 San Ramon CA United States
 21.  Killinger, Ramsay Fri 9:00am, SZ 2 Wyndmoor PA United States
 22.  Asad, Saad Fri 9:30am, SZ 2 San Jose CA United States
 23.  Chandra, Aadi Fri 10:00am, SZ 5 Hillsborough CA United States
 24.  Revenaugh, Henry D. Fri 9:00am, SZ 5 Palo Alto CA United States
 25.  Van Kerckhove, Patrick Fri 10:00am, SZ 2 Los Altos CA United States
 26.  Gliklich, Ben R. Fri 10:00am, SZ 4 Weston, MA United States
 27.  Kirby, Spencer Fri 10:30am, SZ 1 Houston TX United States
 28.  Premji, Keyan Fri 10:00am, SZ 3 Redmond WA United States
 29.  Vissapragada, Sachith Fri 9:30am, SZ 4 Redwood City CA United States
 30.  Athreya, Abhinav M Fri 9:00am, SZ 1 Saratoga CA United States
 31.  Wu, Kyle Fri 9:30am, SZ 3 United States
 32.  Mahesh, Arjun Fri 9:00am, SZ 4 Redmond WA United States
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Bhagwati, Arav V. Fri 11:00am, SZ 1 Hillsborough CA United States
 2.  Wang, Matthew Fri 11:30am, SZ 3 Malvern PA United States
 3.  Park, Winston Fri 11:30am, SZ 5 Baltimore MD United States
 4.  Spiro, Alec H. Fri 11:30am, SZ 4 Portland OR United States
 5.  Mian, Hamza Fri 11:00am, SZ 4 Princeton NJ United States
 6.  Lim, Peter J Fri 11:30am, SZ 1 Haverford PA United States
 7.  Tevatia, Arnav Fri 12:00pm, SZ 4 San Francisco CA United States
 8.  Gunton, John Fri 12:00pm, SZ 3 Lawrenceville NJ United States
 9.  Herbert, Grady G Fri 11:00am, SZ 3 Bryn Mawr PA United States
 10.  Nayak, Mitav Fri 11:30am, SZ 2 Malvern PA United States
 11.  Klein, Warren Fri 12:00pm, SZ 2 Greenwich CT United States
 12.  Albani, Robert Fri 12:30pm, SZ 1 Newtown Square PA United States
 13.  DiFilippo, Marco G Fri 12:00pm, SZ 1 Houston TX United States
 14.  Mullarkey, Tighe Fri 11:00am, SZ 2 Locust Valley NY United States
 15.  Awadalla, Mohamed H Fri 12:30pm, SZ 3 Redmond WA United States
 16.  Gampala, Roshan Fri 12:30pm, SZ 2 Cupertino CA United States
 17.  Lin, Eric Fri 12:00pm, SZ 2 Los Angeles CA United States
 18.  Ali, Labeeb Fri 11:00am, SZ 2 Plano TX United States
 19.  Yap, Saechow Fri 12:30pm, SZ 3 Pepper Pike OH United States
 20.  Kang, Christopher Fri 12:30pm, SZ 1 Vienna VA United States
 21.  Sen, Arjun K Fri 11:30am, SZ 2 Princeton Junction NJ United States
 22.  Bryan, John H Fri 11:00am, SZ 3 Baltimore MD United States
 23.  Illick, Kit E. Fri 12:30pm, SZ 2 New Haven CT United States
 24.  Nisar, Waleed N. Fri 11:30am, SZ 5 Warren NJ United States
 25.  Reddy, Abhiroop Fri 11:00am, SZ 1 Bellevue WA India
 26.  Sunkam, Vivek Fri 12:00pm, SZ 3 Campbell CA United States
 27.  Ghafoor, Azhan Fri 12:00pm, SZ 4 Saratoga CA United States
 28.  Sinha, Siddhant N Fri 11:30am, SZ 1 Andover MA United States
 29.  Zia, Kamran Fri 11:00am, SZ 4 Los Altos CA United States
 30.  Ho, John P Fri 12:00pm, SZ 1 Los Altos Hills CA United States
 31.  Hans, Shabeg S. Fri 11:30am, SZ 3 San Ramon CA United States
 32.  Davenport, Raji Fri 11:30am, SZ 4 Oakland CA United States
BU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Fournaris, Thomas R Fri 12:30pm, SZ 4 Philadelphia PA
 2.  Hogan, Tom Fri 2:00pm, SZ 4 Malvern PA United States
 3.  Rho, Jackson Fri 1:30pm, SZ 1 Princeton NJ United States
 4.  Bagli, Rohan Fri 1:30pm, SZ 4 Cincinnati OH United States
 5.  Malani, Neal R Fri 2:00pm, SZ 1 Saratoga CA United States
 6.  Ahmed, Zain R Fri 1:00pm, SZ 3 Morgan Hill CA United States
 7.  Wen, Collin Fri 1:00pm, SZ 1 Short Hills NJ United States
 8.  Chitturi, Varun Fri 1:30pm, SZ 5 Fremont CA United States
 9.  Jafry, Haidar A. Fri 1:00pm, SZ 2 San Ramon CA United States
 10.  Kakarla, Nikhil V Fri 1:00pm, SZ 4 Villanova PA United States
 11.  Lee, Andrew J. Fri 2:00pm, SZ 2 Weston MA United States
 12.  Devoe, Craig Fri 1:30pm, SZ 3 San Diego CA United States
 13.  Tobin, John W. Fri 1:00pm, SZ 5 Lake Forest IL United States
 14.  Bowman, Dickson Fri 2:00pm, SZ 3 Atlanta GA United States
 15.  Rebak, Andrew Fri 12:30pm, SZ 5 Princeton NJ United States
 16.  Sutherby, John P. Fri 1:30pm, SZ 2 Radnor PA United States
 17.  Lee, Jack Fri 1:00pm, SZ 4 San Francisco CA United States
 18.  McLaren, Will Fri 1:30pm, SZ 3 Greenwich CT United States
 19.  Mahtab, Vivaan C Fri 1:00pm, SZ 5 Devon PA United States
 20.  Shah, Anourag Fri 1:00pm, SZ 1 New York NY United States
 21.  Lehv, Peter Fri 2:00pm, SZ 2 New York NY United States
 22.  Kumar, Varun Fri 12:30pm, SZ 5 Bothell WA United States
 23.  Valia, Rohan Fri 2:00pm, SZ 3 Redwood City CA United States
 24.  Miller, Jacob Fri 1:30pm, SZ 2 El Sobrante CA United States
 25.  Gupta, Abhimanyu Fri 1:00pm, SZ 2 Danville CA United States
 26.  Bikhazi-Green, Oliver Fri 2:00pm, SZ 4 San Diego CA England
 27.  Turaga, Gaurav Fri 1:30pm, SZ 4 El Dorado Hills CA United States
 28.  Turaga, Vaibhav Fri 2:00pm, SZ 1 El Dorado Hills CA United States
 29.  Eun, William Y. Fri 1:30pm, SZ 5 New York NY United States
 30.  McDonald, Charlie Fri 1:30pm, SZ 1 Aurora ON Canada
 31.  Hattikudur, Adit Fri 12:30pm, SZ 4 Redmond WA United States
 32.  Rutter, William Fri 1:00pm, SZ 3 Vernon BC Canada
GU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Vahlsing, Kaitlyn Sat 10:20am, RS 1 San Ramon CA United States
 2.  Thomas, Leah Sat 10:20am, RS 4 Cupertino CA United States
 3.  Friedlander, Eva Sat 10:20am, RS 3 PA United States
 4.  Bhagwati, Riva Sat 10:20am, RS 2 Hillsborough CA United States
 5.  Natarajan, Prisha Sat 10:20am, RS 4 Fremont CA United States
 6.  Viswanathan, Shruti Sat 10:20am, RS 3 Plano TX United States
 7.  Muralidaran, Kavya Sat 10:20am, RS 2
 8.  Syed, Safah Sat 10:20am, RS 1 Saratoga CA United States
GU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Viswanathan, Shriya Fri 5:30pm, RS 5 Plano TX United States
 2.  Mehta, Eedha Fri 6:30pm, RS 2 Los Altos CA United States
 3.  Saksena, Anya Fri 6:00pm, RS 4 San Jose CA United States
 4.  Khanna, Ishani V Fri 6:00pm, RS 3 Bryn Mawr PA United States
 5.  Lee, Sophia Fri 6:30pm, RS 1 La Canada CA United States
 6.  Yun, Rachel Fri 6:00pm, RS 1 San Mateo CA United States
 7.  Brandon, Fionnoula Fri 6:00pm, RS 5 Baltimore MD United States
 8.  Grissom JR, Katherine Fri 6:00pm, RS 2 Chicago IL United States
 9.  Gupta, Isha Fri 6:00pm, RS 2 Redwood City CA United States
 10.  Pannu, Denali Fri 6:00pm, RS 5 San Mateo CA United States
 11.  Wang, Caroline Fri 6:00pm, RS 1 San Marino CA United States
 12.  Morsy, Yasmine Fri 6:30pm, RS 2 Danville CA United States
 13.  Sistla, Apurva Fri 6:30pm, RS 1 San Jose CA United States
 14.  Shah, Anika Fri 6:00pm, RS 3 New York NY United States
 15.  Feldman, Elinor Fri 6:00pm, RS 4 San Francisco CA United States
 16.  Devoe, Ellie Fri 12:30pm, RS 2 United States
 17.  Sun, Anya Jia-An Fri 12:30pm, RS 2 Hong Kong
GU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Aston, Ashleigh Fri 7:00pm, RS 5 New York NY United States
 2.  Yap, Kahjin Fri 7:00pm, RS 2 Pepper Pike OH United States
 3.  Park, Avery Fri 7:00pm, RS 1 Baltimore MD United States
 4.  Aston, Bracie Fri 2:30pm, RS 1 New York NY United States
 5.  Kakarla, Anika Fri 3:00pm, RS 2 Villanova PA United States
 6.  Muthu, Kriti Fri 3:00pm, RS 1 Houston TX India
 7.  Tumuluri, Ashna Fri 2:00pm, RS 5 Redwood City CA United States
 8.  Mian, Maryam A Fri 2:30pm, RS 2 Princeton NJ United States
 9.  Jefferson-Sambanis, Naomi Fri 2:30pm, RS 5 Bryn Mawr PA United States
 10.  Khan-Picinich, Yasmine Fri 3:00pm, RS 3 Seattle WA United States
 11.  Lee, Lindsay C Fri 2:00pm, RS 4 Haverford PA United States
 12.  Shah, Ariana Fri 2:30pm, RS 4 Los Altos CA United States
 13.  Singh, Saranya Fri 3:00pm, RS 4 Berwyn PA United States
 14.  McKee, Cassidy Fri 2:30pm, RS 3 Darien CT United States
 15.  Brennan, Jackie Fri 2:00pm, RS 3 Brooklyn NY United States
 16.  McIntyre, Lily Fri 2:00pm, RS 4 Philadelphia PA United States
 17.  Brandon, Brigid Fri 2:30pm, RS 4 Baltimore MD United States
 18.  Chan, Ivy Fri 2:30pm, RS 3 Chicago IL United States
 19.  Preston, Hannah L. Fri 3:00pm, RS 3 South Pasadena CA United States
 20.  Vitharana, Opal Fri 2:30pm, RS 5 Redmond WA United States
 21.  Gupta, Mahika Fri 2:30pm, RS 2 Danville CA United States
 22.  Patnam, Richa Fri 2:00pm, RS 3 Menlo Park CA United States
 23.  Barave, Anusha Fri 3:00pm, RS 4 Sunnyvale CA United States
 24.  Sun, Karis Fri 3:00pm, RS 2 WA United States
 25.  LaForge, Megan Fri 3:00pm, RS 1 New York NY United States
 26.  Sanjay, Arya Fri 2:30pm, RS 1 Bellevue WA United States
 27.  Sun, Natalie Jia-Ning Fri 2:00pm, RS 5 Hong Kong United States
 28.  Ho, Madison L Fri 6:30pm, RS 3 Los Altos Hills CA United States
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Lennon, Aubrey Fri 4:00pm, SZ 1 Hunting Valley OH United States
 2.  Joshi, Riddhi Fri 4:30pm, SZ 3 Fremont CA United States
 3.  Mollenkopf, Kacey Fri 4:00pm, SZ 5 Pittsford NY United States
 4.  Kay, Theresa F Fri 4:00pm, SZ 4 Haverford PA United States
 5.  Navani, Riya Fri 6:00pm, SZ 5 Milpitas CA United States
 6.  Kay, Christa C Fri 4:30pm, SZ 2 Haverford PA United States
 7.  Jiang, Sofia Fri 4:30pm, SZ 1 Alpine NJ United States
 8.  Mills, Eliza Fri 4:00pm, SZ 3 Stamford CT United States
 9.  Valvani, Naaz Fri 4:30pm, SZ 2 New York NY United States
 10.  Jafri, Batool Fri 4:30pm, SZ 1 Barrington IL United States
 11.  Daniel, Kristen Fri 6:00pm, SZ 5 Saratoga CA United States
 12.  Lee, Isabelle Fri 10:30am, SZ 5 Media PA United States
 13.  Burton, Frances Fri 11:00am, SZ 5 San Marino CA United States
 14.  Gidwaney, Zarine A. Fri 10:30am, SZ 4 Winnetka IL United States
 15.  Cho, Chelsea Y Fri 10:30am, SZ 3 Andover MA United States
 16.  Ketchum, Catherine F Fri 11:00am, SZ 5 Ny NY United States
 17.  Syed, Sanah Fri 10:30am, SZ 5 Saratoga CA United States
 18.  Morsy, Dina Fri 10:30am, SZ 3 Danville CA United States
 19.  Undavalli, Kruthi S. Fri 10:30am, SZ 2 San Diego CA United States
 20.  Yu, Eena Fri 10:30am, SZ 2 Park City UT United States
 21.  Edes, Julianne Fri 10:30am, SZ 4 Plano TX United States
GU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Mital, Nina Sat 3:00pm, SZ 1 West Harrison NY United States
 2.  Vissapragada, Sanjana Sat 3:00pm, SZ 4 Redwood City CA United States
 3.  Singh, Saachi Sat 3:00pm, SZ 2 Berwyn PA United States
 4.  Gillis, Charlotte A. Fri 8:00pm, SZ 3 Greenwich CT United States
 5.  Haq, Mahnoor Sat 3:00pm, SZ 3 Santa Clara CA United States
 6.  Lehv, Clara Fri 8:00pm, SZ 2 New York NY United States
 7.  Finney, Eva Fri 8:00pm, SZ 1 Lutherville MD United States
 8.  Chang, Kate M Fri 8:00pm, SZ 4 San Diego CA United States
 9.  Xu, Ellyn Fri 8:00pm, SZ 2 Fremont CA United States
 10.  Nelson, Connie Fri 8:00pm, SZ 1 Cincinnati OH United States
 11.  Miller, Piera Fri 8:00pm, SZ 3 El Sobrante CA United States
 12.  Reddy, Tanisha Fri 8:00pm, SZ 4 Sammamish WA United States