Tournament Draw
Round 32
Litvinov,David A. [Elk Grove,CA]    
 
Bye    
Agarwal,Shekhar [Bellevue,WA]    
Ct 3, Fri, 2/1 5:00PM  
Garg,Naveen [Seattle,WA]    
Hilton,Joshua D [Portland,OR]    
Ct 6, Fri, 2/1 6:30PM  
Yaqoob,Usman    
Cerecero,Adrian [Seattle,WA]    
Ct 6, Fri, 2/1 5:00PM  
Yeti,Mike [Portland,OR]    
Weber,Henry [Redmond,WA]    
Ct 1, Fri, 2/1 5:45PM  
10  Petersen,Leaf [Normandy Park,WA]    
11  Motonaga,Gregg    
Ct 3, Fri, 2/1 5:45PM  
12  Abbas,Fawad [Bellevue,WA]    
13  Cao,Cynthia [Vancouver,BC]    
Ct 5, Fri, 2/1 5:45PM  
14  Aziz,Imran [Seattle,WA]    
15  Reger,Tom    
Ct 6, Fri, 2/1 5:45PM  
16  Collet,Alvaro [Seattle,WA]    
17  Patel,Upen J [Elk Grove,CA]    
 
18  Bye    
19  Patterson,Sam [Seattle,WA]    
Ct 1, Fri, 2/1 6:30PM  
20  Chen,Luke H [Bellevue,WA]    
21  Cao,Sarah [Vancouver,BC]    
Ct 2, Fri, 2/1 6:30PM  
22  Piyarali,Ali [Seattle,WA]    
23  Hamon,Scott [Seattle,WA]    
Ct 2, Fri, 2/1 3:30PM  
24  Li,Jimmy Y [Mountain View,CA]    
25  Rein-Weston,Claire M. [Seattle,WA]    
Ct 3, Fri, 2/1 6:30PM  
26  Sykora,Lukas [Wilsonville,OR]    
27  Gregory,Peter C. [Seattle,WA]    
Ct 5, Fri, 2/1 6:30PM  
28  Acharya,Anil A [Bellevue,WA]    
29  Reddy,Abhiroop [Bellevue,WA]    
Ct 5, Fri, 2/1 5:00PM  
30  Karlsson,Totte [Seattle,WA]    
31  Bye    
 
32  Amsel,Adam    
Round 16
Litvinov,D  
 
Ct 8, Fri, 2/1 7:30PM  
Garg,N  
  3,7,2 
Hilton,J  
 9,4,6
Ct 5, Fri, 2/1 8:00PM  
Yeti,M  
  3,8,6 
Weber,H  
 1,10,5
Ct 6, Fri, 2/1 8:00PM  
Abbas,F  
  3,4,(8),7 
Cao,C  
 5,10,2
Ct 1, Fri, 2/1 8:45PM  
Collet,A  
  6,3,5 
Patel,U  
 
Ct 2, Fri, 2/1 8:45PM  
Patterson,S  
  5,5,7 
Cao,S  
 6,7,1
Ct 3, Fri, 2/1 8:45PM  
Li,J  
  4,3,11 
Rein-Weston,C  
 5,6,0
Ct 5, Fri, 2/1 8:45PM  
Acharya,A  
  6,(9),1,8 
Reddy,A  
 9,(9),12,6
Ct 6, Fri, 2/1 8:45PM  
Amsel,A  
   
Quarters
Litvinov,D  
 0,4,7
Ct 2, Sat, 2/2 11:15AM  
Yeti,M  
  6,5,(10),10 
Weber,H  
 9,(8),9,5
Ct 3, Sat, 2/2 11:15AM  
Collet,A  
  5,6,9 
Patel,U  
 6,9,5
Ct 2, Sat, 2/2 12:00PM  
Cao,S  
  (0),(10),5,3,9 
Acharya,A  
 8,7,(8),10
Ct 3, Sat, 2/2 12:00PM  
Reddy,A  
  5,4,7 
Semis
Litvinov,D  
 9,6,5
Ct 1, Sat, 2/2 3:45PM  
Collet,A  
  8,(9),7,4 
Patel,U  
 6,5,(6),8
Ct 1, Sat, 2/2 4:30PM  
Reddy,A  
  11,9,9 
Finals
Litvinov,D  
 6,4,7
Winner: Litvinov,D
8,10,(5),(17),4
Ct G, Sun, 2/3 12:00PM  
Patel,U  
  7,10,(7),(9),10