Tournament Draw
Round 32
Kitahata,Garrett [Hillsborough,CA]    
Thu, 5/17 12:00AM  
Bennett,Jake V [Salt Lake City,UT]    
Reddy,Abhiroop [Bellevue,WA]    
Ct 9, Fri, 5/18 6:10PM  
Nandakumar,Siddharth [Cincinnati,OH]    
Gampala,Roshan [Cupertino,CA]    
Ct 1, Fri, 5/18 6:50PM  
Hans,Shabeg S. [San Ramon,CA]    
Mehta,Varun [Sammamish,WA]    
Ct 2, Fri, 5/18 6:50PM  
Park,Winston [Baltimore,MD]    
Hogan,Tom [Malvern,PA]    
Ct 3, Thu, 5/17 6:50PM  
10  Asnani,Dev [Fremont,CA]    
11  Sarathy,Manoj K [Medina,WA]    
Ct 4, Fri, 5/18 6:50PM  
12  Ho,John P [Los Altos Hills,CA]    
13  Prashant,Vishal [La Canada Flintridge,CA]    
Ct 5, Fri, 5/18 6:50PM  
14  Kovas,Reed [Lake Forest,IL]    
15  Tiglon,Jeffrey [Redmond,WA]    
Ct 6, Fri, 5/18 6:50PM  
16  Ahmed,Zain R. [Morgan Hill,CA]    
17  Chitturi,Varun [Fremont,CA]    
Ct 7, Fri, 5/18 6:50PM  
18  Murronmaa,Finley M [Seattle,WA]    
19  Sunkam,Vivek [Campbell,CA]    
Ct 8, Fri, 5/18 6:50PM  
20  Devoe,Craig [San Diego,CA]    
21  Litowitz,Nick [Glencoe,IL]    
Ct 9, Fri, 5/18 6:50PM  
22  Hussain-JR,Nyme [Hinsdale,IL]    
23  Miller,Jacob [El Sobrante,CA]    
Ct 1, Fri, 5/18 7:30PM  
24  Saxena,Sameer [Newtown Square,PA]    
25  Spiro,Alec H. [Portland,OR]    
Ct 2, Fri, 5/18 7:30PM  
26  Hattikudur,Adit [Redmond,WA]    
27  Mustafa,Sameer A. [Dublin,CA]    
Ct 3, Fri, 5/18 7:30PM  
28  Jafry,Haidar A. [San Ramon,CA]    
29  Wagenmans,Yos [Seattle,WA]    
Ct 4, Fri, 5/18 7:30PM  
30  Kumar,Varun [Bothell,WA]    
31  Hathi,Siddharth [Redmond,WA]    
Ct 5, Fri, 5/18 7:30PM  
32  Winston,Thomas (Jack) [Chestnut Hill,MA]    
Round 16
Kitahata,G  
 DF
Ct 8, Sat, 5/19 11:00AM  
Nandakumar,S  
  9,4,5 
Gampala,R  
 3,4,4
Ct 9, Sat, 5/19 11:00AM  
Park,W  
  6,8,3 
Hogan,T  
 DF
Ct 4, Sat, 5/19 11:40AM  
Ho,J  
  2,4,5 
Prashant,V  
 7,6,4
Ct 5, Sat, 5/19 11:40AM  
Ahmed,Z  
  0,0,0 
Chitturi,V  
 5,4,0
Ct 6, Sat, 5/19 11:40AM  
Devoe,C  
  9,(8),9,3 
Litowitz,N  
 6,2,6
Ct 7, Sat, 5/19 11:40AM  
Saxena,S  
  2,2,2 
Spiro,A  
 5,4,8
Ct 8, Sat, 5/19 11:40AM  
Jafry,H  
  (7),11,14,7 
Wagenmans,Y  
 3,10,1
Ct 9, Sat, 5/19 11:40AM  
Winston,T  
  2,4,3 
Quarters
Kitahata,G  
 6,3,9
Ct 1, Sat, 5/19 4:00PM  
Park,W  
  4,5,6 
Hogan,T  
 2,12,2
Ct 2, Sat, 5/19 4:00PM  
Ahmed,Z  
  4,7,5 
Chitturi,V  
 9,4,5
Ct 3, Sat, 5/19 4:00PM  
Saxena,S  
  9,8,6 
Spiro,A  
 9,11,(11),10
Ct 4, Sat, 5/19 4:00PM  
Winston,T  
  7,4,4 
Semis
Kitahata,G  
 7,3,2
Ct 1, Sun, 5/20 11:05AM  
Hogan,T  
  (4),7,3,7 
Chitturi,V  
 (8),(4),4,7,3
Ct 2, Sun, 5/20 11:05AM  
Winston,T  
  6,(8),6,(5),7 
Finals
Kitahata,G  
 7,11,3
Winner: Kitahata,G
8,2,(8),3
Ct 1, Sun, 5/20 2:35PM  
Winston,T  
  (10),7,11,6 
3/4 Playoff
Hogan,T  
 
Winner: Hogan,T
(8),7,9,5
Ct 5, Sun, 5/20 2:35PM  
Chitturi,V