Tournaments - Entrants by division

PRO Sports Club Junior Gold

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Sawant, Anay Sat 8:00am, 4 Sunnyvale CA United States
 2.  Shukla, Rudransh Sat 8:30am, 9 Sunnyvale CA United States
 3.  Schulman, Adrian Sat 8:00am, 8 Portland OR United States
 4.  Karam, Mahdy Sat 8:00am, 7 Newcastle WA United States
 5.  Moolchandani, Yash Sat 8:30am, 7 Sunnyvale CA United States
 6.  Morgan, Grayson R Sat 8:30am, 8 Haverford PA United States
 7.  Mehta, Vivaan Sat 8:00am, 6 Los Altos CA United States
 8.  Muralidaran, Siddharth Sat 8:00am, 5 Portland OR United States
 9.  Mazzocco, Alexander Sat 8:00am, 6 Pacific Palisades CA United States
 10.  Revenaugh, Peter Sat 8:30am, 8 Palo Alto CA United States
 11.  Siddiqui, Atef Sat 8:30am, 7 WA United States
 12.  Kim, John Sat 8:00am, 5 Bellevue WA United States
 13.  Patel, Avi Sat 8:00am, 7 Seattle WA United States
 14.  Patel, Niam Fri 5:00pm, 1 Seattle WA United States
 15.  Bhattacharjee, Aniket Sat 8:00am, 8 Bellevue WA United States
 16.  Sanjay, Adarsh Fri 5:00pm, 2 Bellevue WA United States
 17.  Macky, Ali Fri 5:00pm, 2 United States
 18.  Anderson, Brown Fri 5:00pm, 1 Canada
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Patel, Zane Sat 9:05am, 1 Palo Alto CA United States
 2.  Okonkwo, Oscar Sat 9:05am, 8 Pittsburgh PA United States
 3.  Vera, Elian Sat 9:05am, 5 San Diego CA United States
 4.  Jolly, Shan Sat 9:05am, 4 Palo Alto CA United States
 5.  Friedman, Milo Sat 9:05am, 3 Los Angeles CA United States
 6.  Pannu, Himanshu Sat 9:05am, 6 San Mateo CA United States
 7.  Kipkalov, Ilya Sat 9:05am, 2 San Carlos CA United States
 8.  Sharma, Rishabh Sat 9:05am, 7 Houston TX United States
 9.  Vissapragada, Sachith Fri 5:00pm, 4 Redwood City CA United States
 10.  Kapoor, Tanay Fri 5:00pm, 5 Fremont CA United States
 11.  Vahlsing, David Fri 5:35pm, 3 San Ramon CA United States
 12.  Yang, Seraph K Fri 5:35pm, 4 Fremont CA United States
 13.  Chen, Christopher Fri 5:00pm, 3 Fremont CA United States
 14.  Griggs, Tilford L Fri 5:35pm, 1 Atlanta GA United States
 15.  Sait, Ayaan Fri 5:35pm, 2 Beaverton OR United States
 16.  Mohammed, Reza Fri 5:35pm, 1 Los Angeles CA United States
 17.  Malhotra, Kaz Fri 5:00pm, 3 Portland OR United States
 18.  Mazzocco, Mathias Fri 5:00pm, 4 Pacific Palisades CA United States
 19.  Morehouse, Ethan L. Fri 5:35pm, 5 Portland OR United States
 20.  Khanna, Aditya Fri 5:00pm, 5 San Francisco CA United States
 21.  Kumar, Amar Fri 5:35pm, 5 WA United States
 22.  Sarnot, Dhruv Fri 5:35pm, 2 Sammamish WA India
 23.  Manjure, Rishi Fri 5:35pm, 3 Redmond WA United States
 24.  Anand, Viraj Fri 5:35pm, 4 Bellevue WA United States
BU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Luthra, Rehan Sat 9:40am, 1 Kirkland WA United States
 2.  Chandra, Arhan Sat 9:40am, 8 Minneapolis MN United States
 3.  Herbert, Grady G Sat 9:40am, 5 Bryn Mawr PA United States
 4.  Venkatesan, Callan Sat 9:40am, 4 San Francisco CA United States
 5.  Ghafoor, Azhan Sat 9:40am, 6 Saratoga CA United States
 6.  Gunton, John Fri 5:35pm, 8 Lawrenceville NJ United States
 7.  Lin, Eric Fri 6:10pm, 4 Los Angeles CA United States
 8.  Awadalla, Mohamed H Sat 9:40am, 3 Redmond WA United States
 9.  Kang, Matthew Fri 6:10pm, 3 Malvern PA United States
 10.  Zia, Kamran Fri 5:35pm, 9 Los Altos CA United States
 11.  Levy, Eli Fri 6:10pm, 5 Williamstown MA United States
 12.  Bhavsar, Atreyus A Fri 5:35pm, 7 Hamel MN United States
 13.  Revenaugh, Henry D. Sat 9:40am, 8 Palo Alto CA United States
 14.  Sasikumar, Bharadwaj Fri 5:35pm, 6 San Ramon CA United States
 15.  Chen, Luke H Fri 6:10pm, 1 Bellevue WA United States
 16.  Sasikumar, Bhavesha Fri 6:10pm, 2 San Ramon CA United States
 17.  Siddiqui, Yusef Fri 5:35pm, 7 Vancouver WA United States
 18.  Mannava, Saisidharth Fri 6:10pm, 1 San Ramon CA United States
 19.  Lee, Marcus J Fri 6:10pm, 2 New York NY United States
 20.  Premji, Keyan  , Redmond WA United States
 21.  Bridge, Kristian Fri 6:10pm, 5 Kirkland WA United States
 22.  Manchanda, Arav Fri 6:10pm, 3 Yarrow Point WA United States
 23.  Iyengar, Vishnu Fri 5:35pm, 6 Kirkland WA United States
 24.  Iyengar, Varun Fri 5:35pm, 9 Kirkland WA United States
 25.  shah, vivek Fri 6:10pm, 4 WA United States
 26.  Liu, Morven Fri 5:35pm, 8 Richmond BC Canada
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Kitahata, Garrett Sat 11:00am, 8 Hillsborough CA United States
 2.  Winston, Thomas (Jack) Fri 7:30pm, 5 Chestnut Hill MA United States
 3.  Chitturi, Varun Fri 6:50pm, 7 Fremont CA United States
 4.  Ahmed, Zain R. Fri 6:50pm, 6 Morgan Hill CA United States
 5.  Park, Winston Fri 6:50pm, 2 Baltimore MD United States
 6.  Saxena, Sameer Fri 7:30pm, 1 Newtown Square PA United States
 7.  Hogan, Tom Thu 6:50pm, 3 Malvern PA United States
 8.  Spiro, Alec H. Fri 7:30pm, 2 Portland OR United States
 9.  Ho, John P Fri 6:50pm, 4 Los Altos Hills CA United States
 10.  Litowitz, Nick Fri 6:50pm, 9 Glencoe IL United States
 11.  Jafry, Haidar A. Fri 7:30pm, 3 San Ramon CA United States
 12.  Gampala, Roshan Fri 6:50pm, 1 Cupertino CA United States
 13.  Nandakumar, Siddharth Fri 6:10pm, 9 Cincinnati OH United States
 14.  Wagenmans, Yos Fri 7:30pm, 4 Seattle WA United States
 15.  Prashant, Vishal Fri 6:50pm, 5 La Canada Flintridge CA United States
 16.  Devoe, Craig Fri 6:50pm, 8 San Diego CA United States
 17.  Hans, Shabeg S. Fri 6:50pm, 1 San Ramon CA United States
 18.  Sunkam, Vivek Fri 6:50pm, 8 Campbell CA United States
 19.  Kovas, Reed Fri 6:50pm, 5 Lake Forest IL United States
 20.  Mustafa, Sameer A. Fri 7:30pm, 3 Dublin CA United States
 21.  Reddy, Abhiroop Fri 6:10pm, 9 Bellevue WA United States
 22.  Sarathy, Manoj K Fri 6:50pm, 4 Medina WA United States
 23.  Kumar, Varun Fri 7:30pm, 4 Bothell WA United States
 24.  Hussain-JR, Nyme Fri 6:50pm, 9 Hinsdale IL United States
 25.  Bennett, Jake V  , Salt Lake City UT United States
 26.  Asnani, Dev Thu 6:50pm, 3 Fremont CA United States
 27.  Miller, Jacob Fri 7:30pm, 1 El Sobrante CA United States
 28.  Tiglon, Jeffrey Fri 6:50pm, 6 Redmond WA United States
 29.  Hattikudur, Adit Fri 7:30pm, 2 Redmond WA United States
 30.  Mehta, Varun Fri 6:50pm, 2 Sammamish WA United States
 31.  Murronmaa, Finley M Fri 6:50pm, 7 Seattle WA United States
 32.  Hathi, Siddharth Fri 7:30pm, 5 Redmond WA United States
BU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Khan, Humza A Sat 4:40pm, 1 Dayton OH United States
 2.  Stein, Brent Sat 4:40pm, 4 Paradise Valley AZ United States
 3.  Lam, Gordon Sat 4:40pm, 3 Lake Oswego OR United States
 4.  Nagaraj, Kedar Sat 4:40pm, 2 Medina WA United States
 5.  Jafry, Hamaad A Sat 11:40am, 1 San Ramon CA United States
 6.  Hadar, Aaron J. Sat 11:40am, 3 Dover MA United States
 7.  Peacock, Tasker D Sat 11:40am, 2 Wilmette IL United States
 8.  Tobin, John W. Sat 4:40pm, 2 Lake Forest IL United States
 9.  Hussain-Jr, Mahir Sat 11:40am, 2 Hinsdale IL United States
 10.  Mosse, Nathaniel A Sat 11:40am, 3 Corte Madera CA United States
 11.  Emry IV, Frederic G Sat 11:40am, 1 Lutherville MD United States
GU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Mehta, Eedha Sat 12:20pm, 1 Los Altos CA United States
 2.  Viswanathan, Shriya Sat 12:20pm, 4 Palo Alto CA United States
 3.  Barave, Anusha Sat 12:20pm, 3 Sunnyvale CA United States
 4.  Chung, Ellis Sat 12:20pm, 2 Chevy Chase MD United States
 5.  Patnam, Richa Sat 8:00am, 2 Menlo Park CA United States
 6.  Kim, Minnie Sat 8:00am, 1 Orinda CA United States
 7.  Phipps, Karina Sat 12:20pm, 2 Seattle WA United States
 8.  Vahlsing, Kaitlyn Sat 8:00am, 3 San Ramon CA United States
 9.  Sarna, Anya Sat 8:00am, 2 TX United States
 10.  Viswanathan, Shruti Sat 8:00am, 1 Plano TX United States
 11.  Goyal, Anisha Sat 8:00am, 3 Seattlre WA United States
GU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Tarar, Aisha Sat 12:50pm, 1 Owings Mills MD United States
 2.  Daniel, Kristen Sat 12:50pm, 4 Saratoga CA United States
 3.  Park, Avery Sat 8:30am, 4 Baltimore MD United States
 4.  Tumuluri, Ashna Sat 8:30am, 3 Redwood City CA United States
 5.  Abdelaziz, Julie Sat 8:30am, 5 Cupertino CA United States
 6.  Saksena, Anya Sat 8:30am, 1 Los Altos CA United States
 7.  Syed, Sanah Sat 8:30am, 2 Saratoga CA United States
 8.  Khan-Picinich, Yasmine Sat 8:30am, 6 Seattle WA United States
 9.  Gupta, Mahika Sat 8:30am, 1 Danville CA United States
 10.  McAuliffe, Madeline Sat 8:30am, 6 BROOKLYN NY United States
 11.  Gupta, Isha Sat 8:30am, 4 Redwood City CA United States
 12.  Taneja, Neha Sat 8:30am, 2 Kirkland WA United States
 13.  Goyal, Anika Sat 8:30am, 5 Redmond WA United States
 14.  Sun, Karis Sat 8:30am, 3 WA United States
GU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Eielson, Caroline M Sat 2:00pm, 4 Boston MA United States
 2.  Ho, Madison L Sat 2:00pm, 3 Los Altos Hills CA United States
 3.  Navani, Riya Sat 2:00pm, 2 Fremont CA United States
 4.  Sharma, Yana Sat 10:20am, 4 Houston TX United States
 5.  Pal, Roshni Sat 2:00pm, 2 Hillsborough CA United States
 6.  Jolly, Mehma Sat 10:20am, 1 Palo Alto CA United States
 7.  Sarna, Anika Sat 10:20am, 5 Houston TX United States
 8.  Vitharana, Opal Sat 10:20am, 5 Redmond WA United States
 9.  Ku, Ashley M. Sat 10:20am, 1 Redmond WA United States
 10.  Wad, Lily Sat 10:20am, 4 Bellevue WA United States
 11.  Brown, Alexandra Sat 2:00pm, 1 Canada
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Chan, Renee C Sat 3:20pm, 1 Short Hills NJ United States
 2.  Ho, Sho Sho L Sat 3:20pm, 2 Los Altos Hills CA United States
 3.  Westerfield, Lindsay Sat 3:20pm, 2 Greenwich CT United States
 4.  Chang, Kate M Sat 3:20pm, 1 San Diego CA United States
 5.  Xu, Ellyn Sat 7:00pm, 1 Fremont CA United States
 6.  Chauhan, Paavnee Sat 7:00pm, 2 Redmond WA United States
GU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country