Tournament Draw
Round 32
Pearson,Lucy C. [Philadelphia,PA]    
Ct 3, Fri, 4/20 9:10AM  
Furnas,Penelope A. [Merion Station ,PA]    
Minnis,Clare [New York,NY]    
Ct 2, Fri, 4/20 9:45AM  
Burnham,Lindsey [Bryn Mawr,PA]    
Dichter,Jaclyn I. [Wayne,PA]    
Ct 3, Fri, 4/20 9:45AM  
Hermer,Gala [Brooklyn,NY]    
Lee,Lindsay C [Haverford,PA]    
Ct 5, Fri, 4/20 9:45AM  
Pande,Avika [Wayne,PA]    
Worth,Callie [Brooklyn,NY]    
Ct 8, Fri, 4/20 9:45AM  
10  Jaffe,Alexandra K [Philadelphia,PA]    
11  Dey-Kohli,Mehak [Chicago,IL]    
Ct 12, Fri, 4/20 9:45AM  
12  Adam,Claudia C [Cupertino,CA]    
13  O'Connor,Anne [Greenwich,CT]    
Ct 15, Fri, 4/20 9:45AM  
14  Kim,Kylie E [New York,NY]    
15  Gandhi,Anushka [Haddonfield,NJ]    
Ct 16, Fri, 4/20 9:45AM  
16  Ronda,Isabella A. [Brooklyn,NY]    
17  Ketchum,Catherine F [Ny,NY]    
Ct 2, Fri, 4/20 10:20AM  
18  Lawrence,Virginia [Haverford,PA]    
19  Maebius,Erica [Great Falls,VA]    
Ct 3, Fri, 4/20 10:20AM  
20  Purushothaman,Aditi [Cincinnati,OH]    
21  Aston,Bracie [New York,NY]    
Ct 5, Fri, 4/20 10:20AM  
22  Crowder,Marguerite C [Richmond,VA]    
23  Yu,Eena [Park City,UT]    
Ct 8, Fri, 4/20 10:20AM  
24  Husain,Aalia N. [Potomac,MD]    
25  Lee,Sophia [Media,PA]    
Ct 12, Fri, 4/20 10:20AM  
26  Jolly,Mehma [Palo Alto,CA]    
27  Kakarla,Anika [Villanova,PA]    
Ct 15, Fri, 4/20 10:20AM  
28  Aston,Ashleigh [New York,NY]    
29  Burhan,Aleezah [Wayne,PA]    
Ct 16, Fri, 4/20 10:20AM  
30  Jiang,Sofia [Alpine,NJ]    
31  Schutt,Bridget A [Wilmington,DE]    
Ct 3, Fri, 4/20 11:00AM  
32  Arseniev,Sofia L. [Washington Dc,DC]    
Round 16
Pearson,L  
 5,7,10
Ct 2, Fri, 4/20 4:05PM  
Minnis,C  
  (4),6,1,9 
Dichter,J  
 5,4,3
Ct 3, Fri, 4/20 4:05PM  
Pande,A  
  4,7,6 
Worth,C  
 1,6,1
Ct 5, Fri, 4/20 4:05PM  
Adam,C  
  7,(8),5,4 
O'Connor,A  
 (5),3,2,4
Ct 8, Fri, 4/20 4:05PM  
Ronda,I  
  2,5,3 
Ketchum,C  
 3,4,4
Ct 2, Fri, 4/20 4:40PM  
Purushothaman,A  
  (5),7,(4),8,7 
Aston,B  
 (6),7,8,8
Ct 3, Fri, 4/20 4:40PM  
Husain,A  
  6,5,(3),12 
Lee,S  
 1,5,8
Ct 5, Fri, 4/20 4:40PM  
Aston,A  
  9,4,6 
Jiang,S  
 8,8,10
Ct 3, Fri, 4/20 5:15PM  
Arseniev,S  
  4,1,4 
Quarters
Minnis,C  
 9,6,9
Ct 1, Sat, 4/21 10:25AM  
Dichter,J  
  8,7,(8),7 
Worth,C  
 5,5,9
Ct 3, Sat, 4/21 10:25AM  
Ronda,I  
  (10),(4),5,3,9 
Purushothaman,A  
 (4),(8),2,9,9
Ct 4, Sat, 4/21 10:25AM  
Husain,A  
  3,7,7 
Lee,S  
 4,(3),8,(8),2
Ct 5, Sat, 4/21 10:25AM  
Arseniev,S  
  (8),8,8,6 
Semis
Minnis,C  
 5,9,8
Ct 3, Sat, 4/21 3:45PM  
Worth,C  
  (6),9,12,(7),9 
Purushothaman,A  
 9,10,(8),10
Ct 3, Sat, 4/21 4:25PM  
Arseniev,S  
  5,1,7 
Finals
Worth,C  
 5,3,2
Winner: Worth,C
10,5,(5),7
Ct 5, Sun, 4/22 12:00PM  
Arseniev,S  
  7,4,2 
3/4 Playoff
Minnis,C  
 
Winner: Minnis,C
(7),6,9,(10),3
Ct 1, Sun, 4/22 12:00PM  
Purushothaman,A