Hang on there...
close
close
close
close
Men 35+ Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Adams, Russell | Mon 1:00pm, MSCG1 | Johannesburg | South Africa | |||||
2. Anjema, Laurens Jan | Tue 1:35pm, MSCG1 | Netherlands | ||||||
3. Barnett, Dave | Tue 2:10pm, MSC4 | Newcastle | England | |||||
4. Bigaignon, Nicolas | Tue 2:45pm, MSC4 | |||||||
5. Breen, Andrew | Mon 12:30pm, MSCG1 | Liverpool | England | |||||
6. Bukenberger, Steven | Mon 12:30pm, MSC4 | Karlsruhe | Germany | |||||
7. Christensen, Wayne | Tue 1:35pm, MSC2 | Mossman | Australia | |||||
8. Collet, Alvaro | Mon 1:00pm, MSCG1 | Seattle | WA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Elhendy, Wael | Tue 2:45pm, MSCG1 | Boca Raton | FL | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Garbi, Alex G | Tue 1:35pm, MSC4 | New York | Spain | |||||
2. Garner, Ben | Tue 2:45pm, MSC1 | Owings Mills | MD | England | ||||
3. Huang, Keln | Tue 4:20pm, MSCG2 | Toronto | ON | Canada | ||||
4. Ilyas, Adil | Mon 12:30pm, MSCG1 | Glen Allen | VA | United States | ||||
5. Jones, Gavin M | Tue 1:35pm, MSC3 | Lancaster | PA | United States | ||||
6. Khan, Karamatullah | Tue 2:10pm, MSC3 | Wayne | PA | United States | ||||
7. Khan, Shahid | Tue 1:35pm, MSC1 | Bloomfield Hills | MI | England | ||||
8. Knox, Kevin | Tue 1:35pm, MSC3 | Waterford | Ireland | |||||
9. Lagewaard, Daniel | Tue 2:10pm, MSC2 | Netherlands | ||||||
10. Leeuw, Clinton W | Tue 2:10pm, MSCG1 | New York | South Africa | |||||
11. Louw, Phil | Tue 2:10pm, MSC4 | Johannesburg | South Africa | |||||
12. Mather, Justin D | Mon 12:30pm, MSC3 | Mount Pleasant | SC | United States | ||||
13. McDaniel, Dave | Mon 1:00pm, MSC3 | Charlottesville | VA | United States | ||||
14. Mijs, Rene | Tue 1:35pm, MSC1 | Papendrecht | Netherlands | |||||
15. Pollard, Regan | Mon 12:30pm, MSC4 | georgetown | Guyana | |||||
16. Rafique, Salman | Mon 1:00pm, MSC1 | Richmond | TX | United States | ||||
17. Ramasra, Colin | Tue 4:20pm, MSCG2 | New York | Trinidad and Tobago | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ramsey, Daren | Mon 1:00pm, MSC1 | Shaker Heights | OH | England | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Raubenheimer, Tertius | Tue 1:35pm, MSC2 | Sea Bright | NJ | South Africa | ||||
2. Russell, Joseph D | Tue 2:10pm, MSC3 | Cleveland | OH | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Salem, Assem Y | Mon 12:30pm, MSC1 | Staten Island | NY | United States | ||||
2. Singerman, Kevin | Mon 12:30pm, MSC1 | Louisville | KY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Talwar, Anuroop | Mon 1:00pm, MSC3 | New York | NY | India | ||||
2. Tantera, Guillermo | Tue 2:10pm, MSC1 | Argentina | ||||||
3. Van-Zyl, Pieter | Mon 12:30pm, MSC3 | South Africa | ||||||
4. Walker, Alister | Tue 3:20pm, MSCG1 | Port Chester | NY | Botswana | ||||
5. Wheadon, Gary L | Tue 2:45pm, MSC2 | Detroit | MI | South Africa | ||||
6. Wilkens, Dennett J | Tue 2:10pm, MSC2 | Pittsford | NY | United States | ||||
7. Wilkins, Philip | Tue 2:45pm, MSC4 | Mahwah | NJ | Wales | ||||
8. Wollny, Julian | Tue 2:10pm, MSC1 | Berlin | Germany | |||||
Men 40+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Alamanos, John | Mon 3:30pm, MSC8 | Australia | ||||||
2. Algrain, Haitham | Mon 4:00pm, MSC7 | United States | ||||||
3. Allen, Paul | Wed 6:55pm, MSC5 | essex | England | |||||
4. Barnas, Vit | Mon 3:00pm, MSC5 | Czech Republic | ||||||
5. Basit, Abdul | Mon 2:30pm, MSC8 | Karachi | Pakistan | |||||
6. Basson, Adriaan Michau | Mon 3:00pm, MSC6 | Namibia | ||||||
7. Bastien, Pierre L | Mon 3:30pm, MSC6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
8. Benn, Don | Mon 4:00pm, MSC5 | Barbados | ||||||
9. Biggs, Mick | Tue 5:35pm, MSC5 | Weybridge | England | |||||
10. Bishop, Matt | Tue 4:20pm, MSC8 | Halifax | NS | Canada | ||||
11. Botha, Andre | Mon 5:00pm, MSC6 | Windhoek | Namibia | |||||
12. Cannon, Eddie | Mon 3:00pm, MSC5 | Chattanooga | TN | United States | ||||
13. Chavez, Marco | Mon 3:30pm, MSC8 | Los Angeles | CA | Mexico | ||||
14. Chifunda, Patrick | Tue 5:10pm, MSC5 | Richmond | VA | United States | ||||
15. Chilufya, Lazarus | Tue 4:45pm, MSC5 | Baltimore | MD | United States | ||||
16. Cornish, Jonathan | Mon 3:00pm, MSC7 | Fort Lauderdale | FL | United Kingdom | ||||
17. Cullinane, Philip | Mon 3:30pm, MSC5 | Coventry | England | |||||
18. Dodd, Allen Mckee | Mon 3:00pm, MSC8 | Louisville | KY | United States | ||||
19. Gallacher, Jonathan | Tue 4:45pm, MSC7 | Plymouth | England | |||||
20. Gaynor, William C | Mon 3:30pm, MSC5 | Washington | DC | United States | ||||
21. Greenhut, Charles N | Mon 4:30pm, MSC8 | Crozet | VA | United States | ||||
22. Gross, Edward E | , | Bala Cynwyd | PA | United States | ||||
23. Hayes, Tim | Mon 5:00pm, MSC6 | Syracuse, NY | United States | |||||
24. Hope, Jonathan | Mon 4:30pm, MSC6 | England | ||||||
25. Ingber, Shai | Tue 4:45pm, MSC8 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
26. Jancicka, Ivan | Mon 3:00pm, MSC8 | Hlohovec | Slovakia | |||||
27. Kamakura, Yoichi | Mon 4:30pm, MSC8 | Japan | ||||||
28. Kastendike, George | Mon 4:30pm, MSC7 | Charlottesville | VA | United States | ||||
29. Kenny, Liam | Tue 4:20pm, MSC5 | Greenwich | Ireland | |||||
30. Khan, Muhammad Faheem | Mon 3:00pm, MSC6 | Wayne | PA | Pakistan | ||||
31. Kovary, Balazs | Mon 4:30pm, MSC5 | United States | ||||||
32. MacMillan, Bruce | Mon 4:00pm, MSC6 | South Africa | ||||||
33. Mathew, Thomas | Mon 2:30pm, MSC8 | Haymarket | VA | United States | ||||
34. Mecklenburg, Federico | Mon 5:00pm, MSC5 | Lima | Peru | |||||
35. Monen, Michael L. | Mon 4:30pm, MSC7 | Chattanooga | TN | United States | ||||
36. Murronmaa, Tatu A | Tue 5:35pm, MSC7 | Seattle | WA | Finland | ||||
37. Novoa, Marcelo | Mon 4:00pm, MSC7 | Brazil | ||||||
38. O'hare, Mark | , | Beaumaris Victoria | South Africa | |||||
39. Pervez, Md Shopon | Mon 3:00pm, MSC7 | Bangladesh | ||||||
40. Photis, Christopher | Mon 3:30pm, MSC6 | Australia | ||||||
41. Preston, Al | Tue 4:20pm, MSC7 | South Pasadena | CA | New Zealand | ||||
42. Ruane, Craig | Tue 4:45pm, MSC6 | Pretoria | South Africa | |||||
43. Sadiq, Muhammad | Mon 4:00pm, MSC6 | Katy | TX | United States | ||||
44. Schutt, Federico | Mon 4:00pm, MSC5 | Godoy Cruz- Mendoza | Argentina | |||||
45. singh, Aman | Mon 5:00pm, MSC7 | mohali | ||||||
46. Thiagarajah, Prashan | Mon 5:00pm, MSC7 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
47. Ugolini, Alexander | Mon 4:30pm, MSC6 | Therwil | Switzerland | |||||
48. Wong, Wai Chung | Mon 5:00pm, MSC5 | Hong Kong | ||||||
49. Wyant, Tim | Tue 5:10pm, MSC8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
50. Yadav, Yashasvi | Mon 4:30pm, MSC5 | Kanpur, Uttar Pradesh | India | |||||
Men 45+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Alavi, Naj | Mon 9:30am, MSC4 | New York | NY | United States | ||||
2. Asundi, Jai | Mon 11:00am, MSC4 | Plano | TX | India | ||||
3. Banasiak, Tomasz | Mon 10:30am, MSC4 | Poland | ||||||
4. Barbeau, Nicolas | Mon 9:30am, MSC3 | Angers | France | |||||
5. Bezdek, Patrick | Sun 1:00pm, MSC6 | Germering | Germany | |||||
6. Borgvall, Christian | Mon 10:30am, MSCG1 | Uppsala | Sweden | |||||
7. Bottyan, Istvan | Sun 1:00pm, MSC7 | Hungary | ||||||
8. Buchan, Peter | Mon 9:00am, MSC2 | Scotland | ||||||
9. Burns, Christopher | Sun 12:00pm, MSC5 | Charlottesville | VA | United States | ||||
10. Cabral, Fabio | Mon 9:30am, MSC4 | Brazil | ||||||
11. Chin, Richard A | Mon 11:30am, MSC4 | Riverdale | NY | Guyana | ||||
12. Conder, Julian | Mon 10:30am, MSC2 | Auckland | New Zealand | |||||
13. Cooke, Stephen | Mon 12:00pm, MSC1 | Netherlands | ||||||
14. Cooper, Peter | Mon 11:30am, MSC3 | Canada | ||||||
15. D'Angelo, Claudio | Mon 10:00am, MSC2 | London | Italy | |||||
16. Desai, Sunil B | Mon 11:00am, MSC3 | Villanova | PA | United States | ||||
17. Elias, Jose Manuel | Mon 11:30am, MSC2 | Lima | Peru | |||||
18. Fakier, Adil | Mon 9:00am, MSC1 | Minneapolis | MN | South Africa | ||||
19. Farrag, Samy | Mon 10:30am, MSC3 | Miamisburg | Germany | |||||
20. Fernandez, Salvador | Sun 12:30pm, MSC7 | Spain | ||||||
21. Fletcher, John | , | Bermuda | ||||||
22. Gardiner, Matthew | Mon 9:30am, MSC3 | Perth | New Zealand | |||||
23. Garner, Tim | Mon 10:00am, MSC4 | London | England | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gill, Sandeep S | Sun 1:30pm, MSC5 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gonzalez-Fernandez, Javier | Mon 12:00pm, MSC3 | Spain | ||||||
2. Goodings, Pete | Mon 9:30am, MSC1 | St. Albert | AB | Canada | ||||
3. Guthrie, Craig | Sun 1:30pm, MSC5 | Tecumseh | Canada | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Habib, Mustafa | Sun 12:30pm, MSC7 | karachi | Pakistan | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Hansen, Adrian | Mon 11:00am, MSCG1 | Durban | South Africa | |||||
2. Haroon, Imran | Sun 12:30pm, MSC5 | Karachi | Pakistan | |||||
3. Hay, Scott | Sun 12:30pm, MSC6 | Glasgow | Scotland | |||||
4. Hecker, Philipp M | Mon 12:00pm, MSC4 | Westport | CT | Germany | ||||
5. Hossain, M Zamil | Mon 9:30am, MSC2 | Bangladesh | ||||||
6. Jack, Brian | Mon 11:00am, MSC4 | Scottsdale | AZ | United States | ||||
7. Keevy, Scott | Sun 12:30pm, MSC6 | Port Elizabeth | South Africa | |||||
8. Khafaji, Imad A | Mon 11:00am, MSC1 | Citrus highest | CA | Iraq | ||||
9. King, Martin | Sun 12:00pm, MSC5 | South Africa | ||||||
10. Klipstein, Kevin D | Mon 12:00pm, MSC2 | New York | NY | United States | ||||
11. Koekemoer, Douglas | Mon 11:30am, MSC1 | Namibia | ||||||
12. Kubukeli, Zuko | Mon 12:00pm, MSCG1 | johannesburg | South Africa | |||||
13. Le Cheminant, Galen J | Mon 10:00am, MSC1 | Charleston | SC | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Luke, Solomon | Sun 1:00pm, MSC7 | United States | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Lussier, Stephane | Mon 9:30am, MSC1 | Gatineau | QC | Canada | ||||
2. Mackenzie, Michael | Mon 12:00pm, MSC1 | Bridgetown | Trinidad and Tobago | |||||
3. Mancer, Evan | Mon 10:30am, MSC2 | Winnipeg | MB | Canada | ||||
4. Marrison, Bruce | Mon 11:00am, MSC2 | Markham | ON | Canada | ||||
5. McIntyre, David | Mon 10:00am, MSC1 | Princeton | Australia | |||||
6. Morid, Steve | Mon 11:00am, MSC2 | Hamburg | Germany | |||||
7. Musto, John B | Mon 9:30am, MSC2 | Stamford | CT | United States | ||||
8. Naseem, Jahangir | Mon 12:00pm, MSC3 | Columbia | MD | United States | ||||
9. Nayar, Rahul | Mon 10:30am, MSC4 | Miami Beach | FL | United States | ||||
10. O'Connell, Leigh | Sun 12:30pm, MSC8 | Australia | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Odeh, Francis F | Mon 11:30am, MSC1 | Cliffwood | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Oghenekevwe, Viano | Sun 12:30pm, MSC5 | Saint Bruno | QC | Canada | ||||
2. O'Neill, Martin | Mon 9:00am, MSC1 | Ireland | ||||||
3. Pilon, Richard | Sun 1:00pm, MSC6 | Sutton | QC | Canada | ||||
4. Pirtheesingh, Peter K. | Mon 10:00am, MSC3 | PEMBROKE PINES | Trinidad and Tobago | |||||
5. Saad, Maurice, Jr. | Sun 12:30pm, MSC8 | Brazil | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Scott, Lee G | Mon 10:30am, MSC1 | Louisville | KY | England | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sharplin, Daniel A | Mon 11:30am, MSCG1 | Rock Spring | GA | New Zealand | ||||
2. Sood, Viroo | Mon 10:00am, MSC2 | India | ||||||
3. Souto, Jesus | Mon 10:00am, MSCG1 | AMES | Spain | |||||
4. Staunton, Nick | Mon 11:00am, MSC3 | leamington spa | Ireland | |||||
5. Stephenson, Matthew | Mon 11:30am, MSC3 | York | England | |||||
6. Taylor, Nick | Mon 9:30am, MSCG1 | Maynard | MA | Jersey | ||||
7. Tiitinen, Petteri | Mon 11:00am, MSC1 | TSSq | Finland | |||||
8. Todd, Shad | Mon 10:30am, MSC3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
9. Wagemans, Wibe | Mon 10:30am, MSC1 | Bellevue | Netherlands | |||||
10. Walker, Damian J | Mon 10:00am, MSC3 | Stamford | CT | United States | ||||
11. Wellings, Julian P | Mon 12:00pm, MSC2 | Bloomfield Hills | MI | England | ||||
12. Wijesundara, Dhammika | Mon 11:30am, MSC2 | Colombo | Sri Lanka | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Woodriff, Jaffray P | Mon 9:00am, MSC2 | Charlottesville | VA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Wren, Matt | Mon 12:00pm, MSC4 | New Zealand | ||||||
Men 50+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aass, Martin H | Mon 4:00pm, MSC12 | Ottawa | ON | Canada | ||||
2. Abdel-Aziz, Tarek | Mon 3:00pm, MSC9 | El-Shorouk | Egypt | |||||
3. Ahmed, Mohamed N | Sun 12:30pm, MSC10 | South Riding | VA | United States | ||||
4. Arze, Javier A | Tue 9:55am, MSC4 | Springfield | VA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barros, Moe | Mon 4:30pm, MSCG2 | Charlottesville | VA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bartalos, Tibor | Sun 2:30pm, MSCG2 | Washington | DC | United States | ||||
2. Bennett, Craig | Mon 3:30pm, MSC9 | Salt Lake City | UT | United States | ||||
3. Bentick, James | Mon 3:30pm, MSC10 | Kingstown | Saint Vincent and the Grenadines | |||||
4. Bezold, Thomas | Sun 2:30pm, MSC9 | Germany | ||||||
5. Bibb, David | Sun 1:30pm, MSC12 | Richmond | VA | United States | ||||
6. Blaise, Mario | Sun 1:00pm, MSC9 | Mason | OH | United States | ||||
7. Bocanegra, Mauricio | Mon 3:00pm, MSCG2 | Ciudad de México | Mexico | |||||
8. Bothello, Eugene | Mon 1:30pm, MSC10 | Paget | Bermuda | |||||
9. Bourne, Damon | Mon 4:30pm, MSC11 | Madison | WI | United States | ||||
10. Bysh, Rodney | Sun 12:30pm, MSC12 | Germany | ||||||
11. Collignon, Olivier | Mon 4:00pm, MSCG2 | lyon | France | |||||
12. Cory, Tim | Sun 12:00pm, MSC11 | Charlottesville | VA | United States | ||||
13. Cowhie, Michael | Mon 4:30pm, MSCG2 | Ireland | ||||||
14. Dalley, Cameron | Sun 12:30pm, MSC11 | Australia | ||||||
15. Deutschmann, Bodo | Mon 5:00pm, MSC12 | Cologne | Germany | |||||
16. Duff, Rob M | Sun 12:30pm, MSC9 | Ashtead | SRY | South Africa | ||||
17. Eberhard, Rob | Sun 1:00pm, MSC11 | Whistler | BC | Canada | ||||
18. Elliott, Richard J | Mon 4:00pm, MSC11 | Belmont | CA | United States | ||||
19. Ferraresi, Pablo | Sun 1:00pm, MSC12 | Argentina | ||||||
20. Ferrier, Scott | Sun 2:00pm, MSC9 | Clinton | Australia | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Frank, Steve | Sun 12:30pm, MSC9 | PA | United States | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Fritschi, Andreas | Mon 4:30pm, MSC12 | Switzerland | ||||||
2. Gagnon, Mario | Sun 1:30pm, MSC11 | Quebec | QC | Canada | ||||
3. Gani, Abdul | Sun 2:30pm, MSC10 | Bangladesh | ||||||
4. Garel, Dave J | Sun 1:30pm, MSC10 | Dayton | OH | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Garg, Naveen | Sun 2:30pm, MSC11 | Seattle | WA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Haase, Trent A | Mon 5:00pm, MSC10 | Toronto | ON | Canada | ||||
2. Haley, Christopher P | Sun 1:30pm, MSC11 | Lutherville | MD | United States | ||||
3. Hardenberg, Vaughn | Sun 1:00pm, MSCG2 | Cape Town | South Africa | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Harrison, Scott P | Sun 2:30pm, MSC9 | Richmond | VA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Healy, Kevin | Mon 1:30pm, MSC12 | Australia | ||||||
2. Hernady, Eric B | Mon 4:00pm, MSC9 | Fairport | NY | United States | ||||
3. Hyde, Duncan | Mon 4:00pm, MSCG2 | AVALON BEACH | Australia | |||||
4. Hyde, Russell | Sun 1:30pm, MSC9 | malua bay | Australia | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Idris, Asif | Sun 1:00pm, MSCG2 | Karachi | Pakistan | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. James, Mark | Mon 2:30pm, MSC10 | Tayside | Scotland | |||||
2. Kamat, Aashish R | Mon 3:00pm, MSC10 | New York | NY | United States | ||||
3. Kanellis, George | Sun 1:00pm, MSC10 | Chipping Norton | Australia | |||||
4. Karaboikis, Peter | Sun 2:00pm, MSC10 | Australia | ||||||
5. Keevy, Brent Jack | Sun 12:30pm, MSC10 | Port Elizabeth | South Africa | |||||
6. Lalor, Brian | Mon 2:30pm, MSC12 | Ireland | ||||||
7. Laver, Michael | Sun 2:00pm, MSCG2 | Gladstone Qld | Australia | |||||
8. Lawton, Michael | Mon 3:00pm, MSC12 | Harare | Zimbabwe | |||||
9. Lewin, David N | Sun 1:00pm, MSC10 | Charleston | SC | United States | ||||
10. Liu, Bin | Sun 2:30pm, MSC10 | Beijing | China | |||||
11. Loupassi, Manoli | Sun 12:30pm, MSC11 | Richmond | VA | United States | ||||
12. MacLean, Dan | Sun 12:00pm, MSC9 | Grand Cayman | Cayman Islands | |||||
13. Mandujano, José Antonio | Sun 1:00pm, MSC9 | Ciudad de México | Mexico | |||||
14. Manente, Ricardo Luis | Sun 1:30pm, MSC10 | Argentina | ||||||
15. May, Andrew | Sun 1:30pm, MSC9 | South Africa | ||||||
16. McDonald, Brian J. | Sun 1:00pm, MSC11 | Austin | TX | United States | ||||
17. McGovern, David | Mon 3:00pm, MSC10 | Wellington Point | Australia | |||||
18. Mclachan, Peter | Mon 5:00pm, MSC11 | South Africa | ||||||
19. Mcloughlin, Stephen | Mon 3:30pm, MSC11 | England | ||||||
20. Mendes, Carlos | Mon 2:00pm, MSC12 | Maia | Portugal | |||||
21. Molloy, Jack | Mon 3:00pm, MSC11 | Ireland | ||||||
22. Moody, Chris | Mon 3:00pm, MSCG2 | South Africa | ||||||
23. Morley, Steve | Sun 2:00pm, MSC12 | Australia | ||||||
24. Morrish, David | Mon 2:00pm, MSC10 | London | ON | Canada | ||||
25. Murphy, Tom | Sun 2:30pm, MSCG2 | Canada | ||||||
26. Musonda, Phillip | Mon 5:00pm, MSC12 | kitwe | Zambia | |||||
27. O'Neill, Conor | Sun 1:30pm, MSC12 | Ireland | ||||||
28. Peters, Uwe | Mon 5:00pm, MSC9 | Germany | ||||||
29. Peterson, Eugene | Mon 4:30pm, MSC9 | South Africa | ||||||
30. Petrarolo, Dino | Mon 4:00pm, MSC10 | South Africa | ||||||
31. Phoon, Raymond | Sun 2:00pm, MSC11 | Malaysia | ||||||
32. Posdijk, Johan | Sun 1:00pm, MSC12 | Hoofddorp | Netherlands | |||||
33. Prince, Jay D. | Sun 2:00pm, MSC10 | Maple Valley | WA | United States | ||||
34. Prockop, David J | Sun 2:30pm, MSC11 | Providence | RI | United States | ||||
35. Raynor, Eric | Sun 1:30pm, MSCG2 | Midway | UT | United States | ||||
36. Reiss, David P. | Sun 12:00pm, MSC9 | Easton | CT | United States | ||||
37. Roper, Geoff | Mon 1:30pm, MSC10 | Waxhaw | NC | |||||
38. Ryan, Sean | Mon 3:30pm, MSCG2 | Australia | ||||||
39. Schon, Thomas | Sun 2:00pm, MSCG2 | Austria | ||||||
40. Sly, David | Mon 3:30pm, MSC12 | Kingston | Canada | |||||
41. Soares, Filipe | Mon 3:30pm, MSC10 | Brazil | ||||||
42. Souza, Lucio | Sun 1:30pm, MSCG2 | Brasilia | Brazil | |||||
43. Tootill, Michael | Mon 2:30pm, MSCG2 | South Africa | ||||||
44. Tzschoppe, Gunther | Sun 12:00pm, MSC11 | Germany | ||||||
45. Vlcek, Eric | Sun 2:00pm, MSC9 | Rowayton | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Walker, Adam K | Sun 2:00pm, MSC11 | Brewster | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Wiens, Hansi | Mon 5:00pm, MSCG2 | Palo Alto | CA | Germany | ||||
2. Wiffen, Albert | Sun 2:00pm, MSC12 | South Africa | ||||||
3. Wren, Steve K. | Mon 4:30pm, MSC10 | Gatineau | QC | Canada | ||||
4. Yepes, Jose | Sun 12:30pm, MSC12 | United States | ||||||
Men 55+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aguiar, Jose | Sun 2:00pm, MSCG1 | Portugal | ||||||
2. Allen, Joe | Sun 4:00pm, MSC6 | Waterloo | ON | Canada | ||||
3. Allnock, Ron | Sun 3:30pm, MSC6 | Cranberry Twp | PA | United States | ||||
4. Alvarez, Miguel | Sun 2:00pm, MSC4 | Mexico | ||||||
5. Arimoto, Nozomu | Sun 4:00pm, MSCG1 | Japan | ||||||
6. Baker, David R | Sun 2:30pm, MSC3 | St. Paul | MN | United Kingdom | ||||
7. Barenholz, Felix | Sun 4:00pm, MSC4 | Maren-Kessel | Netherlands | |||||
8. Bennett, Brandon | Sun 3:30pm, MSC3 | SALT LAKE CITY | UT | United States | ||||
9. Berlin, Justin E | Sun 1:00pm, MSC3 | New York | NY | United States | ||||
10. Beylin, Ben | Sun 1:30pm, MSC1 | Holmdel | NJ | United States | ||||
11. Bomhardt, Frank | Sun 3:00pm, MSC4 | Germany | ||||||
12. Bosdari, Jose | Sun 4:00pm, MSC2 | Argentina | ||||||
13. Bracken, Allen | Sun 1:00pm, MSC4 | Las Vegas | NV | United States | ||||
14. Bradfield, Graeme | Sun 1:30pm, MSC2 | Hobart | Australia | |||||
15. Brady, Mark E | Sun 12:00pm, MSC3 | Dayton | OH | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brettkelly, Antony A. | , | San Francisco | United States | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Calcagno, Dante | Sun 2:30pm, MSC3 | Argentina | ||||||
2. Campbell, Ross | Sun 2:30pm, MSC4 | Silver Spring | MD | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Campbell, Tom | Sun 4:00pm, MSC5 | Louisville | KY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Carlin, Will | Sun 3:30pm, MSC2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
2. Cooke, Wayne | Sun 9:30am, MSC12 | South Africa | ||||||
3. Criswick, Chris | Sun 12:00pm, MSC2 | Canada | ||||||
4. Darvill, Roger | Sun 2:00pm, MSC3 | Australia | ||||||
5. De Wet, Christopher | Sun 12:30pm, MSC3 | Richmond | VA | United States | ||||
6. Delavigne, Gary | Sun 2:00pm, MSC2 | Sarnia | ON | Canada | ||||
7. Driessen, Andre | Sun 3:00pm, MSC3 | The Hague | Netherlands | |||||
8. Dyus, Hugh | Sun 2:00pm, MSC4 | Hong Kong | ||||||
9. Farrell, William | Sun 4:00pm, MSC8 | Minneapolis | MN | United States | ||||
10. Flanigan, John B | Sun 4:00pm, MSC3 | Oak Park | IL | United States | ||||
11. Francis, Ross | Sun 2:00pm, MSC1 | Australia | ||||||
12. Fries, Jorge | Sun 2:30pm, MSC2 | Westport | CT | Switzerland | ||||
13. Fuller, David | Sun 1:30pm, MSC4 | Bathurst | Australia | |||||
14. Ghani, Omer | Sun 4:00pm, MSC7 | New York | NY | United States | ||||
15. Gilbee, Peter | Mon 12:00pm, MSCG2 | MELBOURNE | Australia | |||||
16. Govender, Ravi | Sun 4:00pm, MSC4 | South Africa | ||||||
17. Graham, Steven C | Sun 3:30pm, MSC4 | Edmonton | AB | Canada | ||||
18. Green, James | Sun 4:00pm, MSCG1 | Bronx | NY | United States | ||||
19. Green, Roger | Sun 1:00pm, MSC4 | England | ||||||
20. Griffiths, Julian | Sun 1:30pm, MSC2 | Wales | ||||||
21. Grobler, Christian | Mon 12:30pm, MSC9 | Germany | ||||||
22. Hajek, Francis P | Sun 12:30pm, MSCG1 | Charlottesville | VA | United States | ||||
23. Hamid, Md | Sun 2:30pm, MSC1 | Bangladesh | ||||||
24. Hardie, Eben | Sun 3:00pm, MSC3 | Atlanta | GA | United States | ||||
25. Harris, Anthony | Sun 12:00pm, MSC2 | Tauranga | New Zealand | |||||
26. Hewitt, George | Sun 1:00pm, MSC2 | Ireland | ||||||
27. Hindermann, D.Tyler | Sun 4:00pm, MSC1 | West Roxbury | MA | United States | ||||
28. Hindermann, Terry | Sun 12:30pm, MSC1 | Charlottesville | VA | United States | ||||
29. Hosey, William | Mon 9:30am, MSCG2 | Mt Albert | ON | Ireland | ||||
30. Howarth, Peter | Sun 12:00pm, MSC1 | lynwoodridge | south Africa | |||||
31. Hughes, Dominic | Mon 10:30am, MSCG2 | Berwyn | PA | United States | ||||
32. Johnson, Fredrik | Mon 2:00pm, MSCG2 | Linköping | Sweden | |||||
33. Jurschik, Dietmar | Sun 1:00pm, MSCG1 | Germany | ||||||
34. Kato, Shigeyuki | Sun 2:30pm, MSCG1 | Japan | ||||||
35. Koelmel, Peter | Sun 12:30pm, MSCG1 | Baden-Baden | Germany | |||||
36. Krahner, Wayne | Sun 4:00pm, MSC1 | Australia | ||||||
37. Kumar, Puneet | Sun 1:30pm, MSC3 | Glen Allen | VA | United States | ||||
38. Lalor, Dave | Sun 3:30pm, MSC4 | Ireland | ||||||
39. Lam, Bill | Sun 12:30pm, MSC1 | Toronto | ON | Canada | ||||
40. Levy, David | Sun 3:30pm, MSCG1 | San Francisco | CA | United States | ||||
41. Macdougall, Brian | Sun 3:30pm, MSCG1 | Hong Kong | Canada | |||||
42. Mach, Pavel | Sun 12:30pm, MSC2 | Losina | Czech Republic | |||||
43. Marjomaa, Olli | Sun 3:00pm, MSC4 | HSK Helsinki | 18 | Finland | ||||
44. Martin, Brett | Mon 11:30am, MSCG2 | Fairfield | CT | Australia | ||||
45. McGee, Emmett F | Sun 1:30pm, MSC4 | Baltimore | MD | United States | ||||
46. McLeod, Paul | Sun 1:30pm, MSCG1 | Edgewater | Canada | |||||
47. Mears, David | Sun 2:30pm, MSC1 | Aurora | ON | Canada | ||||
48. Miller, Warren | Mon 10:00am, MSC11 | Melbourne | Australia | |||||
49. Millman, Richard C | Mon 11:00am, MSCG2 | Ooltewah | TN | United States | ||||
50. Moola, Rafi | Sun 3:30pm, MSC2 | South Africa | ||||||
51. Moto, Masayuki | Sun 4:00pm, MSC8 | kobe | Japan | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Munro, Brad | Sun 3:30pm, MSC1 | Markham | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Nishimura, David | Sun 3:00pm, MSCG1 | Providence | RI | United States | ||||
2. O'Donnell, Philip | Sun 1:00pm, MSCG1 | Australia | ||||||
3. O'Neill, Darren | Sun 12:30pm, MSC3 | Melbourne | VIC | Australia | ||||
4. Paal, Feliz | Mon 2:00pm, MSC11 | Germany | ||||||
5. Patel, Jay | Sun 1:30pm, MSC1 | Windsor | Canada | |||||
6. Patton, John S | Sun 12:30pm, MSC2 | Richmond | VA | United States | ||||
7. Peel, Nicholas | Sun 12:30pm, MSC4 | Maidstone | England | |||||
8. Pergue, Didier | Sun 3:30pm, MSC3 | Villeurbanne | France | |||||
9. Philp, Mike | Sun 1:00pm, MSC1 | Burlington | ON | Canada | ||||
10. Pillay, Sagran | Sun 2:30pm, MSCG1 | South Africa | ||||||
11. Price, Eamonn | Mon 1:00pm, MSCG2 | Harpenden | England | |||||
12. Purrazzella, Joseph | Sun 2:00pm, MSC3 | Norwalk | CT | United States | ||||
13. Pye, Wayne F | Sun 1:00pm, MSC3 | Pickering | ON | Canada | ||||
14. Rasool Quadri, Salman | Sun 2:30pm, MSC2 | Pakistan | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Reason, Philip J | Sun 4:00pm, MSC2 | Downingtown | PA | England | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Rios, Pedro | Sun 4:00pm, MSC5 | Mijas costa | Spain | |||||
2. Robie, Chip | Sun 12:00pm, MSC1 | New York | NY | United States | ||||
3. Sambrook, Bart | Sun 2:30pm, MSC4 | Montreal | QC | Canada | ||||
4. Scott-Martin, Patrick | Sun 1:30pm, MSCG1 | South Africa | ||||||
5. Sealy, Mark | Mon 2:00pm, MSC9 | St. Michael | Barbados | |||||
6. Shekhawat, Jai | Sun 4:00pm, MSC7 | Chicago | IL | United States | ||||
7. Sheldon, Brian | Mon 11:30am, MSC9 | Overland Park | KS | United States | ||||
8. Singh, Karam | Sun 1:30pm, MSC3 | Ireland | ||||||
9. Smith, Steve | Sun 4:00pm, MSC6 | England | ||||||
10. Sorio, Giorgio | Mon 12:30pm, MSC11 | Arth | Switzerland | |||||
11. Sorrentino, Neville A | Sun 3:00pm, MSC2 | Virgin Islands, British | ||||||
12. Steyn, Peter | Sun 4:00pm, MSC3 | South Africa | ||||||
13. Stiles, Andrew P | Sun 9:30am, MSC12 | Henrico | VA | United States | ||||
14. Suttner, Norbert | Sun 3:30pm, MSC1 | Germany | ||||||
15. Taylor, Mark | Sun 3:30pm, MSC6 | Thornbury | England | |||||
16. Ullman, William | Sun 2:00pm, MSC1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
17. Valente, Al | Sun 3:00pm, MSC2 | Windsor | ON | Canada | ||||
18. Van Heeswijk, John | Mon 12:30pm, MSCG2 | Johannesburg | South Africa | |||||
19. Velasquez, Ulises | Sun 2:00pm, MSC2 | XALAPA , VERACRUZ | Mexico | |||||
20. Vlismas, Anthony | Sun 3:30pm, MSC5 | Australia | ||||||
21. Von Holstein, Mark | Sun 2:00pm, MSCG1 | Mount Kisco | NY | United States | ||||
22. Wahlstedt, Rick | Sun 12:30pm, MSC4 | Katonah | NY | Sweden | ||||
23. Ward, Barry M | Sun 3:30pm, MSC5 | Oakdale | CT | Canada | ||||
24. Watkins, Barry | Sun 12:00pm, MSC3 | England | ||||||
25. Wilkinson, Trevor | Mon 10:00am, MSCG2 | johannesburg | South Africa | |||||
26. Withey, Darren | Mon 1:30pm, MSCG2 | Aylesbury | England | |||||
27. Wolff, Joachim R | Sun 3:00pm, MSCG1 | Georgetown | TX | Netherlands | ||||
Men 60+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Andrade, Roberto | Mon 2:00pm, MSC4 | São Paulo | Brazil | |||||
2. Apte, Vaman | Mon 1:30pm, MSC1 | India | ||||||
3. Baicker-Mckee, Steven | Mon 1:30pm, MSC2 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
4. Barwise, Allen | Mon 2:00pm, MSC2 | Chorley | England | |||||
5. Baybut, Howard | Mon 4:00pm, MSC4 | South Africa | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bedore, Thomas P | Mon 3:00pm, MSC4 | Niagara Falls | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brabant, Richard | Sun 2:30pm, MSC8 | Village St-Pierre | QC | |||||
2. Bradburn, Ian | Mon 3:30pm, MSC3 | Wigan | England | |||||
3. Brito, Fernando | Sun 2:00pm, MSC5 | Chile | ||||||
4. Bröcker, Christian | Sun 1:30pm, MSC7 | Germany | ||||||
5. Burns, Tom R | Sun 2:00pm, MSC8 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Cameron, Derrick | Mon 3:00pm, MSC1 | Ridgefield, Washington | Canada | |||||
7. Carlsten, Tomas | Sun 3:00pm, MSC6 | uppsala | Sweden | |||||
8. Chatfield, Rod | Mon 3:30pm, MSC1 | Australia | ||||||
9. Conlon, Michael | Mon 4:00pm, MSC3 | Co.Clare | Ireland | |||||
10. Costa, Duilio | Sun 2:00pm, MSC8 | Apollo | PA | United States | ||||
11. Cowan, Gary | Mon 2:00pm, MSC3 | Australia | ||||||
12. Dautrement, Dominique | Tue 3:55pm, MSCG1 | France | ||||||
13. Davenport, Geoffrey | Mon 1:30pm, MSCG1 | Sydney | Australia | |||||
14. De Alwis, Visvajit | Sun 2:30pm, MSC7 | Mableton | GA | Sri Lanka | ||||
15. Dobbins, Allan C | Sun 2:30pm, MSC5 | Homewood, Al | United States | |||||
16. Fahy, Gerry | , | Ireland | ||||||
17. Fearn, Rolland C | Sun 2:30pm, MSC6 | Louisville | CO | United States | ||||
18. Flores, Jose Manuel | Sun 2:30pm, MSC5 | BARCELONA | Spain | |||||
19. Fry, Stephen | Mon 4:00pm, MSC4 | Murrieta | CA | Australia | ||||
20. Gay, Tony | Mon 3:00pm, MSC1 | England | ||||||
21. Goncalves, Rodolfo | Sun 3:00pm, MSC5 | Brazil | ||||||
22. Goodridge, Rudy | Mon 3:00pm, MSC3 | Scarborough | ON | Canada | ||||
23. Gordon, Bruce B | Mon 1:30pm, MSC4 | New York | NY | United States | ||||
24. Goulding, Jeremy | Mon 4:00pm, MSCG1 | England | ||||||
25. Grynoch, Bob | Mon 1:30pm, MSC4 | Edmonton | AB | Canada | ||||
26. Hampson, Gary | Mon 3:30pm, MSC4 | Manuka | Australia | |||||
27. Hanson, Jeff | Sun 2:00pm, MSC7 | Fort Myers | FL | United States | ||||
28. Harris, Paul W | Mon 4:00pm, MSC2 | Stamford | CT | Scotland | ||||
29. Haybittel, Michael | Mon 2:30pm, MSC1 | Australia | ||||||
30. Hendricks, Paul C | Mon 3:30pm, MSCG1 | New York | NY | United States | ||||
31. Hufford, Stephen S | Mon 1:00pm, MSC2 | McLean | VA | United States | ||||
32. Iram, Danny | Sun 1:30pm, MSC8 | Kfar Truman | Israel | |||||
33. Irwin, Garry | Mon 3:30pm, MSCG1 | Darlington | Australia | |||||
34. Jung, Rex | Sun 1:30pm, MSC6 | Ottawa | ON | Canada | ||||
35. Kagan, Richard T | Sun 2:30pm, MSC7 | Chapel Hill | NC | United States | ||||
36. Kahl, Udo | Mon 2:30pm, MSCG1 | Germany | ||||||
37. Kido, Tadashi | Sun 1:30pm, MSC8 | Japan | ||||||
38. Kumar Agnihotri, Lalit | Mon 1:00pm, MSC2 | India | ||||||
39. Lindquist, John A | Mon 3:00pm, MSC2 | McLean | VA | United States | ||||
40. Mald, Lance R | Mon 2:00pm, MSC4 | Weston | CT | United States | ||||
41. Markovics, Gabe | Mon 2:30pm, MSC2 | Australia | ||||||
42. McKenna, Brian V | , | Greenwich, CT | RI | United States | ||||
43. Mehta, Mehul | Sun 2:30pm, MSC8 | Birmingham | MI | United States | ||||
44. Mendez, Juan | Mon 3:30pm, MSC7 | Mexico | ||||||
45. Mether, Jari | Mon 4:00pm, MSC2 | Helsinki | 18 | Finland | ||||
46. Mobbs, Jim | Mon 2:00pm, MSCG1 | Bargara | Australia | |||||
47. Moore, Murray | Sun 2:00pm, MSC7 | Australia | ||||||
48. Niederman, Derrick C | Mon 1:30pm, MSC3 | Charleston | SC | |||||
49. Ollier, Roy | Mon 3:30pm, MSC2 | San Antonio | TX | Australia | ||||
50. Olson, Murray | Sun 3:00pm, MSC7 | Victoria | QC | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Orduna, Sergio | Mon 4:00pm, MSC1 | Zurich | Switzerland | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Orizaola, Jose | Mon 2:00pm, MSC1 | Spain | ||||||
2. Pitoscia, Tony | Sun 2:00pm, MSC6 | Aurora | ON | Canada | ||||
3. Prokopetz, Werner | Mon 4:00pm, MSC3 | Germany | ||||||
4. Reinsoo, Paul | Mon 1:30pm, MSC3 | Baltimore | ON | Canada | ||||
5. Rendell, Ross | Mon 3:00pm, MSC2 | Canberra | Australia | |||||
6. Reynolds, Randy | Sun 2:00pm, MSC6 | Sewickley | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Riley, Mike F | Mon 3:30pm, MSC1 | Bristol | RI | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Robertson, Colin | Mon 2:30pm, MSC3 | Singapore | ||||||
2. Robitaille, Christopher | Mon 2:30pm, MSC2 | Canada | ||||||
3. Roodt, Pierr | Mon 2:30pm, MSC4 | South Africa | ||||||
4. Rosas, Jorge | Sun 3:30pm, MSC9 | Ciudad de México | Mexico | |||||
5. Rothwell, Brooke | Sun 1:30pm, MSC7 | Edmonton | AB | Canada | ||||
6. Saarloos, Fred | Sun 2:30pm, MSC6 | Singapore | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Salazar, Arturo | Sun 1:30pm, MSC6 | SAN LUIS POTOSI | Mexico | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Saunders, Jon | Sun 2:00pm, MSC5 | Wilmington | DE | United States | ||||
2. Siddall, Gary | Sun 3:00pm, MSC5 | England | ||||||
3. Simonton, Jeffrey | Mon 2:00pm, MSC3 | Greenville | DE | United States | ||||
4. Stewart, George | Sun 3:30pm, MSC9 | Greensburg | PA | United States | ||||
5. Taylor, Andrew J | Mon 2:30pm, MSC3 | Charlottesville | VA | United States | ||||
6. von Hirschberg, Richard | Sun 3:00pm, MSC6 | Coventry | CT | United States | ||||
7. Wessels, Jacobus P | Sun 3:00pm, MSC7 | Cary | ||||||
8. Worcester, Rick | Mon 3:30pm, MSC4 | Lyme | CT | |||||
9. Wright, David | Mon 3:30pm, MSC7 | Henley on Thames | Wales | |||||
Men 65+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anjema, Robert Jan | Tue 10:20am, MSC8 | Netherlands | ||||||
2. Antonious, Alfons | Mon 11:00am, MSC5 | Egypt | ||||||
3. Arshad, Riaz R | Mon 10:30am, MSC6 | Columbia | MD | United States | ||||
4. Barbosa, Carlos | Mon 1:00pm, MSC5 | Vaughan | ON | Canada | ||||
5. Barnett, Desmond | Mon 11:30am, MSC5 | Auckland | New Zealand | |||||
6. Botha, Tienie | Mon 11:00am, MSC6 | Windhoek | Namibia | |||||
7. Carroll, John | Tue 11:10am, MSC7 | Australia | ||||||
8. Chitayat, Ezra | Mon 10:30am, MSC6 | Montreal | Canada | |||||
9. Cornish, Alan | Tue 9:30am, MSC8 | Whitby | ON | Canada | ||||
10. Cullinane, Dennis | Mon 12:30pm, MSC8 | Coventry | Ireland | |||||
11. Dougal, Jim | Tue 11:10am, MSC5 | Edinburgh | Scotland | |||||
12. Du, Jin | Mon 11:00am, MSC5 | Higasiyamato-shi | China | |||||
13. Dubois, Gabriel | Mon 12:00pm, MSC7 | Niagara-on-the-Lake | ON | |||||
14. Duceppe, Richard | Mon 11:00am, MSC7 | Montreal | QC | Canada | ||||
15. Finlay, Graham | Mon 1:00pm, MSC6 | New Zealand | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Finne, Diderik | Mon 12:00pm, MSC5 | Alexandria | VA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Forgeron, David | Mon 12:30pm, MSC7 | St. Catharines | ON | Canada | ||||
2. Gadient, Gregory T | Mon 11:30am, MSC5 | Madison | WI | United States | ||||
3. Gornall, Ted | Mon 1:00pm, MSC7 | Canada | ||||||
4. graham, ian | Tue 11:35am, MSC5 | bognor regis | ||||||
5. Grainger, Chris | Tue 10:45am, MSC7 | Greenwich | South Africa | |||||
6. Hanley, Patrick | Tue 9:55am, MSC7 | Ireland | ||||||
7. Harris, George | Mon 12:00pm, MSC6 | Midlothian | VA | United States | ||||
8. Heneroty, Michael J | Mon 10:30am, MSC5 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
9. Hughes, Chris | Mon 11:00am, MSC8 | South Africa | ||||||
10. Johnson, Todd S | Mon 12:30pm, MSC7 | San Francisco | CA | United States | ||||
11. Kawachi, Akio | Mon 11:30am, MSC8 | Japan | ||||||
12. Kilgallon, Michael | Mon 12:00pm, MSC8 | Sandy Springs | GA | United States | ||||
13. Kimura, Michio | Mon 10:30am, MSC5 | Nishinomiya | Japan | |||||
14. Kooijman, Erik | Mon 11:30am, MSC6 | Netherlands | ||||||
15. Kopachik, Will | Mon 11:30am, MSC7 | East Lansing | MI | United States | ||||
16. Kurosaki, Nobutaka | Mon 1:00pm, MSC6 | Japan | ||||||
17. Lee, Ian | Mon 12:30pm, MSC8 | England | ||||||
18. Lennox, Chris | Mon 12:00pm, MSC8 | England | ||||||
19. Lennox, Ian | Mon 12:30pm, MSC5 | England | ||||||
20. Lott, David | Mon 1:00pm, MSC5 | Vineyard Haven | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Macrury, John | Tue 9:30am, MSC5 | George Town | Cayman Islands | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Michaelson, John | Mon 12:30pm, MSC6 | Charlottesville | VA | United States | ||||
2. Miller, Harvey | Mon 11:00am, MSC6 | Longwood | FL | United States | ||||
3. Mitha, Alladin | Mon 11:00am, MSC7 | Louisville | KY | United States | ||||
4. Morley, Geoffrey | Mon 12:30pm, MSC6 | Australia | ||||||
5. Nawaz, Tawhid | Mon 1:00pm, MSC7 | McLean | VA | United States | ||||
6. Raponi, Mario | Tue 10:45am, MSC8 | Vaughan | ON | Canada | ||||
7. Rehman, John | Mon 12:00pm, MSC5 | New Zealand | ||||||
8. Rumpler, Thomas | Mon 11:00am, MSC8 | Kennesaw | GA | United States | ||||
9. Salgado, Jonas | Mon 11:30am, MSC8 | Brazil | ||||||
10. Sands, John | Mon 12:00pm, MSC6 | Australia | ||||||
11. Seebeck, Wayne | Tue 9:55am, MSC5 | Christchurch | New Zealand | |||||
12. Smith, Ian | Mon 11:30am, MSC6 | Toronto | ON | Canada | ||||
13. Strachan, Charles | Mon 11:30am, MSC7 | Ancaster | ON | |||||
14. Wada, Takeshi | Mon 12:00pm, MSC7 | Japan | ||||||
15. Weatherhead, Wayne | Tue 10:20am, MSC7 | Richmond Hill | ON | Canada | ||||
16. Weerheim, Donald | Mon 12:30pm, MSC5 | Australia | ||||||
Men 70+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Adamson, William G | Mon 2:30pm, MSC5 | Haverford | PA | United States | ||||
2. Alba, Jose | Tue 1:35pm, MSC9 | Spain | ||||||
3. Allen, Norman | Tue 1:00pm, MSC11 | England | ||||||
4. Bason, Maurice L. | Tue 1:35pm, MSC11 | Cincinnati | OH | United States | ||||
5. Baunach, Kevin | Tue 1:35pm, MSC10 | Australia | ||||||
6. Bester, Frikkie | Tue 1:35pm, MSC11 | Cape Town | South Africa | |||||
7. Bevevino, Joe | Tue 1:00pm, MSC12 | Beaver | PA | United States | ||||
8. Bourne, Max | Tue 12:25pm, MSC11 | Australia | ||||||
9. Clements, Akiyah | Tue 12:25pm, MSC11 | Edmonton | AB | Canada | ||||
10. Coady, Laurence | Tue 12:25pm, MSC10 | Haslemere | England | |||||
11. Cook, Brian | Tue 12:25pm, MSCG2 | Australia | ||||||
12. Cosmi, John | Tue 12:25pm, MSC10 | Wayne | NJ | United States | ||||
13. Creak, Stephen | Mon 2:30pm, MSC6 | Australia | ||||||
14. de Valk, Robert | Tue 1:00pm, MSC11 | Niagara Falls | ON | Canada | ||||
15. Farrell, Nicholas P | Tue 12:25pm, MSC12 | Richmond | VA | United States | ||||
16. Featherstone, Barry | Tue 2:10pm, MSCG2 | England | ||||||
17. Gann, Richard G | Tue 2:10pm, MSC12 | Silver Spring | MD | United States | ||||
18. Grant, Gary | Mon 2:00pm, MSC7 | Vaudreuil | QC | Canada | ||||
19. Halford, Jack L | Tue 1:35pm, MSC10 | Ealing London | England | |||||
20. Hassler, Claudio | Tue 12:25pm, MSC12 | Switzerland | ||||||
21. Hope, Albert | Mon 2:30pm, MSC6 | Nassau | England | |||||
22. Husain, Ishrat | Tue 1:35pm, MSC9 | Perrysburg | OH | United States | ||||
23. Joaquim, Mario | Tue 2:10pm, MSC12 | Portugal | ||||||
24. Kornyei, Norbert J | Tue 1:00pm, MSCG2 | Salt Lake City | UT | United States | ||||
25. Kovalski, Slav | Tue 1:35pm, MSC12 | Herzlia | Israel | |||||
26. Leighton, Michael | Mon 2:00pm, MSC8 | Brisbane | Australia | |||||
27. McCaulley, Mac | Mon 2:30pm, MSC7 | Andover | NJ | United States | ||||
28. Moffat, Douglas | Tue 1:00pm, MSC12 | Port elizabeth | Scotland | |||||
29. Olsen, Tom G | Tue 1:00pm, MSC10 | Dayton | OH | United States | ||||
30. Ross, Ian | Tue 1:35pm, MSCG2 | Edinburgh | Scotland | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Saidha, Ashok | Mon 2:30pm, MSC5 | India | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Smith, Robert | Tue 1:00pm, MSC10 | London | England | |||||
2. Smith, Tefft | Tue 1:35pm, MSC12 | Washington | United States | |||||
3. Tatum, Christopher B | Mon 2:00pm, MSC8 | New London | NH | United States | ||||
4. Vaton, Alan C | Mon 2:00pm, MSC7 | Washington | DC | United States | ||||
5. Waddy, Aubrey | Tue 1:00pm, MSC9 | England | ||||||
6. Wegner, Klaus | Mon 2:30pm, MSC7 | Germany | ||||||
Men 75+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Armitage, Howard | Tue 1:00pm, MSC7 | Waterloo | ON | Canada | ||||
2. Beatty, Kevin | Mon 10:30am, MSC8 | Australia | ||||||
3. Becker, Derek | Mon 10:30am, MSC7 | South Africa | ||||||
4. Belle, Nigel | Mon 9:30am, MSC5 | Sevenoaks | England | |||||
5. Bergh, Bill | , | Johannesburg | South Africa | |||||
6. Borgvall, Bjorn | Mon 10:00am, MSC6 | Sweden | ||||||
7. Brown, Tim | Mon 9:00am, MSC6 | Denver | CO | United States | ||||
8. Chan, Voon | Mon 10:00am, MSC7 | Toronto | Canada | |||||
9. Gild, Anthony | Mon 10:00am, MSC7 | La Jolla | CA | United States | ||||
10. Gough, Michael J. | Mon 9:30am, MSC5 | Atlanta | GA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Grinberg, Lior | Mon 9:00am, MSC5 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Jayesuria, Michael | Mon 9:30am, MSC8 | Malaysia | ||||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Katsky, David | Mon 10:00am, MSC8 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Levy, Jay J | Mon 10:00am, MSC5 | Takoma Park | MD | United States | ||||
2. Lyons, Brian | Mon 9:30am, MSC7 | Australia | ||||||
3. Mcintyre, Gary | Mon 10:00am, MSC5 | Australia | ||||||
4. Monaghan, Ned | Mon 10:30am, MSC7 | New Canaan | CT | United States | ||||
5. Nelson, John G | Tue 1:35pm, MSC5 | New York | NY | United States | ||||
6. Poulton, Gerald A | Tue 1:35pm, MSC8 | Victoria | BC | Canada | ||||
7. Sacco, Desmond | Tue 1:00pm, MSC8 | Johannesburg | South Africa | |||||
8. Slattery, Tom | Mon 10:00am, MSC8 | Australia | ||||||
9. Stever, John | Mon 10:00am, MSC6 | Minneapolis | MN | United States | ||||
10. Von Broembsen, Varick | Mon 9:30am, MSC8 | Pretoria | South Africa | |||||
11. Weber, Stephen F | Mon 10:30am, MSC8 | Ashburn | VA | United States | ||||
12. Welch, Jerome A | Mon 9:30am, MSC7 | McLean | VA | United States | ||||
13. Williams, Garry | Mon 9:00am, MSC5 | Portsmouth | Wales | |||||
14. Wright, Adrian | Tue 1:00pm, MSC5 | England | ||||||
15. Zillmer, Peter | Mon 9:00am, MSC6 | Australia | ||||||
Men 80+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Armitage, Jeremy | Mon 1:30pm, MSC7 | NEOULES | France | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barnard, Mike | Mon 2:00pm, MSC5 | France | ||||||
2. Burlingame, Edward L | Mon 1:30pm, MSC7 | N. Salem | NY | United States | ||||
3. Coulter, Trevor | Mon 1:30pm, MSC5 | Hamilton | New Zealand | |||||
4. Day, Joseph | Mon 1:30pm, MSC8 | Port Elizabeth | South Africa | |||||
5. Fanaroff, Stanley | Mon 1:30pm, MSC6 | South Africa | ||||||
6. Gardiner, Barry | Mon 2:00pm, MSC6 | Christchurch | New Zealand | |||||
7. Greco, John | Mon 1:30pm, MSC6 | New York | NY | United States | ||||
8. Gunn, Charles R | Mon 2:00pm, MSC6 | Potomac | MD | United States | ||||
9. Kinder, Lance | Tue 11:35am, MSCG2 | England | ||||||
10. Laikind, Jeffrey | Mon 1:00pm, MSC8 | New York | NY | United States | ||||
11. Leis, Philip E | Mon 2:00pm, MSC5 | Providence | RI | United States | ||||
12. Peppiatt, Geoffrey | Mon 1:30pm, MSC5 | New York | NY | United States | ||||
13. Pirie, Robert | Mon 1:30pm, MSC8 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
14. Prichard, John | Mon 1:00pm, MSC8 | Australia | ||||||
Women 35+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bezdek, Marion | Tue 6:25pm, MSCG2 | Germany | ||||||
2. Boody, Leah | Wed 3:25pm, MSCG2 | Halifax | NS | |||||
3. Briggs, Lauren | Wed 2:50pm, MSCG2 | London | England | |||||
4. Burmeister, Reka | Tue 6:25pm, MSCG2 | England | ||||||
5. Gerety, Margaret E | Wed 3:25pm, MSCG2 | Washington | DC | United States | ||||
6. Joubarne, Sophie | Tue 6:50pm, MSCG2 | Longueuil | QC | Canada | ||||
7. Roos, Prescilla | Tue 6:00pm, MSCG2 | Amsterdam | Netherlands | |||||
8. Sinclair, Selina | Wed 2:50pm, MSC11 | London | England | |||||
9. Steinwall, Vanessa | Tue 6:00pm, MSCG2 | Pickering | ON | |||||
10. White, Lilianna | Tue 6:50pm, MSCG2 | Saint Michael | Barbados | |||||
11. Wu, Zhenzhen | Wed 2:15pm, MSC11 | Wu Han | China | |||||
Women 40+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bootsma, Lieke | Wed 1:40pm, MSC11 | Rotterdam | Netherlands | |||||
2. Chou Collet, Lulu | Tue 7:40pm, MSC6 | Seattle | WA | United States | ||||
3. Grainger, Natalie J | Wed 1:40pm, MSCG2 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Herbert, Samantha | Wed 2:15pm, MSC9 | Hillcrest | South Africa | |||||
5. Hoy, Kathleen | Wed 2:15pm, MSC9 | Port Elizabeth | South Africa | |||||
6. Johnson, Keeley | Wed 2:50pm, MSC12 | London | England | |||||
7. Koekemoer, Belina | Tue 7:40pm, MSC5 | Namibia | ||||||
8. Leiber, Stefanie | Tue 7:40pm, MSC5 | Aichwald | Germany | |||||
9. Leven, Dana | Wed 1:40pm, MSC9 | Lafayette Hill | PA | United States | ||||
10. Maitland Jones, Wendy L | Wed 2:50pm, MSC9 | Winter Garden | Scotland | |||||
11. Martin, Melissa | Wed 2:15pm, MSCG2 | Mermaid Waters | Australia | |||||
12. Moore, Melanie | Wed 1:40pm, MSC11 | Oslo | Norway | |||||
13. Murray, Anlen | Wed 2:15pm, MSC12 | Port Elizabeth | South Africa | |||||
14. Pilon, Jill Sladen | Tue 7:40pm, MSC6 | Sutton | QC | Canada | ||||
15. Pocsaji, Anita | Wed 2:15pm, MSC12 | Budapest | Hungary | |||||
16. Ryder, Jacqueline | Wed 1:40pm, MSC9 | Port Elizabeth | South Africa | |||||
17. Schultz, Karen | Wed 2:50pm, MSC12 | Cape Town | South Africa | |||||
18. Vintcent, Barbara | Wed 2:50pm, MSC9 | Cape Town | South Africa | |||||
Women 45+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bazin, Stephanie | Tue 6:00pm, MSC9 | Aylmer | QC | Canada | ||||
2. Byrnes, Janet | Tue 5:35pm, MSC12 | South Africa | ||||||
3. Calver, Rachel | Tue 5:35pm, MSCG2 | LEICESTER | England | |||||
4. Chevrette, Connie Kay | Tue 4:45pm, MSC12 | Sudbury | ON | Canada | ||||
5. Connolly, Leslie A | Tue 5:35pm, MSC10 | Asheville | NC | United States | ||||
6. Corigliano, Jennifer | Tue 5:35pm, MSC9 | France | ||||||
7. Davis, Susan | Tue 5:10pm, MSCG2 | Australia | ||||||
8. de Champlain, Nathalie | Tue 5:10pm, MSC11 | Boca Raton | FL | United States | ||||
9. Ferrier, Shannon | Tue 5:35pm, MSC11 | clinton | Australia | |||||
10. Fitzgerald, Sarah | Wed 12:30pm, MSCG2 | NY | Australia | |||||
11. Fordham, Anne | Tue 4:45pm, MSCG2 | Australia | ||||||
12. Fujimoto, Megumi | Tue 5:10pm, MSCG2 | West New York | NJ | Japan | ||||
13. Goy, Alison | Tue 5:10pm, MSC12 | Nottingham | England | |||||
14. Janisch, Nina | Tue 5:10pm, MSC11 | Germany | ||||||
15. Joerger, Inga | Tue 6:00pm, MSC11 | Germany | ||||||
16. Kanellis, Wendy | Tue 5:10pm, MSC12 | Chipping Norton | Australia | |||||
17. King, Alexandra | Tue 5:10pm, MSC10 | England | ||||||
18. Kolmel, Petra | Tue 5:35pm, MSC9 | Germany | ||||||
19. Kreisel, Melanie | Tue 5:10pm, MSC9 | Germany | ||||||
20. Laver, Julie | Tue 5:35pm, MSCG2 | Gladstone | Australia | |||||
21. Mcphee, Alison | Tue 5:35pm, MSC11 | Greenside | South Africa | |||||
22. Meakins, Karen | Tue 4:45pm, MSCG2 | Barbados | ||||||
23. Michishita, Yoriko | Tue 5:10pm, MSC10 | Miyazaki-shi | Japan | |||||
24. Mueller, Sam | Tue 6:00pm, MSC9 | Wendover | England | |||||
25. Murayama, Yuki | Tue 5:35pm, MSC12 | Japan | ||||||
26. Posdijk, Titia | Tue 6:00pm, MSC11 | HOOFDDORP | Netherlands | |||||
27. Roos, Michelle | Tue 4:45pm, MSC12 | Port Elizabeth | South Africa | |||||
28. Smith, Sue | Tue 5:35pm, MSC10 | England | ||||||
29. Stevenson, Rachel | Tue 5:10pm, MSC9 | Wales | ||||||
30. Valstar, Lara | Tue 6:00pm, MSC10 | South Africa | ||||||
31. Wellings, Kelly | Tue 6:00pm, MSC10 | Birmingham | OH | England | ||||
Women 50+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ansdell, Wendy | Tue 7:40pm, MSC9 | Acton | MA | United States | ||||
2. Arango, Karen | Tue 7:15pm, MSC11 | Seattle | WA | United States | ||||
3. Barnard, Helen | Tue 7:15pm, MSC12 | Wales | ||||||
4. Bayly, Carol | Tue 8:05pm, MSCG2 | Lima | Peru | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Blasberg, Jeanne M | Tue 7:15pm, MSC10 | Westerly | RI | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Borg, Helene | Tue 7:40pm, MSC12 | Vänge | Sweden | |||||
2. Cameron, Leslie | Tue 7:40pm, MSC11 | Kenosha | WI | United States | ||||
3. Chapman, Jane | Tue 8:05pm, MSC12 | Smiths | Bermuda | |||||
4. Coates, Lisa | Tue 7:40pm, MSC10 | Kingston | ON | Canada | ||||
5. Cross, Katrina | Tue 8:05pm, MSC11 | Australia | ||||||
6. Dufresne, Suzanne | Tue 7:15pm, MSC10 | Beaconsfield | QC | |||||
7. Fraser, Angela | Tue 7:40pm, MSC11 | Port Elizabeth | South Africa | |||||
8. Karaboikis, Joanne | Tue 7:15pm, MSCG2 | Australia | ||||||
9. Kessler, Julie | Wed 6:55pm, MSC9 | Ivyland | PA | United States | ||||
10. Kurosawa, Yumiko | Tue 7:15pm, MSC12 | Japan | ||||||
11. Matsui, Chizuko | Tue 7:40pm, MSC12 | Japan | ||||||
12. Munn, Kerry | Tue 7:40pm, MSC10 | England | ||||||
13. Nelson, Sarah | Wed 6:20pm, MSCG2 | NSW | Australia | |||||
14. Noda, Ikuko | Tue 8:05pm, MSC10 | Japan | ||||||
15. Ohshima, Rieko | Tue 7:15pm, MSC11 | Japan | ||||||
16. Parsley, Cindy | Tue 7:40pm, MSC9 | Perth, WA | Australia | |||||
17. Philp, Sally | Tue 8:05pm, MSC12 | Burlington | ON | Canada | ||||
18. Prockop, Hope Nichols | Wed 6:20pm, MSC11 | Providence | RI | United States | ||||
19. Sairsingh, Janet | , | Grand Cayman KY1-1205 | QC | Canada | ||||
20. Santamaria, Andrea | Wed 6:55pm, MSCG2 | England | ||||||
21. Seerden, Angelique | Tue 8:05pm, MSC11 | Hoofddorp | Netherlands | |||||
22. Springer-Aass, Julie N | Tue 8:05pm, MSC10 | Kanata | Canada | |||||
23. Wagner, Lauren | Tue 8:05pm, MSCG2 | Canada | ||||||
24. Webb, Karen | Tue 7:15pm, MSCG2 | Zimbabwe | ||||||
Women 55+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Akin, Mandy | Tue 3:55pm, MSCG2 | Sevenoaks | England | |||||
2. Arimoto, Keiko | Tue 4:20pm, MSC11 | Japan | ||||||
3. Aucamp, Maryna | Tue 4:20pm, MSC11 | South Africa | ||||||
4. Bachman, Laura | Tue 4:20pm, MSC9 | Seattle | United States | |||||
5. Bannon, Jackie | Tue 3:55pm, MSC11 | Australia | ||||||
6. Bunn, Julie | Tue 3:20pm, MSCG2 | Hamilton | New Zealand | |||||
7. Clonda, Alexia C | Tue 3:55pm, MSC12 | NY | Estonia | |||||
8. Copeland, Annesley (aj) W | Tue 3:55pm, MSC12 | Washington | DC | United States | ||||
9. Cowper, Kathryn M | Tue 4:45pm, MSC10 | Moorefield | ON | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Everts, Elizabeth A | Tue 3:55pm, MSC10 | Monkton | MD | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Fedorowich, Beth Ann | Tue 4:45pm, MSC9 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
2. Gabler, Jennifer K | Tue 3:20pm, MSC12 | Westport | CT | United States | ||||
3. Green, Pippa | Tue 4:20pm, MSC12 | England | ||||||
4. Gregory, Jackie | Tue 3:55pm, MSC9 | England | ||||||
5. Hedge, Michele | Tue 4:45pm, MSC9 | Australia | ||||||
6. Hillier, Susan | Wed 10:45am, MSCG2 | Perth | Australia | |||||
7. Joubert, Mandi | Tue 3:20pm, MSC12 | South Africa | ||||||
8. Kruger, Helena | Tue 3:55pm, MSC10 | Northcliff Jhb | South Africa | |||||
9. Le Ber, Alison | Tue 3:55pm, MSC9 | Pickering | ON | Canada | ||||
10. MacLeod, Janet B | Tue 4:20pm, MSC10 | New Minas | NS | Canada | ||||
11. McLean, Fiona | Wed 11:55am, MSCG2 | Newbury | Scotland | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Mohohlo, Metja S | Tue 4:20pm, MSC10 | Philadelphia | PA | South Africa | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Multamaki, Julie | Tue 3:55pm, MSC11 | Edmonton | AB | Canada | ||||
2. Norris, Wendy | Tue 4:45pm, MSC10 | Swansea | Wales | |||||
3. Odell, Carol F | Tue 4:20pm, MSC12 | Seattle | WA | United States | ||||
4. Peters, Bettina | Tue 4:45pm, MSC11 | Germany | ||||||
5. Takahishi, Michi | Tue 3:55pm, MSCG2 | Japan | ||||||
6. Williams, Sue | Tue 3:20pm, MSCG2 | Australia | ||||||
7. Woodward, Polly | Tue 4:20pm, MSC9 | England | ||||||
8. Wylie, Maureen E | Tue 4:45pm, MSC11 | Silver Spring | MD | United States | ||||
Women 60+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Campion, Jill | Wed 5:45pm, MSCG2 | Henley-on-Thames | England | |||||
2. Coolidge, Mary | Tue 6:25pm, MSC10 | Boynton Beach | FL | United States | ||||
3. Davies, Lynne | Wed 5:45pm, MSC12 | Cardiff | Wales | |||||
4. De Cambra-Mcleod, Lynn | Tue 6:50pm, MSC12 | Barbados | ||||||
5. Duke, Maureen | Tue 6:50pm, MSC9 | Chigwell | ||||||
6. Grunberg, Carole A | Wed 5:10pm, MSC11 | Washington | DC | United States | ||||
7. Halpern, Deborah | Tue 6:25pm, MSC10 | Australia | ||||||
8. Hinnegan, Elaine K | Tue 6:50pm, MSC10 | Chatham | NJ | United States | ||||
9. Hoshizaki, Deborah K | Tue 7:15pm, MSC9 | Reno | NV | United States | ||||
10. Hume, Karen | Wed 5:45pm, MSC9 | chislehurst | England | |||||
11. Iskander, Nancy L | Tue 6:25pm, MSC11 | Dublin | CA | United States | ||||
12. Kido, Kazuko | Tue 6:50pm, MSC10 | Japan | ||||||
13. Kirsch, Andrea | Tue 6:25pm, MSC12 | FL | United States | |||||
14. Law, Jane | Tue 6:50pm, MSC11 | England | ||||||
15. Mcfarlane, Biddy | Tue 6:50pm, MSC11 | Australia | ||||||
16. O'Grady, Lisa | Wed 5:10pm, MSC9 | Port Elizabeth | South Africa | |||||
17. O'Neill, Prue | Tue 7:15pm, MSC9 | Perth | Australia | |||||
18. Roper, Diana | Tue 6:25pm, MSC11 | Mississauga, Ontario | ON | Canada | ||||
19. Ross, Judy | Tue 6:50pm, MSC9 | Canada | ||||||
20. Segall, Jane B | Tue 6:50pm, MSC12 | Norwalk | CT | United States | ||||
21. Tetreault, Lorraine | Wed 5:45pm, MSC10 | Ottawa | ON | Canada | ||||
22. Walker, Freda | Wed 5:10pm, MSC12 | Christchurch | New Zealand | |||||
23. Whitmore, Shirley | Wed 5:45pm, MSC11 | South Africa | ||||||
24. Zavattaro, Marisa | Tue 6:25pm, MSC12 | Brisbane | Australia | |||||
Women 65+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barnett, Marjorie | Tue 2:45pm, MSC9 | Auckland | New Zealand | |||||
2. Bryars, Claire | Tue 2:45pm, MSC11 | Grenoble | France | |||||
3. Carroll, Maureen | Tue 2:45pm, MSC10 | Dunblane | Scotland | |||||
4. Kahn, Carrie | Tue 3:20pm, MSC10 | San Francisco | CA | United States | ||||
5. Kyme, Denise | Tue 3:20pm, MSC10 | Bermuda | ||||||
6. Lashbrook-Gough, Laney | Tue 2:45pm, MSC12 | Australia | ||||||
7. Madden, Alison | Tue 3:20pm, MSC9 | Oakville | Canada | |||||
8. Millman, Patricia | Tue 2:45pm, MSC10 | Ooltewah | TN | United States | ||||
9. Mitchell, Gaye | Tue 3:20pm, MSC11 | Rosny | Australia | |||||
10. Ramsay, Laura | Tue 2:45pm, MSCG2 | Vancouver | BC | Canada | ||||
11. Sinclair, Faith | Tue 3:20pm, MSC9 | Scotland | ||||||
12. Tochinai, Seiko | Tue 3:20pm, MSC11 | Higasiyamato | Japan | |||||
13. Trotter, Yvonne | Tue 2:45pm, MSC11 | Yokine | Australia | |||||
14. Wada, Keiko | Tue 2:45pm, MSCG2 | Japan | ||||||
15. Wastie, Sue | Tue 2:45pm, MSC12 | England | ||||||
16. White, Gail | Tue 2:45pm, MSC9 | Charlottesville | MD | United States | ||||
Women 70+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Borgvall, Margaretha | Tue 6:25pm, MSC9 | Stockholm | Sweden | |||||
2. Dryhurst, Bett | Wed 4:35pm, MSC9 | England | ||||||
3. Hunt-Kemp, Margaret | Wed 4:35pm, MSC9 | Cape Town | South Africa | |||||
4. Kennedy, Marilyn | Wed 5:10pm, MSCG2 | Australia | ||||||
5. Manley, Ann | Wed 4:35pm, MSCG2 | England | ||||||
6. Mcintrye, Christine | Wed 4:35pm, MSC11 | Australia | ||||||
7. Murphy, Averil | Wed 5:10pm, MSCG2 | Woodford Green | England | |||||
8. Prentice, Robyn | Wed 4:35pm, MSC11 | Brisbane | Australia | |||||
9. Taylor, Patricia | , | New Zealand | ||||||
10. Worwood, Sheena | Tue 6:25pm, MSC9 | Johannesburg | South Africa | |||||
Women 75+ Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cave, Alma | Tue 2:10pm, MSC10 | Johannesburg | South Africa | |||||
2. Davenport, Joyce V | Tue 2:10pm, MSC11 | Wayne | PA | United States | ||||
3. Grainger, Jean | Tue 2:10pm, MSC9 | Johannesburg | South Africa | |||||
4. Ohlsson, Mariza | Tue 2:10pm, MSC9 | Seattle | Slovenia | |||||
5. Sanderson, Barbara | Tue 2:10pm, MSC10 | Romford | Ireland | |||||
6. Witton, Joan | Tue 2:10pm, MSC11 | England |