Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]Girls' I View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abbrecht, Kelsey | , | Wellesley | MA | United States | ||||
2. Bartlett, Natalie E. | , | Rye | NY | United States | ||||
3. Bednar, Sydney C. | , | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Brownell, Jesse S. | , | Belmont | MA | United States | ||||
5. Keller, Katie | , | Rye | NY | United States | ||||
6. Manning, Ashley | , | Rye | NY | United States | ||||
7. Park, Eujung G | , | Lutherville | MD | United States | ||||
8. Patel, Aariya | , | Watertown | India | |||||
9. Rose, Emily H. | , | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Ruan, Emily | , | Chicago | IL | United States | ||||
11. Sapinski, Katherine | , | San Francisco | CA | United States | ||||
12. Spahr, Caroline | , | Milton | MA | United States | ||||
13. Stephenson, India | , | Greenwich | CT | Canada | ||||
14. Tessitore, Nicolina M. | , | Naples | FL | United States | ||||
Girls' II View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bokhari, Maya J. | , | Milton | MA | United States | ||||
2. Chai, Julia H. | , | Rye | NY | United States | ||||
3. Cohen, Ella | , | New York | NY | United States | ||||
4. Dawson, Caroline | , | Wellesley Hills | MA | United States | ||||
5. Hagani, Rachel | , | Trumbull | CT | United States | ||||
6. Huchro, Victoria B. | , | Scarborough | NY | United States | ||||
7. Kelly, Isabel C. | , | Weston | MA | United States | ||||
8. Krishnamurthy, Mia | , | Westport | CT | United States | ||||
9. Mactaggart, Emma C. | , | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Moolani, Diya | , | Pune | NY | India | ||||
11. Salvatore, Carolina | , | New Canaan | CT | United States | ||||
12. Sheth, Tia | , | Boston | MA | United States | ||||
13. Sze, Ursula | , | Cape Elizabeth | ME | England | ||||
14. Wilcox, Caroline | , | West Hartford | CT | United States | ||||
15. Woodward, Harbour | , | Bedford Corners | NY | United States | ||||
Girls' III View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anand, Rhea | , | Wellesley Hills | United States | |||||
2. Bardorf, Maya R | , | Newport | RI | United States | ||||
3. Burke, Ellie W. | , | Rye | NY | United States | ||||
4. Conner, Sarah | , | Groton | MA | United States | ||||
5. Huffman, Binney B | , | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Jean-Jacques, Chandler | , | Greenwich | CT | United States | ||||
7. Leslie, Samantha | , | Sudbury | MA | United States | ||||
8. Lyng-Olsen, Helena | , | Westport | CT | United States | ||||
9. O'connor, Erin | , | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Osborn, Keeley R. | , | Chadds Ford | PA | United States | ||||
11. Palandjian, Charis | , | United States | ||||||
12. Pollack, Sadie | , | Greenwich | CT | United States | ||||
13. Rolfe, Isabella | , | Greenwich | CT | United States | ||||
14. Stonestreet, Sarah | , | Weston | MA | United States | ||||
15. Winstanley, Allie P | , | Concord | MA | United States | ||||
Girls' IV View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aube, Claire E. | , | Rye | NY | United States | ||||
2. Chin, Ashley | , | Tuxedo Park | CT | United States | ||||
3. Dewey, Griffin G. | , | New Canaan | CT | United States | ||||
4. Fleischner, Margaret | , | Haverford | PA | United States | ||||
5. Georgas, Sophia | , | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Gill, Becca B. | , | Weston | MA | United States | ||||
7. Hornbostel, Summer | , | New York | NY | United States | ||||
8. Kardestuncer, Mitra | , | Lyme | CT | United States | ||||
9. King Freedman, Eliza | , | New York | NY | United States | ||||
10. Lu, Amy | , | Sudbury | MA | United States | ||||
11. Matule, Caroline F. | , | Charlestown | MA | United States | ||||
12. Peterson, Abbie M | , | West Newton | MA | United States | ||||
13. Weber, Darcy E | , | Newport | RI | United States | ||||
14. Worcester, Hope | , | Lyme | CT | United States | ||||
15. Zonis, Maia | , | New Canaan | CT | United States | ||||
Girls' V View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Calcano, Cameron | , | Greenwich | CT | United States | ||||
2. Englert, Blair | , | Jamaica Plain | MA | United States | ||||
3. Ferraro, Ellie P | , | Wyndmoor | PA | United States | ||||
4. Flinn, Nina | , | Penn Valley | PA | United States | ||||
5. Hinckley, Sasha | , | Newport | RI | United States | ||||
6. Holding, Abby | , | Wellesley | MA | United States | ||||
7. Hurley, Casey | , | MA | United States | |||||
8. Lee, Katherine | , | NH | United States | |||||
9. Li, Shirley | , | Hong Kong | MA | Hong Kong | ||||
10. Schofield, Amelia | , | Newport | RI | United States | ||||
11. Sokol, Chloe | , | Wilton | CT | United States | ||||
12. Stephenson, Lucy | , | Greenwich | CT | Canada | ||||
13. Stevenson, Samantha S. | , | NY | NY | United States | ||||
14. Tam, Tiffany | , | CT | Hong Kong | |||||
15. Wangmo, Urgyen | , | United States | ||||||
Girls' VI View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Amin, Jana | , | Milton | MA | United States | ||||
2. Bae, Yasmeen Y | , | United States | ||||||
3. Banerjee, Anika | , | Wayland | MA | United States | ||||
4. Carney, Emma T. | , | New Canaan | CT | United States | ||||
5. Chang, Supriya | , | Orange | CT | United States | ||||
6. Das, Ishana | , | MA | United States | |||||
7. Deng, Christine | , | Old Greenwich | CT | United States | ||||
8. Henderson, Emily | , | Greenwich | CT | United States | ||||
9. Hornbostel, Paula | , | NY | United States | |||||
10. Lee, Alexis | , | NH | United States | |||||
11. Medina, Michelle | , | Washington | DC | United States | ||||
12. Nemec, Grace | , | Darien | CT | United States | ||||
13. Santoro, Grace | , | Boston | MA | United States | ||||
14. Silva, Hope A. | , | Newtown Square | PA | United States | ||||
15. Smithie, Rachel | , | United States | ||||||
Girls' VII View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aube, Haley C. | , | Rye | NY | United States | ||||
2. Banks, Courtney | , | Tuxedo Park | CT | United States | ||||
3. Bretl, Ariane L. | , | Concord | MA | United States | ||||
4. Brockelman, Nina A. | , | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Cohen, Emma | , | United States | ||||||
6. Galusza, Charlotte | , | United States | ||||||
7. Green, Georgina | , | United States | ||||||
8. Jennings, Claire | , | Locust Valley | CT | United States | ||||
9. Kempczinski, Lily A | , | Boston | MA | United States | ||||
10. Kolb, Kaitlin | , | Wellesley | MA | United States | ||||
11. Lee, Soo-Min | , | United States | ||||||
12. O'Connor, Mary | , | Greenwich | CT | United States | ||||
13. Sakheim, Madison E. | , | Hamden | CT | United States | ||||
14. Schuster, Kaitlin | , | Sudbury | MA | United States | ||||
15. Sharma, Parinitha | , | United States |