Tournaments - Entrants by division

Maugus Masters: A Mature Event

Entrants by division

Men 50+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Anderson, Cushing Sat 8:30am, 2 Boston MA United States
 2.  Anderson, James H Sat 9:00am, 1 Norwalk CT United States
 3.  Bigelow, Will Sat 9:00am, 2 Acton MA United States
 4.  DHINGRA, JAGDISH Sat 8:30am, 1 Brookline MA United States
Pending Waitlist
 1.  Douglas, Barclay L Sat 8:30am, 1 Dover MA United States
Pending Waitlist
 1.  Garfinkle, Andrew Sat 9:00am, 1 Sharon MA United States
 2.  Mireku, Victor Sat 8:30am, 2 Brockton MA United States
 3.  Pickard, Gregory Sat 9:00am, 2 Boston MA United States
Men 55+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Men 60+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Allen, David Sat 9:30am, 2 Marlborough
 2.  Bechara, Camille Sat 9:30am, 2 Westwood MA United States
 3.  Boshar, Jeff Sat 9:30am, 1 Belmont MA United States
 4.  DeFeis, Guy Sat 9:30am, 1 Wellesley MA United States
 5.  Quinn, Tom M Sat 1:30pm, 1 Lincoln MA United States
 6.  Totosy, Steven Sat 1:30pm, 2 Winchester MA Canada
Men 65+ Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
Men 70+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  DaDalt, Anthony Sat 10:00am, 1 MA United States
 2.  Hartigan, Anthony F. Sat 2:00pm, 1 Concord NH United States
 3.  Hodges, Wayne Sat 10:00am, 2 Amherst NH United States
 4.  Hogan, Dan B Sat 10:00am, 1 Cambridge MA United States
 5.  Melanson, Robert N Sat 10:30am, 1 Lexington MA United States
 6.  Monaghan, Ned Sat 10:30am, 1 New Canaan CT United States
 7.  Stutz, Stanley J Sat 10:00am, 2 Seekonk MA United States
Men 75+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Brown, Tim Sat 11:00am, 1 Denver CO United States
 2.  Fraze, Walter C Sat 2:30pm, 2 Fall River MA United States
 3.  Gefter, Malcolm L. Sat 10:30am, 2 Lincoln MA United States
 4.  Holmes, Lewis B Sat 11:00am, 2 Wellesley MA United States
 5.  Lee, Douglass B. Sat 11:00am, 2 Cambridge MA United States
 6.  Papesch, Peter P. Sat 10:30am, 2 Boston MA United States
 7.  Wezniak, Frank J. Sat 11:00am, 1 Boston MA United States
Men 80+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Women 40+ B Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Allison, Kerry Sat 12:30pm, 1 Braintree MA United States
 2.  Bradley, Lucy A. Fri 5:00pm, 1 Weston MA United States
 3.  Lingard, Rebecca N Fri 5:00pm, 1 Needham MA United States
 4.  Wiseman, Jane Sat 12:30pm, 2 Boston MA United States
Women 40+ C Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Hart, Alicia E Sat 1:00pm, 1 Marblehead MA United States
 2.  Ni, Mary E Sat 1:00pm, 2 Allston MA United States
 3.  Ramage, Moragh Sat 1:00pm, 1 Littleton MA United States
 4.  Towler, Virginia Sat 1:00pm, 2 Dover NH United States