Tournaments - Entrants by division

Oregon State Singles Championships 2017

Entrants by division

Men 3.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Ariza, Andres F Sat 9:45am, 3 Tigard OR United States
 2.  Sandino, Winston J. Fri 6:00pm, 5 Portland OR United States
 3.  Bair, Ty Sat 9:45am, 5 DC United States
 4.  Rudolph, Dave Sat 9:45am, 5 OR United States
 5.  Richardson, Nic Sat 1:15pm, 1 OR United States
 6.  McCarthy, Geoffrey Fri 6:00pm, 5 Portland OR United States
Men 4.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Vick, Brad Sat 10:30am, 3 OR United States
 2.  Moreira, Simon Sat 10:30am, 5 Portland OR United States
 3.  Spiro, David M. Sat 10:30am, 2 Portland OR United States
 4.  Jones, Kyle Sat 10:30am, 1 OR United States
 5.  Janeck, Jennifer Fri 6:00pm, 3 OR United States
 6.  Padilla, Javier E. Sat 9:00am, 3 Woodland CA United States
 7.  Hardy, Allan Fri 6:00pm, 3 Portland OR United States
 8.  Cahill, Christopher T Sat 9:00am, 5 Portland OR United States
 9.  Rivadeneira, Gus Fri 6:00pm, 4 OR United States
 10.  Rogstad, John Fri 6:00pm, 4 Portland OR United States
 11.  Bedritis, Bob Sat 9:00am, 5 Tualatin OR United States
 12.  Risney, Marc Sat 9:00am, 3 South Pasadena CA United States
Men 40+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Saha, Arup Sat 9:45am, 1 Portland OR United States
 2.  Hilton, Joshua D. Sat 9:45am, 2 Portland OR United States
 3.  McCaffery, David P Fri 6:00pm, 6 Beaverton OR United States
 4.  Wagner, Geoffrey Fri 6:00pm, 6 Lake Oswego OR United States
 5.  Lung, James Fri 6:30pm, 6 Portland OR United States
Men 5.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Ryan, Sean R. Sat 11:45am, 1 Portland OR United States
 2.  Davis, Will Fri 6:30pm, 2 OR United States
 3.  Yeti, Mike Fri 6:30pm, 1 OR United States
 4.  Boik, Andre Sat 11:00am, 3 Davis CA United States
 5.  Siker, Vaughan Sat 11:45am, 3 Portland OR United States
 6.  Orozco, Abel Sat 9:25am, 2 Elk Grove CA United States
 7.  Cameron, Derrick Fri 6:30pm, 2 Ridgefield WA United States
 8.  Atkins, Stephen Fri 6:30pm, 4 Portland OR United States
 9.  Bhalerao, Shireesh Sat 9:00am, 2 OR United States
 10.  Murphy, Gerry Fri 6:30pm, 1 Portland OR United States
 11.  Prigo, Tim Fri 6:30pm, 4 Portland OR United States
 12.  Awadalla, Mohamed H Sat 9:00am, 2 Redmond WA United States
 13.  Ramirez, Dulce Sat 9:25am, 2 OR United States
Pending Waitlist
 1.  Li, Jimmy Y  , Mountain View CA United States
Men Open Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Reyes, Alejandro Sat 11:00am, 2 United States
 2.  Illingworth, Julian T. Sat 12:30pm, 1 Portland OR United States
 3.  Lopez, Ricardo Sat 11:00am, 1 Woodland CA Mexico
 4.  Carbajal, Phillip Sat 12:30pm, 2 Vancouver OR United States
 5.  Lam, Gordon Sat 9:00am, 1 Lake Oswego OR United States
 6.  Burt, Spencer Fri 6:00pm, 1 Portland OR United States
 7.  Molinari, Luis H Sat 12:30pm, 2 Happy Valley OR United States
 8.  Spiro, Alec H. Fri 6:00pm, 2 Portland OR United States
 9.  Awadalla, Anas H Sat 9:00am, 1 Redmond WA United States
 10.  Patapoff, Alexander Fri 6:00pm, 2 OR United States
 11.  Mir, Mohsen Fri 6:00pm, 1 Portland OR United States
Women 3.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Gupta, Anushka C Fri 6:30pm, 3 Portland OR United States
 2.  Wagner, Gretchen S Fri 6:30pm, 5 Lake Oswego OR United States
 3.  Ku, Ashley M. Fri 6:30pm, 5 Redmond WA United States
 4.  Whitsell, Wendy J Fri 6:30pm, 3 Portland OR United States
Women 4.5 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country  
No Players Found