Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Apthorpe, Rex | Sat 11:45am, 1 | Brooklyn, Ny | NY | United States | ||||
2. Bitar, Lucas | Sat 4:15pm, 4 | Mc Lean | VA | United States | ||||
3. Denberg, Grayson | Sat 4:15pm, 3 | Tuxedo Park | NY | United States | ||||
4. Dupree, Andrew | Sat 11:45am, 2 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
5. Fairborn, Gordon | Sat 11:45am, 2 | Crozet | VA | United States | ||||
6. Forkner, William | Sat 11:45am, 1 | Mc Lean | VA | United States | ||||
7. Hannah, Robby | Sat 11:45am, 5 | Charlottesville | VA | United States | ||||
8. Hemrajani, Raayan | Sat 4:15pm, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
9. Lippert, Trey | Sat 11:45am, 5 | Cincinnati | OH | United States | ||||
10. Picheny, Lucas M | Sat 11:45am, 3 | Chattanooga | TN | United States | ||||
11. Quinn, Andrew | Sat 11:45am, 4 | Cincinnati | OH | United States | ||||
12. Vengrin, Miles | Sat 11:45am, 3 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
13. Venugopalan, Arudra | Sat 11:45am, 4 | Malvern | PA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhatia, Rohan | Sat 8:45am, 5 | Potomac | MD | United States | ||||
2. Bitar, Franco | Sat 8:45am, 6 | McLean | VA | United States | ||||
3. Bobkov, Mike | Sat 8:45am, 4 | VA | United States | |||||
4. Cha, Noah C | Sat 9:30am, 1 | McLean | VA | United States | ||||
5. Cunnion, William | Sat 2:00pm, 5 | McLean | VA | United States | ||||
6. Dupont, Tavonte | Sat 9:30am, 5 | Columbia | Colombia | |||||
7. Griffin, William H | Sat 9:30am, 2 | Cincinnati | OH | United States | ||||
8. Lazar, Noah | Sat 8:45am, 3 | Orchard Park | NY | United States | ||||
9. Lovallo, Eric | Sat 2:00pm, 1 | Mc Lean | VA | United States | ||||
10. Majmudar, Anand | Sat 8:45am, 3 | NJ | United States | |||||
11. Marques, Caio | Sat 9:30am, 4 | Winter Park | FL | Brazil | ||||
12. Mathew, Arjith | Sat 9:30am, 5 | Haymarket | VA | United States | ||||
13. Mori, Takehiko | Sat 8:45am, 1 | MD | United States | |||||
14. Nasr, Zaid | Sat 2:00pm, 4 | McLean | VA | United States | ||||
15. Nelson, Gus | Sat 8:45am, 2 | Cincinnati | OH | United States | ||||
16. Nuechterlein, Jeffrey | Sat 8:45am, 2 | Alexandria | VA | United States | ||||
17. Ogden, Hansen S. | Sat 9:30am, 3 | Lawrence | NY | United States | ||||
18. Poles, Brett | Sat 8:45am, 1 | Baltimore | MD | United States | ||||
19. Rosenthal, Yoav G | Thu 9:30am, 6 | New York | NY | United States | ||||
20. Ross, Teddy | Thu 9:30am, 6 | Alexandria | VA | United States | ||||
21. Russell, Marlon | Sat 9:30am, 3 | Baltimore | MD | United States | ||||
22. Saggi, Neill | Sat 9:30am, 1 | Cockeysville | MD | United States | ||||
23. Seth, Aaron | Sat 2:00pm, 8 | New York | NY | United States | ||||
24. Soltanian, Thomas R | Sat 9:30am, 4 | Hunt Valley | MD | United States | ||||
25. Stauffer, Roan | Sat 8:45am, 5 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
26. Sutton, Jason | Sat 8:45am, 6 | Baltimore | MD | United States | ||||
27. Venugopalan, Arya | Sat 9:30am, 2 | Malvern | PA | United States | ||||
28. Wang, Alex | Sat 8:45am, 4 | Malvern | PA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Adams, Savoy | Sat 8:00am, 3 | Baltimore | MD | United States | ||||
2. Ballo, Alexis P. | Sat 8:00am, 1 | Baltimore | MD | United States | ||||
3. Connolly, Patrick | Sat 8:00am, 4 | United States | ||||||
4. Devorsetz, Sam | Sat 12:30pm, 6 | New York | NY | United States | ||||
5. Granovsky, Matthew | Sat 12:30pm, 5 | McLean | VA | United States | ||||
6. Haroon, Mikail | Thu 12:30pm, 7 | Bethesda | MD | United States | ||||
7. Hussain-Jr, Mahir | Sat 1:15pm, 1 | Hinsdale | IL | United States | ||||
8. Hussain-JR, Nyme | Sat 12:30pm, 6 | Hinsdale | IL | United States | ||||
9. Inglesby, Ben | Sat 1:15pm, 3 | Baltimore | MD | United States | ||||
10. Knipp, Samuel | Sat 1:15pm, 3 | Cockeysville | MD | United States | ||||
11. Larkin, Charles W. | Sat 12:30pm, 8 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
12. Lehrman, Quinn | Sat 8:00am, 2 | Washington | DC | United States | ||||
13. Levy, Hannon | Sat 8:00am, 3 | Buffalo | NY | United States | ||||
14. Majmudar, Adam | Thu 12:30pm, 7 | United States | ||||||
15. Nasr, Saif | Sat 1:15pm, 2 | McLean | VA | United States | ||||
16. Petersen, Mahnav | Sat 8:00am, 1 | Cockeysville | MD | United States | ||||
17. Piller, Lucas D | Sat 8:00am, 4 | Charlottesville | VA | United States | ||||
18. Radek, Joe | Sat 1:15pm, 2 | Middle River | MD | United States | ||||
19. Schiltz, Benjamin C. | Sat 1:15pm, 4 | Wilmington | DE | United States | ||||
20. Woo, Edward | Sat 8:00am, 2 | McLean | VA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bryan, John H | Sat 10:15am, 8 | Baltimore | MD | United States | ||||
2. Chen, Alex H | Sat 10:15am, 7 | Great Falls | VA | United States | ||||
3. Chen, William | Sat 3:30pm, 5 | Bethesda | MD | United States | ||||
4. Emry IV, Frederic G | Sat 10:15am, 8 | Lutherville | MD | United States | ||||
5. Hochberg, Daniel H. | Sat 10:15am, 6 | St. Louis | MO | United States | ||||
6. Johnson, Alexander P | Sat 10:15am, 7 | Richmond | VA | United States | ||||
7. Jordan, Bruce | Sat 10:15am, 6 | Baltimore | MD | United States | ||||
8. Noonan, Patrick K | Sat 3:30pm, 6 | Chapel Hill | NC | |||||
9. Thomas, Logan | Sat 3:30pm, 7 | Lutherville Timonium | MD | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chung, Ellis | Thu 11:45am, 7 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
2. Griffin, Eloise (Ella) | Thu 9:30am, 7 | Cincinnati | OH | United States | ||||
3. Ogden, Piper Adelaide | Thu 2:45pm, 8 | New York | NY | United States | ||||
4. Rosenthal, Mika | Thu 9:30am, 7 | NY | United States | |||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brandon, Fionnoula | Sat 11:00am, 7 | Baltimore | MD | United States | ||||
2. Griffin, Eloise (Ella) | Sat 11:00am, 7 | Cincinnati | OH | United States | ||||
3. Grosman, Linley H | Sat 11:00am, 8 | Pikesville | MD | United States | ||||
4. Lippert, Holland | Sat 1:15pm, 7 | Cincinnati | OH | United States | ||||
5. Mann, Sydney | Sat 1:15pm, 6 | DC | United States | |||||
6. Shapiro, Ellery G | Sat 11:00am, 6 | Pasadena | CA | United States | ||||
7. Stylianos, Sophia | Sat 1:15pm, 8 | DC | United States | |||||
8. Thomas, Shamir | Sat 11:00am, 6 | Baltimore | MD | United States | ||||
9. Vengrin, Charlotte | Sat 11:00am, 8 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brandon, Brigid | Sat 10:15am, 4 | Baltimore | MD | United States | ||||
2. Davis, Kamia | Sat 10:15am, 1 | Baltimore | MD | United States | ||||
3. Drefke, Madeleine | Sat 10:15am, 5 | Bethesda | MD | United States | ||||
4. Haroon, Alizeh | Sat 2:45pm, 3 | Bethesda | MD | United States | ||||
5. Kang, Elise | Sat 10:15am, 2 | Bethesda | MD | United States | ||||
6. Katiraei, Amanda | Sat 10:15am, 1 | Cresskill | NJ | United States | ||||
7. Kim, Esther | Sat 10:15am, 3 | Yorktown | VA | United States | ||||
8. Lim, Nicole S | Sat 10:15am, 5 | Cincinnati | OH | United States | ||||
9. Lippert, Lily | Sat 10:15am, 3 | Cincinnati | OH | United States | ||||
10. Martin, Madeleine | Sat 10:15am, 4 | Toronto | ON | Canada | ||||
11. Nasr, Layah | Sat 2:45pm, 1 | McLean | VA | United States | ||||
12. Townsend, Annika B. | Sat 10:15am, 2 | Bethesda | MD | United States | ||||
13. Yu, Eena | Sat 2:45pm, 4 | Park city | UT | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arseniev, Sofia L. | Sat 11:00am, 3 | Washington Dc | DC | United States | ||||
2. Hannah, Chloe | Sat 11:00am, 3 | Charlottesville | VA | United States | ||||
3. Lim, Nicole S | Sat 11:00am, 2 | Cincinnati | OH | United States | ||||
4. Melvin, Mikerria | Sat 11:00am, 1 | Baltimore | MD | |||||
5. Moll, Cate | Sat 11:00am, 2 | Birmingham | MI | United States | ||||
6. Nelson, Connie | Sat 11:00am, 1 | Cincinnati | OH | United States | ||||
7. Ogden, Coco | Sat 11:00am, 4 | New York | NY | United States | ||||
8. Ross, Eva V | Sat 11:00am, 4 | Washington | DC | United States | ||||
GU19 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found |