Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Amin, Adam | Sat 8:00am, 3 | Milton | MA | United States | ||||
2. Bourell, James | Sat 8:00am, 3 | Westwood | MA | United States | ||||
3. Brown, Nicholas | Sat 8:00am, 4 | Dover | MA | United States | ||||
4. Crowe, T. Max | Sat 8:00am, 4 | Wayland | MA | United States | ||||
5. Eielson, John | Sat 9:20am, 1 | Boston | MA | United States | ||||
6. Eielson, William P | Sat 10:00am, 3 | Boston | MA | United States | ||||
7. Goel, Noah E | Sat 10:00am, 1 | Weston | MA | United States | ||||
8. Harsh, Kyle | Sat 9:20am, 1 | Weston | MA | United States | ||||
9. Ibrahim, Dean | Sat 10:00am, 2 | Squantum | MA | United States | ||||
10. Rubin, Noah | Sat 10:00am, 2 | Brookline | MA | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abbrecht, Jack N | , | Wellesley | MA | United States | ||||
2. Bourell, Will | , | Westwood | MA | United States | ||||
3. Gillooly, Johnny | , | Milton | MA | United States | ||||
4. Ibrahim, Adam | , | Squantum | MA | United States | ||||
5. Levy, Eli | , | Williamstown | MA | United States | ||||
6. Okurowski, Hayden | , | Concord | MA | United States | ||||
7. Poirier, Hudson | , | Wellesley | MA | United States | ||||
8. Ross, Bennett | , | Newton Center | MA | United States | ||||
9. Weissman, Will | , | North Andover | MA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anand, Amar P. | Fri 5:30pm, 1 | Brookline | MA | United States | ||||
2. Ayaz, Mustafa | Fri 7:30pm, 2 | Cambridge | MA | United States | ||||
3. DiGiovanni, William | Fri 7:00pm, 1 | Milton | MA | United States | ||||
4. Dunn, Hudson F. | Sat 11:20am, 2 | Narragansett | RI | United States | ||||
5. Ezzo, Youssef | Fri 7:00pm, 3 | Cairo | C | Egypt | ||||
6. Jacobs, Dietrich A. | Fri 7:00pm, 2 | Boston | MA | United States | ||||
7. Milko, Ian | Fri 7:30pm, 1 | Lexington | MA | United States | ||||
8. Okurowski, William | Fri 7:00pm, 4 | Concord | MA | United States | ||||
9. Santoro, Will | Fri 7:00pm, 1 | Boston | MA | United States | ||||
10. Serrano-Wu, Henry | Fri 7:30pm, 2 | Belmont | MA | United States | ||||
11. Subramanian, Sam | Fri 7:00pm, 4 | Newton | MA | United States | ||||
12. Van Liew, Bennett | Fri 7:00pm, 3 | Middletown | RI | United States | ||||
13. Weissman, Ethan P | Fri 7:00pm, 2 | North Andover | MA | United States | ||||
14. Yedidi, Vinith A | Fri 5:30pm, 1 | Natick | MA | United States | ||||
15. Zafiriou, Fotis | Fri 7:30pm, 1 | Somerville | MA | Greece | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Conigliaro, Douglas A | Fri 8:00pm, 4 | Dedham | MA | United States | ||||
2. Crawford, Preston | Fri 8:00pm, 4 | Marblehead | MA | United States | ||||
3. Freed, Samuel | Fri 7:30pm, 3 | Wellesley | MA | United States | ||||
4. Hallowell, Rory | Fri 8:00pm, 1 | Brookline | MA | United States | ||||
5. Hesp, Drew | Fri 6:30pm, 1 | Belmont | MA | United States | ||||
6. Ibrahim, Zac | Fri 8:00pm, 3 | Squantum | 33 | United States | ||||
7. Lazor, Andrew J. | Fri 7:30pm, 4 | Westwood | MA | United States | ||||
8. Lee, Andrew J. | Fri 8:30pm, 1 | Weston | MA | United States | ||||
9. Lew, Samuel H | Fri 6:00pm, 1 | Exeter | NH | United States | ||||
10. Maguire, Tyler | Fri 8:00pm, 3 | Middletown | RI | United States | ||||
11. Narayanan, Hari | Fri 6:00pm, 1 | Newton | MA | United States | ||||
12. Pardo, Louis A. | Fri 8:00pm, 2 | Cambridge | MA | United States | ||||
13. Schwartz, Alexander | Fri 7:30pm, 3 | North Andover | MA | United States | ||||
14. Stuparich Nouel, Sebastian | Fri 6:30pm, 1 | Newton Center | MA | United States | ||||
15. Wambach, Julian D | Fri 8:00pm, 1 | Boston | MA | United States | ||||
16. Willwerth, Andrew | Fri 7:30pm, 4 | Needham | MA | United States | ||||
17. Winston, Thomas (Jack) | Fri 8:00pm, 2 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Crawford, Quinton Ayres | Sat 7:55pm, 1 | Marblehead | MA | United States | ||||
2. Fairman, Joshua | Sat 7:20pm, 3 | Lexington | MA | United States | ||||
3. Gutierrez, Andres | Sat 9:10am, 4 | Brookline | MA | United States | ||||
4. Kanwal, Deven S. | Sat 9:10am, 4 | Boston | MA | United States | ||||
5. Raskin Lantos, Joey | Sat 7:55pm, 2 | Cambridge | MA | United States | ||||
6. Smith, Jackson | Sat 7:55pm, 3 | Wellesley Hills | MA | United States | ||||
7. Tsai, David J | Sat 7:55pm, 1 | Natick | MA | United States | ||||
8. White, Lucan | Sat 7:20pm, 3 | Belmont | MA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bourell, Lily | Sat 8:40am, 3 | Westwood | MA | United States | ||||
2. Doe, Kaitlyn | Sat 10:40am, 3 | Waban | MA | United States | ||||
3. Poirier, Kaili | Sat 8:40am, 4 | Wellesley | MA | United States | ||||
4. Ross, Madeline | Sat 8:40am, 4 | Newton Center | MA | United States | ||||
5. Tan, Alexie | Sat 8:40am, 3 | Boston | MA | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Fox, Kitsy D | Sat 9:20am, 4 | Wellesley | MA | United States | ||||
2. Gallo, Barrett | Sat 9:20am, 3 | Providence | RI | United States | ||||
3. Goel, Elizabeth Grace E | Sat 9:20am, 3 | Weston | MA | United States | ||||
4. Subramanian, Mina | Sat 9:20am, 4 | Newton | MA | United States | ||||
5. Yen, Christina F | Sat 11:20am, 3 | Andover | MA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abbrecht, Kelsey | Sat 8:00am, 2 | Wellesley | MA | United States | ||||
2. Amin, Jana | Sat 10:40am, 1 | Milton | MA | United States | ||||
3. Anand, Rhea | Sat 8:00am, 2 | Wellesley Hills | United States | |||||
4. Cho, Chelsea Y | Sat 10:00am, 4 | Andover | MA | United States | ||||
5. Holding, Abby | Sat 10:40am, 1 | Wellesley | MA | United States | ||||
6. Love, Juliette | Sat 10:00am, 5 | Boston | MA | United States | ||||
7. Odegard, Celine M. | Sat 10:40am, 2 | Weston | MA | United States | ||||
8. Peterson, Abbie M | Sat 8:00am, 1 | West Newton | MA | United States | ||||
9. Schuster, Kaitlin | Sat 10:00am, 5 | Sudbury | MA | United States | ||||
10. Sheth, Tia | Sat 8:00am, 1 | Boston | MA | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ackerman, Ellie | Sat 12:40pm, 6 | Westwood | MA | United States | ||||
2. Bell, Charlotte E | Sat 12:00pm, 5 | Wellesley | MA | United States | ||||
3. Chen, Natalie J | Sat 12:00pm, 5 | Lexington | MA | United States | ||||
4. Cummings, Katerina | Sat 12:40pm, 6 | Weston | MA | United States | ||||
5. Eielson, Caroline M | Sat 12:00pm, 7 | Boston | MA | United States | ||||
6. Sao, Ami B | Sat 7:20pm, 1 | Sudbury | MA | United States | ||||
7. Sharma, Baani | Sat 12:00pm, 7 | Andover | MA | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Basak, Maya | Sat 12:40pm, 3 | NH | United States | |||||
2. Fox, Bunny K | Sat 6:10pm, 3 | Wellesley | MA | United States | ||||
3. Matule, Caroline F. | Sat 12:40pm, 5 | Charlestown | MA | United States | ||||
4. Sze, Ursula | Sat 12:40pm, 3 | Cape Elizabeth | ME | England | ||||
5. Treadwell, Frances | Sat 12:40pm, 5 | NH | United States |