Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahmed, Aariz | Sat 11:30am, OC2 | San Ramon | CA | United States | ||||
2. Karam, Mahdy | Fri 5:00pm, OC2 | Newcastle | WA | United States | ||||
3. Mehta, Vivaan | Fri 5:00pm, OC1 | Los Altos | CA | United States | ||||
4. Moolchandani, Yash | Fri 5:00pm, OC2 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
5. Mustafa, Faizaan | Sat 11:30am, OC1 | Dublin | CA | United States | ||||
6. Nam, Nathaniel | Fri 5:30pm, OC1 | Stamford | CT | United States | ||||
7. Sait, Ayaan | Fri 5:00pm, OC1 | Portland | OR | United States | ||||
8. Sawant, Anay | Sat 11:00am, OC3 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
9. Schnebly, Camden D. | Sat 11:30am, OC3 | Portland | OR | United States | ||||
10. Schulman, Adrian | Fri 5:30pm, OC1 | Portland | OR | United States | ||||
11. Shukla, Rudransh | Fri 5:00pm, OC3 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
12. Yang, Seraph | Fri 5:00pm, OC3 | San Jose | CA | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chen, Christopher | Fri 7:30pm, OC1 | Fremont | CA | United States | ||||
2. Desai, Nachiket | Fri 7:30pm, OC2 | Cupertino | CA | United States | ||||
3. Elmarassy, Mero | Sat 8:00am, OC1 | Santa Clara | CA | United States | ||||
4. Friedman, Milo | Fri 7:00pm, OC1 | Los Angeles | CA | United States | ||||
5. Fuloria, Varun S. | Sat 8:30am, OC2 | Los Altos | CA | United States | ||||
6. Greppin, Chase | Sat 9:00am, OC1 | Shaker Heights | OH | United States | ||||
7. Jolly, Shan | Sat 8:00am, OC3 | Palo Alto | CA | United States | ||||
8. Kapoor, Tanay | Fri 7:00pm, OC3 | Fremont | CA | United States | ||||
9. Kipkalov, Ilya | Sat 8:00am, OC2 | Portola Valley | CA | United States | ||||
10. Mazzocco, Mathias | Fri 7:30pm, OC3 | Pacific Palisades | CA | United States | ||||
11. Nemani, Dhruv | Fri 7:30pm, OC2 | Saratoga | CA | United States | ||||
12. Neveu, Devin | Fri 6:30pm, OC3 | Alpharetta | GA | United States | ||||
13. O'connor, James | Sat 8:00am, OC2 | Greenwich | CT | United States | ||||
14. Pannu, Himanshu | Fri 7:30pm, OC1 | San Mateo | CA | United States | ||||
15. Parisi, Roman | Fri 7:30pm, OC3 | Greenbrae | CA | United States | ||||
16. Parulekar, Sharad | Fri 7:00pm, OC3 | Palo Alto | CA | United States | ||||
17. Patel, Zane | Sat 9:00am, OC2 | Palo Alto | CA | United States | ||||
18. Revenaugh, Beau | Sat 8:30am, OC3 | Palo Alto | CA | United States | ||||
19. Revenaugh, Henry D. | Fri 7:00pm, OC2 | Palo Alto | CA | United States | ||||
20. Thomas, Joshua | Sat 8:30am, OC1 | Cupertino | CA | United States | ||||
21. Vahlsing Jr, David | Fri 7:00pm, OC2 | Paoli | PA | United States | ||||
22. Vera, Elian | Fri 7:00pm, OC1 | San Diego | CA | United States | ||||
23. Vissapragada, Sachith | Fri 6:30pm, OC3 | Redwood City | CA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Atkinson, William A. | Fri 5:45pm, UC1 | San Francisco | CA | United States | ||||
2. Awadalla, Mohamed H | Fri 4:00pm, UC2 | Sammamish | WA | United States | ||||
3. Bapat, Raj | Fri 6:20pm, UC3 | San Jose | CA | United States | ||||
4. Bhagwati, Arav V. | Fri 6:55pm, UC1 | Hillsborough | CA | United States | ||||
5. Bhavsar, Atreyus A | Fri 5:10pm, UC1 | Hamel | MN | United States | ||||
6. DiFilippo, Marco G | Fri 4:00pm, UC3 | Houston | TX | United States | ||||
7. Emerson, James | Fri 6:55pm, UC1 | San Francisco | CA | United States | ||||
8. Feldman, Felix | Fri 5:45pm, UC1 | San Francisco | CA | United States | ||||
9. Gampala, Roshan | Fri 5:45pm, UC3 | Cupertino | CA | United States | ||||
10. Ghafoor, Azhan | Fri 6:20pm, UC3 | Saratoga | CA | United States | ||||
11. Hans, Shabeg S. | Fri 4:00pm, UC2 | San Ramon | CA | United States | ||||
12. Ho, John P | Fri 5:10pm, UC2 | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
13. Khafaji, Zain | Fri 6:20pm, UC2 | Hilliard | OH | United States | ||||
14. Kim, Micah | Fri 6:20pm, UC2 | San Francisco | CA | United States | ||||
15. Lin, Yijie | Fri 4:00pm, UC3 | Los Angeles | CA | United States | ||||
16. Luthra, Rehan | Fri 4:35pm, UC2 | Kirkland | WA | United States | ||||
17. Miller, Jacob | Fri 5:45pm, UC3 | El Sobrante | CA | United States | ||||
18. Montoya, John | Fri 5:10pm, UC2 | Emerville | CA | United States | ||||
19. Murli, Abhishek S | Fri 6:20pm, UC1 | Vernon Hills | IL | United States | ||||
20. Mushran, Vidur | Fri 4:35pm, UC1 | Redwood City | CA | United States | ||||
21. Nolet, Aden | Fri 5:45pm, UC2 | Hillsborough | CA | United States | ||||
22. Perez, Fernando | Fri 4:35pm, UC2 | Corte Madera | CA | United States | ||||
23. Quigley, William | Fri 4:35pm, UC3 | Atlanta | GA | United States | ||||
24. Sasikumar, Bharadwaj | Fri 6:20pm, UC1 | San Ramon | CA | United States | ||||
25. Sasikumar, Bhavesha | Fri 4:00pm, UC1 | San Ramon | CA | United States | ||||
26. Soberanis-Vera, Devin | Fri 5:10pm, UC1 | Oakland | CA | United States | ||||
27. Sosa, Federico | Fri 4:00pm, UC1 | Kent | Mexico | |||||
28. Swire, Sam | Fri 5:10pm, UC3 | Ross | CA | United States | ||||
29. Thakkar, Rana K | Fri 5:10pm, UC3 | Dallas | TX | United States | ||||
30. Thrasher, Mac | Fri 4:35pm, UC3 | Atlanta | GA | United States | ||||
31. Valia, Rohan | Fri 4:35pm, UC1 | Redwood City | CA | United States | ||||
32. Zia, Kamran | Fri 5:45pm, UC2 | Los Altos | CA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahmed, Zain R | Fri 5:20pm, BCSF5 | Morgan Hill | CA | United States | ||||
2. Awadalla, Anas H | Fri 6:40pm, BCSF3 | Redmond | WA | United States | ||||
3. Chitturi, Varun | Fri 6:00pm, BCSF3 | Fremont | CA | United States | ||||
4. Cho, Alastair S | Fri 5:20pm, BCSF3 | Reisterstown | MD | United States | ||||
5. Culhane, Henry | Fri 6:00pm, BCSF1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Devoe, Craig | Fri 6:00pm, BCSF2 | San Diego | CA | United States | ||||
7. George, Justin | Fri 5:20pm, BCSF3 | San Ramon | CA | United States | ||||
8. Gopalakrishnan, Mukunth | Fri 6:00pm, BCSF4 | Fremont | CA | United States | ||||
9. Hashmi, Sultan S | Fri 5:20pm, BCSF4 | Belvedere | CA | United States | ||||
10. Hogan, Tom | Fri 7:20pm, BCSF1 | Malvern | PA | United States | ||||
11. Huang, Jack | Fri 6:40pm, BCSF5 | New York | NY | United States | ||||
12. Jafry, Haidar A. | Fri 7:20pm, BCSF2 | San Ramon | CA | United States | ||||
13. Khafaji, Karrar I | Fri 6:00pm, BCSF4 | Hilliard | OH | Iraq | ||||
14. Kitahata, Garrett | Fri 6:40pm, BCSF4 | Berkeley | CA | United States | ||||
15. Kumar, Shivin | Fri 7:20pm, BCSF1 | Redwood City | CA | United States | ||||
16. Lichtmacher, Adam W. | Fri 7:20pm, BCSF3 | San Francisco | CA | United States | ||||
17. Malani, Neal R | Fri 6:00pm, BCSF5 | Saratoga | CA | United States | ||||
18. Mosse, Nathaniel A | Fri 7:20pm, BCSF3 | Los Angeles | CA | United States | ||||
19. Mushran, Avi | Fri 6:40pm, BCSF5 | Redwood Shores | CA | United States | ||||
20. Mustafa, Sameer A. | Fri 5:20pm, BCSF5 | Dublin | CA | United States | ||||
21. Nagaraj, Kedar | Fri 6:40pm, BCSF1 | Medina | WA | United States | ||||
22. Nam, Zach | Fri 6:40pm, BCSF2 | New York | NY | United States | ||||
23. Pathak, Vir | Fri 6:00pm, BCSF5 | San Ramon | CA | United States | ||||
24. Prashant, Vishal | Fri 6:40pm, BCSF1 | La Canada Flintridge | CA | United States | ||||
25. Reifschneider, Mario | Fri 7:20pm, BCSF2 | Rancho Santa Fe | CA | United States | ||||
26. Sarwari, Mohsin E. | Fri 6:40pm, BCSF2 | Saratoga | CA | United States | ||||
27. Spiro, Alec H. | Fri 6:00pm, BCSF2 | Portland | OR | United States | ||||
28. Sunkam, Vivek | Fri 5:20pm, BCSF4 | Campbell | CA | United States | ||||
29. Tariq, Humza | Fri 6:00pm, BCSF3 | Plano | TX | United States | ||||
30. Valia, Kunal | Fri 6:00pm, BCSF1 | New York | NY | United States | ||||
31. wagenmans, yos | Fri 6:40pm, BCSF3 | Gorssel | Netherlands | |||||
32. Zou, Wencen | Fri 6:40pm, BCSF4 | Los Altos | CA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Dworetzky, Alex | Sat 10:20am, BCSF1 | San Francisco | CA | United States | ||||
2. el hammmamy, amir | Fri 8:00pm, BCSF5 | Covina | CA | United States | ||||
3. Gupta, Abhimanyu | Fri 7:20pm, BCSF5 | San Ramon | CA | United States | ||||
4. Huang, Dillon C | Sat 11:00am, BCSF2 | Fremont | WA | United States | ||||
5. Jafry, Hamaad A | Fri 8:00pm, BCSF4 | San Ramon | CA | United States | ||||
6. Khan, Humza A | Sat 10:20am, BCSF2 | Dayton | OH | United States | ||||
7. Love, Charlie | Fri 7:20pm, BCSF4 | San Carlos | CA | United States | ||||
8. McManus, Matt | Fri 7:20pm, BCSF4 | Philadelphia | PA | United States | ||||
9. Pal, Udai | Fri 7:20pm, BCSF5 | Hillsborough | CA | United States | ||||
10. Rios, Martin | Sat 11:00am, BCSF1 | Granite Bay | Colombia | |||||
11. Rutz, Max | Fri 8:00pm, BCSF4 | San Francisco | CA | United States | ||||
12. Stein, Brent | Fri 8:00pm, BCSF5 | Paradise Valley | AZ | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barave, Anusha | Fri 4:00pm, OC3 | Cupertino | CA | United States | ||||
2. Bhagwati, Riva | Fri 4:00pm, OC1 | Hillsborough | CA | United States | ||||
3. Chow, Eva | Fri 4:00pm, OC2 | Menlo Park | CA | United States | ||||
4. Gupta, Isha | Fri 4:30pm, OC2 | Redwood City | CA | United States | ||||
5. Kim, Migyu | Sat 9:30am, OC1 | Berwyn | PA | United States | ||||
6. Kim, Minnie | Fri 4:30pm, OC3 | Berwyn | PA | United States | ||||
7. Mehta, Eedha | Sat 9:30am, OC3 | Los Altos | CA | United States | ||||
8. Pannu, Denali | Fri 4:00pm, OC3 | San Mateo | CA | United States | ||||
9. Shah, Ariana | Fri 4:30pm, OC3 | Los Altos | CA | United States | ||||
10. Thomas, Leah | Fri 4:00pm, OC2 | Cupertino | CA | United States | ||||
11. Vahlsing, Kaitlyn | Fri 4:30pm, OC2 | Paoli | PA | United States | ||||
12. Viswanathan, Shriya | Sat 10:00am, OC1 | Plano | TX | United States | ||||
13. Wang, Caroline | Fri 4:00pm, OC1 | San Marino | CA | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdelaziz, Julie | Fri 6:30pm, OC1 | Cupertino | CA | United States | ||||
2. Abdelrahman, Fatima M | Fri 6:30pm, OC2 | Santa Clara | CA | United States | ||||
3. Adam, Claudia C | Sat 10:30am, OC2 | Cupertino | CA | United States | ||||
4. Anand, Anushka | Fri 6:00pm, OC3 | Saratoga | CA | United States | ||||
5. Gupta, Mahika | Fri 6:00pm, OC2 | Danville | CA | United States | ||||
6. Khan, Yasmine | Fri 5:30pm, OC2 | Seattle | WA | United States | ||||
7. Lee, Sophia | Fri 6:00pm, OC3 | La Canada | CA | United States | ||||
8. Pal, Roshni | Fri 6:00pm, OC2 | Hillsborough | CA | United States | ||||
9. Saksena, Anya | Fri 5:30pm, OC3 | San Jose | CA | United States | ||||
10. Syed, Sanah | Fri 5:30pm, OC2 | Saratoga | CA | United States | ||||
11. Taneja, Neha | Fri 6:30pm, OC1 | Kirkland | WA | United States | ||||
12. Tantawy, Jude | Fri 6:30pm, OC2 | San Jose | CA | United States | ||||
13. Tantawy, Laila | Fri 6:00pm, OC1 | San Jose | CA | United States | ||||
14. Tiwary, Aanika | Fri 5:30pm, OC3 | Redwood City | CA | United States | ||||
15. Tumuluri, Ashna | Fri 6:00pm, OC1 | Redwood City | CA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anand, Priyanka | Fri 7:30pm, UC1 | Saratoga | CA | United States | ||||
2. Burton, Frances | Fri 6:55pm, UC2 | San Marino | CA | United States | ||||
3. Daniel, Kristen | Sat 9:35am, UC3 | Saratoga | CA | United States | ||||
4. Dey-Kohli, Mehak | Fri 7:30pm, UC2 | Chicago | IL | United States | ||||
5. Duffy, Mary E | Sat 9:10am, UC1 | Darien | CT | United States | ||||
6. Glaser, Devon J | Sat 9:35am, UC1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
7. Hashmi, Nasreen | Sat 9:10am, UC1 | Belvedere | CA | United States | ||||
8. Hatstadt, Ashley | Sat 8:00am, UC3 | Old Greenwich | CT | United States | ||||
9. Ho, Madison L | Sat 8:00am, UC1 | Cambridge | MA | United States | ||||
10. Jolly, Mehma | Fri 7:30pm, UC3 | Palo Alto | CA | United States | ||||
11. Joshi, Riddhi | Sat 9:35am, UC2 | Fremont | CA | United States | ||||
12. Mollenkopf, Kacey | Sat 9:10am, UC2 | Pittsford | NY | United States | ||||
13. Mustafa, Aneesa I. | Fri 7:30pm, UC2 | Dublin | CA | United States | ||||
14. Navani, Riya | Sat 9:35am, UC3 | Milpitas | CA | United States | ||||
15. Nimmagadda, Hasitha S | Fri 7:30pm, UC3 | San Jose | CA | United States | ||||
16. O'Connor, Anne | Sat 8:00am, UC3 | Greenwich | CT | United States | ||||
17. Rajagopal, Meera | Fri 6:55pm, UC2 | Los Altos | CA | United States | ||||
18. Spencer, India | Sat 8:00am, UC2 | Santa Barbara | CA | United States | ||||
19. Woodward, Willow A | Sat 8:00am, UC2 | Bedford Corners | NY | United States | ||||
20. Yu, Eena | Fri 7:30pm, UC1 | Park city | UT | United States | ||||
GU17 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
No Players Found | ||||||||
2. Berghof, Annabelle | Fri 4:40pm, BCSF1 | Irvine | CA | United States | ||||
3. Bhavsar, Niharika A | Fri 5:20pm, BCSF2 | Hamel | MN | United States | ||||
4. Bohra, Oce | Fri 4:40pm, BCSF4 | San Ramon | CA | United States | ||||
5. Burton, Camille | Fri 4:40pm, BCSF3 | Pasadena | CA | United States | ||||
6. Chan, Renee C | Sat 8:00am, BCSF1 | Alpine | NJ | United States | ||||
7. Chang, Kate M | Fri 4:00pm, BCSF1 | San Diego | CA | United States | ||||
8. Chen, Megan N. | Fri 4:00pm, BCSF3 | Bedford | NY | United States | ||||
9. Fraser, Pippa | Fri 4:00pm, BCSF4 | Bronxville | NY | United States | ||||
10. Garcia, Geana | Fri 4:00pm, BCSF3 | Richmond | CA | United States | ||||
11. Ghatalia, Maya R. | Fri 4:40pm, BCSF5 | San Francisco | CA | United States | ||||
12. Glaser, Caroline J | Fri 4:00pm, BCSF5 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
13. Gupta, Simren | Fri 4:40pm, BCSF1 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
14. Ho, Sho Sho L | Sat 8:00am, BCSF5 | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
15. Jolly, Noor | Fri 4:40pm, BCSF2 | Palo Alto | CA | United States | ||||
16. Lakhotia, Esha | Sat 8:35am, BCSF3 | Saratoga | CA | United States | ||||
17. Mashek, Rachel L. | Fri 4:40pm, BCSF5 | Swarthmore | PA | United States | ||||
18. Miller, Piera | Fri 4:00pm, BCSF5 | El Sobrante | CA | United States | ||||
19. O'Connor, Mary | Fri 4:00pm, BCSF4 | Greenwich | CT | United States | ||||
20. Pliam, Portia L | Fri 4:40pm, BCSF2 | Los Altos | CA | United States | ||||
21. Ramirez-Figueroa, Sidzel | Fri 4:00pm, BCSF2 | Richmond | CA | United States | ||||
22. Rios, Amalia | Fri 4:40pm, BCSF4 | Pawtucket | RI | Colombia | ||||
23. Srivastava, Nikita B | Fri 4:40pm, BCSF3 | Redwood Shores | CA | United States | ||||
24. Thawani, Maanvi | Fri 5:20pm, BCSF2 | San Jose | CA | United States | ||||
25. Vissapragada, Sanjana | Fri 5:20pm, BCSF1 | Redwood City | CA | United States | ||||
26. Woodward, Harbour | Sat 8:00am, BCSF4 | Bedford Corners | NY | United States | ||||
27. Xu, Ellyn | Fri 4:00pm, BCSF1 | Fremont | CA | United States | ||||
28. Yu, Maggie J | Fri 4:00pm, BCSF2 | Fremont | CA | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Berling, Audrey C | Sat 11:00am, BCSF4 | Toledo | OH | United States | ||||
2. Flores, Maria Fernanda | Sat 11:00am, BCSF4 | Suwanee | GA | United States | ||||
3. LaDow, Ania | Sat 11:00am, BCSF5 | Evergreen | CO | United States | ||||
4. Sankaran, Samira | Sat 11:00am, BCSF5 | Menlo Park | CA | United States |