Tournaments - Entrants by division

EFG Cayman Islands National Junior Squash Championships 2017 - online

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  McComb, Brody Sat 9:45am, 2 Wolcott CO Cayman Islands
 2.  Madden, Robert Sat 9:45am, 2 Cayman Islands
 3.  Cox, Nicholas Sat 10:00am, 2 Wolcott CO United States
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Jervis, Jace Sat 11:00am, 1 Cayman Islands
 2.  Terry, Pierce Sat 10:00am, 1 Cayman Islands
 3.  McComb, Neil Sat 10:00am, 1 Wolcott CO Cayman Islands
BU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Jervis, Jace Sat 10:30am, 1 Cayman Islands
 2.  Terry, Pierce Thu 4:30pm, 5 Cayman Islands
 3.  Hill, Ollie Thu 3:30pm, 7 AK Cayman Islands
 4.  Dube, Matthew Thu 4:30pm, 7 Cayman Islands
 5.  Dube, Matthew Thu 4:30pm, 5 Cayman Islands
 6.  McCallum, Nicholas Thu 3:30pm, 7 Cayman Islands
 7.  Connolly, Aidan Thu 4:15pm, 6 Cayman Islands
 8.  MacLean, Nathan Thu 4:15pm, 6 George Town Cayman Islands
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Pitcairn, David Sat 1:30pm, 1 Cayman Islands
 2.  MacLean, Nathan Sat 1:30pm, 1 George Town Cayman Islands
BU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Dube, Christian Wed 7:00pm, 2 Cayman Islands
 2.  Robinson, Isaiah Fri 6:00pm, 1 Cayman Islands
 3.  Pitcairn, David Wed 7:00pm, 2 Cayman Islands
GU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  FInch, Ailey Sat 10:30am, 7 Cayman Islands
 2.  Hardie, Sasha Sat 10:30am, 7 Wolcott CO United States
GU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Kluyver, Olivia Sat 10:00am, 3 Wolcott Cayman Islands
 2.  Barnard, Jade Sat 10:00am, 3 Cayman Islands
 3.  Davies, Sasha Sat 10:30am, 3 Wolcott CO United States
GU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Fullerton, Lauren Wed 5:00pm, 5 Wolcott CO United States
 2.  Parchment Henry, Shaelah Wed 5:00pm, 5 Wolcott CO Cayman Islands
 3.  Finch, Sadie Wed 5:15pm, 6 Cayman Islands
 4.  Davies, Kia Wed 5:15pm, 6 Wolcott CO United States
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Pitcairn, Jade Wed 5:30pm, 5 Cayman Islands
 2.  MacLean, Kali Wed 4:50pm, 6 Cayman Islands
 3.  Fullerton, Vanessa Wed 4:50pm, 6 Wolcott Cayman Islands
 4.  Smith, Skylar Wed 5:30pm, 5 Wolcott Cayman Islands
GU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Pitcairn, Jade Wed 5:30pm, 5 Cayman Islands
 2.  Turnbull, Emma Wed 5:30pm, 6 Cayman Islands
 3.  Fullerton, Vanessa Wed 5:30pm, 6 Wolcott Cayman Islands
 4.  Smith, Skylar Wed 5:30pm, 5 Wolcott Cayman Islands