Tournaments - Entrants by division

Life Time Houston Junior Open

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Ali, Umar Sat 10:00am, 4 Murphy TX United States
 2.  Elabideen, Zain Fri 6:30pm, 4 Sugar Land TX United States
 3.  Khan, Asmir Fri 6:30pm, 3 Katy TX United States
 4.  Khan, Zohaib Fri 6:30pm, 3 Bellaire TX United States
 5.  Khandavalli, Dhruv Fri 6:30pm, 2 Sugar Land TX United States
 6.  Qureshi, Mikael Fri 6:30pm, 4 Sugar Land TX United States
 7.  Singh, Kanha Fri 6:30pm, 2 Frisco TX United States
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Ali, Umar Fri 6:00pm, 1 Murphy TX United States
 2.  Erdmann, Oliver Fri 6:00pm, 2 Houston TX United States
 3.  Hernandez, Tyler S Sat 9:00am, 2 Houston TX United States
 4.  Inman-Benavente, Vandrick J Fri 5:00pm, 3 Houston TX United States
 5.  Khan, Rayaan Fri 5:30pm, 4 Houston TX United States
 6.  Martinez, Nathan Fri 6:00pm, 1 Houston TX United States
 7.  Robinson Jr., Robert Fri 5:00pm, 3 Houston TX United States
 8.  Saeed, Arsalan Sat 9:00am, 4 Pearland TX United States
 9.  Singh, Arjun Fri 6:00pm, 2 Frisco TX United States
 10.  Sinor, Matthew Fri 5:30pm, 4 Houston TX United States
 11.  Smith, Jeriko Sat 9:00am, 3 Houston TX United States
BU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bhavsar, Atreyus A Sat 9:30am, 2 Hamel MN United States
Pending Waitlist
 1.  Cochinwala, Omar Fri 6:00pm, 3 Houston TX United States
 2.  James, Carson M Fri 7:00pm, 1 Saint Louis MO United States
 3.  Khan, Rohaan Fri 5:30pm, 1 Bellaire TX United States
 4.  Lefkort, Jason R Sat 9:30am, 3 Short Hills NJ United States
 5.  Martinez, Faustino Fri 5:30pm, 2 Houston TX United States
 6.  Qureshi, Musa Fri 6:00pm, 3 Sugar Land TX United States
 7.  Roman, Joseph Fri 5:30pm, 1 Houston TX United States
 8.  Sen, Arjun K Sat 9:30am, 4 Princeton Junction NJ United States
 9.  Stefftgen, Dylan Fri 7:00pm, 1 Houston TX United States
 10.  Zamora, Zackary Fri 5:30pm, 2 Houston TX United States
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bathija, Rohil P Fri 7:30pm, 4 Houston TX United States
 2.  DiFilippo, Marco G Fri 7:30pm, 4 Houston TX United States
 3.  Ibrahim, Huzaifa Fri 5:00pm, 1 Houston TX Pakistan
 4.  Kagan, Thomas Fri 7:00pm, 2 New York NY United States
 5.  Sidhu, Shaan Fri 5:00pm, 1 Katy TX United States
 6.  Stefftgen, Kevin Sat 11:30am, 2 Houston TX United States
BU19 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
GU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  A. Zaidi, Zaina Fri 7:00pm, 3 Houston TX United States
 2.  Cochinwala, Hana Fri 5:30pm, 3 Houston TX United States
 3.  Iqbal, Zahrah Fri 7:00pm, 4 Houston TX United States
 4.  Mehnert, Charlotte Fri 6:00pm, 4 Houston TX United States
 5.  Naseem, Noor Fri 6:00pm, 4 Houston TX United States
 6.  Sabah, Noureen Fri 7:00pm, 4 Frisco TX United States
 7.  Saeed, Unaisah Fri 5:30pm, 3 Pearland TX United States
 8.  Zafar, Mahveen Fri 7:00pm, 3 Plano TX United States
GU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Benavides, Rubi Sat 12:00pm, 3 Houston TX United States
Pending Waitlist
 1.  Canales, Ava Sat 9:00am, 1 Houston TX United States
 2.  Chaudhry, Hafsa Fri 6:30pm, 1 Longwood FL United States
 3.  Medina, Miranda Fri 5:00pm, 2 Houston TX United States
 4.  Muthu, Kriti Fri 5:00pm, 2 Houston TX India
 5.  Varma, Lucia Fri 6:30pm, 1 Houston TX United States
GU15 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bhavsar, Niharika A Fri 7:30pm, 1 Hamel MN United States
 2.  Kagan, Anne Fri 8:00pm, 1 New York NY United States
 3.  Kenawy, Nadine Sat 11:00am, 4 Katy TX United States
 4.  Romero, Jade N Fri 7:30pm, 2 Houston TX United States
 5.  Sarna, Anika Fri 7:30pm, 2 Houston TX United States
 6.  Schuster, Kaitlin Sat 11:00am, 4 Sudbury MA United States
 7.  Smith, Nicole Fri 8:00pm, 1 TX United States
 8.  Varma, Nina Fri 7:30pm, 1 Houston TX United States
GU19 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found