Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Acharjee, Ian | Sat 11:30am, 3 | Bronxville | NY | United States | ||||
2. Bergam, Holden J | Sat 9:00am, 3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
3. Davis, Thomas | Sat 9:00am, 2 | Short Hills | NJ | United States | ||||
4. Hilal, Maverick | Sat 11:30am, 4 | Fort Lee | NJ | United States | ||||
5. Khera, Parth | Sat 11:00am, 4 | Princeton | NJ | United States | ||||
6. King, Daniel S | Sat 9:00am, 1 | Bethesda | MD | United States | ||||
7. Lee, Thomas | Sat 9:00am, 3 | Demarest | NJ | United States | ||||
8. Shroff, Kiran | Sat 9:00am, 2 | Stirling | NJ | United States | ||||
9. Uppuluri, Ajay N | Sat 9:00am, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bauhs, Adam | Sat 12:30pm, 1 | Summit | NJ | United States | ||||
2. Denberg, Grayson | Sat 9:40am, 4 | Tuxedo Park | NY | United States | ||||
3. Hamilton, Turner | Sat 9:40am, 3 | Princeton | NJ | United States | ||||
4. Huang, Junzhi | Sat 9:40am, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
5. Hung, Thomas | Sat 12:30pm, 4 | Chatham | NJ | United States | ||||
6. Isserow, David | Sat 9:20am, 4 | Stirling | NJ | United States | ||||
7. Jahng, Spencer | Sat 9:40am, 2 | Livingston | NJ | United States | ||||
8. Kasubhai, Akil | Sat 9:40am, 4 | Tenafly | NJ | United States | ||||
9. Rodolfo, Luca | Sat 9:40am, 3 | Tuxedo Park | NY | United States | ||||
10. Shabazz, Isato I | Sat 9:40am, 2 | Edgewater | NJ | United States | ||||
11. Sun, Patrick | Sat 9:20am, 4 | Millburn | NJ | United States | ||||
12. Tomeo, Christopher J | Sat 12:30pm, 3 | Fort Lee | NJ | United States | ||||
13. Zhang, Eric | Sat 9:40am, 1 | Warren | NJ | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Campbell, Aasadi | Sat 10:00am, 1 | Newark | NJ | United States | ||||
2. Caspersen, Benjamin | Sat 10:00am, 1 | Bedminster | NJ | United States | ||||
3. Chawla, Gautam | Sat 1:00pm, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
4. de Grandpre, Aidan | Sat 9:40am, 4 | Mendham | United States | |||||
5. Friedman, Jake | Sat 9:40am, 4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
6. Lee, Marcus | Sat 1:00pm, 2 | Newark | NJ | United States | ||||
7. Li, Brian | Sat 1:00pm, 3 | Warren | NJ | United States | ||||
8. Thakker, Ronak | Sat 1:00pm, 4 | Morristown | NJ | United States | ||||
9. Wang, Brandon | Sat 1:00pm, 2 | Millburn | NJ | United States | ||||
10. Yannuzzi, Theo | Sat 1:00pm, 3 | Tuxedo Park | NY | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Album, Maxwell J. | Fri 10:30am, 2 | Tenafly | NJ | United States | ||||
2. Campbell, Syfee | Sat 2:00pm, 3 | Newark | NJ | United States | ||||
3. Contractor, Adnan A. | Fri 10:30am, 2 | Wathung | NJ | United States | ||||
4. Coughlin, Theo | Sat 10:30am, 1 | Tuxedo Park | NY | United States | ||||
5. Lee, Javon | Sat 10:30am, 1 | Newark | NJ | United States | ||||
6. Potluri, Rakesh | Sat 2:00pm, 1 | Skillman | NJ | United States | ||||
7. Rao, Roshan | Sat 2:00pm, 3 | Edison | NJ | United States | ||||
8. Roy, Rohit | Sat 2:00pm, 2 | Basking Ridge | NJ | United States | ||||
9. Wedgbury, Edward James | Sat 2:00pm, 2 | Englewood | NJ | United States | ||||
10. Xiao, Jeffrey | Sat 2:00pm, 4 | Warren | NJ | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Atluri, Riya | Sat 11:30am, 1 | NJ | United States | |||||
2. Bauhs, Sasha | Sat 3:30pm, 1 | Summit | NJ | United States | ||||
3. Derdeyn, Abigail | Sat 11:30am, 1 | St Louis | MO | United States | ||||
4. Schwartz, Juliet | Sat 11:30am, 2 | Alpine | United States | |||||
5. Zaky, Mary | Sat 11:30am, 2 | Paramus | NJ | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Acharjee, Dya | Sat 12:00pm, 2 | Bronxville | NY | United States | ||||
2. Bowen, Dani | Sat 9:20am, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
3. Derdeyn, Charlotte | Sat 12:00pm, 3 | St Louis | MO | United States | ||||
4. Khera, Chhavi | Sat 9:20am, 2 | Robbinsville | NJ | United States | ||||
5. Kuthari, Aarohi | Sat 12:00pm, 2 | Short Hills | NJ | United States | ||||
6. Kuthari, Saachi | Sat 9:20am, 3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
7. Miraj, Phalguni | Sat 12:00pm, 1 | Plainsboro | NJ | United States | ||||
8. Neidik, Lara | Sat 12:00pm, 4 | Fort Lee | NJ | United States | ||||
9. Venkateswaran, Shreya | Sat 9:20am, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
10. Wang, Melanie W. | Sat 9:20am, 2 | Millburn | NJ | United States | ||||
11. Yi, Felicia | Sat 9:20am, 3 | Short Hills | United States | |||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aitharaju, Kriti | Sat 11:00am, 1 | Plainsboro | NJ | United States | ||||
2. Bauhs, Sophia | Sat 11:00am, 3 | Summit | NJ | United States | ||||
3. Duncan, Sydney | Sat 10:30am, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Handa, Maya | Sat 11:00am, 2 | Short Hills | United States | |||||
5. King, Alana | Sat 11:00am, 3 | Bethesda | MD | United States | ||||
6. Lee, Audrey | Sat 10:30am, 4 | Demarest | NJ | United States | ||||
7. Shroff, Maya | Sat 11:00am, 1 | Stirling | NJ | United States | ||||
8. Waxman, Caroline | Sat 11:00am, 2 | Englewood | United States | |||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abel, Caroline | Sat 10:00am, 4 | Morristown | NJ | United States | ||||
2. Huang, Yihan | Sat 1:30pm, 1 | Tenafly | NJ | United States | ||||
3. Hung, Olivia | Sat 10:00am, 3 | Chatham | NJ | United States | ||||
4. Hutt, Jessica N. | Sat 1:30pm, 3 | Scotch Plains | NJ | United States | ||||
5. Isserow, Lauren | Sat 1:30pm, 2 | Stirling | NJ | United States | ||||
6. Li, Mindy | Sat 10:00am, 3 | Princeton | NJ | United States | ||||
7. Mills, Laura | Sat 10:30am, 3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
8. Park, Lauren | Sat 10:00am, 4 | Mountain Lakes | NJ | United States | ||||
9. Yeh, Kaitlyn | Sat 10:30am, 3 | Tenafly | NJ | United States |