2017 U.S. Middle School Team Squash Championships
Entrants by division
|
Pending Waitlist |
1. BCWV |
Fri 6:30pm,
|
2. Bronxville A Team |
Fri 6:30pm,
|
3. BRUNSWICK A |
Fri 6:30pm,
|
4. BRUNSWICK B |
Fri 6:30pm,
|
5. CitySquash MS 45 A |
Fri 6:30pm,
|
6. Fessenden School |
Fri 6:30pm,
|
7. Germantown Friends School |
Fri 6:30pm,
|
8. Green Vale School |
Fri 6:30pm,
|
9. Greenwich Country Day School |
Fri 6:30pm,
|
10. Haveford A |
Fri 6:30pm,
|
11. Haverford B |
Fri 6:30pm,
|
12. Pingry |
Fri 6:30pm,
|
13. Princeton Day School Varsity |
Fri 6:30pm,
|
14. Rye Country Day School |
Fri 8:00pm,
|
15. SCH MS Boys A |
Fri 6:30pm,
|
16. The Episcopal Academy |
Fri 8:00pm,
|
|
Pending Waitlist |
1. Belmont Hill School |
Fri 3:30pm,
|
2. Bronxville B Team |
Fri 12:00am,
|
3. BRUNSWICK C |
Fri 3:30pm,
|
4. Calvert Boys' B Team |
Fri 3:30pm,
|
5. Darien Middlesex Middle School |
Fri 3:30pm,
|
6. East Rock |
Fri 12:00am,
|
7. Eastern Middle School |
Fri 3:30pm,
|
8. Fair Haven |
Fri 3:30pm,
|
9. New Canaan Country School |
Fri 12:00am,
|
10. Princeton Academy |
Fri 3:30pm,
|
11. Rye Middle School |
Fri 3:30pm,
|
12. shipley ms boys |
Fri 3:30pm,
|
13. SquashSmarts |
Fri 3:30pm,
|
14. St. Luke's School - Boys 1 |
Fri 3:30pm,
|
15. TEVF A |
Fri 3:30pm,
|
|
Pending Waitlist |
1. Briarcliff Middle School |
Fri 2:00pm,
|
2. Bronxville C Team- MS |
Fri 2:00pm,
|
3. Bronxville D Team MS |
Fri 12:00am,
|
4. Bronxville MS E Team |
Fri 2:00pm,
|
5. Central Middle School Greenwich |
Fri 12:00am,
|
6. CitySquash MS 45 B |
Fri 12:00am,
|
7. Darien Middlesex Middle School - B |
Fri 2:00pm,
|
8. Greenwich Western Middle School |
Fri 2:00pm,
|
9. Mary McLeod Bethune Elementary School |
Fri 2:00pm,
|
10. Meadowbrook School of Weston |
Fri 2:00pm,
|
11. Overbrook Educational Center |
Fri 2:00pm,
|
12. Saxe MS A |
Fri 12:00am,
|
13. St. Luke's School - Boys 2 |
Fri 2:00pm,
|
14. TEVF B |
Fri 2:00pm,
|
|
Pending Waitlist |
1. Agnes Irwin A |
Fri 5:00pm,
|
2. Agnes Irwin B |
Fri 5:00pm,
|
3. Baldwin School A |
Fri 12:00am,
|
4. Baldwin School B |
Fri 5:00pm,
|
5. CitySquash MS 45 A |
Fri 12:00am,
|
6. Eastern Middle School |
Fri 12:00am,
|
7. Germantown Friends School |
Fri 12:00am,
|
8. Greenwich Academy Green |
Fri 5:00pm,
|
9. Greenwich Country Day School |
Fri 12:00am,
|
10. New Canaan Country School |
Fri 5:00pm,
|
11. Sacred Heart A |
Fri 5:00pm,
|
12. SCH MS Girls |
Fri 12:00am,
|
13. Shipley MS Girls |
Fri 5:00pm,
|
14. The Episcopal Academy |
Fri 5:00pm,
|
|
Pending Waitlist |
1. Baldwin School C |
Sat 11:00am,
|
2. BCWV |
Sat 11:00am,
|
3. Calvert School Girls' C Team |
Sat 11:00am,
|
4. CitySquash MS 45 B |
Sat 11:00am,
|
5. East Rock |
Sat 11:00am,
|
6. Greenwich Academy Gold |
Sat 11:00am,
|
7. Greenwich Academy White |
Sat 11:00am,
|
8. Sacred Heart B |
Sat 11:00am,
|