Tournament Draw
Round 32
Sutcliffe,Nick [Houston,TX]    
Ct 1, Wed, 2/15 5:00PM  
DiFilippo,Marco G [Houston,TX]    
 
Dougherty,James L. [Houston,TX]    
Ct 2, Wed, 2/15 4:15PM  
Barris,Lawrence J. [Houston,TX]    
 
Monrad,Ernest [Houston,TX]    
Ct 1, Wed, 2/15 5:30PM  
Kibriya,Muhammad [Houston,TX]    
 
Walvekar,Sudeep [Houston,TX]    
Ct 1, Thu, 2/16 6:30PM  
Molina,John R. [Austin,TX]    
 
Siddiqi,Atif [Houston,TX]    
Ct 1, Wed, 2/15 6:00PM  
10  Sidhu,Shaan [Katy,TX]    
 
11  Unal,Armagan [League City,TX]    
Ct 2, Wed, 2/15 6:00PM  
12  Olumide,Niyi [Houston,TX]    
 
13  Griffiths,Duncan [Sugar Land,TX]    
Ct 3, Wed, 2/15 7:30PM  
14  Sondock,Steven K [Houston,TX]    
 
15  Mehnert,Alex C [Houston,TX]    
Ct 1, Wed, 2/15 6:30PM  
16  Laporte,Christopher [Houston,TX]    
 
17  Pathak,Daksha [Houston,TX]    
Ct 2, Wed, 2/15 5:00PM  
18  Bishara,Mena [Houston,TX]    
 
19  Frankland,Mark [Houston,TX]    
Ct 2, Wed, 2/15 6:30PM  
20  Betancourt,Jose A A. [Houston,TX]    
 
21  Pathak,Tanmai    
Ct 2, Wed, 2/15 5:30PM  
22  Waheed,Musaddiq [Sugar Land,TX]    
 
23  Rahman,Zia U [League City,TX]    
Ct 1, Wed, 2/15 7:00PM  
24  Gandhi,Vikrant [Katy,TX]    
 
25  Moran,Santiago [New York,NY]    
Ct 2, Wed, 2/15 7:00PM  
26  Le,Tri [Houston,TX]    
 
27  Neuhaus,Charles E [Houston,TX]    
Ct 3, Wed, 2/15 7:00PM  
28  Banta,Cornelius F. [Houston,TX]    
 
29  Ilochonwu,Obinna C. [Sugar Land,TX]    
Ct 2, Wed, 2/15 7:30PM  
30  Correa,Ignacio E. [Houston,TX]    
 
31  Greene,John [Houston,TX]    
Ct 1, Wed, 2/15 7:30PM  
32  Maniar,Abbas [Houston,TX]    
 
Round 16
Sutcliffe,N  
 3,5,5
Ct 2, Thu, 2/16 4:00PM  
Barris,L  
  5,6,(7),6 
Monrad,E  
 (8),5,9,5
Ct 1, Thu, 2/16 7:45PM  
Molina,J  
  3,7,9 
Siddiqi,A  
 4,5,2
Ct 1, Thu, 2/16 7:00PM  
Olumide,N  
  10,1,5 
Griffiths,D  
 10,9,8
Ct 2, Wed, 2/15 8:15PM  
Laporte,C  
  3,8,2 
Pathak,D  
 6,4,4
Ct 2, Thu, 2/16 6:30PM  
Frankland,M  
  3,9,6 
Waheed,M  
 (8),7,7,6
Ct 2, Thu, 2/16 7:45PM  
Gandhi,V  
  3,5,8 
Moran,S  
 4,1,3
Ct 3, Thu, 2/16 6:30PM  
Banta,C  
  (6),1,2,9 
Correa,I  
 7,(8),8,2
Ct 2, Thu, 2/16 7:00PM  
Maniar,A  
  1,1,1 
Quarters
Sutcliffe,N  
 2,1,6
Ct 2, Fri, 2/17 6:30PM  
Molina,J  
  3,8,(6),8 
Olumide,N  
 12,5,6
Ct 1, Fri, 2/17 6:30PM  
Laporte,C  
  9,0,(8),5 
Pathak,D  
 9,(7),10,4
Ct 1, Fri, 2/17 5:45PM  
Gandhi,V  
  1,8,8 
Moran,S  
 (9),8,7,(4),9
Ct 2, Fri, 2/17 5:45PM  
Maniar,A  
  2,5,4 
Semis
Sutcliffe,N  
 7,3,5
Ct 2, Sat, 2/18 9:00AM  
Olumide,N  
  7,4,4 
Gandhi,V  
 7,9,(6),8
Ct 2, Sat, 2/18 9:45AM  
Maniar,A  
  7,7,3 
Finals
Sutcliffe,N  
 5,3,7
Winner: Sutcliffe,N
9,(9),5,8
Ct 2, Sat, 2/18 4:00PM  
Maniar,A  
  11,8,2 
3/4 Playoff
Olumide,N  
 
Winner: Gandhi,V
11,10,(9),6
Ct 2, Sat, 2/18 2:15PM  
Gandhi,V