Tournament Draw
2017 U.S. Junior Open Squash Championships
GU19 Singles

YAL = Yale   TRN = Trinity   WES = Wesleyan   LMS = Loomis Chaffee

Round 64
Stefanoni,Marina E [Darien,CT]    
 
Bye    
Ortiz,Miriam [Guadalajara]    
Ct TRN9, Sat, 12/16 12:00PM  
Seymour,Grace [Brooklyn,NY]    
Rosini,Mia A [Washington,DC]    
Ct TRN10, Sat, 12/16 12:00PM  
Finney,Eva [Lutherville,MD]    
Szafara,Grace L. [Villanova,PA]    
Ct TRN1, Sat, 12/16 12:40PM  
Watts,Kaitlyn [New Haven]    
Bushma,Alina    
 
10  Bye    
11  Schneider,Isabella E [Gladwyne,PA]    
Ct TRN2, Sat, 12/16 12:40PM  
12  Jagger,Charlotte    
13  Tan,Stephanie [Short Hills,NJ]    
Ct TRN3, Sat, 12/16 12:40PM  
14  Pear,Alexandra [Philadelphia,PA]    
15  Bye    
 
16  Steelman,Grace [Philadelphia,PA]    
17  Adderley,Georgia    
 
18  Bye    
19  Mollenkopf,Caroline L. [Pittsford,NY]    
Ct TRN4, Sat, 12/16 12:40PM  
20  Zelov,Lily [Haverford,PA]    
21  Dichter,Abigail [Wayne,PA]    
Ct TRN5, Sat, 12/16 12:40PM  
22  Kearns,Isabella [Brooklyn,NY]    
23  Zhang,Ivy [Pennington,NJ]    
Ct TRN6, Sat, 12/16 12:40PM  
24  Fialova,Kristyna    
25  Aube,Haley C. [Rye,NY]    
Ct TRN7, Sat, 12/16 12:40PM  
26  Barcant,Marie-Claire [Port of Spain]    
27  Barr,Hadley [Bronxville,NY]    
Ct TRN8, Sat, 12/16 12:40PM  
28  Herring,Brooke [Victoria,BC]    
29  Gildea,Darden [Stevenson,MD]    
Ct TRN9, Sat, 12/16 12:40PM  
30  Lawrence,Rose [Haverford,PA]    
31  Bye    
 
32  Wagenmans,Elena [Seattle,WA]    
33  Sedky,Laila [Sammamish,WA]    
 
34  Bye    
35  Orrego,Gabriela [cajica]    
Ct TRN10, Sat, 12/16 12:40PM  
36  Arena,Caroline G [Brooklyn,NY]    
37  Trail,Courtney [Palmerston North]    
Ct TRN1, Sat, 12/16 1:20PM  
38  Galambos,Emma L. [Baltimore,MD]    
39  Cashman,Hadley [Ruxton,MD]    
Ct TRN2, Sat, 12/16 1:20PM  
40  Lentz,Elizabeth [Philadelphia,PA]    
41  Yiwen ,Chan [KEPONG]    
Ct TRN3, Sat, 12/16 1:20PM  
42  Tryon Repka,Tori [West Hartford,CT]    
43  Sze,Ursula [London,ME]    
Ct TRN4, Sat, 12/16 1:20PM  
44  Mansoor,Mariam [Richmond Hill,NY]    
45  Baldwin,Caroline C [Rye,NY]    
Ct TRN5, Sat, 12/16 1:20PM  
46  Jones,Natasha E [Roslindale,MA]    
47  Bye    
 
48  Ross,Elisabeth [Philadelphia,PA]    
49  Spahr,Caroline [Milton,MA]    
 
50  Bye    
51  Mishra,Pratiksha [New Haven,CT]    
Ct TRN6, Sat, 12/16 1:20PM  
52  Albuja,Rafaela [Quito]    
53  Sun,Brittany Y [Titusville,NJ]    
Ct TRN7, Sat, 12/16 1:20PM  
54  Yearwood,Alexandria [Port of Spain]    
55  Bye    
 
56  Aube,Claire E. [Rye,NY]    
57  Rose,Emily H. [Greenwich,CT]    
Ct TRN8, Sat, 12/16 1:20PM  
58  Dowling,Katherine [Lutherville,MD]    
59  Marquez,Marcela [Corte Madera,CA]    
Ct TRN9, Sat, 12/16 1:20PM  
60  Pathak,Daksha [Houston,TX]    
61  Joukani,Diya [MUMBAI]    
Ct TRN10, Sat, 12/16 1:20PM  
62  Suntha,Kieran [Baltimore,MD]    
63  Bye    
 
64  Ruggiero,Elle [Malvern,PA]    
Round 32
Stefanoni,M  
 
Ct TRN1, Sun, 12/17 10:00AM  
Ortiz,M  
  7,3,10 
Rosini,M  
 2,0,3
Ct TRN9, Sun, 12/17 10:00AM  
Watts,K  
  2,1,2 
Bushma,A  
 
Ct TRN8, Sun, 12/17 10:00AM  
Jagger,C  
  (7),7,2,2 
Tan,S  
 3,8,8
Ct TRN2, Sun, 12/17 10:00AM  
Steelman,G  
   
Adderley,G  
 
Ct TRN2, Sun, 12/17 10:40AM  
Zelov,L  
  7,6,7 
Dichter,A  
 4,6,7
Ct TRN9, Sun, 12/17 10:40AM  
Fialova,K  
  5,3,5 
Aube,H  
 8,4,6
Ct TRN8, Sun, 12/17 10:40AM  
Herring,B  
  2,7,7 
Gildea,D  
 5,9,3
Ct TRN1, Sun, 12/17 10:40AM  
Wagenmans,E  
   
Sedky,L  
 
Ct TRN1, Sun, 12/17 11:20AM  
Arena,C  
  3,6,4 
Trail,C  
 5,1,2
Ct TRN9, Sun, 12/17 11:20AM  
Lentz,E  
  2,2,2 
Yiwen ,C  
 2,2,2
Ct TRN8, Sun, 12/17 11:20AM  
Mansoor,M  
  6,5,7 
Baldwin,C  
 4,3,9
Ct TRN2, Sun, 12/17 11:20AM  
Ross,E  
   
Spahr,C  
 
Ct TRN2, Sun, 12/17 12:00PM  
Albuja,R  
  5,3,5 
Sun,B  
 8,12,9
Ct TRN9, Sun, 12/17 12:00PM  
Aube,C  
   
Rose,E  
 2,2,3
Ct TRN8, Sun, 12/17 12:00PM  
Pathak,D  
  2,11,(7),(6),6 
Joukani,D  
 5,3,1
Ct TRN1, Sun, 12/17 12:00PM  
Ruggiero,E  
   
Round 16
Stefanoni,M  
 4,1,2
Ct TRN1, Sun, 12/17 2:45PM  
Watts,K  
  2,7,3 
Bushma,A  
 9,4,10
Ct TRN2, Sun, 12/17 2:45PM  
Steelman,G  
  8,3,4 
Adderley,G  
 4,2,2
Ct TRN1, Sun, 12/17 3:30PM  
Dichter,A  
  7,(3),4,(6),7 
Aube,H  
 (9),6,9,9
Ct TRN2, Sun, 12/17 3:30PM  
Wagenmans,E  
  4,3,6 
Sedky,L  
 (8),3,8,5
Ct TRN1, Sun, 12/17 4:15PM  
Lentz,E  
  12,(10),4,4 
Yiwen ,C  
 2,4,5
Ct TRN2, Sun, 12/17 4:15PM  
Ross,E  
  10,4,10 
Spahr,C  
 9,2,7
Ct TRN1, Sun, 12/17 5:00PM  
Aube,C  
  6,4,8 
Rose,E  
 6,4,9
Ct TRN2, Sun, 12/17 5:00PM  
Ruggiero,E  
  1,6,3 
Quarters
Stefanoni,M  
 6,5,10
Ct YAL3, Mon, 12/18 12:40PM  
Bushma,A  
  11,11,6 
Adderley,G  
 1,2,7
Ct YAL7, Mon, 12/18 12:40PM  
Wagenmans,E  
  0,3,4 
Sedky,L  
 3,5,9
Ct YAL9, Mon, 12/18 12:40PM  
Yiwen ,C  
  7,6,7 
Spahr,C  
 4,4,13
Ct YAL3, Mon, 12/18 1:20PM  
Ruggiero,E  
  6,8,6 
Semis
Stefanoni,M  
 8,6,7
Ct YAL3, Mon, 12/18 8:00PM  
Wagenmans,E  
  6,6,(12),3 
Yiwen ,C  
 8,(8),4,4
Ct YAL9, Mon, 12/18 8:00PM  
Ruggiero,E  
  3,11,(13),(6),9 
Finals
Stefanoni,M  
 5,3,6
Winner: Stefanoni,M
10,(9),7,7
Ct YAL1, Tue, 12/19 12:30PM  
Ruggiero,E  
  11,(8),5,6 
3/4 Playoff
Wagenmans,E  
 
Winner: Wagenmans,E
RE-11-8,11-4
Ct YAL3, Tue, 12/19 9:30AM  
Yiwen ,C