Tournaments - Entrants by division

Big Apple Open

Entrants by division

Men 3.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Hertz, Max Fri 7:05pm, EAC 1 Briarcliff Manor NY United States
 2.  Kowalski, Tom Fri 6:30pm, EAC 1 United States
 3.  Shaffer, Justin Fri 7:05pm, EAC 1 NY United States
 4.  Tsybulko, Konstantin Fri 6:30pm, EAC 1 New York NY Belarus
Men 3.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Adebo, Olumide Sat 8:30am, EAC 6 Dorchester MA United States
 2.  Birch, Foster Fri 8:15pm, EAC 7 New York NY United States
 3.  Coyle, James Fri 7:40pm, EAC 7 Ireland
Pending Waitlist
 1.  Francos, Ivan Fri 7:40pm, EAC 7 New York NY United States
 2.  Frazier, Andrew D Fri 7:05pm, EAC 7 New York NY United States
 3.  Graham, Jake Sat 9:05am, EAC 1 United States
 4.  Habib, Philippe Sat 8:30am, EAC 1 New York NY United States
Pending Waitlist
 1.  Insull, Jonathan R. Sat 8:30am, EAC 6 Brooklyn NY United States
Pending Waitlist
 1.  Jones, Tre Fri 6:30pm, EAC 7 New York NY United States
 2.  Kisch, Seth Sat 8:30am, EAC 7 United States
 3.  Malinowitz, Michael Sat 8:30am, EAC 1 Clifton Park NY United States
 4.  Moore, Issey Fri 8:15pm, EAC 7 New York NY United States
 5.  Pallaoro, Alessandro Fri 6:30pm, EAC 7 New York NY United States
 6.  Young, Brook Fri 7:05pm, EAC 7 United States
Men 4.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Entwistle, Daniel J Sat 8:30am, EAC 2 New York NY
Pending Waitlist
 1.  Giordano, Carl Fri 6:30pm, EAC 2 New Vernon United States
 2.  Hafiz, Faisal Sat 8:30am, EAC 3 Brooklyn NY United States
 3.  Hellberg, Chris Fri 6:30pm, EAC 4 United States
 4.  Lee, Sudhamma Sat 8:30am, EAC 2 Australia
 5.  Lynch, Joe Fri 6:30pm, EAC 2 NY United States
 6.  Lyratzakis, Dimitrios Fri 7:05pm, EAC 2 DURHAM NC
 7.  McCabe, Benjamin Sat 8:30am, EAC 4
 8.  McCabe, Nick Fri 6:30pm, EAC 6 United States
 9.  Mongan, John Fri 6:30pm, EAC 3 Brooklyn NY United States
 10.  Myers, Mike Fri 6:30pm, EAC 3 Ames IA United States
Pending Waitlist
 1.  Nagpal, Ankur Sat 8:30am, EAC 3 United States
Pending Waitlist
 1.  Seto, Bryan Fri 7:05pm, EAC 2 Brooklyn NY United States
 2.  Sheng, Young Fri 6:30pm, EAC 6 Fort Lee NJ United States
 3.  Solecki, Ariana Fri 6:30pm, EAC 4 Brooklyn NY United States
 4.  Van Deventer, William Sat 8:30am, EAC 4 Norwalk CT United States
Men 4.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Abood, George Sat 9:05am, EAC 2 NY United States
 2.  Chawla, Varun Sat 9:40am, EAC 3 New York NY India
 3.  Didwania, Aneesh Sat 9:05am, EAC 7 Rego Park NY United States
 4.  Didwania, Saumya Sat 9:05am, EAC 6 New York NY United States
Pending Waitlist
 1.  Eliosoff, Jacob Sat 9:05am, EAC 4 New York NY Canada
Pending Waitlist
 1.  Esposito, Justin Sat 9:40am, EAC 1 NY United States
 2.  Garrett, Benjamin Sat 9:40am, EAC 2 Forest Hills NY United States
 3.  Ghani, Omer Sat 9:05am, EAC 3 New York NY United States
 4.  Grimberg, Paz Sat 9:05am, EAC 3 Brooklyn NY United States
 5.  Hollinger, Tyler Sat 9:40am, EAC 2 New York NY United States
 6.  Kurian, Tom Sat 9:40am, EAC 1 Brooklyn NY United States
 7.  Murphy, Alex M Sat 9:05am, EAC 4 Berwyn PA United States
 8.  Sasson, Sonya Fri 7:05pm, EAC 4 New York NY United States
 9.  Sedgewick, Andrew Fri 7:05pm, EAC 6 Brooklyn NY United States
 10.  Shah, Ravi Fri 7:40pm, EAC 2 NY United States
 11.  Simpson, David Fri 7:05pm, EAC 3 New York NY United States
 12.  Thiagarajah, Prashan Fri 7:05pm, EAC 3 Pittsburgh PA United States
 13.  Van Deventer, Hugh Fri 7:40pm, EAC 2 New York NY United States
 14.  Vandenberg, William Fri 7:05pm, EAC 6 New York NY United States
 15.  White, Maximilian C Fri 7:05pm, EAC 4 Berwyn PA United States
Men 5.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Arader, Alexander J Sat 10:55am, EAC 2 New York City NY United States
Pending Waitlist
 1.  Diadul, Luca M Sat 10:20am, EAC 4 Philadelphia PA United States
 2.  Gemma, Peter A Sat 9:40am, EAC 6 Barrington RI United States
 3.  Gonzalez, Edgardo Sat 4:15pm, EAC 4 New York NY United States
 4.  Hajela, Ashad Sat 9:40am, EAC 4 New York NY United States
 5.  Heller, David Sat 10:15am, EAC 2 Flushing NY United States
 6.  Kresberg, Robert B. Sat 9:40am, EAC 7 New York NY United States
 7.  Lu, Oliver Sat 10:20am, EAC 4 Sunnyside NY United States
 8.  Matlick, Sam Sat 9:40am, EAC 7 Linwood NJ United States
 9.  Megliola, Andre H Sat 9:40am, EAC 4 NH United States
 10.  Murthy, Praveen Sat 9:40am, EAC 6 New York NY
 11.  Ohrstrom, Henry  , The Plains VA United States
 12.  Prasad, Jay V. Sat 10:55am, EAC 2 New York NY United States
 13.  Swanson, Daniel Sat 10:15am, EAC 2 New York NY United States
Pending Waitlist
 1.  Werner, Mitchell Sat 10:15am, EAC 3 West Bloomfield MI United States
Pending Waitlist
 1.  Yuen, Peter Sat 10:15am, EAC 3 Riverside CT United States
Men 5.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Cabrera, Danny Sat 11:45am, EAC 6 New York NY United States
Pending Waitlist
 1.  Carlin, Will Sat 11:45am, EAC 3 Brooklyn NY United States
 2.  Chin, Jared E Sat 11:45am, EAC 6 New York NY United States
 3.  Ende, Ben  , New York NY
 4.  Goldstein, Ben H Sun 11:15am, EAC 4 New York NY United States
 5.  Moolani, Deerav D Sat 11:45am, EAC 4 Stamford CT India
 6.  Nayar, Rahul Sat 11:45am, EAC 4 Miami Beach FL United States
 7.  Sidhwani, Sanjay Sat 11:45am, EAC 3 Scarsdale NY United States
Men 6.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Celis, Hector Fri 7:40pm, EAC 6 Queens NY Mexico
 2.  Cromwell, David M Fri 8:15pm, EAC 2 Baltimore MD United States
 3.  Jacobson, Evan Fri 7:40pm, EAC 4 Westbury NY United States
 4.  McQuan, Chayse Sat 11:00am, EAC 4 South Richmond Hill NY Trinidad and Tobago
 5.  Pantle, Felipe Fri 8:15pm, EAC 2 Whitestone NY United States
 6.  Reed, Nick Fri 7:40pm, EAC 4 Forest Hills NY United States
 7.  Rodriguez, K. Marco Sat 10:55am, EAC 3 Bryn Mawr PA United States
 8.  Solecki, A.J. Fri 7:40pm, EAC 6 Brooklyn NY United States
 9.  Yassin, Ashraf Sat 11:00am, EAC 6 Brooklyn NY Egypt
Women 2.5 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
Women 3.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Calderon, Fatima Sat 8:00am, EAC 2 New York NY United States
 2.  Lamb, Carrie Sat 8:00am, EAC 2 Brooklyn NY United States
 3.  Mack, Raya Sat 8:00am, EAC 1 New York NY United States
 4.  Sohn, Amy Sat 8:00am, EAC 1 Brooklyn NY United States
Women 3.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Gonzalez, Leslie Sat 8:00am, EAC 4 New York NY United States
 2.  Palmer, Casey M Sat 8:00am, EAC 3 United States
 3.  Shah, Samira Sat 8:00am, EAC 4 Brooklyn NY United States
 4.  Tyson, Julia Sat 8:00am, EAC 3 New York United States
Women 4.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Allen, Sarah Sat 8:00am, EAC 7 Mount Vernon NY United States
 2.  Boillot, Alexandra Sat 8:00am, EAC 6 Rye NY United States
 3.  Northrop, Alyssa Sat 8:00am, EAC 6 Brooklyn NY United States
 4.  Ooi, Jane Sat 10:20am, EAC 1 Stamford CT Malaysia
 5.  Thomas, Vivi Sat 8:00am, EAC 7 South Salem Switzerland
Women 4.5 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
Women 5.0 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
Women 5.5 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found