Tournaments - Entrants by division

Big Apple Open

Entrants by division

Men 3.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Hertz, Max Fri 7:05pm, EAC 1 Briarcliff Manor NY United States
 2.  Kowalski, Tom Fri 6:30pm, EAC 1 United States
 3.  Tsybulko, Konstantin Fri 6:30pm, EAC 1 New York NY United States
 4.  Shaffer, Justin Fri 7:05pm, EAC 1 NY United States
Men 3.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Francos, Ivan Fri 7:40pm, EAC 7 New York NY United States
 2.  Moore, Issey Fri 8:15pm, EAC 7 New York NY United States
 3.  Birch, Foster L Fri 8:15pm, EAC 7 New York NY United States
 4.  Graham, Jake Sat 9:05am, EAC 1
 5.  Adebo, Olumide Sat 8:30am, EAC 6 Dorchester MA United States
 6.  Frazier, Andrew D Fri 7:05pm, EAC 7 New York NY United States
 7.  Pallaoro, Alessandro Fri 6:30pm, EAC 7 New York NY United States
 8.  Jones, Tre Fri 6:30pm, EAC 7 New York NY United States
 9.  Habib, Philippe Sat 8:30am, EAC 1 New York NY United States
 10.  Malinowitz, Michael Sat 8:30am, EAC 1 Clifton Park NY United States
 11.  Kisch, Seth Sat 8:30am, EAC 7 NY
 12.  Insull, Jonathan R. Sat 8:30am, EAC 6 Brooklyn NY United States
 13.  Coyle, James Fri 7:40pm, EAC 7 NY Ireland
 14.  Young, Brook Fri 7:05pm, EAC 7 United States
Men 4.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Solecki, Ariana Fri 6:30pm, EAC 4 Brooklyn NY United States
 2.  Seto, Bryan Fri 7:05pm, EAC 2 Brooklyn NY United States
 3.  Entwistle, Daniel J Sat 8:30am, EAC 2 New York NY
 4.  Mongan, John Fri 6:30pm, EAC 3 Brooklyn NY United States
 5.  Lynch, Joe Fri 6:30pm, EAC 2 NY United States
 6.  Lee, Sudhamma Sat 8:30am, EAC 2
 7.  Sheng, Young Fri 6:30pm, EAC 6 Fort Lee NJ United States
 8.  Van Deventer, William Sat 8:30am, EAC 4 Norwalk CT United States
 9.  McCabe, Benjamin Sat 8:30am, EAC 4
 10.  McCabe, Nick Fri 6:30pm, EAC 6 United States
 11.  Nagpal, Ankur Sat 8:30am, EAC 3 United States
 12.  Giordano, Carl Fri 6:30pm, EAC 2 New Vernon United States
 13.  Hafiz, Faisal Sat 8:30am, EAC 3 Brooklyn NY United States
 14.  Myers, Mike Fri 6:30pm, EAC 3 Ames IA United States
 15.  Hellberg, Chris Fri 6:30pm, EAC 4 United States
 16.  Lyratzakis, Dimitrios Fri 7:05pm, EAC 2 DURHAM NC
Men 4.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Sasson, Sonya Fri 7:05pm, EAC 4 New York NY United States
 2.  Chawla, Varun Sat 9:40am, EAC 3 New York NY India
 3.  Abood, George Sat 9:05am, EAC 2 NY United States
 4.  Sedgewick, Andrew Fri 7:05pm, EAC 6 Brooklyn NY United States
 5.  Esposito, Justin Sat 9:40am, EAC 1 NY United States
 6.  Vandenberg, William Fri 7:05pm, EAC 6 New York NY United States
 7.  Grimberg, Paz Sat 9:05am, EAC 3 Brooklyn NY United States
 8.  Shah, Ravi Fri 7:40pm, EAC 2 NY United States
 9.  Didwania, Saumya Sat 9:05am, EAC 6 New York NY United States
 10.  Garrett, Benjamin Sat 9:40am, EAC 2 Forest Hills NY United States
 11.  Kurian, Tom Sat 9:40am, EAC 1 Brooklyn NY United States
 12.  Hollinger, Tyler Sat 9:40am, EAC 2 New York NY United States
 13.  Simpson, David Fri 7:05pm, EAC 3 New York NY United States
 14.  White, Maximilian C Fri 7:05pm, EAC 4 Brooklyn NY United States
 15.  Thiagarajah, Prashan Fri 7:05pm, EAC 3 Pittsburgh PA United States
 16.  Didwania, Aneesh Sat 9:05am, EAC 7 Rego Park NY United States
 17.  Van Deventer, Hugh Fri 7:40pm, EAC 2 New York NY United States
 18.  Murphy, Alex M Sat 9:05am, EAC 4 Berwyn PA United States
 19.  Ghani, Omer Sat 9:05am, EAC 3 New York NY United States
 20.  Eliosoff, Jacob Sat 9:05am, EAC 4 New York NY Canada
Men 5.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Yuen, Peter Sat 10:15am, EAC 3 Riverside CT United States
 2.  Gonzalez, Edgardo Sat 4:15pm, EAC 4 New York NY United States
 3.  Arader, Alexander J Sat 10:55am, EAC 2 New York NY United States
 4.  Lu, Oliver Sat 10:20am, EAC 4 Sunnyside NY United States
 5.  Hajela, Ashad Sat 9:40am, EAC 4 New York NY United States
 6.  Matlick, Sam Sat 9:40am, EAC 7 Linwood NJ United States
 7.  Werner, Mitchell Sat 10:15am, EAC 3 West Bloomfield MI United States
 8.  Heller, David Sat 10:15am, EAC 2 Flushing NY United States
 9.  Murthy, Praveen Sat 9:40am, EAC 6 New York NY United States
 10.  Swanson, Daniel Sat 10:15am, EAC 2 New York NY United States
 11.  Kresberg, Robert B. Sat 9:40am, EAC 7 New York NY United States
 12.  Megliola, Andre H Sat 9:40am, EAC 4 NH United States
 13.  Gemma, Peter A Sat 9:40am, EAC 6 Barrington RI United States
 14.  Diadul, Luca M Sat 10:20am, EAC 4 Philadelphia PA United States
 15.  Ohrstrom, Henry  , The Plains VA United States
 16.  Prasad, Jay V. Sat 10:55am, EAC 2 New York NY United States
Men 5.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Moolani, Deerav D Sat 11:45am, EAC 4 Stamford CT India
 2.  Goldstein, Ben H Sun 11:15am, EAC 4 New York NY United States
 3.  Cabrera, Danny Sat 11:45am, EAC 6 New York NY United States
 4.  Sidhwani, Sanjay Sat 11:45am, EAC 3 Scarsdale NY United States
 5.  Chin, Jared E Sat 11:45am, EAC 6 New York NY United States
 6.  Nayar, Rahul Sat 11:45am, EAC 4 Miami Beach FL United States
 7.  Carlin, Will Sat 11:45am, EAC 3 Brooklyn NY United States
 8.  Ende, Ben  , New York NY
Men 6.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Cromwell, David M Fri 8:15pm, EAC 2 Baltimore MD United States
 2.  McQuan, Chayse Sat 11:00am, EAC 4 South Richmond Hill NY Trinidad and Tobago
 3.  Celis, Hector Fri 7:40pm, EAC 6 Queens NY Mexico
 4.  Solecki, A.J. Fri 7:40pm, EAC 6 Brooklyn NY United States
 5.  Pantle, Felipe Fri 8:15pm, EAC 2 Whitestone NY United States
 6.  Reed, Nick Fri 7:40pm, EAC 4 Forest Hills NY United States
 7.  Rodriguez, K. Marco Sat 10:55am, EAC 3 Bryn Mawr PA United States
 8.  Jacobson, Evan Fri 7:40pm, EAC 4 Westbury NY United States
 9.  Yassin, Ashraf Sat 11:00am, EAC 6 Brooklyn NY Egypt
Women 2.5 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
Women 3.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Calderon, Fatima Sat 8:00am, EAC 2 New York NY United States
 2.  Mack, Raya Sat 8:00am, EAC 1 New York NY United States
 3.  Lamb, Carrie Sat 8:00am, EAC 2 Brooklyn NY United States
 4.  Sohn, Amy Sat 8:00am, EAC 1 Brooklyn NY United States
Women 3.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Tyson, Julia Sat 8:00am, EAC 3 New York NY United States
 2.  Gonzalez, Leslie Sat 8:00am, EAC 4 New York NY United States
 3.  Shah, Samira Sat 8:00am, EAC 4 Brooklyn NY United States
 4.  Palmer, Casey M Sat 8:00am, EAC 3 United States
Women 4.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Northrop, Alyssa Sat 8:00am, EAC 6 Brooklyn NY United States
 2.  Ooi, Jane Sat 10:20am, EAC 1 Stamford CT Malaysia
 3.  Allen, Sarah Sat 8:00am, EAC 7 Mount Vernon NY United States
 4.  Boillot, Alexandra Sat 8:00am, EAC 6 Rye NY United States
 5.  Thomas, Vivi Sat 8:00am, EAC 7 South Salem NY Switzerland
Women 4.5 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
Women 5.0 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
Women 5.5 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found