Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cassese, Tyler | Sat 9:30am, 8 | Princeton | NJ | United States | ||||
2. Chen, Eric | Sat 9:30am, 8 | Livingston | NJ | United States | ||||
3. Cook, Thomas | Sat 9:30am, 6 | Summit | NJ | United States | ||||
4. Fishman, Teddy | Sat 9:30am, 7 | Brooklyn | NY | |||||
5. Overbay, John Parkin | Sat 12:15pm, 5 | Rye | NY | |||||
6. Venkateswaran, Arjun | Sat 9:30am, 6 | Princeton | NJ | United States | ||||
7. Zhang, Eric | Sat 9:30am, 7 | Princeton | NJ | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Apthorpe, Rex | Sat 9:00am, 7 | Brooklyn, Ny | NY | United States | ||||
2. Barrow, Hudson | Sat 9:00am, 2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
3. Bergam, Holden J | Fri 6:00pm, 2 | Short Hills | NJ | United States | ||||
4. Davis, Thomas | Fri 6:00pm, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
5. Fishman, Samuel | Sat 9:00am, 3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Goel, Arjun | Fri 6:00pm, 2 | United States | ||||||
7. Hepp, Charlie | Sat 9:00am, 2 | Green Village | NJ | United States | ||||
8. Karande, Jai | Sat 9:00am, 7 | Concord | MA | United States | ||||
9. Kazemekaitis, Lukas | Sat 9:00am, 5 | Southport | CT | United States | ||||
10. Khera, Parth | Fri 6:30pm, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
11. King, Daniel S | Sat 9:00am, 3 | Bethesda | MD | United States | ||||
12. Lal, Ayush | Fri 6:30pm, 2 | Warren | NJ | United States | ||||
13. Lee, Elliot H | Sat 9:00am, 1 | Villanova | PA | United States | ||||
14. Luo, Sean-Winston | Fri 6:30pm, 2 | Ringoes | NJ | United States | ||||
15. Maschler, William | Sat 9:00am, 8 | Princeton | NJ | United States | ||||
16. McCann, Beckett G | Sat 9:00am, 6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
17. Meng, Nicholas | Fri 6:00pm, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
18. Rao, Arman | Sat 9:00am, 4 | Lawrenceville | NJ | Greece | ||||
19. Shah, Sidharth | Fri 6:30pm, 1 | South Plainfield | NJ | United States | ||||
20. Uppuluri, Avinash | Sat 9:00am, 6 | Short Hills | NJ | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arora, Rahul | Sat 10:00am, 3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
2. Cook, Larry | Sat 10:00am, 4 | Summit | NJ | United States | ||||
3. Denberg, Grayson | Sat 10:00am, 1 | Tuxedo Park | NY | United States | ||||
4. Hemrajani, Rohan | Sat 10:00am, 3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
5. Hung, Thomas | Sat 10:00am, 2 | Chatham | NJ | United States | ||||
6. Lee, Ethan H | Sat 12:45pm, 4 | Villanova | PA | United States | ||||
7. Mehrish, Devan | Sat 10:00am, 2 | New York | NY | United States | ||||
8. Merkel, Leo | Sat 12:45pm, 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
9. Sachman, Matteo | Sat 10:00am, 1 | New York | NY | |||||
10. Tran, Benjamin C. | Sat 10:00am, 4 | Warren | NJ | United States | ||||
11. Zarbin, Nicolas | Sat 12:45pm, 3 | Chatham | NJ | United States | ||||
12. Zhang, Eric | Sat 12:45pm, 2 | Warren | NJ | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bose, Siddharth | Sat 10:30am, 2 | Green Brook | NJ | United States | ||||
2. Bose, Siddharth | Sat 10:30am, 5 | Green Brook | NJ | United States | ||||
3. French, Joseph | Sat 10:30am, 3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Husain, Harris | Sat 1:15pm, 4 | New York | NY | United States | ||||
5. Lakshman, Arun | Sat 10:30am, 2 | Westfield | NJ | United States | ||||
6. Muller, Simon | Sat 1:15pm, 2 | Morristown | NJ | United States | ||||
7. Nisar, Waleed N. | Sat 1:15pm, 1 | Warren | NJ | United States | ||||
8. Park, Victor W | Sat 10:30am, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
9. Prager, Gideon | Sat 1:15pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
10. Vorbach, Peter C | Sat 10:30am, 3 | Bronxville | NY | United States | ||||
11. Wen, Evan | Sat 10:30am, 4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
12. Young, Luke | Sat 10:30am, 1 | |||||||
13. Zhuang, Austin W | Sat 10:30am, 1 | Collegeville | PA | United States | ||||
14. Zhuang, Austin W | Sat 10:30am, 5 | Collegeville | PA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. DeRosa, Sonia | Sat 10:30am, 7 | Rumson | NJ | United States | ||||
2. Glaser, Gabrielle | Sat 10:30am, 7 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
3. Purtuc, Lily | Sat 10:00am, 7 | Pennington | NJ | United States | ||||
4. Xie, Victoria | Sat 10:00am, 7 | NJ | United States | |||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Atluri, Riya | Sat 1:15pm, 6 | NJ | United States | |||||
2. Bhatheja, Aayna | Sat 10:30am, 5 | Orlando | FL | United States | ||||
3. Brooks, Frances | Sat 10:30am, 5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Kahlon, Nitza | Sat 10:30am, 6 | Princeton | NJ | United States | ||||
5. wilson, sadie | Sat 1:15pm, 5 | Millerton | NY | United States | ||||
6. Zarbin, Isabel | Sat 10:30am, 6 | Chatham | United States | |||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bergam, Chloe B. | Sat 9:30am, 5 | Short Hills | NJ | United States | ||||
2. Chowdhry, Ria | Sat 12:15pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
3. Ellison, Ainsley K. | Sat 9:30am, 4 | Westfield | NJ | United States | ||||
4. Fu, Julia | Sat 9:30am, 1 | Basking Ridge | NJ | United States | ||||
5. Houser, Caroline | Sat 12:15pm, 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Khera, Chhavi | Sat 9:30am, 1 | Robbinsville | NJ | United States | ||||
7. Khoday, Alveena | Sat 9:30am, 2 | Bala Cynwyd | PA | United States | ||||
8. Koehler, Sophia | Sat 9:30am, 3 | New York | NY | United States | ||||
9. Kuthari, Saachi | Sat 12:15pm, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
10. Menon, Sanah | Sat 9:30am, 5 | Edison | NJ | United States | ||||
11. Tang, Blair | Sat 9:30am, 3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
12. Venkateswaran, Shreya | Sat 9:30am, 2 | Princeton | NJ | United States | ||||
13. Zarbin, Francesca | Sat 9:30am, 4 | Chatham | United States | |||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhatheja, Ananya | Sat 10:00am, 6 | Orlando | FL | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Hung, Olivia | Sat 10:00am, 5 | Chatham | NJ | United States | ||||
2. Karande, Mira | Sat 12:45pm, 5 | Concord | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Katiraei, Amanda | Sat 10:00am, 6 | Cresskill | NJ | United States | ||||
2. Pizzillo, Adriana | Sat 12:45pm, 6 | Tenafly | NJ | United States | ||||
3. Xie, Katherine | Sat 10:00am, 5 | Watchung | NJ | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship |