Tournaments - Entrants by division

Sy Perkins Junior Silver at Pingry

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Cook, Thomas Sat 9:30am, 6 Summit NJ United States
 2.  Chen, Eric Sat 9:30am, 8 Livingston NJ United States
 3.  Zhang, Eric Sat 9:30am, 7 Princeton NJ United States
 4.  Venkateswaran, Arjun Sat 9:30am, 6 United States
 5.  Overbay, John Parkin Sat 12:15pm, 5 Rye NY
 6.  Fishman, Teddy Sat 9:30am, 7
 7.  Cassese, Tyler Sat 9:30am, 8
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Lee, Elliot H Sat 9:00am, 1 Villanova PA United States
 2.  Maschler, William Sat 9:00am, 8 Princeton NJ United States
 3.  Kazemekaitis, Lukas Sat 9:00am, 5 Southport CT United States
 4.  Rao, Arman Sat 9:00am, 4 Lawrenceville NJ United States
 5.  Apthorpe, Rex Sat 9:00am, 7 Brooklyn, Ny NY United States
 6.  McCann, Beckett Sat 9:00am, 6 Brooklyn NY United States
 7.  King, Daniel S Sat 9:00am, 3 Princeton NJ United States
 8.  Fishman, Samuel Sat 9:00am, 3 Brooklyn NY United States
 9.  Karande, Jai Sat 9:00am, 7 Mendham NJ United States
 10.  Uppuluri, Avinash Sat 9:00am, 6 Short Hills NJ United States
 11.  Shah, Sidharth Fri 6:30pm, 1 South Plainfield NJ United States
 12.  Hepp, Charlie Sat 9:00am, 2 Green Village NJ United States
 13.  Barrow, Hudson Sat 9:00am, 2 Brooklyn NY United States
 14.  Khera, Parth Fri 6:30pm, 1 Robbinsville NJ United States
 15.  Lal, Ayush Fri 6:30pm, 2 Warren NJ United States
 16.  Meng, Nicholas Fri 6:00pm, 1 Short Hills NJ United States
 17.  bergam, holden Fri 6:00pm, 2 Short Hills United States
 18.  Davis, Thomas Fri 6:00pm, 1 Short Hills NJ United States
 19.  Luo, Sean Winston Fri 6:30pm, 2 Ringoes NJ United States
 20.  Goel, Arjun Fri 6:00pm, 2 United States
BU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Merkel, Leo Sat 12:45pm, 1 Brooklyn NY United States
 2.  Lee, Ethan H Sat 12:45pm, 4 Villanova PA United States
 3.  Zarbin, Nicolas Sat 12:45pm, 3 Chatham NJ United States
 4.  Zhang, Eric Sat 12:45pm, 2 Bridgewater NJ United States
 5.  Hemrajani, Rohan Sat 10:00am, 3 Short Hills NJ United States
 6.  Denberg, Grayson Sat 10:00am, 1 Tuxedo Park NY United States
 7.  Tran, Benjamin Sat 10:00am, 4 Warren NJ United States
 8.  Sachman, Matteo Sat 10:00am, 1 New York NY United States
 9.  Mehrish, Devan Sat 10:00am, 2 New York NY United States
 10.  Cook, Larry Sat 10:00am, 4 Summit NJ United States
 11.  Arora, Rahul Sat 10:00am, 3 Short Hills NJ United States
 12.  Hung, Thomas Sat 10:00am, 2 Chatham NJ United States
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Nisar, Waleed N. Sat 1:15pm, 1 Warren NJ United States
 2.  Husain, Harris Sat 1:15pm, 4 New York NY United States
 3.  Prager, Gideon Sat 1:15pm, 3 New York NY United States
 4.  Wen, Evan Sat 10:30am, 4 Short Hills NJ United States
 5.  Zhuang, Austin W Sat 10:30am, 1 Collegeville PA United States
 6.  Zhuang, Austin W Sat 10:30am, 5 Collegeville PA United States
 7.  Muller, Simon Sat 1:15pm, 2 Morristown NJ United States
 8.  French, Joseph Sat 10:30am, 3 Brooklyn NY United States
 9.  Park, Victor W Sat 10:30am, 4 Greenwich CT United States
 10.  Bose, Siddharth Sat 10:30am, 2 Green Brook NJ United States
 11.  Bose, Siddharth Sat 10:30am, 5 Green Brook NJ United States
 12.  Vorbach, Peter C Sat 10:30am, 3 Bronxville NY United States
 13.  Lakshman, Arun Sat 10:30am, 2 Westfield NJ United States
 14.  Young, Luke Sat 10:30am, 1
BU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
GU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Glaser, Gabrielle Sat 10:30am, 7 Bryn Mawr PA United States
 2.  DeRosa, Sonia Sat 10:30am, 7 United States
 3.  Purtuc, Lily Sat 10:00am, 7 Pennington NJ United States
 4.  Xie, Victoria Sat 10:00am, 7 United States
GU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Bhatheja, Aayna Sat 10:30am, 5 Orlando FL United States
 2.  Kahlon, Nitza Sat 10:30am, 6 Princeton NJ United States
 3.  Zarbin, Isabel Sat 10:30am, 6 Chatham United States
 4.  Brooks, Frances Sat 10:30am, 5 Brooklyn NY United States
 5.  Wilson, Sadie Sat 1:15pm, 5 Brooklyn NY United States
 6.  Atluri, Riya Sat 1:15pm, 6 Chester NJ United States
GU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Kuthari, Saachi Sat 12:15pm, 1 Short Hills NJ United States
 2.  Houser, Caroline Sat 12:15pm, 4 Brooklyn NY United States
 3.  Chowdhry, Ria Sat 12:15pm, 3 New York NY United States
 4.  Koehler, Sophia Sat 9:30am, 3 New York NY United States
 5.  Ellison, Ainsley K. Sat 9:30am, 4 Westfield NJ United States
 6.  Khoday, Alveena Sat 9:30am, 2 Bala Cynwyd PA United States
 7.  Khera, Chhavi Sat 9:30am, 1 Robbinsville NJ United States
 8.  Menon, Sanah Sat 9:30am, 5 Edison NJ United States
 9.  Fu, Julia Sat 9:30am, 1 Whippany NJ United States
 10.  Venkateswaran, Shreya Sat 9:30am, 2 Princeton NJ United States
 11.  Zarbin, Francesca Sat 9:30am, 4 Chatham United States
 12.  Bergam, Chloe B. Sat 9:30am, 5 Short Hills NJ United States
 13.  Tang, Blair Sat 9:30am, 3 United States
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Hung, Olivia Sat 10:00am, 5 Chatham NJ United States
 2.  Bhatheja, Ananya Sat 10:00am, 6 Orlando FL United States
 3.  Katiraei, Amanda Sat 10:00am, 6 Cresskill NJ United States
 4.  Xie, Katherine Sat 10:00am, 5 Watchung NJ United States
 5.  Karande, Mira Sat 12:45pm, 5 Mendham NJ United States
 6.  Pizzillo, Adriana Sat 12:45pm, 6 Tenafly NJ United States
GU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship