Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Moolchandani, Yash | Sat 1:20pm, LT1 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
2. Mehta, Vivaan | Sat 9:30am, LT3 | Los Altos | CA | United States | ||||
3. Arora, Kunal | Sat 9:00am, LT4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
4. Slattery, Maximus | Sat 9:00am, LT3 | Newtown Square | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Adibi, Daniel B | Sat 9:00am, LT2 | Haverford | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Quinn, Andrew | Sat 9:30am, LT2 | Cincinnati | OH | United States | ||||
2. Chou-Belden, Justin | Sat 9:30am, LT1 | San Francisco | CA | United States | ||||
3. Singh, Kanha | Sat 9:00am, LT1 | Katy | TX | United States | ||||
4. Musaddiq, Talha | Sat 9:30am, LT1 | TX | United States | |||||
5. Younas, Usman A | Sat 9:30am, LT2 | Bellaire | TX | United States | ||||
6. Poonepalle, Harsha | Sat 9:00am, LT1 | Suwanee | GA | United States | ||||
7. Narang, Kavish | Sat 9:00am, LT2 | Carmel | IN | United States | ||||
8. Khan, Muhammad Asmir | Sat 9:30am, LT3 | Katy | TX | United States | ||||
9. Husain, Eesa | Sat 9:00am, LT4 | United States | ||||||
10. Saadat, Humza | Sat 9:00am, LT3 | Houston | TX | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Nemani, Dhruv | Sat 3:30pm, LT1 | Saratoga | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kim, Ryan | Sat 11:10am, LT4 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahmed, Aariz | Sat 11:45am, LT4 | San Ramon | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Wiser, Rustin D | Sat 11:10am, LT3 | Bronxville | NY | United States | ||||
2. Sharma, Rishabh | Sat 11:45am, LT2 | Houston | TX | United States | ||||
3. Vahlsing Jr, David | Sat 11:45am, LT3 | Paoli | PA | United States | ||||
4. Shukla, Rudransh | Sat 11:10am, LT1 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
5. Singh, Arjun | Sat 11:10am, LT2 | Katy | TX | United States | ||||
6. Hafeez, Hadi | Sat 11:10am, LT2 | Houston | TX | United States | ||||
7. Ali, Umar | Sat 11:45am, LT2 | Murphy | TX | United States | ||||
8. Khan, Zohaib | Sat 11:10am, LT1 | Bellaire | TX | United States | ||||
9. Malhotra, Neal | Sat 11:45am, LT3 | Saratoga | CA | United States | ||||
10. Elabideen, Zain | Sat 11:10am, LT4 | Sugar Land | TX | United States | ||||
11. Zaidi, Shayaan | Sat 11:10am, LT3 | Spring | TX | United States | ||||
12. Younas, Hammad | Sat 11:45am, LT4 | Bellaire | TX | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ibrahim, Huzaifa | Sat 10:10am, HG3 | Houston | TX | Pakistan | ||||
2. Feldman, Felix | Sat 12:10pm, HG1 | San Francisco | CA | United States | ||||
3. Mehnert, Alex C | Sat 11:30am, HG1 | Houston | TX | United States | ||||
4. Thin, Gabriel M | Sat 10:50am, HG3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
5. Lin JR, Hudson W. | Sat 10:50am, HG1 | Chicago | IL | United States | ||||
6. Grissom, Jacob | Sat 10:50am, HG2 | Louisville | KY | United States | ||||
7. Nasr, Zaid | Sat 11:30am, HG2 | McLean | VA | United States | ||||
8. Hernandez, Tyler S | Sat 11:30am, HG3 | Houston | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cochinwala, Omar | Sat 10:50am, HG1 | Houston | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sumnar, Edmund J. | Sat 11:30am, HG3 | Cincinnati | OH | United States | ||||
2. Singh, Avijit | Sat 10:50am, HG2 | Duluth | GA | United States | ||||
3. Singh, Aryan C | Sat 11:30am, HG1 | Hoboken | NJ | India | ||||
4. Hartmann, George | Sat 10:10am, HG3 | Cincinnati | OH | United States | ||||
5. Inman-Benavente, Vandrick J | Sat 10:50am, HG3 | Houston | TX | United States | ||||
6. Mudaliar, Ashwin A | Sat 11:30am, HG2 | Milton | GA | United States | ||||
7. Saeed, Arsalan | Sat 12:10pm, HG1 | Pearland | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Roberts, W. Graham | , | Atlanta | GA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhavsar, Auggie H | Sat 11:00am, MET1 | New York | NY | United States | ||||
2. Hogan, Tom | Sat 9:40am, MET4 | Malvern | PA | United States | ||||
3. Iyer, Rohan | Sat 10:20am, MET5 | Cincinnati | OH | United States | ||||
4. Spiro, Alec H. | Sat 10:20am, MET2 | Portland | OR | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ali, Labeeb | Sat 9:40am, MET5 | Plano | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chandra, Arhan | Sat 10:20am, MET4 | Sugar Land | TX | United States | ||||
2. Jafry, Haidar A. | Sat 10:20am, MET3 | San Ramon | CA | United States | ||||
3. DiFilippo, Marco G | Sat 10:20am, MET3 | Houston | TX | United States | ||||
4. Devoe, Craig | Sat 10:20am, MET1 | San Diego | CA | United States | ||||
5. Murli, Abhishek S | Sat 10:20am, MET4 | Vernon Hills | IL | United States | ||||
6. Grissom, Peter | Sat 10:20am, MET1 | Louisville | KY | United States | ||||
7. Sunkam, Vivek | Sat 9:40am, MET5 | Campbell | CA | United States | ||||
8. Narasimhan, Arjun | Sat 9:40am, MET4 | Greenwich | CT | United States | ||||
9. Kassabian, Carl | Sat 10:20am, MET2 | Atlanta | GA | United States | ||||
10. Khan, Rohaan | Sat 11:00am, MET1 | Bellaire | TX | United States | ||||
11. Siddiqui, Yusef | Sat 10:20am, MET5 | Vancouver | WA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Randell, Millen | Sat 11:40am, MET2 | Chicago | IL | United States | ||||
2. Kitahata, Garrett | Sat 3:00pm, MET2 | Berkeley | CA | United States | ||||
3. Gildea, Ned | Sat 3:00pm, MET1 | Stevenson | MD | United States | ||||
4. Maguire, Tyler | Sat 11:40am, MET1 | Middletown | RI | United States | ||||
5. Tobin, John W. | Sat 11:00am, MET5 | Lake Forest | IL | United States | ||||
6. Mosse, Nathaniel A | Sun 9:00am, MET5 | Los Angeles | CA | United States | ||||
7. Bowman, Dickson | Sat 11:00am, MET4 | Atlanta | GA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bathija, Rohil P | Sun 9:00am, MET5 | Washington | DC | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Peacock, Tasker D | Sat 11:00am, MET4 | Wilmette | IL | United States | ||||
2. Kovas, Reed | Sat 11:00am, MET5 | Lake Bluff | IL | United States | ||||
3. Nasr, Saif | Sat 11:40am, MET1 | McLean | VA | United States | ||||
4. Choo, Nicholas | Sat 11:40am, MET2 | West Hartford | CT | United States | ||||
5. Sidhu, Shaan | Sat 11:40am, MET3 | Katy | TX | United States | ||||
6. Tahliani, Milan | Sat 11:40am, MET4 | Alpharetta | GA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Singh, Sona | , | Katy | TX | United States | ||||
2. Mehnert, Charlotte | , | Houston | TX | United States | ||||
3. Barave, Anusha | , | Cupertino | CA | United States | ||||
4. Vahlsing, Kaitlyn | , | Paoli | PA | United States | ||||
5. Burke, Charlotte | , | BROOKLYN | NY | United States | ||||
6. Kim, Minnie | , | Berwyn | PA | United States | ||||
7. Irani, Parivash M | , | Houston | TX | United States | ||||
8. Sarna, Anya | , | TX | United States | |||||
9. Viswanathan, Shruti | , | Plano | TX | United States | ||||
10. Saeed, Unaisah | , | Pearland | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. A. Zaidi, Zara | , | Houston | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Iqbal, Iman | , | Houston | TX | United States | ||||
2. Sabah, Leenah S | , | Frisco | TX | United States | ||||
3. Khurram, Ameera | , | Houston | TX | United States | ||||
4. Chung, Katherine | , | TX | United States | |||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Alali, Sarah | , | Houston | TX | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Kim, Migyu | Sat 10:00am, LT1 | Berwyn | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Muthu, Kriti | Sat 10:35am, LT1 | Houston | TX | India | ||||
2. Lin Jr, Ava | Sat 10:35am, LT4 | Chicago | IL | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Burke, Campbell | Sat 10:00am, LT4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. A. Zaidi, Zaina | Sat 10:35am, LT3 | Houston | TX | United States | ||||
2. Jackson, Maura Cameron | Sat 2:55pm, LT1 | Charlotte | NC | |||||
3. Mehta, Eedha | Sat 10:00am, LT2 | Los Altos | CA | United States | ||||
4. Grissom, Katherine | Sat 10:00am, LT3 | Louisville | KY | United States | ||||
5. Lee, Sophia | Sat 10:00am, LT3 | La Canada | CA | United States | ||||
6. Sabah, Noureen | Sat 10:00am, LT2 | Frisco | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cochinwala, Hana | Sat 10:35am, LT3 | Houston | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Khan, Yasmine | , | Seattle | WA | United States | ||||
2. Irani, Ariyan K | Sat 10:00am, LT1 | Houston | TX | United States | ||||
3. Iqbal, Zahrah | Sat 10:00am, LT4 | Houston | TX | United States | ||||
4. Valdez, Alondra | Sat 10:35am, LT1 | TX | United States | |||||
5. Naseem, Noor | Sat 10:35am, LT4 | Houston | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. khan, Sheza | , | United States | ||||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chaudhary, Morgan Y. | Sat 9:00am, HG1 | Bloomfield Hills | MI | United States | ||||
2. Li, Eugenia | Sat 10:10am, HG2 | Malvern | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Adam, Claudia C | Sat 9:35am, HG2 | Cupertino | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sharma, Yana | Sat 9:35am, HG1 | Houston | TX | United States | ||||
2. Pal, Roshni | Sat 9:00am, HG2 | Hillsborough | CA | United States | ||||
3. Dey-Kohli, Mehak | Sat 9:00am, HG3 | Chicago | IL | United States | ||||
4. Iqbal, Deena | Sat 10:10am, HG1 | St Louis | MO | United States | ||||
5. Kim, Kylie E | Sat 9:35am, HG3 | New York | NY | United States | ||||
6. Edes, Julianne | Sat 9:00am, HG2 | Plano | TX | United States | ||||
7. Nasr, Layah | Sat 9:00am, HG3 | McLean | VA | United States | ||||
8. Shumway, Anna | Sat 9:35am, HG3 | Palm Beach | FL | United States | ||||
9. Tumuluri, Ashna | Sat 10:10am, HG1 | Redwood City | CA | United States | ||||
10. Ayyappan, Amrutha | Sat 9:35am, HG1 | Frisco | TX | United States | ||||
11. Sarna, Anika | Sat 9:35am, HG2 | Houston | TX | United States | ||||
12. Viswanathan, Shriya | Sat 9:00am, HG1 | Plano | TX | United States | ||||
13. Varma, Lucia | Sat 10:10am, HG2 | Houston | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Belcher, Frances | , | Lake Forest | IL | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Canales, Ava | Sat 9:40am, MET3 | Houston | TX | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Koong, Lauren | Sat 9:00am, MET4 | Houston | TX | United States | ||||
2. Rolfe, Isabella | Sat 9:00am, MET1 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Pathak, Tanmai | Sat 9:40am, MET3 | TX | India | |||||
4. Hatstadt, Ashley | Sat 9:00am, MET5 | Old Greenwich | CT | United States | ||||
5. Cho, Chelsea Y | Sat 9:40am, MET1 | Andover | MA | United States | ||||
6. Monderer, Nieve | , | New York | NY | United States | ||||
7. Trauber, Isabella | Sat 9:00am, MET4 | Greenwich | CT | United States | ||||
8. Nelson, Connie | Sat 9:00am, MET3 | Cincinnati | OH | United States | ||||
9. Chauhan, Paavnee | Sat 9:00am, MET2 | Redmond | WA | United States | ||||
10. Jiang, Sofia | Sat 9:40am, MET1 | Alpine | NJ | United States | ||||
11. Schuster, Kaitlin | Sat 9:00am, MET3 | Sudbury | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Dey-Kohli, Sehar | Sat 1:00pm, MET2 | Chicago | IL | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Varma, Nina | Sat 9:00am, MET2 | Houston | TX | United States | ||||
2. Smith, Nicole | Sat 9:00am, MET5 | TX | United States | |||||
3. Kenawy, Nadine | Sat 9:00am, MET1 | Katy | TX | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Pathak, Daksha | Sat 11:00am, MET2 | Houston | TX | India | ||||
2. Krishnamurthy, Mia | Sat 11:00am, MET3 | Westport | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhavsar, Jhansi D | Sat 11:00am, MET2 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Sapinski, Katherine | Sat 11:00am, MET3 | San Francisco | CA | United States | ||||
2. Ramos, Katherine | Sat 3:00pm, MET3 | TX | United States | |||||
3. Corvera, Gabriela | Sat 3:00pm, MET4 | Houston | TX | United States |