Tournaments - Entrants by division

Houston Squash Texas Junior Gold (16 Player Draws)

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Moolchandani, Yash Sat 1:20pm, LT1 Sunnyvale CA United States
 2.  Mehta, Vivaan Sat 9:30am, LT3 Los Altos CA United States
 3.  Arora, Kunal Sat 9:00am, LT4 Millburn NJ United States
 4.  Slattery, Maximus Sat 9:00am, LT3 Newtown Square PA United States
 5.  Adibi, Daniel B Sat 9:00am, LT2 Haverford PA United States
 6.  Quinn, Andrew Sat 9:30am, LT2 Cincinnati OH United States
 7.  Chou-Belden, Justin Sat 9:30am, LT1 San Francisco CA United States
 8.  Singh, Kanha Sat 9:00am, LT1 Frisco TX United States
 9.  Musaddiq, Talha Sat 9:30am, LT1 TX United States
 10.  Younas, Usman A Sat 9:30am, LT2 Bellaire TX United States
 11.  Poonepalle, Harsha Sat 9:00am, LT1 Suwanee GA India
 12.  Narang, Kavish Sat 9:00am, LT2 Carmel IN United States
 13.  Khan, Asmir Sat 9:30am, LT3 Katy TX United States
 14.  Husain, Eesa Sat 9:00am, LT4 United States
 15.  Saadat, Humza Sat 9:00am, LT3 Houston TX United States
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Nemani, Dhruv Sat 3:30pm, LT1 Saratoga CA United States
 2.  Ahmed, Aariz Sat 11:45am, LT4 San Ramon CA United States
 3.  Kim, Ryan Sat 11:10am, LT4 New York NY United States
 4.  Wiser, Rustin D Sat 11:10am, LT3 Bronxville NY United States
 5.  Sharma, Rishabh Sat 11:45am, LT2 Houston TX United States
 6.  Vahlsing, David Sat 11:45am, LT3 San Ramon CA United States
 7.  Shukla, Rudransh Sat 11:10am, LT1 Sunnyvale CA United States
 8.  Singh, Arjun Sat 11:10am, LT2 Frisco TX United States
 9.  Hafeez, Hadi Sat 11:10am, LT2 Houston TX United States
 10.  Ali, Umar Sat 11:45am, LT2 Murphy TX United States
 11.  Khan, Zohaib Sat 11:10am, LT1 Bellaire TX United States
 12.  Malhotra, Neal Sat 11:45am, LT3 Saratoga CA United States
 13.  Elabideen, Zain Sat 11:10am, LT4 Sugar Land TX United States
 14.  Zaidi, Shayaan Sat 11:10am, LT3 Spring TX United States
 15.  Younas, Hammad Sat 11:45am, LT4 Bellaire TX United States
BU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Ibrahim, Huzaifa Sat 10:10am, HG3 Houston TX Pakistan
 2.  Feldman, Felix Sat 12:10pm, HG1 San Francisco CA United States
 3.  Mehnert, Alex Sat 11:30am, HG1 Houston TX United States
 4.  Thin, Gabriel M Sat 10:50am, HG3 Brooklyn NY United States
 5.  Lin JR, Hudson W. Sat 10:50am, HG1 Chicago IL United States
 6.  Grissom JR, Jacob Sat 10:50am, HG2 Chicago IL United States
 7.  Nasr, Zaid Sat 11:30am, HG2 McLean VA United States
 8.  Hernandez, Tyler S Sat 11:30am, HG3 Houston TX United States
 9.  Cochinwala, Omar Sat 10:50am, HG1 Houston TX United States
 10.  Sumnar, Edmund J. Sat 11:30am, HG3 Cincinnati OH United States
 11.  Singh, Avijit Sat 10:50am, HG2 Duluth GA United States
 12.  Singh, Aryan C Sat 11:30am, HG1 New York NY United States
 13.  Hartmann, George Sat 10:10am, HG3 Cincinnati OH United States
 14.  Inman-Benavente, Vandrick J Sat 10:50am, HG3 Houston TX United States
 15.  Mudaliar, Ashwin A Sat 11:30am, HG2 Marietta GA United States
 16.  Saeed, Arsalan Sat 12:10pm, HG1 Pearland TX United States
Pending Waitlist
 1.  Roberts, W. Graham  , Atlanta GA United States
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Hogan, Tom Sat 9:40am, MET4 Malvern PA United States
 2.  Bhavsar, Auggie H Sat 11:00am, MET1 New York NY United States
 3.  Iyer, Rohan Sat 10:20am, MET5 Cincinnati OH United States
 4.  Spiro, Alec H. Sat 10:20am, MET2 Portland OR United States
 5.  Jafry, Haidar A. Sat 10:20am, MET3 San Ramon CA United States
 6.  Chandra, Arhan Sat 10:20am, MET4 Minneapolis MN United States
 7.  Ali, Labeeb Sat 9:40am, MET5 Plano TX United States
 8.  Devoe, Craig Sat 10:20am, MET1 San Diego CA United States
 9.  Murli, Abhishek S Sat 10:20am, MET4 Vernon Hills IL United States
 10.  Grissom JR, Peter Sat 10:20am, MET1 Chicago IL United States
 11.  Difilippo, Marco G Sat 10:20am, MET3 Houston TX United States
 12.  Sunkam, Vivek Sat 9:40am, MET5 Campbell CA United States
 13.  Narasimhan, Arjun Sat 9:40am, MET4 Greenwich CT United States
 14.  Khan, Rohaan Sat 11:00am, MET1 Bellaire TX United States
 15.  Kassabian, Carl Sat 10:20am, MET2 Atlanta GA United States
 16.  Siddiqui, Yusef Sat 10:20am, MET5 Vancouver WA United States
BU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Gildea, Ned Sat 3:00pm, MET1 Stevenson MD United States
 2.  Kitahata, Garrett Sat 3:00pm, MET2 Hillsborough CA United States
 3.  Randell, Millen Sat 11:40am, MET2 Chicago IL United States
 4.  Maguire, Tyler Sat 11:40am, MET1 Middletown RI United States
 5.  Tobin, John W. Sat 11:00am, MET5 Lake Forest IL United States
 6.  Mosse, Nathaniel A Sun 9:00am, MET5 Corte Madera CA United States
 7.  Bowman, Dickson Sat 11:00am, MET4 Atlanta GA United States
 8.  Bathija, Rohil P Sun 9:00am, MET5 Houston TX United States
 9.  Peacock, Tasker D Sat 11:00am, MET4 Wilmette IL United States
 10.  Tahliani, Milan Sat 11:40am, MET4 Alpharetta GA United States
 11.  Sidhu, Shaan Sat 11:40am, MET3 Katy TX United States
 12.  Kovas, Reed Sat 11:00am, MET5 Lake Forest IL United States
 13.  Nasr, Saif Sat 11:40am, MET1 McLean VA United States
 14.  Choo, Nicholas Sat 11:40am, MET2 West Hartford CT United States
GU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Mehnert, Charlotte Sat 8:00am, LT1 Houston TX United States
 2.  Barave, Anusha Sat 8:30am, LT4 Sunnyvale CA United States
 3.  Vahlsing, Kaitlyn Sat 8:30am, LT1 San Ramon CA United States
 4.  Burke, Charlotte Sat 8:00am, LT4 BROOKLYN NY United States
 5.  Kim, Minnie Sat 8:00am, LT3 Orinda CA United States
 6.  Irani, Parivash M Sat 8:30am, LT2 Houston TX United States
 7.  Sarna, Anya Sat 8:30am, LT3 TX United States
 8.  Viswanathan, Shruti Sat 8:00am, LT2 Plano TX United States
 9.  Saeed, Unaisah Sat 8:30am, LT3 Pearland TX United States
 10.  A. Zaidi, Zara Sat 8:00am, LT2 Houston TX United States
 11.  Iqbal, Iman Sat 8:30am, LT2 TX United States
 12.  Sabah, Leenah S Sat 8:00am, LT3 Frisco TX Canada
 13.  Khurram, Ameera Sat 8:30am, LT4 Houston TX United States
 14.  Chung, Katherine Sat 8:30am, LT1 TX United States
 15.  Alali, Sarah Sat 8:00am, LT4
 16.  Singh, Sona Sat 8:00am, LT1 Frisco TX United States
GU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Kim, Migyu Sat 10:00am, LT1 Orinda CA United States
 2.  Lin Jr, Ava Sat 10:35am, LT4 Chicago IL United States
 3.  Muthu, Kriti Sat 10:35am, LT1 Houston TX India
 4.  Burke, Campbell Sat 10:00am, LT4 Brooklyn NY United States
 5.  U. Zaidi, Zaina Sat 10:35am, LT3 Houston TX United States
 6.  Jackson, Maura Cameron Sat 2:55pm, LT1 Charlotte NC United States
 7.  Mehta, Eedha Sat 10:00am, LT2 Los Altos CA United States
 8.  Grissom JR, Katherine Sat 10:00am, LT3 Chicago IL United States
 9.  Sabah, Noureen Sat 10:00am, LT2 Frisco TX Canada
 10.  Lee, Sophia Sat 10:00am, LT3 La Canada CA United States
 11.  Cochinwala, Hana Sat 10:35am, LT3 Houston TX United States
 12.  Khan-Picinich, Yasmine  , Seattle WA United States
 13.  Irani, Ariyan K Sat 10:00am, LT1 Houston TX United States
 14.  Iqbal, Zahrah Sat 10:00am, LT4 Houston TX United States
 15.  Valdez, Alondra Sat 10:35am, LT1 TX United States
 16.  Naseem, Noor Sat 10:35am, LT4 Houston TX United States
Pending Waitlist
 1.  khan, Sheza  , United States
GU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Chaudhary, Morgan Y. Sat 9:00am, HG1 Birmingham MI United States
 2.  Li, Eugenia Sat 10:10am, HG2 Malvern PA United States
 3.  Adam, Claudia C Sat 9:35am, HG2 Cupertino CA United States
 4.  Sharma, Yana Sat 9:35am, HG1 Houston TX United States
 5.  Pal, Roshni Sat 9:00am, HG2 Hillsborough CA United States
 6.  Dey-Kohli, Mehak Sat 9:00am, HG3 Chicago IL United States
 7.  Iqbal, Deena Sat 10:10am, HG1 St Louis MO United States
 8.  Kim, Kylie E Sat 9:35am, HG3 New York NY United States
 9.  Edes, Julianne Sat 9:00am, HG2 Plano TX United States
 10.  Nasr, Layah Sat 9:00am, HG3 McLean VA United States
 11.  Shumway, Anna Sat 9:35am, HG3 Palm Beach FL United States
 12.  Tumuluri, Ashna Sat 10:10am, HG1 Redwood City CA United States
 13.  Ayyappan, Amrutha Sat 9:35am, HG1 Frisco TX United States
 14.  Viswanathan, Shriya Sat 9:00am, HG1 Plano TX United States
 15.  Sarna, Anika Sat 9:35am, HG2 Houston TX United States
 16.  Varma, Lucia Sat 10:10am, HG2 Houston TX United States
Pending Waitlist
 1.  Belcher, Frances  , Lake Forest IL United States
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Rolfe, Isabella Sat 9:00am, MET1 Greenwich CT United States
 2.  Pathak, Tanmai Sat 9:40am, MET3 TX India
 3.  Hatstadt, Ashley Sat 9:00am, MET5 Greenwich CT United States
 4.  Monderer, Nieve  , New York NY United States
 5.  Cho, Chelsea Y Sat 9:40am, MET1 Andover MA United States
 6.  Trauber, Isabella Sat 9:00am, MET4 Greenwich CT United States
 7.  Nelson, Connie Sat 9:00am, MET3 Cincinnati OH United States
 8.  Chauhan, Paavnee Sat 9:00am, MET2 Redmond WA United States
 9.  Jiang, Sofia Sat 9:40am, MET1 Alpine NJ United States
 10.  Schuster, Kaitlin Sat 9:00am, MET3 Sudbury MA United States
 11.  Dey-Kohli, Sehar Sat 1:00pm, MET2 Chicago IL United States
 12.  Varma, Nina Sat 9:00am, MET2 Houston TX United States
 13.  Smith, Nicole Sat 9:00am, MET5 TX United States
 14.  Koong, Lauren Sat 9:00am, MET4 Houston TX United States
 15.  Kenawy, Nadine Sat 9:00am, MET1 Katy TX United States
 16.  Canales, Ava Sat 9:40am, MET3 Houston TX United States
GU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Pathak, Daksha Sat 11:00am, MET2 Houston TX India
 2.  Krishnamurthy, Mia Sat 11:00am, MET3 Westport CT United States
 3.  Bhavsar, Jhansi D Sat 11:00am, MET2 New York NY United States
 4.  Sapinski, Katherine Sat 11:00am, MET3 San Francisco CA United States
 5.  Ramos, Katherine Sat 3:00pm, MET3 TX United States
 6.  Corvera, Gabriela Sat 3:00pm, MET4 Houston TX United States