Tournaments - Entrants by division

2019 David C. Johnson Jr. Memorial

Entrants by division

Men Professional Doubles Q1   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
 1.  Wyant, Timothy
     /Ma, Alexander M
Brooklyn
/New York
NY
/NY
United States
/United States
 2.  Kalaitzis, Fabian
     /Van Brusselen, Sam
Brooklyn
/
NY
/
United States
/United States
Men Professional Doubles Q2   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
 1.  Leong, Elroy
     /Sharma, Parth
Washington
/Philadelphia
DC
/PA
Malaysia
/India
 2.  Haynes, Patrick R.
     /Letourneau, David M
New York
/New York
NY
/NY
United States
/Canada
Pro Men Doubles Main Draw   View Draw   List Results
Name City State Country of Citizenship  
 1.  Bews, Adam
     /Bamber, James
St Louis
/Greenwich
MO
/CT
Scotland
/England
 2.  Leeuw, Clinton W
     /El Kashef, Omar
New York
/New York
NY
/NY
South Africa
/Egypt
 3.  Anvari, Hamed
     /Bassett, Graham
Long Island City
/Morristown
NY
/NJ
United States
/United States
 4.  Bedell, Eric
     /Hartigan, William B.
Brooklyn
/Concord
NY
/NH
United States
/United States
 5.  Ferreira, Michael
     /Morris, Whitten M.
New York
/Brooklyn
NY
/NY
England
/United States
 6.  Leong, Elroy
     /Sharma, Parth
Washington
/Philadelphia
DC
/PA
Malaysia
/India
 7.  Ma, Alexander M
     /Wyant, Timothy
New York
/Brooklyn
NY
/NY
United States
/United States
 8.  Callis, Christopher C.
     /Alexander, Zac
Wyndmoor
/Greenwich
PA
/CT
United States
/Australia
 9.  Burns, Bobby P
     /Greenberg, Jordan
New York
/New York
CT
/NY
United States
/United States
 10.  Domenick, Alex
     /Kelly, Peter A.
New York
/Brooklyn
NY
/NY
United States
/United States
 11.  Baglio, Carl J
     /Marks, Edward H.
Long Island City
/New York
NY
/NY
Canada
/United States
 12.  El Kashef, Omar
     /Johnstone, Shaun
New York
/Locust Valley
NY
/NY
Egypt
/Zimbabwe
 13.  Leach, Clive I.
     /Martino, Kyle
Jersey City
/Harrison
NJ
/NY
England
/United States
 14.  Qualifier 1b, __
     /Qualifier, __
New York
/New York
NY
/NY
United States
/United States
 15.  Qualifier 2b, __
     /Qualifier, __
New York
/New York
NY
/NY
United States
/United States
 16.  Qualifier 3b, __
     /Qualifier, __
New York
/New York
NY
/NY
United States
/United States
 17.  Russell, John
     /Park, Gregory O
Havertown
/Somers Point
PA
/PA
England
/United States
 18.  Samper, Bernardo
     /Badan, Yvain
Rye
/Stamford
NY
/CT
Colombia
/Switzerland
 19.  Stait, Alex M
     /Garno, Edmund
Bryn Mawr
/Haverford
PA
/PA
England
/United States
 20.  Stout, James
     /McArthur, Greg
Jersey City
/Irvington
NJ
/NY
England
/Scotland