Tournaments - Entrants by division

2019 U.S. Father-Son and National Mother-Daughter Squash Doubles Championships

Entrants by division

Father-Son Century Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Abrams, Barrie L.
     /Abrams, Jared
Fri 3:20pm, RHC Mamaroneck
/
NY
/NY
United States
/United States
 2.  Amos, R. Clark
     /Amos, Preston C.
Fri 3:20pm, RHC St. Louis
/St. Louis
MO
/MO
United States
/United States
 3.  Franklin, Max
     /Franklin, Laurence
Fri 7:30pm, RHC Birmingham
/Dallas
MI
/TX
United States
/United States
 4.  Mariani, Will
     /Mariani, Erick
Fri 6:40pm, RHC Pickering
/Largo
ON
/
Canada
/Canada
 5.  Page, Christian
     /Page, Palmer
Fri 6:40pm, RHC Los Angeles
/Chapel Hill
CA
/NC
United States
/
 6.  Simonton, Scott
     /Simonton, Will
Fri 7:30pm, RHC Wilmington
/New York
DE
/NY
United States
/United States
 7.  Wimmer, Robert S
     /Wimmer, Noah
Fri 4:10pm, RHC Bala Cynwyd
/New York
PA
/NY
United States
/United States
 8.  Wyant, Jack
     /Wyant, Timothy
Fri 4:10pm, RHC Cincinnati
/Brooklyn
OH
/NY
United States
/United States
Father-Son Open Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Berner, Rob
     /Berner, Robert
Fri 5:00pm, WCC Tuxedo Park
/
CT
/

/
 2.  Dowling, William T
     /Dowling, Clark
Fri 5:00pm, FCOG Lutherville
/Lutherville Timonium
MD
/MD
United States
/United States
 3.  Hartigan, William B.
     /Hartigan, Anthony F.
Fri 7:30pm, WCC Concord
/Concord
NH
/NH
United States
/United States
 4.  Hughes, Dominic
     /Hughes, Josh
Sat 8:00am, FCOG Berwyn
/Malvern
PA
/PA
United States
/
 5.  Jones III, Barclay
     /Jones, A.
Fri 7:30pm, WCC Locust Valley
/
NY
/
United States
/United States
 6.  Kanwal, Amrit
     /Deven, Kanwal
Fri 5:50pm, WCC Boston
/
MA
/QC
United States
/Canada
 7.  Lemmon, George
     /Lemmon, George
Fri 5:00pm, FCOG New York
/Villanova
NY
/PA
United States
/United States
 8.  Martino, Greg
     /Martino, Kyle
Fri 4:10pm, FCOG Harrison
/Harrison
NY
/NY
United States
/United States
 9.  McAtee, John C.
     /McAtee, Jackson
Fri 6:40pm, WCC Greenwich
/Greenwich
CT
/CT
United States
/United States
 10.  Oberbeck, Christian L
     /Oberbeck, John Eric
Fri 5:00pm, WCC New York
/Greenwich
NY
/CT
United States
/United States
 11.  Orr, Andrew A
     /Orr, Maxwell E
Fri 4:10pm, FCOG Haverford
/Haverford
PA
/PA
United States
/United States
 12.  Parkhurst, Charles H.
     /Parkhurst, Henry C.
Sat 10:30am, FCOG Riverside
/Greenwich
CT
/CT
United States
/United States
 13.  Santry, Dana A.
     /Santry, Peter
Fri 6:40pm, WCC Greenwich
/Greenwich
CT
/CT
United States
/United States
 14.  Scherl, Michael P
     /Scherl, Ezekiel B. B
Fri 5:50pm, WCC Englewood
/San Francisco
NJ
/CA
United States
/United States
Father-Son U13 Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Boulan, Sebastian
     /Boulan, Anden
Fri 5:00pm, RHC
/Greenwich

/CT
United States
/United States
 2.  Duff, Ted
     /Duff, Will
Fri 5:50pm, RHC New York
/New York
NY
/NY
United States
/United States
 3.  Echlov, Russell
     /Echlov, Nicolas
Fri 5:00pm, RHC Rye
/Rye
NY
/NY
United States
/United States
 4.  Humber, Charlie
     /Humber, Gordon
Fri 5:50pm, RHC Wellesley
/Wellesley
MA
/MA
United States
/United States
 5.  Matuch, Andrew
     /Matuch, Xan
Sat 10:30am, WCC Haverford
/Haverford
PA
/PA
United States
/United States
Father-Son U15 Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Brandes, Philip O.
     /Brandes, Oliver
Fri 6:40pm, FCOG New York
/New York
NY
/NY
United States
/United States
 2.  Critchell, Coley
     /Critchell, Bradley G.
Fri 2:30pm, FCOG Greenwich
/Greenwich
CT
/CT
United States
/United States
 3.  Duncan, Park
     /Duncan, William
Fri 12:50pm, FCOG Greenwich
/Greenwich
CT
/CT
United States
/United States
 4.  Laschever, Jack
     /Laschever, Ben
Fri 1:40pm, FCOG
/Rye
NY
/NY
United States
/United States
 5.  O'connor, James
     /O'connor, Kevin
Fri 2:30pm, FCOG Greenwich
/West Hartford
CT
/CT
United States
/United States
 6.  Poirier, Scott
     /Poirier, Hudson
Fri 5:50pm, FCOG Wellesley
/Wellesley
MA
/MA
United States
/United States
 7.  Subramaniam, Samuel C
     /Subramaniam, Rama
Fri 7:30pm, FCOG Greenwich
/
CT
/
United States
/
 8.  Trail, Jerome
     /Trail, Liam
Fri 1:40pm, FCOG Toronto
/Toronto
ON
/ON
Canada
/Canada
 9.  Zug, James W.
     /Zug, Collier
Fri 12:50pm, FCOG Bryn Mawr
/Wilmington
PA
/DE
United States
/United States
Father-Son U17 Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Hewitt, James
     /Hewitt, Jack
Sat 12:10pm, FCOG Toronto
/Toronto
ON
/ON

/Canada
 2.  Klein, John
     /Klein, Warren
Fri 3:20pm, FCOG
/Greenwich

/CT

/United States
 3.  Koeppel, Seth H.
     /Koeppel, Jacob
Fri 4:10pm, WCC Boston
/Boston
MA
/MA
United States
/United States
 4.  Luke, Euan
     /Luke, Timothy F.
Fri 3:20pm, FCOG
/New York
NY
/NY
United States
/United States
 5.  Martinez, Ivan
     /Martinez, William
Fri 4:10pm, WCC Golden Valley
/Golden Valley
MN
/MN
United States
/United States
Mother-Daughter Open Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Brownell, Christina S.
     /Brownell, Jesse S.
Sat 11:20am, RHC Belmont
/Belmont
MA
/MA
United States
/United States
 2.  Hartmeyer, Ripley D. D
     /French, Mimi T.
Sat 9:40am, RHC San Francisco
/Locust Valley
CA
/NY
United States
/United States
 3.  Lungstrum, Ella
     /Lungstrum, Emily Ash
Sat 9:40am, RHC Brooklyn
/Brooklyn
NY
/NY
United States
/United States
 4.  McAtee, Hillary
     /McAtee, Haley P
Sat 4:20pm, FCOG Greenwich
/Greenwich
CT
/CT
United States
/United States
 5.  Meredith-Monroe, Eleanor
     /Monroe, Ellie
 , New Canaan
/
CT
/
United States
/United States
 6.  Prockop, Hope Nichols
     /Prockop, Molly S
Sat 9:40am, RHC Providence
/Groton
RI
/MA
United States
/United States
 7.  Tutrone, Lissen T.
     /Tutrone, Katie
Sat 9:40am, RHC Baltimore
/Baltimore
MD
/MD
United States
/United States