Tournaments - Entrants by division

Urban Individual Nationals 2018 - B Draws

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Aboyotes, Alfredo Fri 7:40pm, W9 Oakland CA United States
 2.  Linaldi, Alexander Fri 7:40pm, W8 Oakland CA United States
 3.  Monte, Christian Fri 8:00pm, w12 Baltimore MD United States
 4.  Marshall, Darius Fri 7:00pm, W11 Cleveland OH United States
 5.  Pamphile, Joel Fri 7:00pm, W11 Providence RI United States
 6.  Lugo, Gabe Fri 7:20pm, W12 Hartford CT United States
 7.  Acevedo, Jaidence Fri 8:00pm, W10 Providence RI United States
 8.  Hokello, Fernando Fri 7:20pm, W10 Cleveland OH United States
 9.  Boy, Lucky Fri 7:20pm, W10 Hartford CT United States
 10.  Gordon, Sincere Fri 7:40pm, W10 Cleveland OH United States
 11.  De Jesus, Ezekiel Fri 7:40pm, W10 Lawrence MA United States
 12.  Conde, Nicholas Fri 7:00pm, W12 New Haven CT United States
 13.  Patel, Anshul Fri 6:40pm, W11 New Haven CT United States
 14.  Suero, Isiah Fri 6:40pm, W11 Lawrence MA United States
 15.  Bah, Ahmed Fri 8:00pm, W11 New York NY United States
 16.  Bennet, Chris Fri 6:40pm, W12 New Haven CT United States
 17.  Rodriguez, Bladimir Fri 7:40pm, W12 Boston MA United States
 18.  Argueta, Christopher Fri 7:40pm, W11 Providence RI United States
 19.  Bamba, Idriss Fri 7:40pm, W12 New York NY United States
 20.  Barrios, Jeffrey Fri 7:40pm, W7 Providence RI United States
 21.  Cardwell, Mya Fri 8:00pm, w12 New Haven CT United States
 22.  davis, maurice Fri 7:20pm, W12 United States
 23.  Diaw, Alioune Fri 7:00pm, W12 New York NY United States
 24.  Dure Budeni, Alejandro Fri 7:20pm, W11 Cleveland OH United States
 25.  Garcia, Jomar Fri 7:40pm, W9 Lawrence MA United States
 26.  Garvey, Gus Fri 7:40pm, W7 New York NY United States
 27.  Longoria, Antonio Fri 6:40pm, W12 Lawrence MA United States
 28.  Mane, Salvador Fri 7:40pm, W11 Lawrence MA United States
 29.  Nelson, Adiel Fri 8:00pm, W10 New Haven CT United States
 30.  Orrego, Brian Fri 7:40pm, W8 Providence RI United States
 31.  Torres, Jaciel Fri 7:20pm, W11 Hartford CT United States
 32.  Kbri, Htoo Fri 8:00pm, W11 United States
BU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Dorroh, Elijah Fri 5:20pm, W9 Cleveland OH United States
 2.  Rojas, Isaias Fri 5:20pm, W12 Berkeley CA United States
 3.  Le, Tai Fri 5:20pm, W12 Boston MA United States
 4.  Paxtor, Pablo Fri 5:20pm, W9 Brooklyn NY United States
 5.  Harmon, Kaden Fri 5:40pm, W9 Cleveland OH United States
 6.  Torres, Francisco Fri 5:40pm, W6 United States
 7.  Sulsona, Louis Fri 5:00pm, W12 Hartford CT United States
 8.  Nunez, Fabrizio Fri 5:40pm, W8 New Haven CT United States
 9.  Benitez, Jonathan Fri 5:40pm, W11 Bronx NY United States
 10.  Lopez, Christopher Fri 5:00pm, W10 Lawrence MA United States
 11.  Acevedo, Nicholas Sat 8:00am, W1 New York NY United States
 12.  Hines, Brandon Fri 5:40pm, W10 Philadelphia PA United States
 13.  Meza, Chris Sat 8:00am, W8 New Haven CT United States
 14.  Lopez, Peter Fri 5:20pm, W11 New Haven CT United States
 15.  Buie, Latief Fri 5:40pm, W7 Philadelphia PA United States
 16.  Green, Jalil Fri 5:40pm, W11 Baltimore MD United States
 17.  Tjende, Djibo Fri 5:20pm, W11 Bronx NY United States
 18.  Scales, Joshua Fri 5:40pm, W10 Newark NJ United States
 19.  Scrubb, Namell Fri 5:20pm, W10 Pittsburgh PA United States
 20.  Jalloh, Mohamed Fri 5:40pm, W6 Boston MA United States
 21.  Rivera-Cruz, Yarien Fri 5:00pm, W11 Boston MA United States
 22.  Robertson, Seth Fri 5:00pm, W10 Newark NJ United States
 23.  Robinson, Amir Fri 5:00pm, W9 Pittsburgh PA United States
 24.  Mosley, Shaun Fri 5:40pm, W7 Pittsburgh PA United States
 25.  Soler, Enrique Fri 5:00pm, W11 New York NY United States
 26.  Girmay, Kiebron Fri 5:40pm, W9 Boston MA United States
 27.  Muhammad, Shakir Fri 5:40pm, W8 New Haven CT United States
 28.  Anderson, Andre Fri 5:20pm, W10 Baltimore MD United States
 29.  Hernandez, Milton Fri 5:00pm, W9 Newark NJ United States
 30.  Newsome, Akhir Fri 5:00pm, W12 Newark NJ United States
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Ye, Colin Sat 9:00am, A10 Boston MA United States
 2.  Arias, Jansiori Fri 5:00pm, A2 Boston MA United States
 3.  Guzman, Anthony Sat 8:30am, A7 Lawrence MA United States
 4.  Lee, Javon Fri 6:00pm, A2 Newark NJ United States
 5.  Asanov, Heker Fri 5:00pm, A4 Bronx NY United States
 6.  Dejesus, Anthony Fri 6:00pm, A3 Lawrence MA United States
 7.  Gutierrez, Joan Fri 5:30pm, A3 Bronx NY United States
 8.  Greene, Aiden Fri 5:30pm, A2 Philadelphia PA United States
 9.  Kutta Jr., Phillip Fri 5:00pm, A3 Boston MA United States
 10.  Campbell, Aasadi Sat 8:30am, A10 Newark NJ United States
 11.  Williams, Jared Sat 9:00am, A7 Philadelphia PA United States
 12.  Villa, Steven Fri 5:30pm, A3 Lawrence MA United States
 13.  Rosado, Keon Fri 5:30pm, A2 Baltimore MD United States
 14.  Lee, Marcus Fri 5:30pm, A1 Newark NJ United States
 15.  Lebron, Lu'Andre Fri 5:30pm, A1 Lawrence MA United States
 16.  Swift, Markell Fri 6:00pm, A4 Baltimore MD United States
 17.  Shepherd, Cameron Fri 5:30pm, A4 Boston MA United States
 18.  Senat, Bryan Fri 5:00pm, A1 New York NY United States
 19.  Santos, Yunior Fri 5:00pm, A1 New York NY United States
 20.  Anguiano, Mauricio Fri 6:00pm, A1 New York NY United States
 21.  Wu, Jimmy Fri 6:00pm, A1 Canada
 22.  Rosado, Deon Fri 6:00pm, A4 Baltimore MD United States
 23.  Neal, Sean Fri 5:00pm, A2 Baltimore MD United States
 24.  O'Neal, Jahmir Fri 5:30pm, A4 Newark NJ United States
 25.  Cuyun, David Fri 6:00pm, A3 Newark NJ United States
 26.  Bishop, Shawn Fri 5:00pm, A3 Baltimore MD United States
 27.  Branch, Nasire Fri 6:00pm, A2 Newark NJ United States
 28.  Delgado-Olmedo, Emir Fri 5:00pm, A4 United States
BU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Pearl, Zion Fri 6:00pm, A6 Baltimore MD United States
 2.  Cutts, David Fri 5:30pm, A6 Chicago IL United States
 3.  Caseres, Jesus Fri 6:30pm, A5 Philadelphia PA United States
 4.  Bennett, Josiah Fri 5:00pm, A7 Boston MA United States
 5.  Watkins, Kyan Fri 5:30pm, A7 Boston MA United States
 6.  Ferguson, Christopher Fri 5:00pm, A8 Chicago IL United States
 7.  perez, edwardo Fri 5:00pm, A5 New Haven CT United States
 8.  Cisse, Ismaila Fri 6:00pm, A8 New York NY United States
 9.  Washington, Darryl Fri 5:30pm, A8 Detroit MI United States
 10.  Campbell, Syfee Fri 5:30pm, A5 Newark NJ United States
 11.  Patmon, J'aMonte Fri 6:30pm, A6 Detroit MI United States
 12.  Moore, Issey Fri 5:30pm, A7 New York NY United States
 13.  Del Rosario, Jeremy Fri 6:30pm, A7 Lawrence MA United States
 14.  Jimenez, Antar Fri 5:30pm, A6 Lawrence MA United States
 15.  Mercado, Raphael Fri 6:00pm, A7 Philadelphia PA United States
 16.  Smith, Joshua Fri 5:00pm, A6 Philadelphia PA United States
 17.  Adams, Savoy Fri 5:30pm, A5 Baltimore MD United States
 18.  Brown Jr., Michael Fri 5:30pm, A8 Baltimore MD United States
 19.  Mageraga, Ali Fri 6:30pm, A8 Bronx NY United States
 20.  Yerena, Antonio Fri 6:00pm, A5 New Haven CT United States
 21.  Stewart, Na'Dree Fri 6:00pm, A6 Newark NJ United States
 22.  Warner, Tre-Allen Fri 5:00pm, A6 Blaine MN United States
 23.  Kearney, Aaron Fri 6:00pm, A8 Newark NJ United States
 24.  Matos, Benjamin Fri 6:30pm, A6 New York NY United States
 25.  Viveros Flores, Gilberto Fri 6:30pm, A7 St. Paul MN United States
 26.  Rivera, Hector Fri 6:00pm, A7 New Haven CT United States
 27.  Baez, Jesus Fri 5:00pm, A8 Denver CO United States
 28.  Ordonez, Luis Fri 6:30pm, A5 Denver CO United States
 29.  Ulloa, Ivan Fri 6:00pm, A5 Denver CO United States
 30.  Penaloza, Eric Fri 5:00pm, A7 Denver CO United States
 31.  Lee, Noah Fri 6:30pm, A8 Cleveland OH United States
 32.  Bankole, Shaheed Fri 5:00pm, A5 United States
GU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Hernandez, Diana Fri 7:00pm, W10 Bronx NY United States
 2.  Amastal, Angelina Fri 6:20pm, W7 Brooklyn NY United States
 3.  Javier, Kimberly Fri 6:00pm, W8 Brooklyn NY United States
 4.  Shee, Hser Paw Fri 6:40pm, W10 Hartford CT United States
 5.  Otero, Natalia Fri 6:40pm, W8 Providence RI United States
 6.  Gonzalez, Kairiana Fri 6:40pm, W7 Providence RI United States
 7.  Michaca, Ariana Fri 6:20pm, W7 Bronx NY United States
 8.  Diaz, Cristel Fri 7:20pm, W8 Providence RI United States
 9.  Vasquez, Ana Fri 7:00pm, W7 Providence RI United States
 10.  Johnson, Kyra Fri 7:20pm, W8 Philadelphia PA United States
 11.  Rodriguez, Fernanda Fri 7:00pm, W9 Bronx NY United States
 12.  Maloney, Sienna Fri 7:20pm, W7 New York NY United States
 13.  Maynard, Natalie Fri 8:00pm, W7 New Haven CT United States
 14.  Clay, Samaiya Fri 7:00pm, W8 New York NY United States
 15.  Manso, Makayla Fri 6:40pm, W7 New York NY United States
 16.  Atkinson, Farrah Fri 6:20pm, W8 Baltimore MD United States
 17.  Castro, Dolli Fri 7:00pm, W9 Boston MA United States
 18.  Coronel, Chelsea Fri 7:00pm, W10 New Haven CT United States
 19.  Eh, Paw Law Fri 6:40pm, W9 Hartford CT United States
 20.  Fluker, Alisha Fri 7:20pm, W9 Cleveland OH United States
 21.  Marte, Lia Fri 6:00pm, W7 Lawrence MA
 22.  Mejia, Angeles Fri 6:00pm, W7 Lawrence MA United States
 23.  Mitchell, Zoey Fri 6:00pm, W8 Cleveland OH United States
 24.  Moore, Angel Fri 6:40pm, W9 Pittsburgh PA United States
 25.  Munoz, Maria Fri 7:00pm, W8 Lawrence MA United States
 26.  Ordaya, Jackie Fri 8:00pm, W7 Hartford CT United States
 27.  Pedraza, Rebeca Fri 7:20pm, W7 New Haven CT United States
 28.  Rivera, Jenessie Fri 6:20pm, W8 Hartford CT United States
 29.  Santiago, Janiely Fri 6:40pm, W10 Cleveland OH United States
 30.  Soumare, Nep Fri 7:00pm, W7 New York NY United States
 31.  Spencer, Khissaiyia Fri 6:40pm, W8 New York NY United States
 32.  Williams, Nagima Fri 7:20pm, W9 Hartford CT United States
GU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Morales, Julissa Fri 8:20pm, W1 Lawrence MA United States
 2.  Boyd, Jada Fri 5:00pm, W4 Chicago IL United States
 3.  Smith, Mykayla Fri 8:20pm, W8 Boston MA United States
 4.  Marsh, Zamira Fri 5:20pm, W2 Philadelphia PA United States
 5.  Vo, Brooke Fri 5:00pm, W7 Boston MA United States
 6.  Chandler, Chelsea Fri 5:00pm, W2 Pittsburgh PA United States
 7.  Hokello, Selina Fri 5:00pm, W3 Cleveland OH United States
 8.  Krebel, Ariana Fri 5:20pm, W4 New Haven CT United States
 9.  Lopez, Grismerly Fri 5:20pm, W3 Lawrence MA
 10.  Sanquintin, Ashley Fri 5:00pm, W6 Boston MA United States
 11.  Schofield, Je'miah Fri 5:00pm, W7 Newark NJ United States
 12.  Ordaya, Adriana Sat 7:00am, W2 Hartford CT United States
 13.  Byrd, Tylia Sat 7:00am, W2 Cincinnati OH United States
 14.  Robinson, Amiya Fri 8:20pm, W8 Pittsburgh PA United States
 15.  Moreno, Lilly Fri 5:20pm, W5 Newark NJ United States
 16.  Isaacs, Kanaiyah Fri 8:30pm, W1 Philadelphia PA United States
 17.  Yang, Sarena Fri 8:20pm, W1 St. Paul MN United States
 18.  Abina, Abisola Fri 5:20pm, W4 Baltimore MD United States
 19.  Almonte, Angeline Fri 5:20pm, W2 New York NY United States
 20.  Blakely, Imani Fri 5:20pm, W6 Newark NJ United States
 21.  Ciriaco, Sweety Fri 5:20pm, W5 Boston MA United States
 22.  Eddins, Trinity Fri 5:00pm, W2 Baltimore MD United States
 23.  Farrel, Symone Fri 5:00pm, W6 Newark NJ United States
 24.  Farrell, Gianna Fri 5:20pm, W6 Boston MA United States
 25.  Goncalves, Trinity Fri 5:00pm, W3 Boston MA United States
 26.  Martinez, Jackelyn Fri 5:20pm, W3 Parsippany NJ United States
 27.  Murray, Alina Fri 5:20pm, W7 New York NY United States
 28.  Smithwick-Bey, Eleah Fri 5:20pm, W7 Baltimore MD United States
 29.  Ture, Miniya Fri 5:00pm, W4 New Haven CT United States
 30.  Sumbo, Clarisa Fri 8:20pm, W8 United States
 31.  Vue, Kachsia Fri 8:30pm, W1 St. Paul MN United States
 32.  Yang, Duaci Fri 8:20pm, W8 St. Paul MN United States
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Lopez, Lissette Fri 8:00pm, A3 Lawrence MA United States
 2.  Little, Sarabi Fri 8:00pm, A2 Newark NJ United States
 3.  Nored, TaNiya Fri 7:00pm, A3 Detroit MI United States
 4.  Araujo, Elizangi Fri 6:30pm, A1 Boston MA United States
 5.  Kamara-Joyner, Mariam Fri 8:00pm, A4 New York NY United States
 6.  Acosta, Arianny Fri 7:00pm, A3 Lawrence MA United States
 7.  Smith, Alani Fri 7:30pm, A2 Detroit MI United States
 8.  Irvin Conyers, Inaijah Fri 7:00pm, A4 New York NY United States
 9.  Alvarez, Mariell Fri 6:30pm, A2 Boston MA United States
 10.  Colby, Hailey Fri 8:00pm, A3 Lawrence MA United States
 11.  Jones, Winter Fri 7:30pm, A3 Boston MA United States
 12.  Hartwell, Jessica Fri 7:00pm, A1 New York NY United States
 13.  Rojas, Gisselle Fri 6:30pm, A3 New Haven CT United States
 14.  Dainalee, Velez Fri 7:00pm, A1 Bronx NY United States
 15.  Mack, Raya Fri 7:30pm, A4 New York NY United States
 16.  Thomas, Kaiya Fri 7:30pm, A1 New York NY United States
 17.  Fenelon, Micheka Fri 8:00pm, A1 Boston MA United States
 18.  Do, Julie Fri 8:00pm, A4 Canada
 19.  Calderon, Fatima Fri 7:00pm, A2 New York NY United States
 20.  Torres, Paola Fri 6:30pm, A2 Boston MA United States
 21.  Rosales, Nayeli Fri 7:00pm, A4 Denver CO United States
 22.  Demera, Nallely Fri 7:00pm, A2 Boston MA United States
 23.  Blanc, Abidjalyn Fri 8:00pm, A2 Boston MA United States
 24.  Joyner, Lashea Fri 7:30pm, A2 Boston MA United States
 25.  Haji, Habiba Fri 6:30pm, A3 Boston MA United States
 26.  Hadley, Adia Fri 7:30pm, A3 Baltimore MD United States
 27.  Alston, Sharee Fri 6:30pm, A4 Philadelphia PA United States
 28.  Braswell, Zhae Fri 8:00pm, A1 Newark NJ United States
 29.  Brown, Xiomara Fri 6:30pm, A1 Cleveland OH United States
 30.  Ramirez, Jocelyn Fri 7:30pm, A1 New Haven CT United States
 31.  Mendoza, Tanya Fri 7:30pm, A4 NY United States
GU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Montas, Belkis Fri 8:30pm, A5 Boston MA United States
 2.  Ruan, Mei Juan Fri 8:30pm, A7 Boston MA United States
 3.  Onwenu, Samantha Fri 8:30pm, A8 Detroit MI United States
 4.  Perez-Pena, Chantal Fri 7:00pm, A6 Lawrence MA United States
 5.  Cao, Angela Fri 7:30pm, A8 Boston MA United States
 6.  Garcia, Belkis Fri 7:30pm, A5 Philadelphia PA United States
 7.  Hernandez, Tatiana Fri 8:00pm, A7 Lawrence MA United States
 8.  Hill, Teri Fri 7:00pm, A5 Chicago IL United States
 9.  Rodss-Gildon, Daneyla Fri 8:30pm, A8 Cleveland OH United States
 10.  Dunkley, Yvonne Fri 7:00pm, A6 Boston MA United States
 11.  Gonzalez, Shirley Fri 8:00pm, A8 New York NY United States
 12.  Green, Kiara Fri 8:30pm, A6 Newark NJ United States
 13.  Ferreira, Keisa Fri 7:30pm, A6 Boston MA United States
 14.  Rojas, Jacqueline Fri 8:30pm, A7 New Haven CT United States
 15.  Giselle, Cabrera Fri 7:30pm, A6 Bronx NY United States
 16.  Douglas-Robertson, Denitra Fri 7:00pm, A7 Boston MA United States
 17.  Ho, Ny Fri 8:30pm, A6 Boston MA United States
 18.  Robinson, Kianna Fri 8:00pm, A5 New York NY United States
 19.  Castillo, Heyssis Fri 8:00pm, A8 Boston MA United States
 20.  Rich, Samantha Fri 7:00pm, A8 Lawrence MA United States
 21.  Gonzalez, Samantha Fri 8:00pm, A6 New York NY United States
 22.  Marquez, Melissa Fri 7:00pm, A7 New Haven CT United States
 23.  Perez-Pena, Charlenny Fri 8:00pm, A6 Lawrence MA United States
 24.  Green, Enaysia Fri 7:30pm, A7 Newark NJ United States
 25.  Tavarez, SolAngie Fri 8:30pm, A5 Lawrence MA United States
 26.  Shippey, Cerina Fri 8:00pm, A7 New York NY United States
 27.  Estrada, Alexandra Fri 8:00pm, A5 Denver CO United States
 28.  Li, Cynthia Fri 7:00pm, A8 Boston MA United States
 29.  Sewell, Kaylah Fri 7:30pm, A5 Newark NJ United States
 30.  Modafferi, Latisha Fri 7:00pm, A5 United States
 31.  Anguiano, Leslie Fri 7:30pm, A8 New York NY United States
 32.  Woods, Toni Fri 7:30pm, A7 Boston MA United States