Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bin, Brandon | Sat 8:30am, 5 | Newtown Square | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Khanna, Vijay S | Sat 8:30am, 5 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
2. Shah, Sidharth | Sat 8:30am, 4 | South Plainfield | NJ | United States | ||||
3. Toth, Colin D | Sat 8:30am, 4 | United States | ||||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Dahan, Isaac | Sat 9:00am, 1 | Allentown | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Jain, Rishabh | Sat 9:00am, 2 | San Diego | CA | United States | ||||
2. Rao, Arman | Sat 9:00am, 3 | Lawrenceville | NJ | Greece | ||||
3. Seruma, Linus S | Sat 11:30am, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
4. Slattery, Maximus | Sat 9:00am, 1 | Newtown Square | PA | United States | ||||
5. Stevens, Teddy | Sat 9:00am, 3 | |||||||
6. Venugopalan, Arudra | Sat 9:00am, 2 | Malvern | PA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Berdia, Jason R | Sat 9:30am, 4 | McLean | VA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cotsarelis, Sam | Sat 10:00am, 1 | Berwyn | PA | United States | ||||
2. Engel, Markus C | Sat 9:30am, 5 | Cockeysville | MD | United States | ||||
3. Jahng, Spencer | Sat 9:30am, 2 | Livingston | NJ | United States | ||||
4. Killinger, Ramsay | Sat 9:30am, 2 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
5. Labarge, Jamison | Sat 9:30am, 4 | PA | United States | |||||
6. Li, Christopher | Sat 10:00am, 1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
7. Liu, Ethan | Sat 12:00pm, 2 | Wayne | PA | United States | ||||
8. Lu, Evan T | Sat 9:30am, 1 | Berwyn | PA | United States | ||||
9. Nieves, Alex | Sat 9:30am, 3 | Princeton | NJ | United States | ||||
10. Seruma, Luke J | Sat 9:30am, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
11. Vollmer, George | Sat 9:30am, 5 | Villanova | PA | United States | ||||
12. Wu, Sean | Sat 9:30am, 3 | Princeton | NJ | United States | ||||
13. Zarbin, Nicolas | Sat 12:00pm, 5 | Chatham | NJ | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bucko, Graham | Sat 10:00am, 4 | Devon | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Choice, Spencer | Sat 10:00am, 4 | New York | NY | United States | ||||
2. Dahan, Benjamin | Sat 10:00am, 3 | Allentown | PA | United States | ||||
3. Fish, Noah Y | Sat 10:00am, 2 | Dobbs Ferry | NY | Japan | ||||
4. Lee, Colin | Sat 10:00am, 2 | McLean | VA | United States | ||||
5. Lo, Christopher | Sat 10:00am, 3 | Villanova | PA | United States | ||||
6. McCullough, Jimmy | Sat 10:00am, 5 | PA | United States | |||||
7. Zhuang, Austin W | Sat 10:00am, 5 | Collegeville | PA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahearn, Brandon | Sat 10:30am, 1 | Phoenix | MD | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bennett, Jake V | Sat 10:30am, 1 | Salt Lake City | UT | United States | ||||
2. Gelinas, Nolan R | Sat 10:30am, 2 | Penn Valley | PA | United States | ||||
3. Harris, Peter D. | Sat 10:30am, 2 | Wilmington | DE | United States | ||||
4. Kovalovich, Corey | Sat 1:00pm, 2 | Phoenixville | PA | United States | ||||
5. Langdon, William M | Sat 1:00pm, 3 | Maitland | FL | United States | ||||
6. Reum, John M. | Sat 1:00pm, 1 | Chicago | IL | United States | ||||
7. Schiltz, Benjamin C. | Sat 10:30am, 3 | Wilmington | DE | United States | ||||
8. Stevens, Grant | Sat 1:00pm, 2 | Gladwyne | PA | United States | ||||
9. Sutherby, John P. | Sat 1:00pm, 4 | Radnor | PA | United States | ||||
10. Weger, David | Sat 10:30am, 3 | Berwyn | PA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bin, Isabella | Sat 8:30am, 2 | Newtown Square | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Holleran, Elsa | Sat 8:30am, 1 | Wayne | PA | United States | ||||
2. Kahlon, Nitza | Sat 11:00am, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
3. Khanna, Ishani V | Sat 8:30am, 1 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
4. Stoddard, Alexandra K | Sat 8:30am, 3 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
5. Venkateswaran, Shreya | Sat 8:30am, 2 | Princeton | NJ | United States | ||||
6. Zarbin, Francesca | Sat 8:30am, 3 | Chatham | United States | |||||
7. Zarbin, Isabel | Sat 11:00am, 2 | Chatham | United States | |||||
8. Zhao, Liz C. | Sat 11:00am, 3 | Princeton Jct | NJ | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Fournaris, Helena C | Sat 9:30am, 2 | Philadelphia | PA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Gelinas, Audrey | Sat 9:30am, 2 | Penn Valley | PA | United States | ||||
2. Khoday, Alveena | Sat 11:30am, 3 | Bala Cynwyd | PA | United States | ||||
3. McIntyre, Lily | Sat 11:30am, 3 | Philadelphia | PA | United States | ||||
4. McQuaid, Bailey | Sat 9:00am, 4 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
5. Miraj, Phalguni | Sat 9:00am, 5 | Plainsboro | NJ | United States | ||||
6. Ndiaye, Kennedy | Sat 9:00am, 4 | Malvern | PA | United States | ||||
7. Scott, Charlotte | Sat 9:00am, 5 | Villanova | PA | United States | ||||
8. Stevens, Amelia M | Sat 11:30am, 4 | New York | NY | United States | ||||
9. Xie, Katherine | Sat 11:30am, 5 | Watchung | NJ | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship |