Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chan, Aaric | Sat 9:00am, 1 | Chicago | IL | United States | ||||
2. Choudhury, Shayon | Sat 9:00am, 2 | OH | United States | |||||
3. Cupps JR, Christopher | Sat 9:00am, 2 | Chicago | IL | United States | ||||
4. Lahorra, Ignatius | Sat 12:00pm, 1 | Hunting Valley | OH | United States | ||||
5. Lewis, Barron | Sat 9:00am, 1 | Chicago | IL | United States | ||||
6. Rothschild, Quinlan | Sat 9:00am, 3 | Chicago | IL | United States | ||||
7. Sharma, Viraat | Sat 9:00am, 3 | Chicago | IL | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Inman-Benavente, Vandrick J | Sat 9:00am, 4 | Houston | TX | United States | ||||
2. Leung JR, David | Sat 9:00am, 5 | Clarendon Hills | IL | United States | ||||
3. Rosenberg, Avery | Sat 9:00am, 4 | Chicago | IL | United States | ||||
4. Wince, Gavin | Sat 9:00am, 5 | United States | ||||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Behl, Neil | Sat 9:30am, 5 | United States | ||||||
2. Crayton, D'Andre | Sat 9:30am, 2 | Chicago | IL | |||||
3. Feitler, Alex | Sat 9:30am, 4 | Chicago | IL | United States | ||||
4. Grayer, Mario | Sat 9:30am, 3 | Chicago | IL | United States | ||||
5. Grissom, Jacob | Sat 9:30am, 1 | Louisville | KY | United States | ||||
6. Kraemer, William | Sat 10:00am, 3 | United States | ||||||
7. Lampley, Bryant | Sat 9:30am, 3 | Chicago | IL | United States | ||||
8. Lazar, J.P. | Sat 10:00am, 1 | Chicago | IL | United States | ||||
9. Nayak, Nikhil | Sat 9:30am, 4 | Cincinnati | OH | United States | ||||
10. Rothschild, Ben | Sat 9:30am, 1 | Chicago | IL | United States | ||||
11. Sheppard, Arkeith | Sat 10:00am, 1 | Chicago | IL | United States | ||||
12. Sims, Melvin | Sat 10:00am, 2 | Chicago | IL | United States | ||||
13. Singh, Avijit | Sat 10:00am, 3 | Duluth | GA | United States | ||||
14. Sutton, Jason | Sat 9:30am, 5 | Baltimore | MD | United States | ||||
15. Yuan, Fredrich | Sat 10:00am, 2 | Lake Forest | IL | United States | ||||
16. Zhu, Matthew | Sat 9:30am, 2 | Lake Forest | IL | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdullah, David | Sat 11:00am, 5 | Chicago | IL | United States | ||||
2. Grissom, Peter | Sat 11:00am, 5 | Louisville | KY | United States | ||||
3. Hussain-JR, Nyme | Sat 11:00am, 4 | Hinsdale | IL | United States | ||||
4. Leavy, Asher | Sat 2:30pm, 1 | Philadelphia | PA | United States | ||||
5. Lin JR, Hudson W. | Sat 2:00pm, 5 | Chicago | IL | United States | ||||
6. Murli, Abhishek S | Sat 2:00pm, 4 | Vernon Hills | IL | United States | ||||
7. Peacock, Tasker D | Sat 11:30am, 1 | Wilmette | IL | United States | ||||
8. Shekhawat, Gaurav | Sat 11:00am, 4 | Chicago | IL | United States | ||||
9. Shubin JR, Nathaniel | Sat 11:30am, 1 | Chicago | IL | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cutts, David | Sat 11:30am, 2 | Chicago | IL | United States | ||||
2. Ding, Andrew | Sat 2:30pm, 2 | Buffalo Grove | IL | United States | ||||
3. Ferguson, Christopher | Sat 11:30am, 3 | Chicago | IL | United States | ||||
4. Grissom, John | Sat 2:30pm, 3 | Louisville | KY | United States | ||||
5. Hussain-Jr, Mahir | Sat 11:30am, 3 | Hinsdale | IL | United States | ||||
6. Pathak, Vedant | Sat 11:30am, 2 | New York | NY | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anand, Aanvi | Sat 12:30pm, 5 | Cincinnati | OH | United States | ||||
2. Chan, Ivy | Sat 10:00am, 5 | Chicago | IL | United States | ||||
3. McAfee, Charlotte | Sat 10:00am, 4 | Chicago | IL | United States | ||||
4. Sallam, Lara I | Sat 10:00am, 5 | Vernon Hills | IL | Egypt | ||||
5. Thomas, Serena | Sat 10:00am, 4 | IL | United States | |||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anand, Aanya | Sat 10:30am, 2 | Cincinnati | OH | United States | ||||
2. Ayyappan, Amrutha | Sat 10:30am, 4 | Frisco | TX | United States | ||||
3. Grissom, Katherine | Sat 10:30am, 5 | Louisville | KY | United States | ||||
4. Leung JR, Christine H | Sat 10:30am, 3 | Clarendon Hills | IL | United States | ||||
5. Lin Jr, Ava | Sat 1:30pm, 3 | Chicago | IL | United States | ||||
6. Parekh, Ria | Sat 10:30am, 1 | Chicago | United States | |||||
7. Rawles, Louisa | Sat 10:30am, 3 | Richmond | VA | United States | ||||
8. Robinson, Holyn | Sat 10:30am, 2 | Chicago | IL | United States | ||||
9. Sarna, Anika | Sat 2:00pm, 1 | Houston | TX | United States | ||||
10. Sharma, Trayi | , | United States | ||||||
11. Shubin, Hannah | Sat 10:30am, 4 | United States | ||||||
12. Stewart, Jamya | Sat 10:30am, 5 | Chicago | IL | United States | ||||
13. Webb, Saharah | Sat 10:30am, 1 | Chicago | IL | United States | ||||
14. Young, Michelle | Sat 2:00pm, 1 | Long Grove | IL | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Dixon, Crystal | Sat 11:00am, 2 | Evanston | IL | United States | ||||
2. Fawcett, Kate | Sat 11:00am, 2 | Winnetka | IL | United States | ||||
3. Gidwaney, Zarine A. | Sat 11:00am, 3 | Winnetka | IL | United States | ||||
4. Khan, Zahra | Sat 2:00pm, 3 | Clarence Center | NY | United States | ||||
5. Rawles, Coco | Sat 2:00pm, 2 | Richmond | VA | United States | ||||
6. Thomas, Sara | Sat 11:00am, 3 | IL | United States |