Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chen, Eric | Sat 8:00am, 2 | Livingston | NJ | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Guo, Justin | Fri 4:00pm, 2 | Stamford | CT | United States | ||||
2. Metrailler, Winn | Fri 4:00pm, 1 | Rye | NY | United States | ||||
3. Talbot, Brad | Fri 4:00pm, 1 | New York | NY | United States | ||||
4. Venkateswaran, Arjun | Sat 8:00am, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
5. Wiebe, Walker | Fri 4:00pm, 2 | Louisville | KY | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Boy, Lucky | Fri 4:00pm, 4 | Hartford | CT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Carlson, Lucas Y | Fri 7:00pm, 1 | Old Greenwich | CT | Brazil | ||||
2. Choi, Jackson | Fri 4:00pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
3. Dartnell, Philip | Fri 7:00pm, 4 | Delray Beach | FL | United States | ||||
4. Denberg, Grayson | Fri 6:30pm, 4 | Tuxedo Park | NY | United States | ||||
5. Dhar, Aryav | Fri 7:30pm, 1 | Newtown Square | PA | United States | ||||
6. Gould, Archer | Fri 7:00pm, 2 | New York | NY | United States | ||||
7. Htoo, Moody | Fri 7:00pm, 3 | Hartford | CT | United States | ||||
8. Hu, William | Fri 7:30pm, 1 | Princeton Junction | NJ | United States | ||||
9. Kazemekaitis, Lukas | Fri 7:00pm, 3 | Southport | CT | United States | ||||
10. Krause, Nikolai | Fri 7:00pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Lal, Ayush | Fri 4:00pm, 3 | Warren | NJ | United States | ||||
12. Lee, Elliot H | Fri 7:30pm, 3 | Villanova | PA | United States | ||||
13. Li, Devon | Fri 7:00pm, 1 | Malvern | PA | United States | ||||
14. Price, Jacob | Fri 7:00pm, 2 | New Haven | CT | United States | ||||
15. Tocco, Luke | Fri 7:30pm, 2 | Eastchester | NY | United States | ||||
16. Wee, Christian | Fri 4:00pm, 3 | San Francisco | CA | United States | ||||
17. Wu, David H | Fri 7:30pm, 2 | Avon | CT | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahmed, Mir | Fri 5:30pm, 1 | New York | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Aldana, Matthew | Fri 6:00pm, 2 | New York | NY | United States | ||||
2. Allen, Ty'East | Fri 5:00pm, 4 | New York | NY | United States | ||||
3. Bagchi, Avi | Fri 6:00pm, 1 | Loudonville | NY | United States | ||||
4. Beck, Carson | Sat 10:00am, 1 | Darien | CT | United States | ||||
5. Carlson, Nicolas | Sat 10:35am, 1 | Old Greenwich | CT | Brazil | ||||
6. Han, Eric | Fri 5:30pm, 2 | MA | United States | |||||
7. Htoo, Eh | Fri 6:00pm, 1 | Hartford | CT | United States | ||||
8. Jahng, Spencer | Sat 9:30am, 4 | Livingston | NJ | United States | ||||
9. Krishnan, Arvin | Fri 5:30pm, 3 | Easton | CT | United States | ||||
10. Lee, Ethan H | Sat 10:35am, 2 | Villanova | PA | United States | ||||
11. Lee, Luis | Fri 5:00pm, 3 | Concord | NH | United States | ||||
12. Lugo, Gabriel | Fri 5:30pm, 1 | East Hartford | CT | United States | ||||
13. Mendez, Xayvion | Fri 6:00pm, 2 | Hartford | CT | United States | ||||
14. Menin, Lucas A. | Fri 5:30pm, 3 | New York | NY | United States | ||||
15. Moxham, Maddox | Sat 10:00am, 4 | Darien | CT | Belgium | ||||
16. Mukhin, Artemy | Sat 9:30am, 3 | New York | NY | United States | ||||
17. Sulsona , Louis | Fri 5:30pm, 2 | Hartford | CT | United States | ||||
18. Sumaida, Hadi | Fri 5:00pm, 3 | United States | ||||||
19. Tang, Kenneth | Sat 9:30am, 4 | New York | NY | United States | ||||
20. Tomeo, Christopher J | Fri 5:00pm, 4 | Fort Lee | NJ | United States | ||||
21. Wong, Mark | Sat 10:00am, 2 | Scarsdale | NY | United States | ||||
22. Zarbin, Nicolas | Sat 10:00am, 3 | Chatham | NJ | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Agboatwalla, Daanyal | Fri 5:30pm, 4 | Mount Vernon | NY | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Allen, Naheem | Sat 10:35am, 4 | New York | NY | United States | ||||
2. Bam, Neil | Sat 11:10am, 2 | Villanova | PA | United States | ||||
3. Chandran, Krish | Fri 6:00pm, 3 | Brooklyn | NY | United States | ||||
4. Choice, Spencer | Sat 11:45am, 3 | New York | NY | United States | ||||
5. Gandhi, Nik | Sat 10:35am, 4 | Newtown | PA | United States | ||||
6. Huffman, Walter | Sat 11:10am, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
7. Majmudar, Adam | Sat 11:10am, 4 | United States | ||||||
8. Malik, Azaan J | Fri 6:30pm, 1 | Avon | CT | United States | ||||
9. Manning, Freddy Q. | Sat 11:45am, 4 | Rye | NY | United States | ||||
10. Miller, Michael | Fri 6:30pm, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Minnis, Andrew | Sat 10:35am, 3 | Bryan Mawr | PA | United States | ||||
12. Narasimhan, Arjun | Sat 11:45am, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
13. Newcomer, Blake | Fri 6:30pm, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
14. Park, Victor W | Fri 6:00pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
15. Rodilosso, Dylan | Fri 6:00pm, 3 | Rye | NY | United States | ||||
16. Sampath, Rohan | Fri 5:30pm, 4 | Lincoln | RI | United States | ||||
17. Sprecher, Jordan D. | Sat 11:10am, 3 | Rye Brook | NY | United States | ||||
18. Wang, James H | Fri 6:30pm, 2 | Villanova | PA | United States | ||||
19. Wedgbury, Edward James | Fri 6:00pm, 4 | Englewood | NJ | United States | ||||
20. Wierzbicki, Drew | Fri 6:30pm, 3 | Hadley | MA | United States | ||||
21. Wu, Andy Z | Fri 6:30pm, 2 | Avon | CT | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abou Taleb, Nicolo | Sat 12:20pm, 2 | Pelham | NY | Italy | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Cheung, Kevin | Sat 12:20pm, 1 | West Harrison | NY | United States | ||||
2. Choo, Nicholas | Sat 12:20pm, 1 | West Hartford | CT | United States | ||||
3. Patel, Ishaan S. | Sat 12:20pm, 2 | Cos Cob | CT | United States | ||||
GU11 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brandon, Fionnoula | Sat 8:00am, 4 | Baltimore | MD | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Deria, Tarana | Fri 4:30pm, 3 | Hartford | CT | United States | ||||
2. Kahlon, Nitza | Fri 4:30pm, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
3. Kahn, Julia | Sat 8:30am, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Moxham, Savannah | Sat 8:00am, 3 | Darien | CT | Belgium | ||||
5. O'brien, Yvette | Fri 4:30pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Perez, Jaynalee | Fri 4:30pm, 1 | Hartford | CT | United States | ||||
7. Shee, Hser Paw | Sat 8:00am, 4 | Hartford | CT | United States | ||||
8. Wisdom, Angelina | Fri 4:30pm, 3 | Hartford | CT | United States | ||||
9. Zarbin, Francesca | Fri 4:30pm, 2 | Chatham | United States | |||||
10. Zarbin, Isabel | Sat 8:30am, 1 | Chatham | United States | |||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brandon, Brigid | Sat 9:00am, 4 | Baltimore | MD | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chen, Ying-Chu | Sat 9:00am, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
2. Gulick, Paloma | Sat 9:30am, 1 | New York | NY | United States | ||||
3. Hennessy, Katie | Sat 9:00am, 3 | Bronxville | NY | United States | ||||
4. Hoffmann, Alexx | Fri 4:30pm, 4 | Pound Ridge | NY | United States | ||||
5. Morales, Sophia A | Fri 5:00pm, 2 | Norwalk | CT | United States | ||||
6. Mota, Julissa | Sat 9:30am, 2 | Hartford | CT | United States | ||||
7. Ordaya, Adriana M | Fri 4:30pm, 4 | Hartford | CT | United States | ||||
8. Shropshire, Abigail | Fri 5:00pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
9. Type, Amanda | Fri 5:00pm, 1 | Darien | CT | United States | ||||
10. Venkateswaran, Shreya | Fri 5:00pm, 1 | Princeton | NJ | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bretl, Ariane L. | Fri 8:00pm, 2 | Concord | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chokshi, Alisa A. | Fri 8:00pm, 2 | Short Hills | NJ | United States | ||||
2. Hatstadt, Ashley | Sat 11:45am, 1 | Old Greenwich | CT | United States | ||||
3. Ivashina, Alice | Fri 8:00pm, 1 | New York | NY | United States | ||||
4. Malik, Fiza | Fri 8:00pm, 1 | Avon | CT | United States | ||||
5. Rand, Margaret | Fri 8:00pm, 3 | MA | United States | |||||
6. Schuster, Kaitlin | Fri 8:00pm, 3 | Sudbury | MA | United States |