Tournaments - Entrants by division

2018 World Masters

Entrants by division

Men 35+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Anjema, Laurens Jan Tue 1:35pm, MSCG1 Netherlands
 2.  Walker, Alister Tue 3:20pm, MSCG1 Washington DC Botswana
 3.  Garbi, Alex G Tue 1:35pm, MSC4 New York NY Spain
 4.  Wheadon, Gary Tue 2:45pm, MSC2 South Africa
 5.  Leeuw, Clinton W Tue 2:10pm, MSCG1 New York NY South Africa
 6.  Elhendy, Wael Tue 2:45pm, MSCG1 New York NY United States
 7.  Khan, Karamatullah Tue 2:10pm, MSC3 Wayne PA Pakistan
 8.  Barnett, Dave Tue 2:10pm, MSC4 England
 9.  Mijs, Rene Tue 1:35pm, MSC1 Netherlands
 10.  Jones, Gavin M Tue 1:35pm, MSC3 Lancaster PA United States
 11.  Khan, Shahid Tue 1:35pm, MSC1 Stamford CT United States
 12.  Raubenheimer, Tertius Tue 1:35pm, MSC2 Sea Bright NJ South Africa
 13.  Salem, Assem Y Mon 12:30pm, MSC1 Staten Island NY United States
 14.  Wollny, Julian Tue 2:10pm, MSC1 Germany
 15.  Russell, Joseph D Tue 2:10pm, MSC3 Cleveland OH United States
 16.  Garner, Ben Tue 2:45pm, MSC1 Owings Mills MD England
 17.  Ramasra, Colin Tue 4:20pm, MSCG2 New York NY Trinidad and Tobago
 18.  Lagewaard, Daniel Tue 2:10pm, MSC2 Netherlands
 19.  Ramsey, Daren Mon 1:00pm, MSC1 Shaker Heights OH England
 20.  Knox, Kevin Tue 1:35pm, MSC3 Ireland
 21.  Bukenberger, Steven Mon 12:30pm, MSC4 Germany
 22.  Breen, Andrew Mon 12:30pm, MSCG1 England
 23.  Mather, Justin D Mon 12:30pm, MSC3 Atlanta GA United States
 24.  Wilkens, Dennett J Tue 2:10pm, MSC2 Philadelphia PA United States
 25.  Pollard, Regan Mon 12:30pm, MSC4 Guyana
 26.  Christensen, Wayne Tue 1:35pm, MSC2 Australia
 27.  Wilkins, Phil Tue 2:45pm, MSC4 Tuxedo Park NY Wales
 28.  Huang, Keln Tue 4:20pm, MSCG2 New York NY Canada
 29.  Collet, Alvaro Mon 1:00pm, MSCG1 Seattle WA United States
 30.  Singerman, Kevin Mon 12:30pm, MSC1 KY United States
 31.  Talwar, Anuroop Mon 1:00pm, MSC3 New York NY India
 32.  Tantera, Guillermo Tue 2:10pm, MSC1 Argentina
Pending Waitlist
 1.  Rafique, Salman Mon 1:00pm, MSC1 Little Elm TX Pakistan
 2.  Louw, Phil Tue 2:10pm, MSC4 South Africa
 3.  Van-Zyl, Pieter Mon 12:30pm, MSC3 South Africa
 4.  Bigaignon, Nicolas Tue 2:45pm, MSC4 Canada
 5.  Adams, Russell Mon 1:00pm, MSCG1 South Africa
 6.  McDaniel, Dave Mon 1:00pm, MSC3 Charlottesville VA United States
 7.  Ilyas, Adil Mon 12:30pm, MSCG1 Glen Allen VA United States
Men 40+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Kenny, Liam Tue 4:20pm, MSC5 Greenwich CT Ireland
 2.  Ruane, Craig Tue 4:45pm, MSC6 South Africa
 3.  Biggs, Mick Tue 5:35pm, MSC5 England
 4.  Allen, Paul Wed 6:55pm, MSC5 England
 5.  Bishop, Matt Tue 4:20pm, MSC8 Halifax NS Canada
 6.  Chilufya, Lazarus Tue 4:45pm, MSC5 Baltimore MD United States
 7.  Wong, Wai Chung Mon 5:00pm, MSC5 Hong Kong
 8.  Chifunda, Patrick Tue 5:10pm, MSC5 Richmond VA United States
 9.  Gallacher, Jonathan Tue 4:45pm, MSC7 England
 10.  Sadiq, Muhammad Mon 4:00pm, MSC6 Sugar Land TX United States
 11.  Wyant, Timothy Tue 5:10pm, MSC8 Brooklyn NY United States
 12.  Botha, Andre Mon 5:00pm, MSC6 Namibia
 13.  Murronmaa, Tatu Tue 5:35pm, MSC7 WA Finland
 14.  Preston, Al Tue 4:20pm, MSC7 New Zealand
 15.  Ingber, Shai Tue 4:45pm, MSC8 Chevy Chase MD United States
 16.  Novoa, Marcelo Mon 4:00pm, MSC7 Brazil
 17.  Bastien, Pierre L Mon 3:30pm, MSC6 Philadelphia PA United States
 18.  Khan, Muhammad Faheem Mon 3:00pm, MSC6 Dubai United Arab Emirates
 19.  Gaynor, William C Mon 3:30pm, MSC5 Washington DC United States
 20.  Pervez, Md Shopon Mon 3:00pm, MSC7 Bangladesh
 21.  Mecklenburg, Federico Mon 5:00pm, MSC5 Peru
 22.  Hope, Jonathan Mon 4:30pm, MSC6 England
 23.  MacMillan, Bruce Mon 4:00pm, MSC6 South Africa
 24.  Jancicka, Ivan Mon 3:00pm, MSC8 Slovakia
 25.  Gross, Edward E  , Philadelphia PA United States
 26.  Barnas, Vit Mon 3:00pm, MSC5 Czech Republic
 27.  Chavez, Marco Mon 3:30pm, MSC8 Los Angeles CA Mexico
 28.  Schutt, Federico Mon 4:00pm, MSC5 Argentina
 29.  Monen, Michael Mon 4:30pm, MSC7 United States
 30.  Cornish, Jonathan Mon 3:00pm, MSC7 Fort Lauderdale FL United States
 31.  Singh, Aman Mon 5:00pm, MSC7 India
 32.  Dodd, Allen Mckee Mon 3:00pm, MSC8 United States
Pending Waitlist
 1.  Cullinane, Philip Mon 3:30pm, MSC5 England
 2.  Benn, Don Mon 4:00pm, MSC5 Barbados
 3.  Greenhut, Charles N Mon 4:30pm, MSC8 Crozet VA United States
 4.  Photis, Christopher Mon 3:30pm, MSC6 Australia
 5.  Ugolini, Alexander Mon 4:30pm, MSC6 Switzerland
 6.  Mathew, Thomas Mon 2:30pm, MSC8 Vienna VA United States
 7.  Alamanos, John Mon 3:30pm, MSC8 Australia
 8.  Kamakura, Yoichi Mon 4:30pm, MSC8 Japan
 9.  Basit, Abdul Mon 2:30pm, MSC8 Pakistan
 10.  Hayes, Tim Mon 5:00pm, MSC6 United States
 11.  Thiagarajah, Prashan Mon 5:00pm, MSC7 Pittsburgh PA United States
 12.  Kastendike, George Mon 4:30pm, MSC7 Charlottesville VA United States
 13.  Basson, Adriaan Michau Mon 3:00pm, MSC6 Namibia
 14.  Cannon, Eddie Mon 3:00pm, MSC5 TN United States
 15.  Algrain, Haitham Mon 4:00pm, MSC7 United States
 16.  Kovary, Balazs Mon 4:30pm, MSC5 United States
 17.  O'hare, Mark  , Beaumaris Victoria MA South Africa
 18.  Yadav, Yashasvi Mon 4:30pm, MSC5 India
Men 45+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Taylor, Nick Mon 9:30am, MSCG1 Maynard MA England
 2.  Garner, Tim Mon 10:00am, MSC4 England
 3.  Kubukeli, Zuko Mon 12:00pm, MSCG1 South Africa
 4.  Elias, Jose Manuel Mon 11:30am, MSC2 Peru
 5.  Chin, Richard A Mon 11:30am, MSC4 Riverdale NY Guyana
 6.  Hansen, Adrian Mon 11:00am, MSCG1 South Africa
 7.  Cooke, Stephen Mon 12:00pm, MSC1 Netherlands
 8.  Mancer, Evan Mon 10:30am, MSC2 Canada
 9.  Musto, John B Mon 9:30am, MSC2 Stamford CT United States
 10.  Scott, Lee Mon 10:30am, MSC1 Louisville KY United States
 11.  Stephenson, Matthew Mon 11:30am, MSC3 England
 12.  Gonzalez-Fernandez, Javier Mon 12:00pm, MSC3 Spain
 13.  Le Cheminant, Galen J Mon 10:00am, MSC1 Charleston SC United States
 14.  Naseem, Jahangir Mon 12:00pm, MSC3 McLean VA United States
 15.  Sharplin, Daniel A Mon 11:30am, MSCG1 Atkinson NH New Zealand
 16.  Marrison, Bruce Mon 11:00am, MSC2 Markham ON Canada
 17.  Goodings, Pete Mon 9:30am, MSC1 Edmonton AB England
 18.  Staunton, Nick Mon 11:00am, MSC3 Ireland
 19.  Conder, Julian Mon 10:30am, MSC2 New Zealand
 20.  Wellings, Julian P Mon 12:00pm, MSC2 Bloomfield Hills MI England
 21.  Souto, Jesus Mon 10:00am, MSCG1 Spain
 22.  Walker, Damian J Mon 10:00am, MSC3 Stamford CT United States
 23.  Barbeau, Nicolas Mon 9:30am, MSC3 France
 24.  Borgvall, Christian Mon 10:30am, MSCG1 Sweden
 25.  Luke, Solomon Sun 1:00pm, MSC7 United States
 26.  Odeh, Francis F Mon 11:30am, MSC1 Cliffwood NJ United States
 27.  Mackenzie, Michael Mon 12:00pm, MSC1 Trinidad and Tobago
 28.  D'Angelo, Claudio Mon 10:00am, MSC2 Italy
 29.  Bezdek, Patrick Sun 1:00pm, MSC6 Germany
 30.  Wagemans, Wibe Mon 10:30am, MSC1 Bellevue WA Netherlands
 31.  Buchan, Peter Mon 9:00am, MSC2 Scotland
 32.  Jack, Brian Mon 11:00am, MSC4 Scottsdale AZ United States
Pending Waitlist
 1.  Habib, Mustafa Sun 12:30pm, MSC7 Pakistan
 2.  Gill, Sandeep S Sun 1:30pm, MSC5 New York NY United States
Pending Waitlist
 1.  Nayar, Rahul Mon 10:30am, MSC4 Miami Beach FL United States
 2.  Pilon, Richard Sun 1:00pm, MSC6 Richford QC
 3.  Tiitinen, Petteri Mon 11:00am, MSC1 Finland
 4.  Lussier, Stephane Mon 9:30am, MSC1 Gatineau QC Canada
 5.  Desai, Sunil B Mon 11:00am, MSC3 Haverford PA United States
 6.  Hay, Scott Sun 12:30pm, MSC6 Scotland
 7.  Wijesundara, Dhammika Mon 11:30am, MSC2 Sri Lanka
 8.  Farrag, Samy Mon 10:30am, MSC3 Germany
 9.  McIntyre, David Mon 10:00am, MSC1 Princeton NJ Australia
 10.  Asundi, Jai Mon 11:00am, MSC4 Plano TX India
 11.  Klipstein, Kevin D Mon 12:00pm, MSC2 New York NY United States
 12.  Khafaji, Imad A Mon 11:00am, MSC1 OH Iraq
 13.  Oghenekevwe, Viano Sun 12:30pm, MSC5 Saint Bruno QC Canada
 14.  Cabral, Fabio Mon 9:30am, MSC4 Brazil
 15.  Bottyan, Istvan Sun 1:00pm, MSC7 Hungary
 16.  Guthrie, Craig Sun 1:30pm, MSC5 Tecumseh MA Canada
 17.  Fakier, Adil Mon 9:00am, MSC1 Minneapolis MN United States
 18.  Sood, Viroo Mon 10:00am, MSC2 India
 19.  Wren, Matt Mon 12:00pm, MSC4 New Zealand
 20.  Burns, Christopher Sun 12:00pm, MSC5 Charlottesville VA United States
 21.  Pirtheesingh, Peter Mon 10:00am, MSC3 Trinidad and Tobago
 22.  O'Connell, Leigh Sun 12:30pm, MSC8 Australia
 23.  Keevy, Scott Sun 12:30pm, MSC6 South Africa
 24.  Morid, Steve Mon 11:00am, MSC2 Germany
 25.  Cooper, Peter Mon 11:30am, MSC3 NY Canada
 26.  Gardiner, Matthew Mon 9:30am, MSC3 New Zealand
 27.  Koekemoer, Douglas Mon 11:30am, MSC1 Namibia
 28.  Todd, Shad Mon 10:30am, MSC3 Philadelphia PA United States
 29.  Fernandez, Salvador Sun 12:30pm, MSC7 Spain
 30.  Saad, Maurice, Jr. Sun 12:30pm, MSC8 Brazil
Pending Waitlist
 1.  Woodriff, Jaffray P Mon 9:00am, MSC2 Charlottesville VA United States
Pending Waitlist
 1.  Banasiak, Tomasz Mon 10:30am, MSC4 Poland
 2.  King, Martin Sun 12:00pm, MSC5 South Africa
 3.  Hossain, M Zamil Mon 9:30am, MSC2 Bangladesh
 4.  Alavi, Naj Mon 9:30am, MSC4 New York NY United States
 5.  Hecker, Philipp M Mon 12:00pm, MSC4 Westport CT Germany
 6.  Fletcher, John  , Bermuda
 7.  Haroon, Imran Sun 12:30pm, MSC5 Pakistan
 8.  O'Neill, Martin Mon 9:00am, MSC1 Ireland
Men 50+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Wiens, Hansi Mon 5:00pm, MSCG2 Hanover NH Germany
 2.  Tootill, Michael Mon 2:30pm, MSCG2 South Africa
 3.  Sly, David Mon 3:30pm, MSC12 Kingston ON Canada
 4.  Mendes, Carlos Mon 2:00pm, MSC12 Portugal
 5.  Lalor, Brian Mon 2:30pm, MSC12 Ireland
 6.  Wren, Steve K. Mon 4:30pm, MSC10 Gatineau QC Canada
 7.  Morrish, David Mon 2:00pm, MSC10 London ON Canada
 8.  Elliott, Richard J Mon 4:00pm, MSC11 Palo Alto CA United States
 9.  Peters, Uwe Mon 5:00pm, MSC9 Germany
 10.  Peterson, Eugene Mon 4:30pm, MSC9 South Africa
 11.  Moody, Chris Mon 3:00pm, MSCG2 South Africa
 12.  Collignon, Olivier Mon 4:00pm, MSCG2 France
 13.  Fritschi, Andreas Mon 4:30pm, MSC12 Switzerland
 14.  Haase, Trent A Mon 5:00pm, MSC10 Toronto ON Canada
 15.  Cowhie, Michael Mon 4:30pm, MSCG2 Ireland
 16.  Ryan, Sean Mon 3:30pm, MSCG2 Australia
 17.  Haley, Christopher P Sun 1:30pm, MSC11 Lutherville MD United States
 18.  Eberhard, Robert Sun 1:00pm, MSC11 Whistler QC Canada
 19.  Soares, Filipe Mon 3:30pm, MSC10 Brazil
 20.  Bourne, Damon Mon 4:30pm, MSC11 Madison WI United States
 21.  Deutschmann, Bodo Mon 5:00pm, MSC12 Germany
 22.  Hyde, Duncan Mon 4:00pm, MSCG2 Australia
 23.  Mclachan, Peter Mon 5:00pm, MSC11 South Africa
 24.  Hyde, Russell Sun 1:30pm, MSC9 Australia
 25.  Mcloughlin, Stephen Mon 3:30pm, MSC11 England
 26.  Aass, Martin H Mon 4:00pm, MSC12 Ottawa ON Canada
 27.  Roper, Geoff Mon 1:30pm, MSC10 Waxhaw NC United States
 28.  Walker, Adam K Sun 2:00pm, MSC11 Stamford CT United States
 29.  Hernady, Eric B Mon 4:00pm, MSC9 Fairport NY United States
 30.  Musonda, Phillip Mon 5:00pm, MSC12 Zambia
 31.  Vlcek, Eric Sun 2:00pm, MSC9 Rowayton CT United States
 32.  Reiss, David P. Sun 12:00pm, MSC9 Fairfield CT United States
Pending Waitlist
 1.  Bentick, James Mon 3:30pm, MSC10 St. Vincent and The Grenadines
 2.  May, Andrew Sun 1:30pm, MSC9 South Africa
Pending Waitlist
 1.  Harrison, Scott P Sun 2:30pm, MSC9 Richmond VA United States
Pending Waitlist
 1.  Bocanegra, Mauricio Mon 3:00pm, MSCG2 Ciudad de México QC Mexico
 2.  James, Mark Mon 2:30pm, MSC10 Scotland
 3.  Bennett, Craig Mon 3:30pm, MSC9 Salt Lake City UT United States
 4.  Gagnon, Mario Sun 1:30pm, MSC11 Quebec QC Canada
 5.  Duff, Rob M Sun 12:30pm, MSC9 Madison NJ South Africa
 6.  Manente, Ricardo Luis Sun 1:30pm, MSC10 Argentina
 7.  Mandujano, José Antonio Sun 1:00pm, MSC9 Mexico
 8.  Garel, Dave J Sun 1:30pm, MSC10 Dayton OH Canada
 9.  Healy, Kevin Mon 1:30pm, MSC12 Australia
Pending Waitlist
 1.  Garg, Naveen Sun 2:30pm, MSC11 Seattle WA United States
Pending Waitlist
 1.  O'Neill, Conor Sun 1:30pm, MSC12 Ireland
 2.  Ferrier, Scott Sun 2:00pm, MSC9 Australia
 3.  Prince, Jay D. Sun 2:00pm, MSC10 Mercer Island WA United States
 4.  Raynor, Eric Sun 1:30pm, MSCG2 Midway UT United States
 5.  Keevy, Brent Jack Sun 12:30pm, MSC10 South Africa
 6.  Bezold, Thomas Sun 2:30pm, MSC9 Germany
 7.  Lawton, Michael Mon 3:00pm, MSC12 Zimbabwe
 8.  Hardenberg, Vaughn Sun 1:00pm, MSCG2 South Africa
 9.  Laver, Michael Sun 2:00pm, MSCG2 Australia
 10.  Bysh, Rodney Sun 12:30pm, MSC12 Germany
 11.  Wiffen, Albert Sun 2:00pm, MSC12 South Africa
 12.  Kamat, Aashish R Mon 3:00pm, MSC10 New York NY United States
 13.  Schon, Thomas Sun 2:00pm, MSCG2 Austria
 14.  Ferraresi, Pablo Sun 1:00pm, MSC12 Argentina
Pending Waitlist
 1.  Barros, Maurice Mon 4:30pm, MSCG2 Charlottesville VA United States
Pending Waitlist
 1.  Tzschoppe, Gunther Sun 12:00pm, MSC11 Germany
 2.  Kanellis, George Sun 1:00pm, MSC10 Australia
 3.  Molloy, Jack Mon 3:00pm, MSC11 Ireland
 4.  Murphy, Tom Sun 2:30pm, MSCG2 Canada
 5.  Souza, Lucio Sun 1:30pm, MSCG2 Brazil
 6.  Bothello, Eugene Mon 1:30pm, MSC10 Bermuda
Pending Waitlist
 1.  Idris, Asif Sun 1:00pm, MSCG2 Pakistan
Pending Waitlist
 1.  Morley, Steve Sun 2:00pm, MSC12 Australia
 2.  Posdijk, Johan Sun 1:00pm, MSC12 Netherlands
 3.  Yepes, Jose Sun 12:30pm, MSC12 United States
 4.  Karaboikis, Peter Sun 2:00pm, MSC10 Australia
 5.  Loupassi, Manoli Sun 12:30pm, MSC11 Richmond VA United States
 6.  Petrarolo, Dino Mon 4:00pm, MSC10 South Africa
 7.  Phoon, Raymond Sun 2:00pm, MSC11 Malaysia
 8.  Lewin, David N Sun 1:00pm, MSC10 Charleston SC United States
 9.  Ahmed, Mohamed N Sun 12:30pm, MSC10 South Riding VA United States
 10.  Arze, Javier A Tue 9:55am, MSC4 Springfield VA United States
 11.  McGovern, David Mon 3:00pm, MSC10 Australia
 12.  Dalley, Cameron Sun 12:30pm, MSC11 Australia
 13.  Prockop, David J Sun 2:30pm, MSC11 Groton MA United States
Pending Waitlist
 1.  Frank, Steve Sun 12:30pm, MSC9 PA United States
Pending Waitlist
 1.  Cory, Tim Sun 12:00pm, MSC11 Charlottesville VA United States
 2.  Bartalos, Tibor Sun 2:30pm, MSCG2 Washington DC United States
 3.  Gani, Abdul Sun 2:30pm, MSC10 Bangladesh
 4.  Bibb, David Sun 1:30pm, MSC12 Richmond VA United States
 5.  Blaise, Mario Sun 1:00pm, MSC9 Mason OH United States
 6.  Liu, Bin Sun 2:30pm, MSC10 China
 7.  MacLean, Dan Sun 12:00pm, MSC9 Grand Cayman Cayman Islands
 8.  Abdel-Aziz, Tarek Mon 3:00pm, MSC9 Egypt
 9.  Mcdonald, Brian Sun 1:00pm, MSC11 United States
Men 55+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Martin, Brett Mon 11:30am, MSCG2 Fairfield CT Australia
 2.  Johnson, Fredrik Mon 2:00pm, MSCG2 Sweden
 3.  Gilbee, Peter Mon 12:00pm, MSCG2 Australia
 4.  Hosey, Willie Mon 9:30am, MSCG2 mt albert ON Ireland
 5.  Hughes, Dominic Mon 10:30am, MSCG2 Berwyn PA United States
 6.  Price, Eamonn Mon 1:00pm, MSCG2 England
 7.  Miller, Warren Mon 10:00am, MSC11 Australia
 8.  Sorio, Giorgio Mon 12:30pm, MSC11 Switzerland
 9.  Wilkinson, Trevor Mon 10:00am, MSCG2 South Africa
 10.  Bomhardt, Frank Sun 3:00pm, MSC4 Germany
 11.  Sealy, Mark Mon 2:00pm, MSC9 St. Michael Barbados
 12.  Brady, Mark E Sun 12:00pm, MSC3 Dayton OH United States
 13.  Sheldon, Brian Mon 11:30am, MSC9 Overland Park KS United States
 14.  Steyn, Peter Sun 4:00pm, MSC3 South Africa
 15.  Millman, Richard C Mon 11:00am, MSCG2 Ooltewah TN United States
 16.  Marjomaa, Olli Sun 3:00pm, MSC4 Finland
 17.  Van Heeswijk, John Mon 12:30pm, MSCG2 South Africa
 18.  Wahlstedt, Rick Sun 12:30pm, MSC4 Katonah NY Sweden
 19.  Lam, Bill Sun 12:30pm, MSC1 Toronto ON Canada
 20.  Carlin, Will Sun 3:30pm, MSC2 Brooklyn NY United States
 21.  Watkins, Barry Sun 12:00pm, MSC3 England
 22.  Brettkelly, Antony  , San Francisco CA United States
 23.  Withey, Darren Mon 1:30pm, MSCG2 England
 24.  Paal, Feliz Mon 2:00pm, MSC11 Germany
 25.  Hewitt, George Sun 1:00pm, MSC2 Ireland
 26.  Rios, Pedro Sun 4:00pm, MSC5 Spain
 27.  Krahner, Wayne Sun 4:00pm, MSC1 Australia
 28.  Campbell, Ross Sun 2:30pm, MSC4 Silver Spring MD United States
 29.  Taylor, Mark Sun 3:30pm, MSC6 England
 30.  Dyus, Hugh Sun 2:00pm, MSC4 Hong Kong
 31.  Sambrook, Bart Sun 2:30pm, MSC4 Westmount QC Canada
 32.  McGee, Emmett F Sun 1:30pm, MSC4 Baltimore MD United States
Pending Waitlist
 1.  Delavigne, Gary Sun 2:00pm, MSC2 Sarnia ON Canada
 2.  Flanigan, John B Sun 4:00pm, MSC3 Oak Park IL United States
 3.  Fuller, David Sun 1:30pm, MSC4 Australia
 4.  Ullman, William Sun 2:00pm, MSC1 Brooklyn NY United States
 5.  Ward, Barry M Sun 3:30pm, MSC5 Oakdale CT United States
 6.  Shekhawat, Jai Sun 4:00pm, MSC7 Chicago IL United States
 7.  Suttner, Norbert Sun 3:30pm, MSC1 Germany
 8.  Aguiar, Jose Sun 2:00pm, MSCG1 Portugal
 9.  Philp, Michael Sun 1:00pm, MSC1 Canada
 10.  Sorrentino, Neville A Sun 3:00pm, MSC2 Charlotte Amalie Virgin Islands, British
Pending Waitlist
 1.  Munro, Brad Sun 3:30pm, MSC1 Toronto ON Canada
Pending Waitlist
 1.  Barenholz, Felix Sun 4:00pm, MSC4 Netherlands
 2.  Levy, David Sun 3:30pm, MSCG1 San Francisco CA United States
 3.  Hindermann, D.Tyler Sun 4:00pm, MSC1 West Roxbury MA United States
 4.  Kato, Shigeyuki Sun 2:30pm, MSCG1 Japan
 5.  Robie, Chip Sun 12:00pm, MSC1 New York NY United States
 6.  O'Neill, Darren Sun 12:30pm, MSC3 Australia
 7.  Pye, Wayne F Sun 1:00pm, MSC3 Pickering ON Canada
 8.  Govender, Ravi Sun 4:00pm, MSC4 South Africa
 9.  Green, Roger Sun 1:00pm, MSC4 England
 10.  Macdougall, Brian Sun 3:30pm, MSCG1 Canada
 11.  Singh, Karam Sun 1:30pm, MSC3 Ireland
 12.  Cooke, Wayne Sun 9:30am, MSC12 South Africa
 13.  Allen, Joe Sun 4:00pm, MSC6 Canada
 14.  Hindermann, Terry E Sun 12:30pm, MSC1 Arlington VA United States
 15.  Smith, Steve Sun 4:00pm, MSC6 England
 16.  Baker, David R Sun 2:30pm, MSC3 St. Paul MN United States
 17.  De Wet, Christopher Sun 12:30pm, MSC3 Richmond VA United States
 18.  Velasquez, Ulises Sun 2:00pm, MSC2 Mexico
 19.  Hardie, Eben Sun 3:00pm, MSC3 Atlanta GA United States
 20.  Criswick, Chris Sun 12:00pm, MSC2 Canada
 21.  Mears, David Sun 2:30pm, MSC1 Aurora ON Canada
Pending Waitlist
 1.  Reason, Philip J Sun 4:00pm, MSC2 Downingtown PA England
Pending Waitlist
 1.  Allnock, Ron Sun 3:30pm, MSC6 Mars PA United States
Pending Waitlist
 1.  Campbell, Tom Sun 4:00pm, MSC5 Louisville KY United States
Pending Waitlist
 1.  Darvill, Roger Sun 2:00pm, MSC3 Australia
 2.  Alvarez, Miguel Sun 2:00pm, MSC4 Mexico
 3.  Calcagno, Dante Sun 2:30pm, MSC3 Argentina
 4.  Francis, Ross Sun 2:00pm, MSC1 Australia
 5.  O'Donnell, Philip Sun 1:00pm, MSCG1 Australia
 6.  Lalor, Dave Sun 3:30pm, MSC4 Ireland
 7.  Howarth, Peter Sun 12:00pm, MSC1 south Africa
 8.  Bennett, Brandon Sun 3:30pm, MSC3 SALT LAKE CITY UT United States
 9.  Purrazzella, Joseph Sun 2:00pm, MSC3 Wilton CT United States
 10.  Jurschik, Dietmar Sun 1:00pm, MSCG1 Germany
 11.  Wolff, Joachim R Sun 3:00pm, MSCG1 Goshen KY Germany
 12.  Grobler, Christian Mon 12:30pm, MSC9 Germany
 13.  Valente, Al Sun 3:00pm, MSC2 Windsor QC Canada
 14.  Bosdari, Jose Sun 4:00pm, MSC2 Argentina
 15.  Graham, Steven C Sun 3:30pm, MSC4 Edmonton AB Canada
 16.  Farrell, Bill Sun 4:00pm, MSC8 United States
 17.  Moto, Masayuki Sun 4:00pm, MSC8 Japan
 18.  Scott-Martin, Patrick Sun 1:30pm, MSCG1 South Africa
 19.  Von Holstein, Mark Sun 2:00pm, MSCG1 Mount Kisco NY United States
 20.  Nishimura, David Sun 3:00pm, MSCG1 United States
 21.  Rasool Quadri, Salman Sun 2:30pm, MSC2 Pakistan
 22.  Mach, Pavel Sun 12:30pm, MSC2 Czech Republic
 23.  Ghani, Omer Sun 4:00pm, MSC7 New York NY United States
 24.  Patton, John S Sun 12:30pm, MSC2 Richmond VA United States
 25.  Driessen, Andre Sun 3:00pm, MSC3 Netherlands
 26.  Vlismas, Anthony Sun 3:30pm, MSC5 Australia
 27.  Griffiths, Julian Sun 1:30pm, MSC2 Wales
 28.  McLeod, Paul G Sun 1:30pm, MSCG1 Edgewater NJ Canada
 29.  Pergue, Didier Sun 3:30pm, MSC3 France
 30.  Peel, Nicholas Sun 12:30pm, MSC4 England
 31.  Hajek, Francis P Sun 12:30pm, MSCG1 Charlottesville VA United States
 32.  Moola, Rafi Sun 3:30pm, MSC2 South Africa
 33.  Green, James Sun 4:00pm, MSCG1 Frenchtown NJ United States
 34.  Hamid, Md Sun 2:30pm, MSC1 Bangladesh
 35.  Harris, Anthony Sun 12:00pm, MSC2 New Zealand
 36.  Beylin, Ben Sun 1:30pm, MSC1 Holmdel NJ United States
 37.  Bracken, Allen Sun 1:00pm, MSC4 Las Vegas NV United States
 38.  Bradfield, Graeme Sun 1:30pm, MSC2 Australia
 39.  Fries, Jorge Sun 2:30pm, MSC2 Westport CT Switzerland
 40.  Patel, Jay Sun 1:30pm, MSC1 Canada
 41.  Kumar, Puneet Sun 1:30pm, MSC3 Glen Allen VA United States
 42.  Koelmel, Peter Sun 12:30pm, MSCG1 Germany
 43.  Arimoto, Nozomu Sun 4:00pm, MSCG1 Japan
 44.  Berlin, Justin E Sun 1:00pm, MSC3 New York NY United States
 45.  Stiles, Andrew P Sun 9:30am, MSC12 Henrico VA United States
 46.  Pillay, Sagran Sun 2:30pm, MSCG1 South Africa
Men 60+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Davenport, Geoffrey Mon 1:30pm, MSCG1 Australia
 2.  Roodt, Pierr Mon 2:30pm, MSC4 South Africa
 3.  Goulding, Jeremy Mon 4:00pm, MSCG1 England
 4.  Mendez, Juan Mon 3:30pm, MSC7 Mexico
 5.  Mobbs, Jim Mon 2:00pm, MSCG1 Australia
 6.  Orduna, Sergio Mon 4:00pm, MSC1 Switzerland
 7.  Kahl, Udo Mon 2:30pm, MSCG1 Germany
 8.  Barwise, Allen Mon 2:00pm, MSC2 England
 9.  Bradburn, Ian Mon 3:30pm, MSC3 England
 10.  Orizaola, Jose Mon 2:00pm, MSC1 Spain
 11.  Baicker-Mckee, Steven Mon 1:30pm, MSC2 Pittsburgh PA United States
 12.  Ollier, Roy Mon 3:30pm, MSC2 San Antonio TX Australia
 13.  Robertson, Colin Mon 2:30pm, MSC3 Singapore
 14.  Rosas, Jorge Sun 3:30pm, MSC9 Mexico
 15.  Harris, Paul W Mon 4:00pm, MSC2 Stamford CT Scotland
 16.  De Alwis, Visvajit Sun 2:30pm, MSC7 Sri Lanka
 17.  Gordon, Bruce B Mon 1:30pm, MSC4 New York NY United States
 18.  Niederman, Derrick C Mon 1:30pm, MSC3 Charleston SC United States
 19.  Bedore, Thomas P Mon 3:00pm, MSC4 Edmonton AB Canada
 20.  Stewart, George Sun 3:30pm, MSC9 Greensburg PA United States
 21.  Haybittel, Michael Mon 2:30pm, MSC1 Australia
 22.  Lindquist, John A Mon 3:00pm, MSC2 McLean VA United States
 23.  Pitoscia, Tony Sun 2:00pm, MSC6 Aurora ON Canada
 24.  Wright, David Mon 3:30pm, MSC7 Wales
 25.  Derrick, Cameron Mon 3:00pm, MSC1 Ridgefield QC Canada
 26.  Hufford, Stephen S Mon 1:00pm, MSC2 McLean VA United States
 27.  Riley, Mike F Mon 3:30pm, MSC1 Bristol RI United States
 28.  Wessels, Jacobus P Sun 3:00pm, MSC7 Cary NC United States
 29.  Cowan, Gary Mon 2:00pm, MSC3 Australia
 30.  Iram, Danny Sun 1:30pm, MSC8 Israel
 31.  Robitaille, Christopher Mon 2:30pm, MSC2 Canada
 32.  Salazar, Arturo Sun 1:30pm, MSC6 Mexico
Pending Waitlist
 1.  Olson, Murray Sun 3:00pm, MSC7 Victoria QC Canada
 2.  Flores, Jose Manuel Sun 2:30pm, MSC5 Spain
 3.  Goodridge, Rudolph Mon 3:00pm, MSC3 Scarborough ON Canada
 4.  Hanson, Jeff Sun 2:00pm, MSC7 Scarsdale NY United States
 5.  von Hirschberg, Richard Sun 3:00pm, MSC6 Coventry CT United States
 6.  Baybut, Howard Mon 4:00pm, MSC4 South Africa
 7.  Dautrement, Dominique Tue 3:55pm, MSCG1 France
 8.  Conlon, Michael Mon 4:00pm, MSC3 Ireland
 9.  Rendell, Ross Mon 3:00pm, MSC2 Australia
 10.  Apte, Vaman Mon 1:30pm, MSC1 India
 11.  Kumar Agnihotri, Lalit Mon 1:00pm, MSC2 India
 12.  Brito, Fernando Sun 2:00pm, MSC5 Chile
 13.  Mald, Lance R Mon 2:00pm, MSC4 Weston CT United States
 14.  Andrade, Roberto Mon 2:00pm, MSC4 Brazil
 15.  Saarloos, Fred Sun 2:30pm, MSC6 Singapore
 16.  Irwin, Garry Mon 3:30pm, MSCG1 Australia
 17.  Kido, Tadashi Sun 1:30pm, MSC8 Japan
 18.  Taylor, Andrew J Mon 2:30pm, MSC3 Charlottesville VA United States
 19.  Grynoch, Bob Mon 1:30pm, MSC4 Edmonton AB Canada
 20.  Hampson, Gary Mon 3:30pm, MSC4 Australia
 21.  Costa, Duilio Sun 2:00pm, MSC8 Apollo PA United States
 22.  Mehta, Mehul M Sun 2:30pm, MSC8 Birmingham MI United States
 23.  Worcester, Rick Mon 3:30pm, MSC4 Lyme CT United States
 24.  Simonton, Jeffrey Mon 2:00pm, MSC3 Greenville DE United States
 25.  Goncalves, Rodolfo Sun 3:00pm, MSC5 Brazil
 26.  Moore, Murray Sun 2:00pm, MSC7 Australia
 27.  Gay, Tony Mon 3:00pm, MSC1 England
 28.  McKenna, Brian V  , Greenwich, CT RI United States
 29.  Brabant, Richard Sun 2:30pm, MSC8 Candiac QC
 30.  paul, reinsoo Mon 1:30pm, MSC3 Waterloo QC Canada
 31.  Reynolds, Randy Sun 2:00pm, MSC6 Sewickley PA United States
 32.  Markovics, Gabe Mon 2:30pm, MSC2 Australia
 33.  Jung, Rex Sun 1:30pm, MSC6 Canada
 34.  Bröcker, Christian Sun 1:30pm, MSC7 Germany
 35.  Chatfield, Rod Mon 3:30pm, MSC1 Australia
 36.  Mether, Jari Mon 4:00pm, MSC2 Finland
 37.  Siddall, Gary Sun 3:00pm, MSC5 England
 38.  Fearn, Rolland C Sun 2:30pm, MSC6 Louisville CO United States
 39.  Dobbins, Allan C Sun 2:30pm, MSC5 Homewood, Al United States
 40.  Burns, Tom R Sun 2:00pm, MSC8 Brooklyn NY United States
 41.  Saunders, Jon Sun 2:00pm, MSC5 Wilmington DE United States
 42.  Hendricks, Paul C Mon 3:30pm, MSCG1 New York NY United States
 43.  Prokopetz, Werner Mon 4:00pm, MSC3 Germany
 44.  Rothwell, Brooke Sun 1:30pm, MSC7 Canada
 45.  Kagan, Richard T Sun 2:30pm, MSC7 Chapel Hill NC United States
 46.  Fry, Stephen Mon 4:00pm, MSC4 Murrieta CA Australia
 47.  Carlsten, Tomas Sun 3:00pm, MSC6 Sweden
 48.  Fahy, Gerry  , Ireland
Men 65+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Macrury, John Tue 9:30am, MSC5 George Town QC Cayman Islands
 2.  Carroll, John Tue 11:10am, MSC7 Australia
 3.  Raponi, Mario Tue 10:45am, MSC8 Canada
 4.  Seebeck, Wayne Tue 9:55am, MSC5 New Zealand
 5.  Weatherhead, Wayne Tue 10:20am, MSC7 Richmond Hill ON Canada
 6.  Dougal, Jim Tue 11:10am, MSC5 Scotland
 7.  Arshad, Riaz R Mon 10:30am, MSC6 Columbia MD United States
 8.  Finne, Diderik Mon 12:00pm, MSC5 VA United States
 9.  Forgeron, David Mon 12:30pm, MSC7 St. Catharines ON Canada
 10.  Anjema, Robert Jan Tue 10:20am, MSC8 Netherlands
 11.  Chitayat, Ezra Mon 10:30am, MSC6 Canada
 12.  Smith, Ian Mon 11:30am, MSC6 Toronto ON Canada
 13.  Hanley, Patrick Tue 9:55am, MSC7 Ireland
 14.  Grainger, Chris Tue 10:45am, MSC7 Greenwich CT South Africa
 15.  Johnson, Todd S Mon 12:30pm, MSC7 San Francisco CA United States
 16.  Rumpler, Thomas S Mon 11:00am, MSC8 Kennesaw GA United States
 17.  Kilgallon, Michael Mon 12:00pm, MSC8 Atlanta GA United States
 18.  Graham, Ian Tue 11:35am, MSC5 England
 19.  Dubois, Gabriel Mon 12:00pm, MSC7 Niagara-on-the-Lake ON Canada
 20.  Sands, John Mon 12:00pm, MSC6 Australia
 21.  Cullinane, Dennis Mon 12:30pm, MSC8 Ireland
 22.  Heneroty, Michael J Mon 10:30am, MSC5 Pittsburgh PA United States
 23.  Gornall, Ted Mon 1:00pm, MSC7 Canada
 24.  carlos, barbosa Mon 1:00pm, MSC5 Vaughan ON Canada
 25.  Strachan, Charles Mon 11:30am, MSC7 Ancaster ON Canada
 26.  Duceppe, Richard Mon 11:00am, MSC7 Montreal QC Canada
 27.  Cornish, Alan Tue 9:30am, MSC8 Whitby ON Canada
 28.  Mitha, Alladin Mon 11:00am, MSC7 Louisville KY United States
 29.  Salgado, Jonas Mon 11:30am, MSC8 Brazil
 30.  Kooijman, Erik Mon 11:30am, MSC6 Netherlands
 31.  Weerheim, Donald Mon 12:30pm, MSC5 Australia
 32.  Lennox, Ian Mon 12:30pm, MSC5 England
Pending Waitlist
 1.  Lee, Ian Mon 12:30pm, MSC8 England
 2.  Rehman, John Mon 12:00pm, MSC5 New Zealand
 3.  Kimura, Michio Mon 10:30am, MSC5 Japan
 4.  Antonious, Alfons Mon 11:00am, MSC5 Egypt
 5.  Kopachik, Will Mon 11:30am, MSC7 East Lansing MI United States
 6.  Barnett, Desmond Mon 11:30am, MSC5 New Zealand
 7.  Hughes, Chris Mon 11:00am, MSC8 South Africa
 8.  Lennox, Chris Mon 12:00pm, MSC8 England
 9.  Finlay, Graham Mon 1:00pm, MSC6 New Zealand
 10.  Morley, Geoffrey Mon 12:30pm, MSC6 Australia
 11.  Nawaz, Tawhid Mon 1:00pm, MSC7 McLean VA United States
 12.  Kurosaki, Nobutaka Mon 1:00pm, MSC6 Japan
 13.  Michaelson, John Mon 12:30pm, MSC6 Charlottesville VA United States
 14.  Botha, Tienie Mon 11:00am, MSC6 Namibia
 15.  Gadient, Gregory T Mon 11:30am, MSC5 Madison WI United States
 16.  Wada, Takeshi Mon 12:00pm, MSC7 Japan
 17.  David Lott, Pieter Mon 1:00pm, MSC5 Vineyard Haven MA United States
 18.  Miller, Harvey Mon 11:00am, MSC6 Longwood FL United States
 19.  Du, Jin Mon 11:00am, MSC5 China
 20.  Kawachi, Akio Mon 11:30am, MSC8 Japan
 21.  Harris, George Mon 12:00pm, MSC6 Midlothian VA United States
Men 70+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Cook, Brian Tue 12:25pm, MSCG2 Australia
 2.  Ross, Ian Tue 1:35pm, MSCG2 Scotland
 3.  Waddy, Aubrey Tue 1:00pm, MSC9 England
 4.  Bester, Frikkie Tue 1:35pm, MSC11 South Africa
 5.  Featherstone, Barry Tue 2:10pm, MSCG2 England
 6.  Hassler, Claudio Tue 12:25pm, MSC12 Switzerland
 7.  Clements, Akiyah Tue 12:25pm, MSC11 Edmonton AB Canada
 8.  Moffat, Douglas Tue 1:00pm, MSC12 Scotland
 9.  Vaton, Alan C Mon 2:00pm, MSC7 Washington DC United States
 10.  Grant, Gary Mon 2:00pm, MSC7 Canada
 11.  Joaquim, Mario Tue 2:10pm, MSC12 Portugal
 12.  Kornyei, Bert J Tue 1:00pm, MSCG2 Salt Lake City UT United States
 13.  Alba, Jose Tue 1:35pm, MSC9 Spain
 14.  Husain, Ishrat Tue 1:35pm, MSC9 Perrysburg OH United States
 15.  Kovalski, Slav Tue 1:35pm, MSC12 Israel
 16.  De Valk, Robert G Tue 1:00pm, MSC11 Ottawa ON Canada
 17.  Halford, Jack L Tue 1:35pm, MSC10 Ealing London England
 18.  Allen, Norman Tue 1:00pm, MSC11 England
 19.  Creak, Stephen Mon 2:30pm, MSC6 Australia
 20.  Smith, Tefft Tue 1:35pm, MSC12 Washington DC United States
 21.  Bason, Maurice L. Tue 1:35pm, MSC11 Cincinnati OH United States
 22.  Cosmi, John R Tue 12:25pm, MSC10 Wayne NJ United States
 23.  Smith, Robert Tue 1:00pm, MSC10 England
 24.  Tatum, Christopher B Mon 2:00pm, MSC8 New London NH United States
 25.  Baunach, Kevin Tue 1:35pm, MSC10 Australia
 26.  Bourne, Max Tue 12:25pm, MSC11 Australia
 27.  Bevevino, Joe Tue 1:00pm, MSC12 Beaver PA United States
 28.  McCaulley, Mac A. Mon 2:30pm, MSC7 Andover NJ United States
 29.  Olsen, Tom G Tue 1:00pm, MSC10 Dayton OH United States
 30.  Adamson, William G Mon 2:30pm, MSC5 Haverford PA United States
 31.  Hope, Albert Mon 2:30pm, MSC6 England
 32.  Leighton, Michael Mon 2:00pm, MSC8 Australia
Pending Waitlist
 1.  Coady, Laurence Tue 12:25pm, MSC10 England
 2.  Wegner, Klaus Mon 2:30pm, MSC7 Germany
Pending Waitlist
 1.  Saidha, Ashok Mon 2:30pm, MSC5 India
Pending Waitlist
 1.  Gann, Richard G Tue 2:10pm, MSC12 Montgomery Village MD United States
 2.  Farrell, Nicholas P Tue 12:25pm, MSC12 Richmond VA United States
Men 75+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Armitage, Howard Tue 1:00pm, MSC7 Canada
 2.  Poulton, Gerry A Tue 1:35pm, MSC8 Victoria BC Canada
 3.  Sacco, Desmond Tue 1:00pm, MSC8 South Africa
 4.  Gough, Michael Mon 9:30am, MSC5 United States
 5.  Nelson, John G Tue 1:35pm, MSC5 New York NY United States
 6.  Wright, Adrian Tue 1:00pm, MSC5 England
 7.  Slattery, Tom Mon 10:00am, MSC8 Australia
 8.  Chan, Voon Mon 10:00am, MSC7 Toronto ON Canada
 9.  Monaghan, Ned Mon 10:30am, MSC7 New Canaan CT United States
 10.  Lyons, Brian Mon 9:30am, MSC7 Australia
 11.  Belle, Nigel Mon 9:30am, MSC5 England
 12.  Gild, Tony Mon 10:00am, MSC7 La Jolla CA United States
 13.  Stever, John Mon 10:00am, MSC6 Minneapolis MN United States
 14.  Borgvall, Bjorn Mon 10:00am, MSC6 Sweden
 15.  Jayesuria, Michael Mon 9:30am, MSC8 Malaysia
 16.  Brown, Tim Mon 9:00am, MSC6 Denver CO United States
 17.  Zillmer, Peter Mon 9:00am, MSC6 Australia
 18.  Katsky, David L Mon 10:00am, MSC8 New York NY United States
 19.  Grinberg, Lior Mon 9:00am, MSC5 New York NY United States
 20.  Williams, Garry Mon 9:00am, MSC5 Wales
 21.  Becker, Derek Mon 10:30am, MSC7 South Africa
 22.  Von Broembsen, Varick Mon 9:30am, MSC8 South Africa
 23.  Mcintyre, Gary Mon 10:00am, MSC5 Australia
 24.  Welch, Jerome A Mon 9:30am, MSC7 McLean VA United States
 25.  Levy, Jay J Mon 10:00am, MSC5 Takoma Park MD United States
 26.  Weber, Stephen F Mon 10:30am, MSC8 Ashburn VA United States
 27.  Beatty, Kevin Mon 10:30am, MSC8 Australia
 28.  Bergh, Bill  , South Africa
Men 80+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Kinder, Lance Tue 11:35am, MSCG2 England
 2.  Prichard, John Mon 1:00pm, MSC8 Australia
 3.  Fanaroff, Stanley Mon 1:30pm, MSC6 South Africa
 4.  Burlingame, Edward L Mon 1:30pm, MSC7 N. Salem NY United States
 5.  Gardiner, Barry Mon 2:00pm, MSC6 New Zealand
 6.  Barnard, Mike Mon 2:00pm, MSC5 France
 7.  Coulter, Trevor Mon 1:30pm, MSC5 New Zealand
 8.  Leis, Philip E Mon 2:00pm, MSC5 Providence RI United States
 9.  Peppiatt, Geoffrey Mon 1:30pm, MSC5 New York NY United States
 10.  Armitage, Jeremy Mon 1:30pm, MSC7 France
 11.  Gunn, Charles R Mon 2:00pm, MSC6 Potomac MD United States
 12.  Laikind, Jeffrey Mon 1:00pm, MSC8 New York NY United States
 13.  Pirie, Robert B Mon 1:30pm, MSC8 Chevy Chase MD United States
 14.  Greco, John Mon 1:30pm, MSC6 New York NY United States
 15.  Day, Joseph Mon 1:30pm, MSC8 South Africa
Women 35+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Briggs, Lauren Wed 2:50pm, MSCG2 England
 2.  Gerety, Margaret E Wed 3:25pm, MSCG2 Washington DC United States
 3.  Wu, Zhenzhen Wed 2:15pm, MSC11 China
 4.  Sinclair, Selina Wed 2:50pm, MSC11 England
 5.  Burmeister, Reka Tue 6:25pm, MSCG2 England
 6.  Boody, Leah Wed 3:25pm, MSCG2 Halifax NS
 7.  Joubarne, Sophie Tue 6:50pm, MSCG2 Longueuil QC Canada
 8.  Steinwall, Vanessa Tue 6:00pm, MSCG2 Pickering ON
 9.  White, Lilianna Tue 6:50pm, MSCG2 Barbados
 10.  Bezdek, Marion Tue 6:25pm, MSCG2 Germany
 11.  Roos, Prescilla Tue 6:00pm, MSCG2 Netherlands
Women 40+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Grainger, Natalie J Wed 1:40pm, MSCG2 Greenwich CT United States
 2.  Martin, Melissa Wed 2:15pm, MSCG2 Australia
 3.  Herbert, Samantha Wed 2:15pm, MSC9 South Africa
 4.  Schultz, Karen Wed 2:50pm, MSC12 South Africa
 5.  Murray, Anlen Wed 2:15pm, MSC12 South Africa
 6.  Johnson, Keeley Wed 2:50pm, MSC12 England
 7.  Moore, Melanie Wed 1:40pm, MSC11 Norway
 8.  Ryder, Jacqueline Wed 1:40pm, MSC9 South Africa
 9.  Maitland Jones, Wendy L Wed 2:50pm, MSC9 Berkeley Heights NJ Scotland
 10.  Hoy, Kathleen Wed 2:15pm, MSC9 South Africa
 11.  Vintcent, Barbara Wed 2:50pm, MSC9 South Africa
 12.  Bootsma, Lieke Wed 1:40pm, MSC11 Netherlands
 13.  Leiber, Stefanie Tue 7:40pm, MSC5 Germany
 14.  Leven, Dana Wed 1:40pm, MSC9 Larchmont NY United States
 15.  Pocsaji, Anita Wed 2:15pm, MSC12 Hungary
 16.  Koekemoer, Belina Tue 7:40pm, MSC5 Namibia
 17.  Chou Collet, Lulu Tue 7:40pm, MSC6 Seattle WA United States
 18.  Pilon, Jill Sladen Tue 7:40pm, MSC6 Canada
Women 45+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Fitzgerald, Sarah Wed 12:30pm, MSCG2 NY Australia
 2.  Wellings, Kelly Tue 6:00pm, MSC10 England
 3.  Davis, Susan Tue 5:10pm, MSCG2 NY Australia
 4.  Kreisel, Melanie Tue 5:10pm, MSC9 Germany
 5.  Calver, Rachel Tue 5:35pm, MSCG2 England
 6.  Meakins, Karen Tue 4:45pm, MSCG2 Barbados
 7.  Mueller, Sam Tue 6:00pm, MSC9 England
 8.  Michishita, Yoriko Tue 5:10pm, MSC10 Japan
 9.  Posdijk, Titia Tue 6:00pm, MSC11 Netherlands
 10.  Valstar, Lara Tue 6:00pm, MSC10 South Africa
 11.  Byrnes, Janet Tue 5:35pm, MSC12 South Africa
 12.  Mcphee, Alison Tue 5:35pm, MSC11 South Africa
 13.  Sacchetto, Connie Tue 4:45pm, MSC12 Sudbury AK Canada
 14.  Joerger, Inga Tue 6:00pm, MSC11 Germany
 15.  Laver, Julie Tue 5:35pm, MSCG2 Australia
 16.  De Champlain, Nathalie Tue 5:10pm, MSC11 Boca Raton FL United States
 17.  Roos, Michelle Tue 4:45pm, MSC12 South Africa
 18.  Janisch, Nina Tue 5:10pm, MSC11 Germany
 19.  Connolly, Leslie A Tue 5:35pm, MSC10 Reston VA United States
 20.  Corigliano, Jennifer Tue 5:35pm, MSC9 France
 21.  Smith, Sue Tue 5:35pm, MSC10 England
 22.  Bazin, Stephanie Tue 6:00pm, MSC9 Ottawa ON Canada
 23.  Fujimoto, Megumi Tue 5:10pm, MSCG2 West New York NJ Japan
 24.  Stevenson, Rachel Tue 5:10pm, MSC9 Wales
 25.  Kolmel, Petra Tue 5:35pm, MSC9 Germany
 26.  Goy, Alison Tue 5:10pm, MSC12 England
 27.  Kanellis, Wendy Tue 5:10pm, MSC12 Australia
 28.  Murayama, Yuki Tue 5:35pm, MSC12 Japan
 29.  Fordham, Anne Tue 4:45pm, MSCG2 Australia
 30.  Ferrier, Shannon Tue 5:35pm, MSC11 Australia
 31.  King, Alexandra Tue 5:10pm, MSC10 England
Women 50+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Wagner, Lauren Tue 8:05pm, MSCG2 OR Canada
 2.  Prockop, Hope Nichols Wed 6:20pm, MSC11 Groton MA United States
 3.  Nelson, Sarah Wed 6:20pm, MSCG2 Australia
 4.  Santamaria, Andrea Wed 6:55pm, MSCG2 England
 5.  Cross, Katrina Tue 8:05pm, MSC11 Australia
 6.  Barnard, Helen Tue 7:15pm, MSC12 Wales
 7.  Springer-Aass, Julie N Tue 8:05pm, MSC10 Kanata ON Canada
 8.  Ansdell, Wendy Tue 7:40pm, MSC9 Acton MA United States
 9.  Kessler, Julie Wed 6:55pm, MSC9 Ivyland PA United States
 10.  Philp, Sally Tue 8:05pm, MSC12 New York NY Canada
 11.  Webb, Karen Tue 7:15pm, MSCG2 Zimbabwe
 12.  Blasberg, Jeanne M Tue 7:15pm, MSC10 Boston MA United States
 13.  Cameron, Leslie Tue 7:40pm, MSC11 Kenosha WI United States
 14.  Coates, Lisa M Tue 7:40pm, MSC10 Kingston ON Canada
 15.  Dufresne, Suzanne Tue 7:15pm, MSC10 Canada
 16.  Ohshima, Rieko Tue 7:15pm, MSC11 Japan
 17.  Borg, Helene Tue 7:40pm, MSC12 Sweden
 18.  Arango, Karen Tue 7:15pm, MSC11 Seattle WA United States
 19.  Fraser, Angela Tue 7:40pm, MSC11 South Africa
 20.  Munn, Kerry Tue 7:40pm, MSC10 England
 21.  Kurosawa, Yumiko Tue 7:15pm, MSC12 Japan
 22.  Bayly, Carol Tue 8:05pm, MSCG2 Peru
 23.  Parsley, Cindy Tue 7:40pm, MSC9 Australia
 24.  Matsui, Chizuko Tue 7:40pm, MSC12 Japan
 25.  Karaboikis, Joanne Tue 7:15pm, MSCG2 Australia
 26.  Noda, Ikuko Tue 8:05pm, MSC10 Japan
 27.  Chapman, Jane Tue 8:05pm, MSC12 Bermuda
 28.  Seerden, Angelique Tue 8:05pm, MSC11 Netherlands
 29.  Sairsingh, Janet  , Grand Cayman AK Cayman Islands
Women 55+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Hillier, Susan Wed 10:45am, MSCG2 Australia
 2.  Akin, Mandy Tue 3:55pm, MSCG2 England
 3.  McLean, Fiona Wed 11:55am, MSCG2 Scotland
 4.  Williams, Sue Tue 3:20pm, MSCG2 Australia
 5.  Multamaki, Julie Tue 3:55pm, MSC11 Edmonton AB Canada
 6.  Fedorowich, Beth Ann Tue 4:45pm, MSC9 Pittsburgh PA United States
 7.  Cowper, Kathryn M Tue 4:45pm, MSC10 Moorefield ON Canada
 8.  Green, Pippa Tue 4:20pm, MSC12 England
 9.  Gregory, Jackie Tue 3:55pm, MSC9 England
 10.  Kruger, Helena Tue 3:55pm, MSC10 South Africa
 11.  Gabler, Jennifer K Tue 3:20pm, MSC12 Westport CT United States
 12.  MacLeod, Janet B Tue 4:20pm, MSC10 New Minas NS Canada
 13.  Everts, Elizabeth A Tue 3:55pm, MSC10 Monkton MD United States
 14.  Woodward, Polly Tue 4:20pm, MSC9 England
 15.  Hedge, Michele Tue 4:45pm, MSC9 Australia
 16.  Joubert, Mandi Tue 3:20pm, MSC12 South Africa
 17.  Norris, Wendy Tue 4:45pm, MSC10 Wales
 18.  Aucamp, Maryna Tue 4:20pm, MSC11 South Africa
 19.  Odell, Carol F Tue 4:20pm, MSC12 Seattle WA United States
 20.  Copeland, Annesley (aj) W Tue 3:55pm, MSC12 Washington DC United States
 21.  Mohohlo, Metja S Tue 4:20pm, MSC10 Philadelphia PA South Africa
 22.  Clonda, Alexia C Tue 3:55pm, MSC12 Ithaca NY Estonia
 23.  Le Ber, Alison Tue 3:55pm, MSC9 Pickering ON Canada
 24.  Arimoto, Keiko Tue 4:20pm, MSC11 Japan
 25.  Bachman, Laura Tue 4:20pm, MSC9 Seattle WA United States
 26.  Peters, Bettina Tue 4:45pm, MSC11 Germany
 27.  Takahishi, Michi Tue 3:55pm, MSCG2 Japan
 28.  Bannon, Jackie Tue 3:55pm, MSC11 Australia
 29.  Bunn, Julie Tue 3:20pm, MSCG2 New Zealand
 30.  Wylie, Maureen E Tue 4:45pm, MSC11 Silver Spring MD United States
Women 60+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Campion, Jill Wed 5:45pm, MSCG2 England
 2.  Hume, Karen Wed 5:45pm, MSC9 England
 3.  Davies, Lynne Wed 5:45pm, MSC12 Wales
 4.  Whitmore, Shirley Wed 5:45pm, MSC11 South Africa
 5.  Duke, Maureen Tue 6:50pm, MSC9 Ireland
 6.  Zavattaro, Marisa Tue 6:25pm, MSC12 Australia
 7.  Law, Jane Tue 6:50pm, MSC11 England
 8.  Grunberg, Carole A Wed 5:10pm, MSC11 Washington DC United States
 9.  Segall, Jane B Tue 6:50pm, MSC12 Norwalk CT United States
 10.  Kirsch, Andrea Tue 6:25pm, MSC12 FL United States
 11.  Walker, Freda Wed 5:10pm, MSC12 New Zealand
 12.  Halpern, Deborah Tue 6:25pm, MSC10 Australia
 13.  O'Neill, Prue Tue 7:15pm, MSC9 Australia
 14.  Mcfarlane, Biddy Tue 6:50pm, MSC11 Australia
 15.  Roper, Diana Tue 6:25pm, MSC11 Mississauga, Ontario ON Canada
 16.  Tetreault, Lorraine Wed 5:45pm, MSC10 Ottawa ON Canada
 17.  Ross, Judy Tue 6:50pm, MSC9 Canada
 18.  Hinnegan, Elaine K Tue 6:50pm, MSC10 Chatham NJ United States
 19.  Coolidge, Mary Tue 6:25pm, MSC10 Cambridge MA United States
 20.  De Cambra-Mcleod, Lynn Tue 6:50pm, MSC12 Barbados
 21.  O'Grady, Lisa Wed 5:10pm, MSC9 South Africa
 22.  Iskander, Nancy L Tue 6:25pm, MSC11 Dublin CA United States
 23.  Kido, Kazuko Tue 6:50pm, MSC10 Japan
 24.  Hoshizaki, Deborah K Tue 7:15pm, MSC9 Silver Spring MD United States
Women 65+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Sinclair, Faith Tue 3:20pm, MSC9 Scotland
 2.  Mitchell, Gaye Tue 3:20pm, MSC11 Australia
 3.  Madden, Alison Tue 3:20pm, MSC9 Oakville ON Canada
 4.  Carroll, Maureen Tue 2:45pm, MSC10 Scotland
 5.  Ramsay, Laura Tue 2:45pm, MSCG2 Vancouver QC Canada
 6.  Trotter, Yvonne Tue 2:45pm, MSC11 Australia
 7.  Kyme, Denise Tue 3:20pm, MSC10 Bermuda
 8.  Millman, Patricia Tue 2:45pm, MSC10 Ooltewah TN United States
 9.  Wastie, Sue Tue 2:45pm, MSC12 England
 10.  Lashbrook-Gough, Laney Tue 2:45pm, MSC12 Australia
 11.  Bryars, Claire Tue 2:45pm, MSC11 France
 12.  Kahn, Carrie Tue 3:20pm, MSC10 San Francisco CA United States
 13.  Tochinai, Seiko Tue 3:20pm, MSC11 Japan
 14.  Barnett, Marjorie Tue 2:45pm, MSC9 New Zealand
 15.  White, Gail Tue 2:45pm, MSC9 MD United States
 16.  Wada, Keiko Tue 2:45pm, MSCG2 Japan
Women 70+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Borgvall, Margaretha Tue 6:25pm, MSC9 Sweden
 2.  Dryhurst, Bett Wed 4:35pm, MSC9 England
 3.  Hunt-Kemp, Margaret Wed 4:35pm, MSC9 South Africa
 4.  Kennedy, Marilyn Wed 5:10pm, MSCG2 Australia
 5.  Manley, Ann Wed 4:35pm, MSCG2 England
 6.  Mcintrye, Christine Wed 4:35pm, MSC11 Australia
 7.  Murphy, Averil Wed 5:10pm, MSCG2 England
 8.  Prentice, Robyn Wed 4:35pm, MSC11 Australia
 9.  Taylor, Patricia  , New Zealand
 10.  Worwood, Sheena Tue 6:25pm, MSC9 South Africa
Women 75+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Davenport, Joyce V Tue 2:10pm, MSC11 Wayne PA United States
 2.  Grainger, Jean Tue 2:10pm, MSC9 South Africa
 3.  Sanderson, Barbara Tue 2:10pm, MSC10 Ireland
 4.  Ohlsson, Mariza Tue 2:10pm, MSC9 Seattle WA Slovenia
 5.  Cave, Alma Tue 2:10pm, MSC10 South Africa
 6.  Witton, Joan Tue 2:10pm, MSC11 England