Tournaments - Entrants by division

NEISA Championships Girls Class A

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
Girls' I   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Abbrecht, Kelsey  , Wellesley MA United States
 2.  Bartlett, Natalie E.  , Rye NY United States
 3.  Bednar, Sydney C.  , Greenwich CT United States
 4.  Brownell, Jesse S.  , Belmont MA United States
 5.  Keller, Katie  , Rye NY United States
 6.  Manning, Ashley  , Rye NY United States
 7.  Park, Eujung G  , Lutherville MD United States
 8.  Patel, Aariya  , Watertown India
 9.  Rose, Emily H.  , Greenwich CT United States
 10.  Ruan, Emily  , Chicago IL United States
 11.  Sapinski, Katherine  , San Francisco CA United States
 12.  Spahr, Caroline  , Milton MA United States
 13.  Stephenson, India  , Greenwich CT Canada
 14.  Tessitore, Nicolina M.  , Wallingford CT United States
Girls' II   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Bokhari, Maya J.  , Milton MA United States
 2.  Chai, Julia H.  , Rye NY United States
 3.  Cohen, Ella  , New York NY United States
 4.  Dawson, Caroline  , Wellesley Hills MA United States
 5.  Hagani, Rachel  , Trumbull CT United States
 6.  Huchro, Victoria B.  , Scarborough NY United States
 7.  Kelly, Isabel C.  , Weston MA United States
 8.  Krishnamurthy, Mia  , Westport CT United States
 9.  Mactaggart, Emma C.  , Greenwich CT United States
 10.  Moolani, Diya  , Pune NY India
 11.  Salvatore, Carolina  , New Canaan CT United States
 12.  Sheth, Tia  , Boston MA United States
 13.  Sze, Ursula  , London ME England
 14.  Wilcox, Caroline  , West Hartford CT United States
 15.  Woodward, Harbour  , Bedford Corners NY United States
Girls' III   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Anand, Rhea  , Wellesley Hills United States
 2.  Bardorf, Maya R  , Newport RI United States
 3.  Burke, Ellie W.  , Rye NY United States
 4.  Conner, Sarah  , Groton MA United States
 5.  Huffman, Binney B  , Greenwich CT United States
 6.  Jean-Jacques, Chandler  , Greenwich CT United States
 7.  Leslie, Samantha  , Sudbury MA United States
 8.  Lyng-Olsen, Helena  , Westport CT United States
 9.  O'connor, Erin  , Greenwich CT United States
 10.  Osborn, Keeley R.  , Chadds Ford PA United States
 11.  Palandjian, Charis  , United States
 12.  Pollack, Sadie  , Greenwich CT United States
 13.  Rolfe, Isabella  , Greenwich CT United States
 14.  Stonestreet, Sarah  , Weston MA United States
 15.  Winstanley, Allie P  , Concord MA United States
Girls' IV   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Aube, Claire E.  , Rye NY United States
 2.  Chin, Ashley  , Tuxedo Park CT United States
 3.  Dewey, Griffin G.  , New Canaan CT United States
 4.  Fleischner, Margaret  , Haverford PA United States
 5.  Georgas, Sophia  , Greenwich CT United States
 6.  Gill, Becca B.  , Weston MA United States
 7.  Hornbostel, Summer  , New York NY United States
 8.  Kardestuncer, Mitra  , Lyme CT United States
 9.  King Freedman, Eliza  , New York NY United States
 10.  Lu, Amy  , Sudbury MA United States
 11.  Matule, Caroline F.  , Charlestown MA United States
 12.  Peterson, Abbie M  , West Newton MA United States
 13.  Weber, Darcy E  , Newport RI United States
 14.  Worcester, Hope  , Lyme CT United States
 15.  Zonis, Maia  , New Canaan CT United States
Girls' V   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Calcano, Cameron  , Greenwich CT United States
 2.  Englert, Blair  , Jamaica Plain MA United States
 3.  Ferraro, Ellie P  , Wyndmoor PA United States
 4.  Flinn, Nina  , Penn Valley PA United States
 5.  Hinckley, Sasha  , Newport RI United States
 6.  Holding, Abby  , Wellesley MA United States
 7.  Hurley, Casey  , MA United States
 8.  Lee, Katherine  , NH United States
 9.  Li, Shirley  , Hong Kong MA Hong Kong
 10.  Schofield, Amelia  , Newport RI United States
 11.  Sokol, Chloe  , Wilton CT United States
 12.  Stephenson, Lucy  , Greenwich CT Canada
 13.  Stevenson, Samantha S.  , NY NY United States
 14.  Tam, Tiffany  , CT Hong Kong
 15.  Wangmo, Urgyen  , United States
Girls' VI   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Amin, Jana  , Milton MA United States
 2.  Bae, Yasmeen Y  , United States
 3.  Banerjee, Anika  , Wayland MA United States
 4.  Carney, Emma T.  , New Canaan CT United States
 5.  Chang, Supriya  , Orange CT United States
 6.  Das, Ishana  , MA United States
 7.  Deng, Christine  , Old Greenwich CT United States
 8.  Henderson, Emily  , Greenwich CT United States
 9.  Hornbostel, Paula  , NY United States
 10.  Lee, Alexis  , NH United States
 11.  Medina, Michelle  , New Haven CT United States
 12.  Nemec, Grace  , Darien CT United States
 13.  Santoro, Grace  , Boston MA United States
 14.  Silva, Hope A.  , Newtown Square PA United States
 15.  Smithie, Rachel  , United States
Girls' VII   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
Pending Waitlist
 1.  Aube, Haley C.  , Rye NY United States
 2.  Banks, Courtney  , Tuxedo Park CT United States
 3.  Bretl, Ariane L.  , Concord MA United States
 4.  Brockelman, Nina A.  , Greenwich CT United States
 5.  Cohen, Emma  , United States
 6.  Galusza, Charlotte  , United States
 7.  Green, Georgina  , United States
 8.  Jennings, Claire  , Locust Valley CT United States
 9.  Kempczinski, Lily A  , Boston MA United States
 10.  Kolb, Kaitlin  , Wellesley MA United States
 11.  Lee, Soo-Min  , United States
 12.  O'connor, Mary  , Greenwich CT United States
 13.  Sakheim, Madison E.  , Hamden CT United States
 14.  Schuster, Kaitlin  , Sudbury MA United States
 15.  Sharma, Parinitha  , United States