Tournaments - Entrants by division

62nd Annual Buffalo Invitational Doubles

Entrants by division

Men 40+ Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Andersen, Jeff
     /Rivas, Reinaldo
Sat 10:00am, SAT Toronto
/Montreal
ON
/QC
Canada
/Canada
 2.  Hamber, D.
     /Litton, Mark
Fri 9:00pm, T&
/New York

/NY
United States
/United States
 3.  James, Rick
     /Peters, Dave
Fri 5:45pm, BUF Toronto
/Toronto
ON
/ON
Canada
/Canada
 4.  Paolucci, Danny
     /Pirnak, Michael
Fri 5:45pm, BUF New York
/Toronto
NY
/ON
United States
/Canada
 5.  Prior, Al
     /Van Nooten, George
Fri 9:00pm, T&
/

/ON
Canada
/Canada
Men 50+ Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  DeRose, Peter D.
     /Hayes, Tom
Fri 6:30pm, BUF Buffalo
/Williamsville
NY
/NY
United States
/United States
 2.  Bowder, Rob
     /Hunt, Ivan
Fri 6:30pm, BUF New York
/Toronto
NY
/ON
United States
/Canada
 3.  Dunn, Eric
     /Macinnis, Steve
Fri 8:15pm, T& Oshawa
/New York
ON
/NY
Canada
/United States
 4.  Hunt, Alan
     /Reid, Fred
Fri 8:15pm, T& Unionville
/Toronto
ON
/ON
United States
/Canada
Men 60+ Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Steffan, David
     /Tracy, Charles E.
Fri 8:15pm, SAT Buffalo
/Chestnut Hill
NY
/MA
United States
/United States
 2.  Hisey, Steve
     /Mcdonough, Sean
Sat 2:00pm, SAT Thornhill
/Toronto
ON
/ON
Canada
/Canada
 3.  Pauly, Gregory N.
     /White, Justin S.
Fri 8:15pm, SAT Elma
/Williamsville
NY
/NY
United States
/United States
Men 65+ Doubles   View Draw  
Name Start time City State Country of Citizenship  
No Players Found
Men 70+ Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Bruce, Jim
     /Robertson, Molson
Fri 4:15pm, BUF Toronto
/Toronto
ON
/ON
Canada
/Canada
 2.  Bowman, Thomas
     /Jericho, Graham
Sat 9:00am, SAT
/San Francisco
ON
/AZ
Canada
/United States
 3.  Godbold, Rea M
     /Rice, Richard E.
Fri 3:30pm, BUF Toronto
/Rochester
ON
/NY
Canada
/United States
 4.  Manley, Michael
     /McGuire, Bartlett H
Fri 4:15pm, BUF Toronto
/Frisco
ON
/CO
Canada
/United States
 5.  Marit, Alan
     /Turner, David
Sat 8:00am, SAT
/New York
ON
/NY
United States
/United States
 6.  Potter, David
     /Wheeler, Chris
Fri 3:30pm, BUF Toronto
/Toronto
ON
/ON
Canada
/Canada
Men B Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Alvarez, Guillermo
     /Bell, Steve
Fri 5:15pm, T& Amherst
/Buffalo
NY
/NY
United States
/United States
 2.  Cleary, William S.
     /Walsh, Peter
Fri 4:30pm, SAT Amherst
/Buffalo
NY
/NY
United States
/United States
 3.  Bassett, Kingman M.
     /Sarraf, Elias
Fri 5:15pm, SAT Buffalo
/Buffalo
NY
/NY
United States
/United States
 4.  Denman Jr., Robert D.
     /Gregory, T
Fri 6:45pm, T& Kenmore
/
NY
/
United States
/United States
 5.  Koehler, David
     /Radigan, Roy
Fri 6:00pm, SAT Amherst
/Cleveland
NY
/OH
United States
/United States
 6.  Longwell, Andrew
     /Stoneburgh, John
Fri 5:15pm, SAT Richmond hill
/
VA
/VA
Canada
/Canada
 7.  Christner, Kevin
     /McAuliffe, Daniel
Fri 4:30pm, SAT Buffalo
/Buffalo
NY
/NY
United States
/United States
 8.  Dukarm, Rob
     /Tompkins, Allen
Fri 6:45pm, SAT
/Buffalo

/NY
United States
/United States
 9.  Biggar, Mark
     /Mohan, Rahul
Fri 6:45pm, SAT Cleveland Hgts
/Moreland Hills
OH
/OH
United States
/United States
 10.  Constantine, Andrew
     /Drake, Robert C.
Fri 7:30pm, T&
/Buffalo

/NY
United States
/United States
 11.  Corke, Brandon
     /Vaccaro, Mike
Fri 6:00pm, SAT San Diego
/
BC
/
Canada
/Canada
 12.  Fergus, Pat
     /Fergus, TJ
Fri 6:45pm, T&
/

/
Canada
/Canada
 13.  Kuru, Dilhan
     /Langford, Mark
Fri 6:00pm, T& Toronto
/Toronto
ON
/ON
Canada
/Canada
 14.  Morgan, Rodney
     /Peterson, Jacob
Fri 7:30pm, T&
/

/
Canada
/Canada
 15.  Newcomb, Zach
     /Yost, Jayson A.
Fri 5:15pm, T& Brooklyn
/New York
NY
/NY
United States
/United States
Men Open Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Bassett, John
     /Gurney, Charles H.
Fri 6:45pm, T& Buffalo
/Buffalo
NY
/NY
United States
/United States
 2.  Drew, Nathan
     /Pirnak, Michael
Fri 5:15pm, T& Burlington
/Toronto
NY
/ON
Canada
/Canada
 3.  Burnham, Steve
     /Meredith, Mike
Fri 7:30pm, T& Toronto
/Toronto
ON
/ON
Canada
/Canada
 4.  Barth, Charlie
     /Dukarm, Matthew
Fri 6:00pm, T& Buffalo
/Buffalo
NY
/NY
United States
/United States
 5.  Joyce, Stephen
     /Webb, Matt
Fri 5:15pm, T& Buffalo
/Tonawanda
NY
/NY
United States
/United States
 6.  Austin, Scott
     /Green, Mike
Fri 6:45pm, T&
/
ON
/ON
Canada
/Canada
 7.  Bhaloo, Rafik
     /Muir, Gregory
Fri 6:00pm, T& West Vancouver
/Washington
BC
/ON
Canada
/United States
 8.  Ryan, George
     /Sharma, Pranav
Fri 7:30pm, T& Montreal
/Mississauga
QC
/ON
Canada
/Canada
Mixed C Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Donaghy, Brian M.
     /Mertz, Frederick J.
Fri 4:30pm, T& Buffalo
/Buffalo
NY
/NY
United States
/United States
 2.  Covelli, Chris
     /Righter, Robert
Fri 4:30pm, T&
/
NY
/CO
United States
/United States
 3.  Dube, Robert P
     /Hamilton, Jim
Fri 5:00pm, BUF Vaughan
/San Diego
ON
/BC
Canada
/Canada
 4.  Jones, Graham
     /Wong, Marco
Fri 5:00pm, BUF
/Stouffville

/ON
Canada
/Canada
Women B Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Larrabee, Danielle
     /Russell, Sally L.
Fri 7:30pm, SAT Buffalo
/Buffalo
NY
/NY
United States
/United States
 2.  Hart, Erin
     /Wolney, Ann F.
Fri 4:30pm, T& Buffalo
/Orchard Park
NY
/NY
United States
/United States
 3.  Best, Bridget
     /Wilson, Sadie
Fri 7:30pm, SAT
/Toronto
ON
/ON
Canada
/Canada
 4.  Cameron, Sandy
     /McCullough, Carol
Fri 4:30pm, T& New York
/New York
NY
/NY
United States
/United States
Women Open Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country of Citizenship  
 1.  Drury, Lauralynn
     /Marinello, Pamicka
Fri 8:15pm, T& New York
/Buffalo
NY
/NY
United States
/United States
 2.  Kuru, Kelly
     /Ramsey, Michele
Fri 9:00pm, T& New York
/Toronto
NY
/ON
United States
/United States
 3.  Naughton, Diane E
     /Philp, Sally
Fri 9:00pm, T& Mississauga
/New York
ON
/NY
Canada
/Canada
 4.  Witt, Sibylle
     /Woods, Gayle
Fri 8:15pm, T& Toronto
/Toronto
ON
/ON
United States
/Canada