Tournaments - Entrants by division

Life Time Berkeley Heights Junior Bronze

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Shroff, Kiran Sat 9:20am, 1 Stirling NJ United States
 2.  Snyder, Sam Sat 9:20am, 3 New York NY United States
 3.  Karande, Jai Fri 9:20am, 2 Mendham NJ United States
 4.  Dhurandhar, Aalok Sat 9:20am, 3 NJ United States
 5.  Hepp, Charlie Sat 9:20am, 4 Green Village NJ United States
 6.  Zhang, Eric Sat 9:20am, 1 Princeton NJ United States
BU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Shankaran, Nayan Fri 9:40am, 2 Newtown Square PA United States
 2.  de Grandpre, Aidan Sat 9:40am, 1 Mendham United States
 3.  Li, Christopher Sat 12:00pm, 2 Philadelphia PA United States
 4.  Gallen, Harry Sat 12:00pm, 1 United States
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Album, Maxwell J. Sat 10:00am, 2 Tenafly NJ United States
 2.  Miyasaka, Marcus Sat 10:00am, 2 New York NY United States
 3.  Thakker, Ronak Sat 12:30pm, 2 Morristown NJ United States
 4.  Rao, Roshan Fri 10:00am, 1 Edison NJ United States
 5.  Patel, Shrey Fri 12:30pm, 1 Linwood NJ United States
BU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Potluri, Rakesh Sat 10:00am, 4 Skillman NJ United States
 2.  Mennitt, Mackio Sat 10:00am, 3 New York NY United States
 3.  Seebode, Chris V. Sat 10:00am, 4 Basking Ridge NJ United States
 4.  Xiao, Jeffrey Sat 10:00am, 3 Warren NJ United States
GU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Shankaran, Riya Fri 9:30am, 2 PA United States
 2.  McAuliffe, Chloe Fri 11:00am, 1 New York NY United States
 3.  Reddy, Siya Fri 8:30am, 2 Jersey City United States
 4.  Wadhwa, Ayushi Fri 10:30am, 1 United States
GU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Shapiro, Ellery G Sat 11:00am, 1 Pittsburgh PA United States
 2.  Obrien, Annabel P Sat 9:00am, 1 Pittsburgh PA United States
 3.  Miyasaka, Julia Sat 9:00am, 2 New York NY United States
 4.  Laforge, Megan Sat 9:00am, 1 New York NY United States
 5.  Laforge, Paige Sat 9:00am, 2 New York NY United States
GU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Katiraei, Amanda Sat 9:40am, 3 Cresskill NJ United States
 2.  Karande, Mira Sat 9:40am, 4 Mendham NJ United States
 3.  Fu, Julia Sat 9:40am, 3 Whippany NJ United States
 4.  Zakheim, Nadine Sat 9:40am, 4 New York NY United States
 5.  Dhurandhar, Srishti Sat 12:00pm, 3 NJ United States
 6.  Dekker, Emma S Sat 12:00pm, 4 Wayne PA United States
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Abel, Caroline Sat 10:30am, 3 Morristown NJ United States
 2.  Drzala, Lauren Sat 9:00am, 3 NJ United States
 3.  Hutt, Jessica N. Sat 9:00am, 4 Scotch Plains NJ United States
 4.  Barry, Caroline Sat 9:00am, 3 Chatham NJ United States
 5.  McGinley, Grace L Sat 9:00am, 4 Essex Fells NJ United States
GU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country