Tournaments - Entrants by division

Cincinnati Junior Silver

Entrants by division

This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.

Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.

After registration deadline the order will not change.

This list is NOT seeding.

For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.

[close]
BU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Jafri, Hamza Sat 10:15am, 4 South Barrington IL United States
 2.  Lahorra, Ignatius Sat 1:10pm, 3 Chagrin Falls OH United States
 3.  McGill, Ward Sat 10:40am, 5 Louisville KY United States
 4.  Nazir, Zain Sat 10:15am, 5 Dayton OH United States
 5.  Cupps JR, Christopher Sat 10:40am, 5 Chicago IL United States
 6.  Lafley, Henry Sat 1:10pm, 2 Cincinnati OH United States
 7.  Choudhury, Shayon Sat 10:15am, 4 OH United States
 8.  debuys, William Sat 10:15am, 5 OH United States
 9.  Mullin, George Sat 1:10pm, 1 United States
BU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Farrag, Yassin Sat 12:20pm, 1 Miamisburg OH United States
 2.  Mullin, Charlie S. Sat 12:45pm, 3 Cincinnati OH United States
 3.  Mullin, John H. Sat 12:20pm, 3 Cincinnati OH United States
 4.  Applebaum, Joey Sat 12:20pm, 4 Cleveland Heights OH United States
 5.  Kello, Lucas Sat 12:20pm, 5 Bloomfield MI United States
 6.  Siddiq, Muhammad A Sat 12:45pm, 2 Grand Rapids MI United States
 7.  Tew, Alexander L. Sat 12:20pm, 2 Cincinnati OH United States
 8.  Leung JR, David Sat 11:55am, 1 Clarendon Hills IL United States
 9.  Ghani, Muhammad U Sat 11:55am, 1 Grand Rapids MI United States
 10.  Fakhoury, Bashar Sat 12:20pm, 2 Bloomfield MI United States
 11.  Khan, Wali M. Sat 12:20pm, 5 Mason OH United States
 12.  Madison, Oliver Sat 12:45pm, 2 Cincinnati OH United States
 13.  McNabb, P. Carter Sat 9:00am, 1 Cincinnati OH United States
 14.  Khurram, Dariush Sat 9:00am, 4 Carmel IN United States
 15.  Chaudhary, Sammy H. Sat 9:00am, 2 Cincinnati OH United States
 16.  Joffe, Leo Sat 9:00am, 3 Cincinnati OH United States
 17.  Lippert, Trey Sat 9:00am, 4 Cincinnati OH United States
 18.  Hartmann, William Sat 9:00am, 3 OH United States
 19.  Anning, Henry Sat 9:00am, 1 Cincinnati OH United States
 20.  Patil, Anish Sat 9:00am, 2 OH United States
BU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Mullin Jr., Harrison S. Sat 12:45pm, 1 Cincinnati OH United States
 2.  Machus, Hans Sat 1:35pm, 3 Bloomfield Hills MI United States
 3.  Chaudhary, Reed Sat 1:10pm, 5 Birmingham MI United States
 4.  Nelson, Gus Sat 1:10pm, 4 Cincinnati OH United States
 5.  Hartmann, George Sat 1:35pm, 4 Cincinnati OH United States
 6.  Sumnar, Edmund J. Sat 1:35pm, 5 Cincinnati OH United States
 7.  Campbell, James P. Sat 12:45pm, 4 Goshen KY United States
 8.  Umar, Saad B Sat 12:45pm, 5 Grand Rapids MI United States
 9.  Lang, Declan Sat 9:25am, 4 Cincinnati OH United States
 10.  Bragman, Jackson P Sat 1:35pm, 4 Bloomfield Hills MI United States
 11.  Griffin, William H Sat 9:25am, 5 Cincinnati OH United States
 12.  Whyte, Donovan Sat 9:25am, 1 Cincinnati OH United States
 13.  Nayak, Nikhil Sat 9:00am, 5 Cincinnati OH United States
 14.  White, Michael Sat 9:25am, 3 Cincinnati OH United States
 15.  Bolden, Jeremiah Sat 9:25am, 2 Cincinnati OH United States
 16.  Irfanullah, Ismail A Sat 12:45pm, 4 Rosemount MN United States
 17.  Deleon, Jaylen Sat 9:00am, 5 Cincinnati OH United States
 18.  Smoot, Cevie Sat 9:25am, 4 Cincinnati OH United States
 19.  Farrag, Abdelrahman Sat 9:25am, 1 Miamisburg OH United States
 20.  Barkman, Lars Sat 9:25am, 3 Pittsburgh PA United States
 21.  Nassif, Ramzi Sat 9:25am, 5 Bloomfield Hills MI United States
 22.  Derdeyn, Clay Sat 9:25am, 2 Saint Louis MO United States
BU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Zhu, Daniel S Sat 2:50pm, 2 Lake Forest IL United States
 2.  Lee, Phillip J Sat 3:15pm, 1 Lower Gwynedd PA United States
 3.  Murli, Abhishek S Sat 2:50pm, 4 Vernon Hills IL United States
 4.  Leung JR, Daniel Sat 11:05am, 4 Clarendon Hills IL United States
 5.  Howard, Ashby Sat 11:30am, 5 Louisville KY United States
 6.  Frawley, Henry Sat 11:05am, 1 Shaker Heights OH United States
 7.  Leshchiner, David P Sat 11:05am, 2 Vernon Hills IL United States
 8.  Rabner, Jake H. Fri 11:05am, 5 Pittsburgh PA United States
 9.  Gabbita, Rishi C Sat 11:30am, 5 Mason OH United States
 10.  Fassler, Douglas W Fri 11:05am, 5 Cincinnati OH United States
 11.  Irfanullah, Ibrahim A Sat 11:05am, 1 MN United States
 12.  Summers, H. Meade Sat 11:05am, 2 MO United States
 13.  Rendleman, Maxwell D. Sat 11:05am, 4 St. Louis MO United States
BU19 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Robbins, Henry W. Sat 11:30am, 3 Louisville KY United States
 2.  Ding, Andrew Sat 11:30am, 4 Buffalo Grove IL United States
 3.  Nandakumar, Siddharth Sat 11:30am, 2 Cincinnati OH United States
 4.  Cupps JR, Bobby A. Fri 11:30am, 1 Chicago IL United States
 5.  Pasquel, Alejandro Sat 11:30am, 3 Cincinnati OH United States
 6.  Anning, Welby H. Sat 11:30am, 2 Cincinnati OH United States
 7.  Sterling, Alex Sat 11:30am, 4 Frontenac MO United States
GU11 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Griffin, Eloise Sat 11:55am, 2 Cincinnati OH United States
 2.  Schloss, Stephanie Sat 11:55am, 3 OH United States
 3.  Derdeyn, Abigail Sat 11:55am, 2 St Louis MO United States
 4.  Fakhoury, Helena Sat 11:55am, 3 Bloomfield Hills MI United States
 5.  Medler, Charlotte Sat 3:15pm, 2 MO United States
 6.  Reuter, Allie Sat 3:15pm, 3 OH United States
GU13 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Anand, Aanvi Sat 9:50am, 1 Cincinnati OH United States
 2.  Motch, Margaret (maggie) Sat 10:15am, 3 Cincinnati OH United States
 3.  Lippert, Holland Sat 9:50am, 5 Cincinnati OH United States
 4.  Dodd, Mariam Sat 9:50am, 4 Anchorage KY United States
 5.  Quinn, DeHaven Sat 9:50am, 3 Cincinnati OH United States
 6.  Derdeyn, Charlotte Sat 9:50am, 2 St Louis MO United States
 7.  Dodd, Ulla Sat 10:15am, 2 Anchorage KY United States
 8.  Mundy, Katie P Sat 10:15am, 1 Cincinnati OH United States
 9.  Griffin, Eloise Sat 9:50am, 2 Cincinnati OH United States
 10.  Sumnar, Maddie Sat 10:15am, 1 Cincinnati OH United States
 11.  Machus, Sabrina Sat 9:50am, 3 Bloomfield Hills MI United States
 12.  Fakhoury, Alessandra Sat 10:15am, 3 Bloomfield Hills MI United States
 13.  Clennan, Bridget Sat 10:15am, 2 MO United States
 14.  Medler, Annabelle Sat 9:50am, 5 MO United States
 15.  Summers, Avery Sat 9:50am, 1 MO United States
 16.  deBuys, Riley Sat 9:50am, 4 OH United States
GU15 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Jafri, Batool Sat 2:25pm, 4 Barrington IL United States
 2.  Watts-Roy, Emma Kate Sat 2:50pm, 1 Louisville KY United States
 3.  Brant, Nora E. Sat 2:25pm, 2 Cincinnati OH United States
 4.  Madison, Natalie Sat 10:40am, 3 Cincinnati OH United States
 5.  Lippert, Lily Sat 10:40am, 4 Cincinnati OH United States
 6.  Gidwaney, Zarine A. Sat 10:40am, 2 Winnetka IL United States
 7.  Leung JR, Christine H Sat 11:05am, 3 Clarendon Hills IL United States
 8.  Quinn, Happy Sat 10:40am, 1 Cincinnati OH United States
 9.  Anand, Aanya Sat 10:40am, 1 Cincinnati OH United States
 10.  Anning, Talbot Sat 10:40am, 2 Cincinnati OH United States
 11.  McNabb, Margaret Sat 10:40am, 3 Cincinnati OH United States
 12.  Lafley, Charlotte Sat 11:05am, 3 Cincinnati OH United States
 13.  Couch, Lenna Sat 10:40am, 4 Cincinnati OH United States
GU17 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City State Country  
 1.  Nelson, Connie Sat 11:55am, 5 Cincinnati OH United States
 2.  McClatchey, Hadley Sat 11:55am, 4 Atlanta GA United States
 3.  Purushothaman, Aditi Sat 11:55am, 4 Cincinnati OH United States
 4.  Puertas, Sophia Sat 4:05pm, 4 St Louis MO United States
 5.  Lim, Nicole S Sat 11:55am, 5 Cincinnati OH United States
 6.  Khan, Elsa Sat 4:05pm, 5 Mason OH United States
GU19 Singles   View Draw  
Name Start time City State Country  
No Players Found