Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhattacharjee, Aniket | Sat 8:00am, 8 | Kirkland | WA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brown, Anderson | Fri 5:00pm, 1 | Victoria | BC | Canada | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Karam, Mahdy | Sat 8:00am, 7 | Newcastle | WA | United States | ||||
2. Kim, John | Sat 8:00am, 5 | Bellevue | WA | United States | ||||
3. Macky, Ali | Fri 5:00pm, 2 | |||||||
4. Mazzocco, Alexander | Sat 8:00am, 6 | Pacific Palisades | CA | United States | ||||
5. Mehta, Vivaan | Sat 8:00am, 6 | Los Altos | CA | United States | ||||
6. Moolchandani, Yash | Sat 8:30am, 7 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
7. Morgan, Grayson | Sat 8:30am, 8 | Haverford | PA | United States | ||||
8. Muralidaran, Siddharth | Sat 8:00am, 5 | Portland | OR | United States | ||||
9. Patel, Avi | Sat 8:00am, 7 | Seattle | WA | United States | ||||
10. Patel, Niam | Fri 5:00pm, 1 | Seattle | WA | United States | ||||
11. Revenaugh, Peter | Sat 8:30am, 8 | Palo Alto | CA | United States | ||||
12. Sanjay, Adarsh | Fri 5:00pm, 2 | Bellevue | WA | |||||
13. Sawant, Anay | Sat 8:00am, 4 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
14. Schulman, Adrian | Sat 8:00am, 8 | Portland | OR | United States | ||||
15. Shukla, Rudransh | Sat 8:30am, 9 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
16. Siddiqui, Atef | Sat 8:30am, 7 | WA | United States | |||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anand, Viraj | Fri 5:35pm, 4 | Bellevue | WA | United States | ||||
2. Chen, Christopher | Fri 5:00pm, 3 | Fremont | CA | United States | ||||
3. Friedman, Milo | Sat 9:05am, 3 | Los Angeles | CA | United States | ||||
4. Griggs, Tilford L | Fri 5:35pm, 1 | Atlanta | GA | United States | ||||
5. Jolly, Shan | Sat 9:05am, 4 | Palo Alto | CA | United States | ||||
6. Kapoor, Tanay | Fri 5:00pm, 5 | Fremont | CA | United States | ||||
7. Khanna, Aditya | Fri 5:00pm, 5 | San Francisco | CA | United States | ||||
8. Kipkalov, Ilya | Sat 9:05am, 2 | Portola Valley | CA | United States | ||||
9. Kumar, Amar | Fri 5:35pm, 5 | WA | United States | |||||
10. Malhotra, Kaz | Fri 5:00pm, 3 | Portland | OR | United States | ||||
11. Manjure, Rishi | Fri 5:35pm, 3 | Redmond | WA | United States | ||||
12. Mazzocco, Mathias | Fri 5:00pm, 4 | Pacific Palisades | CA | United States | ||||
13. Mohammed, Reza | Fri 5:35pm, 1 | Pasadena | CA | United States | ||||
14. Morehouse, Ethan L. | Fri 5:35pm, 5 | Portland | OR | United States | ||||
15. Okonkwo, Oscar | Sat 9:05am, 8 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
16. Pannu, Himanshu | Sat 9:05am, 6 | San Mateo | CA | United States | ||||
17. Patel, Zane | Sat 9:05am, 1 | Palo Alto | CA | United States | ||||
18. Sait, Ayaan | Fri 5:35pm, 2 | Portland | OR | United States | ||||
19. Sarnot, Dhruv | Fri 5:35pm, 2 | Kirkland | WA | India | ||||
20. Sharma, Rishabh | Sat 9:05am, 7 | Houston | TX | United States | ||||
21. Vahlsing Jr, David | Fri 5:35pm, 3 | Paoli | PA | United States | ||||
22. Vera, Elian | Sat 9:05am, 5 | San Diego | CA | United States | ||||
23. Vissapragada, Sachith | Fri 5:00pm, 4 | Redwood City | CA | United States | ||||
24. Yang, Seraph | Fri 5:35pm, 4 | San Jose | CA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Awadalla, Mohamed H | Sat 9:40am, 3 | Sammamish | WA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bhavsar, Atreyus A | Fri 5:35pm, 7 | Hamel | MN | United States | ||||
2. Bridge, Kristian | Fri 6:10pm, 5 | Kirkland | WA | United States | ||||
3. Chandra, Arhan | Sat 9:40am, 8 | Sugar Land | TX | United States | ||||
4. Chen, Luke H | Fri 6:10pm, 1 | Bellevue | WA | United States | ||||
5. Ghafoor, Azhan | Sat 9:40am, 6 | Saratoga | CA | United States | ||||
6. Gunton, John | Fri 5:35pm, 8 | Lawrenceville | NJ | United States | ||||
7. Herbert, Grady G | Sat 9:40am, 5 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
8. Iyengar, Varun | Fri 5:35pm, 9 | Kirkland | WA | United States | ||||
9. Iyengar, Vishnu | Fri 5:35pm, 6 | Kirkland | WA | United States | ||||
10. Kang, Matthew | Fri 6:10pm, 3 | Malvern | PA | United States | ||||
11. Lee, Marcus J | Fri 6:10pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
12. Levy, Eli | Fri 6:10pm, 5 | Williamstown | MA | United States | ||||
13. Lin, Yijie | Fri 6:10pm, 4 | Los Angeles | CA | United States | ||||
14. Liu, Morven | Fri 5:35pm, 8 | Vancouver | BC | Canada | ||||
15. Luthra, Rehan | Sat 9:40am, 1 | Kirkland | WA | United States | ||||
16. Manchanda, Arav | Fri 6:10pm, 3 | Yarrow Point | United States | |||||
17. Mannava, Saisidharth | Fri 6:10pm, 1 | San Ramon | CA | United States | ||||
18. Premji, Keyan | , | Redmond | WA | United States | ||||
19. Revenaugh, Henry D. | Sat 9:40am, 8 | Palo Alto | CA | United States | ||||
20. Sasikumar, Bharadwaj | Fri 5:35pm, 6 | San Ramon | CA | United States | ||||
21. Sasikumar, Bhavesha | Fri 6:10pm, 2 | San Ramon | CA | United States | ||||
22. shah, vivek | Fri 6:10pm, 4 | WA | United States | |||||
23. Siddiqui, Yusef | Fri 5:35pm, 7 | Vancouver | WA | United States | ||||
24. Venkatesan, Callan | Sat 9:40am, 4 | Washington | DC | United States | ||||
25. Zia, Kamran | Fri 5:35pm, 9 | Los Altos | CA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahmed, Zain R | Fri 6:50pm, 6 | Morgan Hill | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Asnani, Dev | Thu 6:50pm, 3 | Fremont | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bennett, Jake V | , | Salt Lake City | UT | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chitturi, Varun | Fri 6:50pm, 7 | Fremont | CA | United States | ||||
2. Devoe, Craig | Fri 6:50pm, 8 | San Diego | CA | United States | ||||
3. Gampala, Roshan | Fri 6:50pm, 1 | Cupertino | CA | United States | ||||
4. Hans, Shabeg S. | Fri 6:50pm, 1 | San Ramon | CA | United States | ||||
5. Hathi, Siddharth | Fri 7:30pm, 5 | Redmond | WA | United States | ||||
6. Hattikudur, Adit | Fri 7:30pm, 2 | Redmond | WA | United States | ||||
7. Ho, John P | Fri 6:50pm, 4 | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
8. Hogan, Tom | Thu 6:50pm, 3 | Malvern | PA | United States | ||||
9. Hussain-JR, Nyme | Fri 6:50pm, 9 | Hinsdale | IL | United States | ||||
10. Jafry, Haidar A. | Fri 7:30pm, 3 | San Ramon | CA | United States | ||||
11. Kitahata, Garrett | Sat 11:00am, 8 | Berkeley | CA | United States | ||||
12. Kovas, Reed | Fri 6:50pm, 5 | Lake Bluff | IL | United States | ||||
13. Kumar, Varun | Fri 7:30pm, 4 | Bothell | WA | United States | ||||
14. Litowitz, Nick | Fri 6:50pm, 9 | Glencoe | IL | United States | ||||
15. Mehta, Varun | Fri 6:50pm, 2 | Sammamish | WA | United States | ||||
16. Miller, Jacob | Fri 7:30pm, 1 | El Sobrante | CA | United States | ||||
17. Murronmaa, Finley M | Fri 6:50pm, 7 | Seattle | WA | Netherlands | ||||
18. Mustafa, Sameer A. | Fri 7:30pm, 3 | Dublin | CA | United States | ||||
19. Nandakumar, Siddharth | Fri 6:10pm, 9 | Cincinnati | OH | United States | ||||
20. Park, Winston | Fri 6:50pm, 2 | Baltimore | MD | United States | ||||
21. Prashant, Vishal | Fri 6:50pm, 5 | La Canada Flintridge | CA | United States | ||||
22. Reddy, Abhiroop | Fri 6:10pm, 9 | Bellevue | WA | India | ||||
23. Sarathy, Manoj K | Fri 6:50pm, 4 | Medina | WA | United States | ||||
24. Saxena, Sameer | Fri 7:30pm, 1 | Newtown Square | PA | United States | ||||
25. Spiro, Alec H. | Fri 7:30pm, 2 | Portland | OR | United States | ||||
26. Sunkam, Vivek | Fri 6:50pm, 8 | Campbell | CA | United States | ||||
27. Tiglon, Jeffrey | Fri 6:50pm, 6 | Redmond | WA | United States | ||||
28. wagenmans, yos | Fri 7:30pm, 4 | Gorssel | Netherlands | |||||
29. Winston, Thomas (Jack) | Fri 7:30pm, 5 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Emry IV, Frederic G | Sat 11:40am, 1 | Lutherville | MD | United States | ||||
2. Hadar, Aaron J | Sat 11:40am, 3 | Dover | MA | United States | ||||
3. Hussain-Jr, Mahir | Sat 11:40am, 2 | Hinsdale | IL | United States | ||||
4. Jafry, Hamaad A | Sat 11:40am, 1 | San Ramon | CA | United States | ||||
5. Khan, Humza A | Sat 4:40pm, 1 | Dayton | OH | United States | ||||
6. Lam, Gordon | Sat 4:40pm, 3 | Lake Oswego | OR | United States | ||||
7. Mosse, Nathaniel A | Sat 11:40am, 3 | Los Angeles | CA | United States | ||||
8. Nagaraj, Kedar | Sat 4:40pm, 2 | Medina | WA | United States | ||||
9. Peacock, Tasker D | Sat 11:40am, 2 | Wilmette | IL | United States | ||||
10. Stein, Brent | Sat 4:40pm, 4 | Paradise Valley | AZ | United States | ||||
11. Tobin, John W. | Sat 4:40pm, 2 | Lake Forest | IL | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Barave, Anusha | Sat 12:20pm, 3 | Cupertino | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chung, Ellis | Sat 12:20pm, 2 | Chevy Chase | MD | United States | ||||
2. Goyal, Anisha | Sat 8:00am, 3 | Rumson | NJ | United States | ||||
3. Kim, Minnie | Sat 8:00am, 1 | Berwyn | PA | United States | ||||
4. Mehta, Eedha | Sat 12:20pm, 1 | Los Altos | CA | United States | ||||
5. Patnam, Richa | Sat 8:00am, 2 | Atherton | CA | United States | ||||
6. Phipps, Karina | Sat 12:20pm, 2 | Seattle | WA | United States | ||||
7. Sarna, Anya | Sat 8:00am, 2 | TX | United States | |||||
8. Vahlsing, Kaitlyn | Sat 8:00am, 3 | Paoli | PA | United States | ||||
9. Viswanathan, Shriya | Sat 12:20pm, 4 | Plano | TX | United States | ||||
10. Viswanathan, Shruti | Sat 8:00am, 1 | Plano | TX | United States | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Abdelaziz, Julie | Sat 8:30am, 5 | Cupertino | CA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Daniel, Kristen | Sat 12:50pm, 4 | Saratoga | CA | United States | ||||
2. Goyal, Anika | Sat 8:30am, 5 | Rumson | NJ | United States | ||||
3. Gupta, Isha | Sat 8:30am, 4 | Redwood City | CA | United States | ||||
4. Gupta, Mahika | Sat 8:30am, 1 | Danville | CA | United States | ||||
5. Khan, Yasmine | Sat 8:30am, 6 | Seattle | WA | United States | ||||
6. McAuliffe, Madeline | Sat 8:30am, 6 | BROOKLYN | NY | United States | ||||
7. Park, Avery | Sat 8:30am, 4 | Baltimore | MD | United States | ||||
8. Saksena, Anya | Sat 8:30am, 1 | San Jose | CA | United States | ||||
9. Sun, Karis | Sat 8:30am, 3 | Bellevue | WA | United States | ||||
10. Syed, Sanah | Sat 8:30am, 2 | Saratoga | CA | United States | ||||
11. Taneja, Neha | Sat 8:30am, 2 | Kirkland | WA | United States | ||||
12. Tarar, Aisha | Sat 12:50pm, 1 | Owings Mills | MD | United States | ||||
13. Tumuluri, Ashna | Sat 8:30am, 3 | Redwood City | CA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brown, Alex | Sat 2:00pm, 1 | Victoria | BC | Canada | ||||
2. Eielson, Caroline M | Sat 2:00pm, 4 | Boston | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ho, Madison L | Sat 2:00pm, 3 | Cambridge | MA | United States | ||||
2. Jolly, Mehma | Sat 10:20am, 1 | Palo Alto | CA | United States | ||||
3. Ku, Ashley M. | Sat 10:20am, 1 | Redmond | WA | United States | ||||
4. Navani, Riya | Sat 2:00pm, 2 | Milpitas | CA | United States | ||||
5. Nishizawa, Lily | Sat 10:20am, 4 | Bellevue | WA | United States | ||||
6. Pal, Roshni | Sat 2:00pm, 2 | Hillsborough | CA | United States | ||||
7. Sarna, Anika | Sat 10:20am, 5 | Houston | TX | United States | ||||
8. Sharma, Yana | Sat 10:20am, 4 | Houston | TX | United States | ||||
9. Vitharana, Opal | Sat 10:20am, 5 | Redmond | United States | |||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Chan, Renee C | Sat 3:20pm, 1 | Alpine | NJ | United States | ||||
2. Chang, Kate M | Sat 3:20pm, 1 | San Diego | CA | United States | ||||
3. Chauhan, Paavnee | Sat 7:00pm, 2 | Redmond | WA | United States | ||||
4. Ho, Sho Sho L | Sat 3:20pm, 2 | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
5. Westerfield, Lindsay | Sat 3:20pm, 2 | Greenwich | CT | United States | ||||
6. Xu, Ellyn | Sat 7:00pm, 1 | Fremont | CA | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship |