Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Arora, Kunal | Wed 3:45pm, 6 | Short Hills | NJ | United States | ||||
2. Chen, Oliver H | Wed 3:45pm, 5 | Bellevue | WA | United States | ||||
3. Eielson, John | Wed 3:45pm, 6 | Boston | MA | United States | ||||
4. Eielson, William P | Wed 3:10pm, 5 | Boston | MA | United States | ||||
5. Fishman, Samuel | Wed 11:45am, 6 | Brooklyn | NY | United States | ||||
6. Ghafoor, Rayyan | Wed 3:10pm, 6 | Saratoga | CA | United States | ||||
7. Goel, Noah E | Wed 11:45am, 6 | Weston | MA | United States | ||||
8. Jiang, Benjamin | Wed 3:10pm, 7 | Concord | MA | China | ||||
9. Li, Yilin | Wed 1:00pm, 1 | Old Greenwich | CT | China | ||||
10. Lu, Zachary E | Wed 3:45pm, 7 | Charlotte | NC | United States | ||||
11. Ma, JunHe | Wed 3:45pm, 7 | China | ||||||
12. Mustafa, Faizaan | Wed 3:10pm, 6 | Dublin | CA | United States | ||||
13. Pastel, Jackson | Wed 3:10pm, 4 | Greenwich | CT | United States | ||||
14. Plimpton, Walter | Wed 3:10pm, 7 | Lawrenceville | NJ | United States | ||||
15. Sharma, Rushil | Wed 3:45pm, 5 | Andover | MA | United States | ||||
16. Shukla, Rudransh | Wed 3:10pm, 5 | Sunnyvale | CA | United States | ||||
17. Wang, Clement | Wed 1:00pm, 1 | Boston | MA | Hong Kong | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ashcraft, Marcus | Wed 4:20pm, 3 | Darien | CT | United States | ||||
2. Dahan, Isaac | Wed 3:45pm, 1 | Allentown | PA | United States | ||||
3. Du, Menghou | Wed 3:45pm, 3 | Beijing | China | |||||
4. Kanchi, Nikhil | Wed 4:20pm, 1 | Saratoga | CA | United States | ||||
5. Kempner, Teddy G. | Wed 7:40pm, 4 | New York | NY | United States | ||||
6. Leung JR, David | Wed 3:45pm, 2 | Clarendon Hills | IL | United States | ||||
7. Levy, Eli | Wed 3:45pm, 3 | Williamstown | MA | United States | ||||
8. Mukhin, Artemy | Wed 4:20pm, 2 | New York | NY | United States | ||||
9. O'connor, James | Wed 3:45pm, 1 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Okurowski, Hayden | Wed 4:20pm, 2 | Concord | MA | United States | ||||
11. Plimpton, Theodore | Wed 4:20pm, 3 | Lawrenceville | NJ | United States | ||||
12. Poirier, Hudson | Wed 3:45pm, 2 | Wellesley | MA | United States | ||||
13. Wen, Evan | Wed 7:40pm, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
14. Werner, Henry G | Wed 4:20pm, 1 | Hanover | NH | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Albani, Robert | Wed 1:00pm, 6 | Newtown Square | PA | United States | ||||
2. Bhagwati, Arav V. | Wed 4:20pm, 4 | Hillsborough | CA | United States | ||||
3. Bhavsar, Atreyus A | Wed 1:00pm, 2 | Hamel | MN | United States | ||||
4. Bloch, Toby | Wed 1:30pm, 2 | Westport | CT | United States | ||||
5. Bose, Varun | Wed 1:00pm, 4 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
6. Boyer, Simon | Wed 1:30pm, 5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
7. Broadhurst, Kyle | Wed 4:55pm, 4 | Pittsburgh | PA | United States | ||||
8. Chen, Luke H | Wed 1:00pm, 3 | Bellevue | WA | United States | ||||
9. Comyns, Henri C | Wed 1:00pm, 7 | Stamford | CT | United States | ||||
10. Cupps JR, Bobby A. | Wed 1:30pm, 6 | Chicago | IL | United States | ||||
11. Dahan, Benjamin | Wed 1:30pm, 3 | Allentown | PA | United States | ||||
12. Ghafoor, Azhan | Wed 1:00pm, 3 | Saratoga | CA | United States | ||||
13. Kang, Christopher | Wed 1:30pm, 5 | Vienna | VA | United States | ||||
14. Kiernan, Sean M | Wed 1:30pm, 2 | Brooklyn | NY | United States | ||||
15. Kini, Nimai | Wed 1:30pm, 7 | Medfield | MA | United States | ||||
16. Lefkort, Jason R | Wed 1:30pm, 4 | Short Hills | NJ | United States | ||||
17. Merrill, James G. | Wed 2:00pm, 1 | Locust Valley | NY | United States | ||||
18. Mian, Hamza | Wed 1:00pm, 5 | Princeton | NJ | United States | ||||
19. Milko, Ian | Wed 1:00pm, 2 | Lexington | MA | United States | ||||
20. Monteiro, Ashton | Wed 1:00pm, 4 | Riverside | CT | United States | ||||
21. Moran, Aidan | Wed 1:30pm, 3 | Locust Valley | NY | United States | ||||
22. Nasr, Saif | Wed 1:30pm, 7 | McLean | VA | United States | ||||
23. Nasr, Zaid | Wed 1:30pm, 4 | McLean | VA | United States | ||||
24. Okurowski, William | Wed 1:30pm, 1 | Concord | MA | United States | ||||
25. Robinson, Walter "tripp" T | Wed 1:00pm, 7 | Summit | NJ | United States | ||||
26. Sawyers, Robert | Wed 1:30pm, 6 | New York | NY | United States | ||||
27. Wang, Emerson | Wed 1:30pm, 1 | Boston | MA | Hong Kong | ||||
28. Wierzbicki, Drew | Wed 1:00pm, 5 | Hadley | MA | United States | ||||
29. Zarbin, Nicolas | Wed 2:00pm, 1 | Chatham | NJ | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bulbulia, Jacob | Wed 3:10pm, 3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
2. Chiang, Alex | Wed 3:10pm, 2 | East Hanover | NJ | United States | ||||
3. Clayton, Taylor B. | Wed 2:35pm, 6 | Greenwich | CT | United States | ||||
4. Culhane, Henry | Wed 2:35pm, 1 | Brooklyn | NY | United States | ||||
5. Eielson, Oliver J | Wed 2:35pm, 5 | Boston | MA | United States | ||||
6. Fehn, Nicholas G | Wed 2:35pm, 2 | Cleveland Heights | OH | United States | ||||
7. Gildea, Ned | Wed 2:00pm, 2 | Stevenson | MD | United States | ||||
8. Giraldo, Mateo | Wed 2:35pm, 3 | Stamford | CT | United States | ||||
9. Koeppel, Jacob | Wed 2:00pm, 5 | Boston | MA | United States | ||||
10. Lamp, Alden B. | Wed 2:00pm, 3 | Short Hills | NJ | United States | ||||
11. Lazor, Matthew | Wed 2:35pm, 5 | W Hartford | CT | United States | ||||
12. Lee, Andrew J. | Wed 2:00pm, 7 | Weston | MA | United States | ||||
13. Leung Jr, Daniel | Wed 2:35pm, 7 | Clarendon Hills | IL | United States | ||||
14. Lyng-Olsen, C. Burton | Wed 3:10pm, 3 | Westport | CT | United States | ||||
15. Merrill, Charles | Wed 2:35pm, 4 | Locust Valley | NY | United States | ||||
16. Mian, Haaris A. | Wed 2:00pm, 2 | Princeton | NJ | United States | ||||
17. Mustafa, Sameer A. | Wed 2:00pm, 7 | Dublin | CA | United States | ||||
18. Nam, Zach | Wed 2:00pm, 4 | New York | NY | United States | ||||
19. Nemr, Omar | Wed 2:00pm, 4 | Brooklyn | NY | United States | ||||
20. Pardo, Louis A. | Wed 2:00pm, 5 | Cambridge | MA | United States | ||||
21. Rau, Arun S. | Wed 2:35pm, 2 | New York | NY | United States | ||||
22. Sankuratri, Yeshwin | Wed 2:00pm, 3 | Audubon | PA | United States | ||||
23. Sarathy, Manoj K | Wed 2:35pm, 6 | Medina | WA | United States | ||||
24. Saxena, Sameer | Wed 3:10pm, 2 | Newtown Square | PA | United States | ||||
25. Schiltz, Benjamin C. | Wed 2:35pm, 4 | Wilmington | DE | United States | ||||
26. Shah, Anourag | Wed 3:10pm, 1 | New York | NY | United States | ||||
27. Stuparich Nouel, Sebastian | Wed 2:35pm, 3 | Newton Center | MA | United States | ||||
28. Walsh, Joe | Wed 2:00pm, 6 | MA | United States | |||||
29. Wen, Collin | Wed 2:35pm, 1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
30. Wilkinson, Nick J. | Wed 2:35pm, 7 | New Haven | CT | United States | ||||
31. Winston, Thomas (Jack) | Wed 3:10pm, 1 | Chestnut Hill | MA | United States | ||||
32. Wurts, Merritt W. | Wed 2:00pm, 6 | Wyndmoor | PA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Amin, Ahmed (chotoo) | Wed 7:05pm, 4 | Charlotte | NC | |||||
2. Comyns, Will | Wed 7:05pm, 1 | New Canaan | CT | United States | ||||
3. Cowhey, Brian M | Wed 7:05pm, 5 | Philadelphia | PA | |||||
4. Justicz, James | Wed 7:05pm, 3 | Greenwich | CT | United States | ||||
5. Langdon, William M | Wed 6:30pm, 7 | Maitland | FL | United States | ||||
6. Leung, Andrew D | Wed 7:05pm, 5 | Brooklyn | NY | United States | ||||
7. McManus, Matt | Wed 7:05pm, 6 | Philadelphia | PA | United States | ||||
8. Mukherjee, Arin J. | Wed 7:05pm, 3 | Princeton | NJ | United States | ||||
9. Pemmireddy, Raghav C | Wed 7:05pm, 1 | Somerset | NJ | United States | ||||
10. Saeed, Abbas A | Wed 7:05pm, 2 | Sherborn | MA | United States | ||||
11. Tsai, David J | Wed 7:05pm, 4 | Natick | MA | United States | ||||
12. Walsh, Matthew M | Wed 7:05pm, 2 | Winchester | MA | United States | ||||
13. Wambach, Julian D | Wed 6:30pm, 7 | Boston | MA | United States | ||||
14. Wang, Vincent | Wed 7:05pm, 6 | Bellevue | WA | United States | ||||
15. Yager, Spencer | Thu 10:05am, 3 | Villanova | PA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anand, Anushka | Wed 1:30pm, 9 | Saratoga | CA | United States | ||||
2. Fox, Kitsy D | Wed 1:30pm, 8 | Wellesley | MA | United States | ||||
3. Gallo, Barrett | Wed 4:55pm, 8 | Providence | RI | United States | ||||
4. Jefferson-Sambanis, Naomi | Wed 5:25pm, 9 | Bryn Mawr | PA | United States | ||||
5. Kluzak, Alexandra | Wed 1:30pm, 9 | Boston | MA | United States | ||||
6. Mian, Maryam A | Wed 1:30pm, 8 | Princeton | NJ | United States | ||||
7. Miller, Rachel | Wed 5:25pm, 10 | New Haven | CT | United States | ||||
8. Misra, Debanshi | Wed 2:00pm, 9 | Robbinsville | NJ | United States | ||||
9. Nasr, Layah | Wed 2:00pm, 10 | McLean | VA | United States | ||||
10. Pastel, Charlotte | Wed 2:00pm, 9 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Singh, Saranya | Wed 2:00pm, 10 | Berwyn | PA | United States | ||||
12. Yen, Christina F | Wed 4:20pm, 8 | Andover | MA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Anand, Priyanka | Wed 3:10pm, 10 | Saratoga | CA | United States | ||||
2. Ayyappan, Amrutha | Wed 2:35pm, 9 | Frisco | TX | United States | ||||
3. Burhan, Aleezah | Wed 3:10pm, 9 | Wayne | PA | United States | ||||
4. Duffy, Mary E | Wed 7:05pm, 9 | Darien | CT | United States | ||||
5. Eielson, Caroline M | Wed 5:55pm, 8 | Boston | MA | United States | ||||
6. Gallo, Brittan | Wed 2:00pm, 8 | Providence | RI | United States | ||||
7. Holding, Abby | Wed 2:35pm, 9 | Wellesley | MA | United States | ||||
8. Jain, Rhea | Wed 2:35pm, 10 | Malvern | PA | United States | ||||
9. Mills, Eliza | Wed 2:35pm, 10 | Stamford | CT | United States | ||||
10. Mustafa, Aneesa I. | Wed 3:10pm, 9 | Dublin | CA | United States | ||||
11. O'Connor, Anne | Wed 2:35pm, 8 | Greenwich | CT | United States | ||||
12. Pearson, Lucy C. | Wed 3:10pm, 10 | Philadelphia | PA | United States | ||||
13. Salzman, Sophia | Wed 2:00pm, 8 | Greenwich | CT | United States | ||||
14. Schuster, Kaitlin | Wed 2:35pm, 8 | Sudbury | MA | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ackerman, Ellie | Wed 1:00pm, 8 | Westwood | MA | United States | ||||
2. Arasappan, Dhivya | Wed 3:45pm, 8 | Berwyn | PA | United States | ||||
3. Bardorf, Maya R | Wed 1:00pm, 9 | Newport | RI | United States | ||||
4. Bhavsar, Niharika A | Wed 1:00pm, 8 | Hamel | MN | United States | ||||
5. Bloch, Haley | Wed 3:45pm, 8 | Westport | CT | United States | ||||
6. Chugh, Tara | Wed 4:20pm, 10 | New Canaan | CT | United States | ||||
7. Ho, Sho Sho L | Wed 3:45pm, 10 | Los Altos Hills | CA | United States | ||||
8. Ivashina, Alice | Wed 1:00pm, 10 | New York | NY | United States | ||||
9. Mancuso, Margo | Wed 4:20pm, 10 | Philadelphia | PA | United States | ||||
10. O'connor, Erin | Wed 3:45pm, 9 | Greenwich | CT | United States | ||||
11. Pearson, Maggie Y | Wed 1:30pm, 10 | Philadelphia | PA | United States | ||||
12. Rorke, Abbie C. | Wed 1:00pm, 10 | Philadelphia | PA | United States | ||||
13. Salzman, Eva K | Wed 1:00pm, 9 | New York | NY | United States | ||||
14. Sharma, Baani | Wed 1:30pm, 10 | Andover | MA | United States | ||||
15. Singh, Saachi | Wed 4:20pm, 9 | Berwyn | PA | United States | ||||
16. Solecki, Amanda J. | Wed 4:55pm, 9 | Brooklyn | NY | United States | ||||
17. Supattapone, Emma Y | Wed 3:10pm, 8 | Hanover | NH | United States | ||||
18. Varma, Lara | Wed 4:55pm, 9 | Cos Cob | CT | United States | ||||
19. Westerfield, Lindsay | Wed 4:55pm, 10 | Greenwich | CT | United States | ||||
20. Yu, Maggie J | Wed 3:45pm, 9 | Fremont | CA | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship |