Hang on there...
close
close
close
close
This list is based upon the predicted cut list points at registration deadline.
Before registration deadline the order may change as more players enter or if players participate in more tournaments.
After registration deadline the order will not change.
This list is NOT seeding.
For full details on cut list and seeding policies, please see the Tournament Procedure Policies section of the US Squash junior guidelines page, section 5 and 6.
[close]BU11 Singles View Draw List Results | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Amin, Adam | Sat 8:25am, CC2 | Milton | MA | United States | ||||
2. Bourell, James | Sat 8:25am, CC1 | Westwood | MA | United States | ||||
3. Eielson, John | Sat 8:25am, CC3 | Boston | MA | United States | ||||
4. Eielson, William P | Sat 11:20am, CC2 | Boston | MA | United States | ||||
5. Gladstone, Matthew D. | Sat 10:55am, CC4 | Arlington | MA | United States | ||||
6. Harsh, Kyle | Sat 8:25am, CC1 | Weston | MA | United States | ||||
7. Ibrahim, Dean | Sat 8:25am, CC3 | Squantum | MA | United States | ||||
8. Rubin, Noah | Sat 11:20am, CC3 | Brookline | MA | United States | ||||
9. Wiegand, Finn | Sat 8:25am, CC2 | Belmont | MA | United States | ||||
BU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bourell, Will | Sat 8:50am, CC2 | Westwood | MA | United States | ||||
2. Brown, Thatcher | Sat 11:20am, CC1 | Wellesley | MA | United States | ||||
3. Dahan, Isaac | Sat 8:50am, CC2 | Allentown | PA | United States | ||||
4. Harrison, Angus | Sat 8:50am, CC1 | Wellesley | MA | United States | ||||
5. Ibrahim, Adam | Sat 8:25am, CC4 | Squantum | MA | United States | ||||
6. Okurowski, Hayden | Sat 8:50am, CC1 | Concord | MA | United States | ||||
7. Poirier, Hudson | Sat 8:25am, CC4 | Wellesley | MA | United States | ||||
BU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Brown, Conrad | Sat 8:30am, CC1 | Wellesley | MA | United States | ||||
2. Dahan, Benjamin | Sat 12:35pm, CC3 | Allentown | PA | United States | ||||
3. Ezzo, Youssef | Sat 9:15am, CC2 | Cairo | C | Egypt | ||||
4. Green, Aaron | Sat 8:50am, CC4 | Newton Center | MA | United States | ||||
5. Kini, Nimai | Sat 12:10pm, CC1 | Medfield | MA | United States | ||||
6. Le, Thomas | Sat 8:50am, CC3 | Boston | MA | United States | ||||
7. Milko, Ian | Sat 12:35pm, CC2 | Lexington | MA | United States | ||||
8. Raghavan, Charlie | Sat 8:30am, CC1 | Lincoln | MA | United States | ||||
9. Reynders, Chase | Sat 9:15am, CC1 | Beverly | MA | United States | ||||
10. Stein, Jack | Sat 8:50am, CC3 | Needham | United States | |||||
11. Stein, Jason | Sat 8:50am, CC4 | Needham | United States | |||||
12. Yedidi, Vinith A | Sat 12:10pm, CC3 | Natick | MA | United States | ||||
BU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Agnihotri, Brahm | Fri 6:30pm, CC1 | Needham | MA | United States | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Ahearn, Brandon | Sat 8:00am, CC1 | Phoenix | MD | United States | ||||
2. Crawford, Preston | Fri 6:30pm, CC2 | Marblehead | MA | United States | ||||
3. Eielson, Oliver J | Sat 9:40am, CC4 | Boston | MA | United States | ||||
4. Fleishman, Joshua | Fri 6:00pm, CC2 | Brookline | MA | United States | ||||
5. Freed, Samuel | Sat 10:05am, CC2 | Wellesley | MA | United States | ||||
6. Hadar, Aaron J | Fri 7:00pm, CC1 | Dover | MA | United States | ||||
7. Hallowell, Rory | Fri 6:30pm, CC2 | Brookline | MA | United States | ||||
8. Ibrahim, Zac | Fri 6:30pm, CC3 | Squantum | 33 | United States | ||||
9. Justicz, James | Fri 6:00pm, CC3 | Greenwich | CT | United States | ||||
10. Kakarla, Nikhil V | Fri 8:25am, DH1 | Villanova | PA | United States | ||||
11. Lamp, Alden B. | Sat 10:30am, CC1 | Short Hills | NJ | United States | ||||
12. Lazor, Andrew J. | Thu 7:00pm, CC2 | Westwood | MA | United States | ||||
13. Lew, Samuel H | Fri 8:00pm, CC1 | Exeter | NH | United States | ||||
14. Loop, Ethan | Fri 6:00pm, CC2 | Wellesley Hills | MA | United States | ||||
15. Moore, Charlie | Fri 8:25am, DH1 | Wellesley | MA | United States | ||||
16. Narayanan, Hari | Sat 10:05am, CC3 | Newton | MA | United States | ||||
17. Okurowski, William | Fri 6:30pm, CC1 | Concord | MA | United States | ||||
18. Pardo, Louis A. | Sat 8:00am, CC1 | Cambridge | MA | United States | ||||
19. Schott, Christopher | Fri 6:30pm, CC3 | Weston | MA | United States | ||||
20. Stuparich Nouel, Sebastian | Fri 6:00pm, CC1 | Newton Center | MA | United States | ||||
21. Tsai, Henry | Fri 8:00pm, CC1 | Natick | MA | |||||
22. Vilms, Jonathan | Thu 7:00pm, CC2 | Boston | MA | United States | ||||
23. Wiegand, Ben | Fri 7:00pm, CC1 | Belmont | MA | United States | ||||
24. Willwerth, Andrew | Sat 9:40am, CC2 | Needham | MA | United States | ||||
25. Wleh, Kaetu | Fri 6:00pm, CC3 | Boston | MA | United States | ||||
26. Zetterquist, Cole C | Fri 6:00pm, CC1 | Weston | MA | United States | ||||
BU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Crawford, Quinton Ayres | Sat 10:30am, CC2 | Marblehead | MA | United States | ||||
2. Gemma, Benjamin | Sat 12:35pm, CC1 | Barrington | RI | United States | ||||
3. Geraci, Victor Maximilian | Sat 10:30am, CC4 | New York | NY | United States | ||||
4. Goldstein, Ben H | Sat 10:30am, CC3 | New York | NY | United States | ||||
5. Rodriguez, Pablo | Sat 10:30am, CC4 | Boston | MA | United States | ||||
6. Schwartz, Alexander | Sat 10:30am, CC3 | North Andover | MA | United States | ||||
7. Smith, Jackson | Sat 1:00pm, CC2 | Wellesley Hills | MA | United States | ||||
8. Tsai, David J | Sat 12:10pm, CC2 | Natick | MA | United States | ||||
9. Walsh, Matthew M | Sat 10:30am, CC2 | Winchester | MA | United States | ||||
GU11 Singles View Draw | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
No Players Found | ||||||||
GU13 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bourell, Lily | Sat 10:05am, DH1 | Westwood | MA | United States | ||||
2. Chun, Yuni | Sat 10:05am, DH2 | Chestnut Hill | United States | |||||
3. Fox, Kitsy D | Sat 8:50am, DH3 | Wellesley | MA | United States | ||||
4. Goel, Elizabeth Grace E | Sat 8:25am, DH2 | Weston | MA | United States | ||||
5. Kakarla, Anika | Sat 8:25am, DH2 | Villanova | PA | United States | ||||
6. Kluzak, Alexandra | Sat 8:50am, DH3 | Boston | MA | United States | ||||
GU15 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Amin, Jana | Sat 10:30am, DH1 | Milton | MA | United States | ||||
2. Banerjee, Anika | Sat 8:50am, DH1 | Wayland | MA | United States | ||||
3. Glass, Eliza | Sat 8:50am, DH2 | Wellesley Hills | United States | |||||
4. Love, Juliette | Sat 10:30am, DH2 | Boston | MA | United States | ||||
5. Peterson, Abbie M | Sat 8:50am, DH1 | West Newton | MA | United States | ||||
6. Schuster, Kaitlin | Sat 8:25am, DH3 | Sudbury | MA | United States | ||||
7. Sheth, Tia | Sat 8:50am, DH2 | Boston | MA | United States | ||||
8. Wilson, Caroline | Sat 8:25am, DH3 | Palm Beach | FL | United States | ||||
9. Zinny, Cece | Sat 9:40am, DH1 | Wellesley Hills | MA | United States | ||||
GU17 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship | ||||
Pending Waitlist | ||||||||
1. Bokhari, Maya J. | Sat 9:15am, DH2 | Milton | MA | United States | ||||
2. Chen, Natalie J | Sat 11:20am, DH2 | Lexington | MA | United States | ||||
3. Cohen, Ella | Sat 11:20am, DH1 | New York | NY | United States | ||||
4. Durocher, Xaria | Sat 9:40am, DH2 | Boston | MA | United States | ||||
5. James, Marangela | Sat 9:40am, DH2 | Boston | MA | United States | ||||
6. Lamson, Sarah | Sat 9:15am, DH3 | Sherborn | MA | United States | ||||
7. Liftman, Caroline P. | Sat 9:15am, DH3 | Needham | MA | United States | ||||
8. Sao, Ami B | Sat 11:20am, DH3 | Sudbury | MA | United States | ||||
9. Tango, Mary Clare | Sat 9:15am, DH1 | West Newton | MA | United States | ||||
10. Vo, Beverly | Sat 10:55am, DH1 | Boston | MA | United States | ||||
11. Welker, Natalia | Sat 9:15am, DH1 | Farmington | CT | United States | ||||
12. Yen, Christina F | Sat 9:15am, DH2 | Andover | MA | United States | ||||
GU19 Singles View Draw List Results | ||||||||
Name | Start time | City | State | Country of Citizenship |