Tournaments - Entrants by division

2017 BSRA City Tournament

Entrants by division

All Women   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Foley, Maureen R  , Buffalo,NY
 2.  Foley, Claire  , Buffalo,NY
 3.  Khan, Zahra  , Clarence Center,NY
 4.  Derose, Cara  , Buffalo,NY
 5.  Ahrens, Gabrielle E  , Buffalo,NY
 6.  Wachter, Molly K.  , Buffalo,NY
 7.  Marinello, Pamicka  , Williamsville,NY
 8.  Brady, Rebecca  , ,
 9.  Udagawa, Carolina Y.  , Buffalo,NY
 10.  Hart, Erin  , Buffalo,NY
 11.  Forsyth, Danielle  , Buffalo,NY
 12.  Russell, Maggie  , Buffalo,NY
 13.  McDonnell, Marion R  , Buffalo,NY
Pending Waitlist
 1.  Ahrens, Gabrielle E  , Buffalo,NY
Men 3.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Wachter, Molly K.  , Buffalo,NY
 2.  Derose, Petra  , Buffalo,NY
 3.  Denman, Trey D.  , Kenmore,NY
 4.  Dynko, Ryan  , Wheatfield,NY
 5.  Keane, Michael  , ,
 6.  Siddiqui, Gianni  , Buffalo,NY
 7.  Gulley, Nate  , ,NY
 8.  Lafleur, Chris  , Buffalo,NY
 9.  Hole, George T.  , Buffalo,NY
 10.  Khan, Zahra  , Clarence Center,NY
 11.  Winstel, John  , ,NY
 12.  Shepard, Brian  , Buffalo,NY
 13.  Finan, Robert  , ,NY
 14.  Keane, Stephanie  , Kenmore,NY
 15.  Robinson, Todd N.  , Cheektowaga,NY
 16.  Dun, Tim  , Buffalo,NY
 17.  Mertz, Frederick J.  , Buffalo,NY
 18.  Russ, John  , ,
 19.  Koessler, Matthew  , ,NY
 20.  Mitchell, Matthew  , Buffalo,NY
 21.  Danahay, Martin  , Buffalo,NY
 22.  Keogan, Alexander F.  , Buffalo,NY
 23.  Russ, Ben  , ,
 24.  Wachter, Paul  , Buffalo,NY
 25.  Lazar, Noah  , Orchard Park,NY
 26.  Lebsack, Jeffrey  , Buffalo,NY
 27.  Lorence, Ava  , ,
 28.  McDonnell, Marion R  , Buffalo,NY
 29.  cody, brendan  , Buffalo,NY
Pending Waitlist
 1.  Foster, Alexander  , ,NY
 2.  Weimer, Will  , ,
Men 3.5 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Derose, Cara  , Buffalo,NY
 2.  Ahrens, Gabrielle E  , Buffalo,NY
 3.  Wachter, Molly K.  , Buffalo,NY
 4.  Bradley, Jake  , Orchard Park,NY
 5.  Denman, Trey D.  , Kenmore,NY
 6.  Gordon, Colin P  , Buffalo,NY
 7.  Gregory, Scott (travis)  , Buffalo,NY
 8.  McPhee, Sean C.  , Buffalo,NY
 9.  Cavanaugh, Gregory J  , Orchard Park,NY
 10.  Udagawa, Carolina Y.  , Buffalo,NY
 11.  Harrington, Brendan  , Snyder,NY
 12.  Darby, Andrew  , ,
 13.  Foster, Alexander  , ,NY
 14.  Sayegh, Edmond  , ,NY
 15.  Forsyth, Danielle  , Buffalo,NY
 16.  Otterson, Timm  , Buffalo,NY
 17.  Keane, Michael  , ,
 18.  Witt, Jeremy J.  , Buffalo,NY
 19.  McKinley, David  , East Amherst,NY
 20.  Aldstadt, Jared  , Buffalo,NY
 21.  Skerrett, Michael  , ,
 22.  McCarthy, Joshua  , Buffalo,NY
 23.  O'Neil-White, William  , ,NY
 24.  Hubbell, James  , ,NY
 25.  Gulley, Nate  , ,NY
 26.  Donaghy, Brian M.  , Buffalo,NY
 27.  Gehman, Matthew G.  , Amherst,NY
 28.  Lafleur, Chris  , Buffalo,NY
 29.  Weimer, Will  , ,
 30.  Weinstock, Nadav I.  , Buffalo,NY
 31.  Winstel, John  , ,NY
 32.  Pearce, Shawn T  , Buffalo,NY
Pending Waitlist
 1.  Robinson, Todd N.  , Cheektowaga,NY
 2.  Keogan, Alexander F.  , Buffalo,NY
Pending Waitlist
 1.  McCartney, Connor  , ,NY
Men 4.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Marinello, Pamicka  , Williamsville,NY
 2.  Brooks, Brahm  , ,
 3.  Sardo, Jason  , Buffalo,NY
 4.  Walsh, Pj  , Buffalo,NY
 5.  Bard, David  , Buffalo,NY
 6.  Bruce, Jim  , ,NY
 7.  Brady, Rebecca  , ,
 8.  Levy, Hannon  , ,NY
 9.  Bargar, Will  , Buffalo,NY
 10.  McAuliffe, Daniel  , Buffalo,NY
 11.  Pfalzgraf, Jack  , ,NY
 12.  Gordon, Colin P  , Buffalo,NY
 13.  Santarosa, Aaron  , Buffalo,NY
 14.  Denman Jr., Robert D.  , Kenmore,NY
 15.  Popko, Bruce  , Buffalo,NY
 16.  Gregory, Scott (travis)  , Buffalo,NY
 17.  McPhee, Sean C.  , Buffalo,NY
 18.  Bradley, Jake  , Orchard Park,NY
 19.  Sayegh, Edmond  , ,NY
 20.  Foley, Claire  , Buffalo,NY
 21.  Skerrett, Michael  , ,
 22.  Collins, John V.  , Buffalo,NY
Pending Waitlist
 1.  Cleary, John  , Buffalo,NY
 2.  Tompkins, Allen C.  , Buffalo,NY
Men 40+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Sausen, Trey  , Clarence,NY
 2.  Pfalzgraf, Jr., David R.  , Buffalo,NY
 3.  Alvarez, Guillermo  , Amherst,NY
 4.  Bard, David  , Buffalo,NY
 5.  Bruce, Jim  , ,NY
 6.  Denman Jr., Robert D.  , Kenmore,NY
 7.  Popko, Bruce  , Buffalo,NY
 8.  Otterson, Timm  , Buffalo,NY
 9.  Aldstadt, Jared  , Buffalo,NY
 10.  Skerrett, Michael  , ,
 11.  Donaghy, Brian M.  , Buffalo,NY
Men 5.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Dukarm, Matthew  , Buffalo,NY
 2.  Barth, Charlie  , Buffalo,NY
 3.  Sausen, Trey  , Clarence,NY
 4.  Tompkins, Allen C.  , Buffalo,NY
 5.  Pfalzgraf, Jr., David R.  , Buffalo,NY
 6.  Kruse, Patrick L  , Buffalo,NY
 7.  Marinello, Pamicka  , Williamsville,NY
 8.  Alvarez, Guillermo  , Amherst,NY
 9.  Brooks, Brahm  , ,
 10.  Montante, Carl  , Amherst,NY
 11.  DeRose, Eric C.  , Buffalo,NY
 12.  Foley, Maureen R  , Buffalo,NY
 13.  Drake, Robert C.  , Buffalo,NY
 14.  Sardo, Jason  , Buffalo,NY
 15.  Walsh, Pj  , Buffalo,NY
 16.  Bruce, Jim  , ,NY
 17.  Levy, Hannon  , ,NY
 18.  McAuliffe, Daniel  , Buffalo,NY
 19.  Foley, Claire  , Buffalo,NY
 20.  Collins, John V.  , Buffalo,NY
Men 50+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Joyce, Stephen  , Buffalo,NY
 2.  DeRose, Peter D.  , Buffalo,NY
 3.  Montante, Carl  , Amherst,NY
 4.  Cleary, John  , Buffalo,NY
 5.  Harrington, Brendan  , Snyder,NY
 6.  McKinley, David  , East Amherst,NY
 7.  Robinson, Todd N.  , Cheektowaga,NY
 8.  Dun, Tim  , Buffalo,NY
Pending Waitlist
 1.  Cleary, John  , Buffalo,NY
Men 60+ Singles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Bell, Steve  , Buffalo,NY
 2.  Cavanaugh, Gregory J  , Orchard Park,NY
 3.  Hole, George T.  , Buffalo,NY
Men B Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Pfalzgraf, Jr., David R.
     /Pfalzgraf, Jack
 , Buffalo,NY
/,NY
 2.  Alvarez, Guillermo
     /Weir, Jonathan
 , Amherst,NY
/Buffalo,NY
 3.  Drake, Robert C.
     /Santarosa, Aaron
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 4.  Sardo, Jason
     /Kimmins, Brian W.
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 5.  Cleary, John
     /Saeli, Christopher
 , Buffalo,NY
/Lakeview,NY
 6.  Bard, David
     /Bruce, Jim
 , Buffalo,NY
/,NY
 7.  McAuliffe, Daniel
     /Christner, Kevin
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 8.  Cleary, William S.
     /Zurowski, Walter
 , Amherst,NY
/East Aurora,NY
 9.  Denman Jr., Robert D.
     /Campbell, Kevin
 , Kenmore,NY
/Buffalo,NY
 10.  Popko, Bruce
     /preisler, mark
 , Buffalo,NY
/,NY
 11.  Gregory, Scott (travis)
     /Bargar, Will
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 12.  Otterson, Timm
     /Cavanaugh, Gregory J
 , Buffalo,NY
/Orchard Park,NY
 13.  Pearce, William H.
     /Montgomery, Nelson
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 14.  McKinley, David
     /Schmitt, Tom
 , East Amherst,NY
/Buffalo,NY
 15.  Walsh, Peter
     /Walsh, Pj
 , ,NY
/Buffalo,NY
Pending Waitlist
 1.  Alvarez, Guillermo
     /Weir, Jonathan
 , Amherst,NY
/Buffalo,NY
Men C Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Denman Jr., Robert D.
     /Denman, Trey D.
 , Kenmore,NY
/Kenmore,NY
 2.  Derose, Cara
     /Ahrens, Gabrielle E
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 3.  McKinley, David
     /Weir, Jonathan
 , East Amherst,NY
/Buffalo,NY
 4.  Weinstock, Nadav I.
     /O'Neil-White, William
 , Buffalo,NY
/,NY
Pending Waitlist
 1.  Robinson, Todd N.  , Cheektowaga,NY
Men Open Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Dukarm, Matthew
     /Barth, Charlie
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 2.  Sausen, Trey
     /Hayes, Tom
 , Clarence,NY
/Williamsville,NY
 3.  Kruse, Patrick L
     /Pfalzgraf, Jack
 , Buffalo,NY
/,NY
 4.  Alvarez, Guillermo
     /Bell, Steve
 , Amherst,NY
/Buffalo,NY
 5.  Drake, Robert C.
     /DeRose, Peter D.
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 6.  Sardo, Jason
     /Saperston, Scott
 , Buffalo,NY
/Snyder,NY
 7.  Koehler, David
     /Montgomery, Nelson
 , Amherst,NY
/Buffalo,NY
 8.  Cleary, William S.
     /Cleary, John
 , Amherst,NY
/Buffalo,NY
 9.  Gregory, Scott (travis)
     /McAuliffe, Daniel
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 10.  Sheehan, Tom
     /Joyce, Stephen
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
Pending Waitlist
 1.  Roblin, Daniel A.
     /Montante, Carl
 , East Amherst,NY
/Amherst,NY
Mixed Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Dukarm, Matthew
     /Ahrens, Gabrielle E
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 2.  Barth, Charlie
     /Marinello, Pamicka
 , Buffalo,NY
/Williamsville,NY
 3.  Hayes, Tom
     /Foley, Maureen R
 , Williamsville,NY
/Buffalo,NY
 4.  Kruse, Patrick L
     /Foley, Claire
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 5.  Joyce, Stephen
     /Forsyth, Danielle
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 6.  Alvarez, Guillermo
     /Brady, Rebecca
 , Amherst,NY
/,
 7.  Drake, Robert C.
     /Russell, Maggie
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 8.  Hart, Erin
     /Hogan, Kevin M.
 , Buffalo,NY
/Buffalo,NY
Women 3.0 Singles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Khan, Zahra  , Clarence Center,NY
 2.  Wachter, Molly K.  , Buffalo,NY
 3.  Keane, Stephanie  , Kenmore,NY
 4.  Derose, Petra  , Buffalo,NY
 5.  Lorence, Ava  , ,
 6.  Hamill, Reilly  , ,NY
 7.  McDonnell, Marion R  , Buffalo,NY
 8.  Coppola, Carly  , ,
 9.  Redding, Izzy  , ,NY
Pending Waitlist
 1.  Quinn, Eleanor  , ,NY
Women Open Doubles   View Draw   List Results
Name Start time City  
 1.  Marinello, Pamicka
     /Brady, Rebecca
Mon 5:00pm, Williamsville,NY
/,
 2.  Derose, Cara
     /Ahrens, Gabrielle E
Mon 4:15pm, Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 3.  Hart, Erin
     /Forsyth, Danielle
Mon 5:00pm, Buffalo,NY
/Buffalo,NY
 4.  Denman, Anne
     /Russell, Maggie
Mon 4:15pm, Kenmore,NY
/Buffalo,NY